Téma: A hullám

10/10
LunchMunch 2009 márc. 23. - 15:25:53 10/10 Előzmény Darkoscsaj
(59/199)
Mi is ugyan ezt találtuk ki, hogy poénból fel veszünk fehér inget a következõ órára és rájöttünk , hogy ez nem igazán lenne jó poén...sõt...szerencsére elvetettük a dolgot:).
Darkoscsaj 2009 márc. 22. - 16:56:45
(58/199)
Én is a suliban láttam, szerintem nagyon is jó film és bár kicsit furcsa hogy tényleg 5 nap alatt ennyi minden végbemehet, de nem hihetetlen. Amúgy meg szerintem nem kell hozzá a "német jellem"... a film végignézése után néhány osztálytársam kitalálta hogy a kövi társadalomismeret órán (ahol néztük) vegyünk fel mi is fehér inget és játsszuk végig a dolgot a köszöntéssel és megszólítással együtt. igazából az én fejemben is megfordult, hogy reggel fehér inget veszek csak úgy poénból... de persze... lehet hogy mégsem, hanem tudat alatt az osztály részének akartam érezni magam ami úgy alaphelyzetben nem nagyon igaz rám... tehát nem kell ahhoz német nevelés meg jellem hogy tartozni akarj valahova...
8/10
Wallace 2009 márc. 22. - 00:33:37 8/10 Előzmény DrBathori
(57/199)
Az hogy ki-mi a szélsõséges azt az adott hatalom birtokosa szablya meg. Mindannyian gyarlók és megvezetettek vagyunk itthon és másutt is. Nem ezen film után kéne meglepõdni. Ráadásul Amerika nyerte a vh.-t ezért egyértelmû hogy õ mondja meg ki is a szélsõséges, terrorista stb. és hogy mik legyenek a "helyes" értékrendek a világban.
8/10
indienemesh 2009 márc. 21. - 21:06:36 8/10
(56/199)
Végre egy tartalmas film! Jó volt, tetszett. 10/8
10/10
Jankaaa 2009 márc. 20. - 21:34:30 10/10
(55/199)
Kedden kezdtük el megnézni az iskolában, ma sikerült végignéznünk a filmet. Már napok óta a hatása alatt vagyok/vagyunk.
10/10
10/10
LunchMunch 2009 márc. 20. - 21:06:34 10/10
(54/199)
Iskolával sikerült megnéznem a napokban. Nos úgy ültem neki az órán, hogy na akkor most alszom egy jót.[mint kiderült nem csak én] , aztán képtelen voltam aludni rajta[ mint szintén kiderült nem csak én:)] . Nagyon tetszett és elgondolkodtatott utána, hogy vajon csatlakoznék- e egy ilyen csoporthoz. Még mindig agyalok a filmen. Egy szó mint 100 nagyon tetszett.

Én nem venném túlzásnak, hogy elégette a ruháit.
Rengeteg mindenen elgondolkoztunk a film kapcsán. Mi lett volna ha a szülõk oda figyelnek, talán nekik feltûnik valami? A tanár mennyire vonható felelõsség alá? Mi lesz a gyerekekkel a történtek után, hogy sikerül mindezt feldolgozni? Meg ezer meg ezer kérdést vetettünk fel amin még mostanáig is sikerült agyalni.

A film igaz sztori alapján készült én úgy tudom és valamikor a 60-as években történt és mind össze 3 nap alatt zajlott le. ( ott már állítólag az elsõ nap teljesen elborultak pl. kémkedések).

Egy a lényeg. Nálam 10/10.
8/10
fakutya13 2009 márc. 20. - 20:57:53 8/10
(53/199)
Tetszett a film, szerintem egy kis túlzás volt benne, pl. amikor az elsõ vagy második (nem is tudom) nap után a zizis srác elégeti a nike, meg adidas ruháit, rögtön azután hogy megbeszélték a fehér inget, azért ennyire nem volt kattant. De ezek a túlzások által jobban lehet érzékeltetni a film mondanivalóját. Azért nem hiszem hogy a való életben ilyen megtörténhetne (max. speciális körülmények között). 10/8
Redfield 2009 márc. 06. - 09:29:38 Előzmény Andrej01
(52/199)
A tanár pszichológiai kísérletet hajtott végre a tanulókon, és egyértelmû, hogy egy osztályon belül is nagy a széthúzás, különbözõ stílusok mögött különbözõ felfogások, értékrendek mögött különbözõ emberek. Persze nem tudta elõre, hogy ez lesz, de várható volt. Mind komolyan vették a Hullámot, bele tartoztak, a magukénak érezték, ha akkor és ott nem kísérli meg leállítani õket a tanár, talán csak 1-2 nap kérdése, és a fél társaság fegyverrel járkált volna, a kérdéses illetõ az utolsó volt, de csak a szerencsén múlott, hogy egyben az elsõ is. Egyébként nagyon jó film. A széthúzásból és összetartozásból adódó csoportosulások akár csak zenei stílusokba is... jelen vannak mindenhol, és elég gyakran van, hogy a tömet "önmagát" vezeti bele erõszakos, meg egyéb elfajulásokba. A kedvenc részem amikor a lány a suliban rakosgatja ki az ellenzõ szórólapokat, és végig az az érzés lebegi körül, hogy valaki meg fogja támadni, és pont attól ilyen hatásos, hogy nem történik meg, de érezzük és tudjuk, hogy simán megtörténhetne.

9/10
10/10
csillivilli 2009 márc. 05. - 14:59:02 10/10
(51/199)
Ma néztem meg a filmet és nagyon lenyûgözött!!Szerintem nagyon szemléltetõ.Fantasztikus!
Andrej01 2009 márc. 03. - 09:47:12 Előzmény Sandycka
(50/199)
Ha én alakítok egy vívószakkört és az egyik lelkes tanítvány ettõl úgy tûzbe jön, hogy az utcán is halomra szurkálja a járókelõket, vajon felelek-e én ezért?
Senki nem tudja kiszámítani, hogy egy adott közösségben ki milyen pszichés állapotot rejteget a fejében, és a kívülrõl ártatlannak tûnõ dolgot egy eldeformálódott tudat hogyan dolgoz át deviáns személyes valósággá.
A tanár felelõssége maximum pedagógiai értelemben van meg, hogy nem ismerte fel a pszichopátia jegyeit egy tanítványában, de büntetõjogi vagy efféle vonalon biztos, hogy nem lehet elõvenni.
Sandycka 2009 febr. 26. - 18:50:51 Előzmény Andrej01
(49/199)
Azért vitték el a tanárt, mert õ kezdeményezte az egészet, hozta létre a Hullámot, az õ felelõssége volt, hogy rend legyen, igy a gyilkosság is.
Andrej01 2009 febr. 17. - 14:47:32
(48/199)
Jó film, bár nem tökéletes. A témát nagyon jól érzékeltette, és a színészek is kitûnõen játszottak, egyáltalán nem sematikusan.
Én is azon gondolkoztam miért vitték el a végén a tanárt? Õneki mi köze egy bakattant pszichopata lövöldözéséhez? A módszere igenis jó volt, az a jópár diák nyilván sokkal jobban felfogta a lényeget, mintha egy száraz osztályfõnöki órán historizálgat a tanár, arról nem tehet, hogy volt egy kóros elmeállapotú, akinek az agya nem bírta a terhelést. Valószínûleg ez a srác elõbb-utóbb kiborult volna akkor is, ha nincs ez a projekt, aki 5 nap alatt így elveszti a kontrollt, az mindenképpen menthetetlen. Szóval kíváncsi lettem volna, mit próbálnának a tanárra ráhúzni a bíróságon... Ezek nem kiskorúak, feltehetõleg elmúltak már 14.
Mindenesetre az ilyesmi 5 napos mozgalmi egybeolvadáshoz, uniformizálódáshoz kell a német jellem szerintem. Ez nálunk kevésbé menne. Nem mondom, hogy kizárt, de neccesebb. A németeknél hagyomány az uniformizálódás, ez nem a nácizmusból ered, ez sokkal régebbi hagyomány. Nálunk ellenben, három ember már három felé húzott Mohács idején is, sose volt divat az egységes beöltözõsdi, meg lehet nézni a régi nemesi felvonulásokat is, eszükbe sem jutott az egyenruha, mindenki a saját kis cifra kacagányában villogott.
És lehet ezzel sokan nem értenek egyet, de nálunk soha nem volt komoly tömegmozgalom sem a nácizmus, sem a kommunizmus. Mindkettõt egy szûk "élcsapat" erõltette csak rá birkaországunkra, a külsõ nagytestvér hathatós ösztönzésével.
6/10
csilisbab16 2009 jan. 27. - 10:55:49 6/10
(47/199)
háát vitathatatlan h érdekes film, lekötött, nem unatkoztam közben de valahogy nem ragadott meg:)nem nagyon tetszenek az ilyen filmek. ez elég nyomasztóra sikerült nekem nem nagyon jött be 10/6
verdeleth 2009 jan. 27. - 01:28:07
(46/199)
A film a kissé szájbarágós és túldramatizált végével (bár lehet, hogy valóban így történt) is nagyon jó, 10/9
oreglue 2009 jan. 21. - 23:10:36
(45/199)
Érdekes film. Mindenképpen elgondolkodtató. Történelmi vita meg szerintem fölösleg itt. Akár milyen diktatúrára ráhúzhatjuk ezt, a fasisztára és a kommunistára is egyaránt. Érdekes egyébként hogy maga a tanár túl sok mindent nem csinál. Az alapelvek szépen lassan átfogalmazódtak, megváltoztak, és megtörténik a tragédia. 10/10
cinemanna 2009 jan. 21. - 15:56:27
(44/199)
Én a premierjét láttam a filmnek. Nagyon tetszett, soha nem láttam még hasonló filmet. Elég nagy hatással volt rám, soha nem fogom elfelejteni. De nem szeretném többször megnézni, pedig ismétlem: Iszonyúan tetszett.
Hoci 2009 jan. 20. - 06:29:23
(43/199)
10/10

Csajok a csúcson..? Ezt nem is értem :)
Túrin 2009 jan. 19. - 16:52:10 Előzmény friendsfan
(42/199)
Nem tartod sokra a német filmmûvészetet?

Csak néhány alkotás az utóbbi évekbõl:

-Fallal szemben (Arany medve díjas elképesztõ alkotás, nálam minden idõk top 10-ében benne van)
-A kísérlet
-Edukators
-A mások élete (idegennyelvû Oscar)

Ez csak néhány kiragadott pléda, hol tart most a német filmmûvészet. Elõrébb, mint mi. (De az amcsiknál is.)
9/10
friendsfan 2008 dec. 12. - 13:42:14 9/10
(41/199)
Nagyszerû film. Tény, látszik rajta hogy német (nem tartom túl sokra a német filmmûvészetet, bár manapság sokat fejlõdött), a beállítások, a képek sokszor hatottak rám negatívan. De a története, mondanivalója nagyszerû. Ritka az ilyen tanulságos film. Érzed hogy nagyon is igaz a történet. Iskolapélda, az ember birkaságáról, a közösség és a tömeg erejérõl...
Valezius 2008 dec. 12. - 12:42:13
(40/199)
Nagyon jó film, pár szerintem van benne jó pár butaság, de azok arra legalább jók, hogy az ember ne vegye készpénznek, amit elé raknak a moziban, hanem igenis kezdjen el gondolkodni rajta.

Egyébként arra számítottam, hogy sokkal népszerûbb film lesz, és persze jó sokan félre is fogják érteni a lényegét, persze lehet, hogy én is félreértem :)