Téma: A hullám

Naphinel 2009 júl. 01. - 08:15:23
(79/199)
Tudom, ne forgasd ki a szavaimat, légyszi. Egyrõl beszélünk ha vele van, azért csukják, ha nincs vele, azért is csukhatják.
Naphinel 2009 jún. 30. - 21:02:03
(78/199)
Tökmindegy, mert akkor is az a felnõtt a hibás, aki vele van. Ha egy szül van vele, akkor azt csukják le minden bizonnyal. A huszonkettes csapdája.
Naphinel 2009 jún. 27. - 18:55:40
(77/199)
SPOILER!!!
De, a tanárra volt bízva, az semmit nem jelent, hogy nem suliidõben történt.
Ha osztálykiránduláson lesz valaki öngyilkos, vagy nyári táborban, akkor is a pedagógust/kísérõt veszik elõ, mert õ a felnõtt, õ felel a gyerekekért.
Szal ne beszélj összevissza.

Amúgy meg az a nagy hullámost mi is megjegyeztük barátnõmmel, hogy irreális. :(

De a film szuper!
8/10
Numa 2009 jún. 23. - 15:16:49 8/10
(76/199)
Jó film! Érdemes megnézni! Jó példája annak, hogy mennyire befolyásolni lehet az embereket. Fõként szerintem azért tetszett, mert benne van az a kis szerelmi szál és, hogy gimnazisták körében játszódik.
9/10
doosz 2009 jún. 06. - 18:55:41 9/10
(75/199)
mi az osztállyal néztük meg, jó film, nagyon hatásos.
Mondjuk azért ez gondolom leginkább a németeknek lehet nagy élmény...
Nem olvastam el a többi hosszászólást, csak itt az utolsókat, de szerintem úgy volt jó a vége ahogy volt, nekem nem hiányzott semmi magyarázat.

***SPOILER
szerintem a srác aki öngyilkos lett már eleve is egy kicsit beteg lehetett, nem csak a Hullám miatt lett ilyen...de nem biztos
Frrruzso 2009 máj. 25. - 10:47:01
(74/199)
***Spolier: Persze, a végkifejlet szempontjából köze van a hullámnak ahhoz, hogy a fiú megöli magát. De a tanárt nem azért tartóztatják le mert a Hullám vezére volt, hanem mert az a fiú meghalt, amikor rá volt bízva.
asd741 2009 máj. 18. - 01:58:49
(73/199)
szerintem ez nem így van. szerintem simán megtörténhetne ez bárhol. mindenhol vannak fanatizálható emberek és ahol ez többségbe kerül, ott létrejön az, amit a filmben láttunk. igaz abban én sem hiszek, hogy mindez 5 nap alatt megtörténhet, de kellett egy keret a filmnek. a mondanivalója az ami szerintem nagyon érdekes és egyben figyelemfelkeltõ. a tömeg, egy csoportba való tartozás sok embert vonz. többek között csak ha aktuális dolgokrra vetítenénk a magyar gárda, ahol egyenruhában menetelnek az emberek és tisztek irányítják az egészet és amit mondanak azt végrehajtják. szerintem már ez is elég veszélyes, fõleg, hogy a vezetõi és tagjai igen radikális nézeteket vallanak. tehát ez bármikor lehetséges szerintem...
asd741 2009 máj. 18. - 01:50:09
(72/199)
Komolyan ezen akadtál fent? Hogy igazából nehezen lett volna kivitelezhetõ a nagy hullám logo felfújása. A filmnek a mondanivalója volt a lényeg nem az h igazából a srác egy zseni volt-e aki szemmértékre felfújta a logo-t vagy sem. Abszolút nem lényeges a mondanivaló szempontjából. Egyébként szerintem is nagyon érdekes film.
Gerync 2009 máj. 16. - 18:43:46 Előzmény bambina
(71/199)
Elmebeteg dolog a nemzeti szocializmus? Egy picit tájékozódj, mielõtt hülyeségeket beszélsz.
bambina 2009 máj. 08. - 16:17:10
(70/199)
A film a valódi fasiszta diktatúrák szemszögébõl is érdekes. Ha a különbözõ, a Hullámba mind bevont karaktereket nézzük - mindegyiknek van valami oka arra, hogy ennyire belelkesüljön - könnyû megérteni, milyen egyszerû lehet milliókat meggyõzni olyan elmebeteg dolgokról, mint mondjuk a nemzetiszocializmus...
Naphinel 2009 ápr. 25. - 09:42:27
(69/199)
Nehogy azt hidd! Ha önmaguktól nem is, de egy vezetõ irányítása alatt létrejöhetne egy ilyen.
Gólyatábor, ott is mindenkin egyenpóló, jó, ott nem az uszítás a cél, de ha az lenne, meg tudnák tenni.
Amúgy kicsit túlzott a film, ha nem is öt nap, de két hét alatt ezt simán el lehetne érni, ami megtörtént.
Naphinel 2009 ápr. 24. - 21:08:05
(68/199)
Ma néztem meg, és nagyon tetszett. Kicsit (nagyon) a Kísérletre hasonlított, de azért nem teljesen.
Nagyon jól fel lett építve a sztori, de azt sajnos sejteni lehetett, hogy mi lesz a vége, már ott, amikor a srác minden ruháját elégette.
Nagyon jól levezették a fiú hangulat- majd jellemváltozását, az összes közül az õ jelleme lett legaprólékosabban kidolgozva.
A film nagyon hitelesen ábrázolja a csoport összetartó erejét, ez viszont nem mindig vezet jóra, mint láthattuk a filmbõl is.
Nagyon nem tudok mit írni, nagyon jó lett az egész.
10/10
Frrruzso 2009 ápr. 12. - 11:01:39
(67/199)
Nekem is nagyon tetszett a film, most néztem meg, szintén a töritanárom javaslatára. Szerintem nagyon hasznos film és igenis itt is ugyanúgy meg lehetne csinálni egy ilyet, mint németországban és amerikában. Ezt ugyanúgy sokan elképzelhetetlennek tartják mit a filmben...hiszen az is úgy kezdõdött, hogy itt nem lehetne diktatúrát csinálni..."mi lehhez túl sokat tudunk".
A tanárt meg egészen egyeszerûen azért vitték el mert az õ jelenlétében és felügyelete alatt megsebesült és meghalt egy diák. Ha minket iskolaidõben elüt egy autó az ofõnket veszik elõ...meg persze az autótóst is de a tanárt is. A letartóztatásának szerintem alig van köze a hullámhoz.
papzsan 2009 ápr. 04. - 21:54:18
(66/199)
Én itthon néztem meg, de úgy gondoltam érdemes megnézetni az osztályommal... Mindenkinek felkeltette az érdeklõdését... És a mi osztályunkban is felmerült a dolog, mi lenne ha ingbe járnánk... És ha mi is így köszönnénk... Majd Rajzórán azt a feladatot kaptuk, hogy osztály címer.. és mindenki valamit ami a hullám szóval kapcsolatos akart rajzolni... Érdekes pedig azt hittem az én osztályomat semmi nem tudja megmozgatni...Számomra tanulságos film volt... Fõleg ami avval a fanatikus sráccal lett... Nálam 10/10es:D
7/10
zee944 2009 márc. 29. - 13:12:13 7/10
(65/199)
"megtörtént események alapján" --> tehát a sztori kétharmada más.
offtopic
efes 2009 márc. 29. - 12:04:39
(64/199)
efes 2009 márc. 29. - 11:57:40 Előzmény rita_nk
(63/199)
Külön inzertben ki van írva a film elején, hogy megtörtént események alapján készült a film.
7/10
zee944 2009 márc. 25. - 17:14:29 7/10
(62/199)
7/10
7/10
zee944 2009 márc. 25. - 17:14:01 7/10
(61/199)
Jajj, azért hasraesni nem kell. Tisztességesen megcsinált kis mozi ez, látszik, hogy sok munkát öltek bele, de azért nem olyan zsigeri hatású, mint azt a téma megengedné. Mindenesetre a hasonló tematikájú A kísérlet c. produktumnál sokkal jobb. Az aztán tényleg nem volt más, mint egy rendkívül hálás sztori legfeljebb középszerû filmre adaptálása.

1. Miért van az, hogy *senki* nem kérdezi meg a film teljes idõtartama alatt, hogy mi a szervezõdés célja? Hihetetlen, hogy ez senkinek nem jut eszébe, csak beszél róla, hogy a Hullám így, a Hullám úgy. Baromság.
2. Nekem ne mondja senki, hogy 5 nap alatt ide el lehet jutni. Ez csak egy olcsó, moralizáló szándékú húzás az írók részérõl, ráadásul felesleges is.
3. Hogy rühelltem a suliban az ilyen nyomulós, önsztároló luvnyákat, mint a "fõszereplõ" csaj... ezek meg ott foglalkoznak vele.
rita_nk 2009 márc. 25. - 10:26:44
(60/199)
Én szkeptikusan ültem le megnézni a filmet...de rá kellett jönnöm, hogy ez a film ûberelhetetlen.
Kíváncsi lennék,hogy mennyi a valóságtartalma. Ha van vkinek infója róla róla, megköszönném ha felrakná a linkjét..
A filmet mindenkinek ajánlom...