Csalarozsika 2015 nov. 11. - 00:53:34
(100/340)
Szia! Örülök, hogy ismét írtál! :)
Marcos megérdemli a leckét! Elhitte és még sokáig elhiszi Raquel minden hazugságát!
Kell egy kis idõ, amíg rájön: Nem mind arany, ami fénylik!

Sajnos Virgílio vonzalma Tonia iránt több, mint beteges! Bár csintalanság volna, de jelen esetben nem errõl van szó! (Lásd: A múltkor a feleségének esett neki, mert azt hitte, õ Tonia, az õ arcát látta Claritáé helyett!)
SPOILER!!! Virgílio a legjobb úton halad az õrület felé, s a végére teljesen elborul az elméje! Tetteinek fõ mozgatórugója a féktelen hatalomvágy. Mindenkin és mindenen átgázol, csakhogy elérje a célját! SPOILER VÉGE!!!
A színész remekül hozza a karaktert, jól alakítja a gátlástalan üzletembert!

Malu: Õ sem mondható teljesen normálisnak, inkább az õ tetteit jellemzi a csintalanság! Az apja megkeserítette az életét, s ezért a maga módján áll bosszút! SPOILER!!! A végére sokat változik - elõnyére! Persze, addig még rengeteg galibát okoz! SPOILER VÉGE!!!

Isaura asszony viselkedésérõl korábban már elmondtam a véleményemet, s ez a késõbbiekben sem változik, sõt!

Tonhonak megvan a magához való esze! Sokszor meglepõen tisztán látja a dolgokat.
Nem csoda, hogy szegény ilyenné vált, hisz végig kellett néznie apja halálát!
SPOILER!!! Azt hiszem, az már mindenki számára világos, hogy Donato úr ölte meg az édesapját! SPOILER VÉGE!!!

Summa summarum: Minden hibája ellenére érdemes nézni a sorozatot, a kritikai észrevételek ellenére fényévekkel jobb a mostaniaknál! (Természetesen üdítõ kivétel a Feketén-fehéren!) :)
malvinkicska 2015 nov. 10. - 22:18:06
(99/340)
Nekem az tetszik ahogy az új asszony beszél a papucs férjjel, nagyon bírom, mikor kiosztja. Virgilio adja a formáját a fiatal nõbe szerelmes, jól áll neki a csintalanság is. Malu az tényleg beteg agyilag az már biztos épp eszû ember nem csinál olyanokat. Az apját akarja bosszantani, de ezzel saját magát is lejáratja , nem gondolkodik. Az Isaura asszony úgy tesz, mintha nem édes lánya lenne mind két lány. A holdkórosnak van a legtöbb esze, most kezelteti magát, csak másoknak kellene.
Csalarozsika 2015 nov. 09. - 01:56:21 Előzmény tartakovsky
(98/340)
Annak idején rögvest szemet szúrt, s nagyon helytelenítettem, hogy Isaura asszony kivételez RaquelleL!
Nem tudtam megérteni, miért veszi annyira semmibe a kedves, dolgos Ruthot!
Ehelyett folyton Raquelt ajnározza, s mindig talál mentséget a gonosz tetteire!

SPOILER!!! Jól emlékszel! A két lány balesetekor sem hazudtolta meg önmagát, csak és kizárólag Raquelért aggódott!
Csupán a sorozat végén támadt fel a lelkiismerete, s nem engedte, hogy Ruth egy életre boldogtalan legyen - a testvére utolsó aljas tette miatt. SPOILER VÉGE!!!
tartakovsky 2015 nov. 08. - 02:09:05
(97/340)
Ezen is jó nosztalgiázni. Itt valaki lentebb írta, hogy a Hóldkóros néhány karakterhez képest egészen normálisan tûnik és milyen igaza volt! Pl. Isaura asszony, ahogy kivételt tesz a lányai között az már nem az egészséges kategória.

Spoiler OFF

Ha jól rémlik, amikor megtörténik a hajókatasztrófa , akkor állandóan Rahel felõl érdeklõdik meg õt síraja meg, Ruth-ot kb. le sem csinálja.

Spoiler ON
8/10
nikato 2015 nov. 06. - 09:31:48 8/10
(96/340)
Igen, az igaz!! Régen tényleg lassabban mehetett, az egy rész miatt! :) Viszont örülök, hogy ebben olyanok nincsenek, hogy errõl-meg arról kiderül, hogy kinek a gyereke, meg nem gyereke, ami 100 részen át húzódna. :D
malvinkicska 2015 nov. 06. - 07:58:39
(95/340)
Szia köszi a választ én hiszek neked, úgy gondolom csak nézem , mert a feldolgozásoktól ez jobb téma, meg itt vannak azért jó karakterek, akiket csipek, ha gonoszak is, hiszen a huncutság viszi elõbbre a sztorit.Marcos majd meg is érdemli a sorsát amiért elhagyta ezért lelketlen Raquel miatt, Ruthot.
Csalarozsika 2015 nov. 06. - 01:20:18
(94/340)
Szia! Egyértelmû volt, hogy Raquel csupán a pénzéért ment hozzá Marcoshoz!
Az volna a meglepõ, ha nem így lenne!
Felháborító, hogy ennyire lelketlen! Az apját nagyon megbántotta, de ez egyáltalán nem érdekli!
Az anyja viszont - ahogyan mindig - most is mentegeti!
Clarita kezdi kiismerni, de ez még csak a kezdet!
(SPOILER! Egyébként Clarita maga is egyszerû családból való, úgyhogy Raquel itt bakot lõtt, amikor magyarázta a bizonyítványt. Persze, ezt õ nem tudhatta. SPOILER VÉGE!)

Elég sok idõnek kell eltelnie ahhoz, hogy Marcos kiismerje Raquelt, s végérvényesen kiábránduljon belõle!

Malu? Ugyan! Csak hõbörög, de nem alapvetõen nem rossz lélek!
Virgílio viszont tényleg pszichiátriai eset! Majd meglátod, ha lesz türelmed kivárni!
Csalarozsika 2015 nov. 06. - 01:09:15 Előzmény nikato
(93/340)
Szia! Sajnos nem fogalmaztam meg egyértelmûen a mondandómat.
Biztosan emlékszel, annak idején naponta csupán egy részt adott a televízió.
Szinte még el sem kezdõdött, már véget is ért az epizód.
A sorozat 180 részes, ebbõl kb. sejthetõ, milyen sokáig elhúzódott, mire végre véget ért.
Jó, hogy legalább most észbe kaptak, s két részt mutatnak egymás után, így legalább gyorsabban pörög a történet!
A naponta egy részes rendszerben csigalassúsággal haladt, erre vonatkozott a "vontatottság"! :) :D

Alaor nekem is jobban tetszik Marcosnál, de a szívnek nem lehet parancsolni! :)
Biztos emlékszel, SPOILER! õt majd Malu kaparintja meg! SPOILER!!

Ruth és Wanderley? :D Érdekes párosítás lenne, de azt a semmirekellõt jobb elkerülni!

Ezt a "gyám"-dolgot én sem nagyon értem. Valószínûleg Brazíliában másképp mûködnek ezek a dolgok!
A gyerekek a jelek szerint nem élveznek elsõséget, úgy, mint nálunk!
Donato úr feleségül vette Tonho és Glorinha édesanyját, feltételezhetõen valamiféle haszonélvezeti joggal rendelkezhet. (Bár szerintem ez igazságtalan!)
Felháborító, hogy "beleült a készbe", azaz rátette a kezét arra a vagyonra, amit Tonho apja szerzett.

A Tonhot és Wanderleyt alakító színészek kora engem is meglepett, mindkettejük fiatalabbnak látszott!
malvinkicska 2015 nov. 05. - 18:56:23 Előzmény Csalarozsika
(92/340)
Raquel megmutatta egy pénz hajhász nõ, és Marcos anyja ráis jött az ilyen uborka fára mászó szüleit szégyenlõ embereket sosem szerettem, ne feledje, honnan jött. Marcos szájába megalszik a tej, az egy nagy mamusz, oda fogja tenni ez a rafinált nõ ahova akarja. Malu hülyébb asok évi átlagnál, tõle okosabbak vannak elmeosztályon.
8/10
nikato 2015 nov. 05. - 10:02:54 8/10
(91/340)
Na ez aztán nem vontatott! :D Itt a legtöbb dolog egybõl kiderül, míg más sorozatokban hónapokat kell rá várni... Csak tényleg kár, hogy 30 percesek a részek, nem 50 mondjuk! Marcos nagyon buta tényleg. Nem ütött az apjára. :D Ruth jobban járt volna Alaorral, sokkal férfiasabb. De Raquel-t idegesíthetné azzal, hogy ha Wanderley-jel szórakozna. De õ túl jó ehhez. Glorinhának és Tonho-nak minek gyám? Egyértelmû, hogy elmúltak már 18! Az örökség is nekik járna a szüleik után, nem Donatonak! Most nézem, hogy Tonho alakítója a sorozat idején 37 éves volt??!! Annyinak azért nem néztem!! Mondjuk Wanderley-t sem 41-nek.
Csalarozsika 2015 nov. 05. - 01:35:28
(90/340)
Szia! Egyértelmû, hogy Malunak volt kitõl tanulnia!
Megértem az elfogultságodat, hisz a színész tényleg jól játszik, s a korábbi sorozatban már megkedveltük.
A két karakter viszont homlokegyenest különbözõ, majd meglátod!
Geremiasként sem volt piskóta, de itt a végére teljesen elveszíti az önkontrollját, s beleõrül az esztelen gyûlölködésbe. Mindenkin átgázol, aki a tervei útjában áll, válogatás nélkül! SPOILER! Az elméje teljesen elborul, a halál valóságos megváltás lesz neki. (és a körülötte lévõknek!) SPOILER VÉGE!!!

Sajnos igazad van, sok sallangot le lehetett volna nyesni! Többek között ezért sem szerettem hajdan, túlságosan vontatottnak találtam.
malvinkicska 2015 nov. 04. - 19:36:05
(89/340)
Malunak a huncutságot volt kitõl tanulni az apja megéri a pénzét, de én elfogult vagyok vele, mert nekem olyan beleéléssel alakít, nagyon tetszik a gonoszsága, hiszen, a másikban sem volt fenékig tejföl. A mostani két rész csak a volt menyasszony beleesett a vízbe az esküvõi meghívókkal de az rendelésre történt, ezzel a sorozattal az abajom sok a mellébeszélés nem lényegre törõ, sok a töltelék, ami mellõzhetõ lett volna.
Csalarozsika 2015 nov. 03. - 22:22:23 Előzmény malvinkicska
(88/340)
Egyértelmû, hogy az a sorozat nagyságrendekkel jobb ennél - minden tekintetben!
Csalarozsika 2015 nov. 03. - 22:15:54
(87/340)
Röviden és tömören: Egyetértek!
Malu azt sem tudja, jó dolgában mit csináljon!
Értelmes elfoglaltságot kellene találnia ahelyett, hogy állandóan azon töri a fejét, mivel törjön borsot apja orra alá!
A mai viselkedésére nincs mentség, de ezt még mindig lehet és tudja is tovább fokozni!
SPOILER!!! Azért a sorozat végére valamelyest lehiggad. Hihetetlen, de végül épp az általa ma megalázott "cowboy" felesége lesz, s gyermeket is vár majd tõle! :) SPOILER VÉGE!!!

Tény, hogy elég sok butaság van a sorozatban! (Lesz is még bõven!)

Megértem, hogy nem kedveled Glória Pirest, én sem szeretem túlzottan.
Itt azért mégis jobban néz ki, mint a másik sorozatban, s tagadhatatlanul jól alakítja a kettõs szerepet.

SPOILER!!! Marcos és Rachel házasságával némileg felpörögnek majd az események. Bár, akkor is sok bosszantó momentum lesz! Pl.: Marcos viselkedése, ahogy Rachel könnyedén az orránál fogva vezeti. Az embernek az az érzése, nem látja a fától az erdõt. Elég hosszú idõbe telik, mire lehull a hályog a szemérõl. SPOILER VÉGE!!!
malvinkicska 2015 nov. 03. - 19:42:43 Előzmény Csalarozsika
(86/340)
Nem rejtem véka alá ebben a sorozatban nem a holdkóros a beteg, ha nem Malu amit követ igazi állat kár, volt a lakásban vinni, õket õ egy szarvas marha, jó nagy szarvakkal, sok sorozatot láttam, de ekkora ökörség ami itt van az sok , a heti 4 részben említésre méltó nem történt, nem tudom meddig bírom, de nem sok jót jósolok ennek a sztorinak.
reay 2015 nov. 03. - 19:32:29
(85/340)
Csak engem idegesítenek ezek a karakterek? -> Manuela, Tonia, meg Virgilio ügyvédje, vagy kije, sajnos nem tudom a nevét. Belelökhetné õket valaki az óceánba, hogy ne foglalják a helyet. :) Tonho mellé nálam felzárkózott színészi alakításban Donato is meg Virgilio. Az ikreket tényleg jól megcsinálták, olyan, mintha két színésznõ játszaná. És a szinkronszínésznõ is jól hozza a kettõ közötti különbséget. Ja, a Raquel versus Virgiliot már nagyon várom. :)
offtopic
malvinkicska 2015 okt. 31. - 07:01:26
(84/340)
Elnézést megviccelt a net többször elküldte az üzenetet, nem akartam.
malvinkicska 2015 okt. 31. - 06:47:34
(83/340)
Örülök , hogy tetszik ott nagyon szép színészek vannak, és jó a karakterük.
malvinkicska 2015 okt. 31. - 06:47:33
(82/340)
Örülök , hogy tetszik ott nagyon szép színészek vannak, és jó a karakterük.
Csalarozsika 2015 okt. 30. - 20:13:56 Előzmény malvinkicska
(81/340)
Sikeresen "megfertõztél", s egyre jobban tetszik a Feketén-fehéren! :)
Igyekszem követni a történéseket, de sajnos nem mindig sikerül megnéznem!