olahmiki1959 2015 febr. 09. - 09:40:27
(44/144)
Akit érdekel, az M3-as csatornán a napokban vetítették "Az aranykesztyû lovagjai" címû, 1969-ben készült magyar tv játékot - 2 részben - ami pont a Kennedy-gyilkosság hátterével, összefüggéseivel próbált foglalkozni, krimi-szerû kerettörténetbe ágyazva, kitûnõ színészekkel, itt-ott kissé megmosolyogtatóan, - ahogyan a magyar forgatókönyvírók és rendezõk akkoriban Amerikát elképzelték, - de összességében nézhetõen, fordulatosan, és némi feszültséget sem nélkülözve.:D
A merénylet és háttere így - is - történhetett, gondolom, az azóta eltelt évtizedek alatt rengeteg játék-és dokumentumfilm készült ebben a témában, biztosan volt köztük hihetõ, és a valóságtól teljesen elrugaszkodott változat is.
Ez a feldolgozás a nézhetõ kategóriába tartozik.:D

A filmet - ha még nem látta valaki, - ezen a héten szerdán és csütörtökön délelõtt megismétlik az M3-on...:)
offtopic
Meklód fia 2015 febr. 08. - 19:23:13
(43/144)
számítógépes program által analizált eredmények mutatták ki, hogy a Marson talált sziklaarc nem lehet természeti képzõdmény, bármennyire is próbálják bemagyarázni.

Közel 30 év után egy alaposan megszervezett hazugságként a NASA elõállt a 2000-es években egy hamisítvány képpel is a Mars arcról, ami még véletlenül sem hasonlított az eredetire. Így akarták megtéveszteni az embereket, hogy nincs semmilyen szikla arc.
offtopic
jani-wan 2015 febr. 08. - 19:04:36 Előzmény olahmiki1959
(42/144)
OFF
"Mi a bánatért nem akarnak kapcsolatba lépni velünk?"
Jó, vegyük alapul azt a feltételezést, hogy vannak Idegenek itt a Földön, már jó pár évszázada. És feltételezzük azt hogy békések, és csak érdeklõdésbõl járnak itt.
No amit eddig láthattak itt, hát én sem akarnék kapcsolatba lépni az emberekkel.

"Miért nem fedik fel magukat, miért nem akarnak véget vetni a találgatásoknak ..."
A kérdésre a választ az rejti szerintem, hogy mi okuk lenne rá? Ha feltételezzük hogy békések. És igazából miért ne feltételeznénk, ha azt feltételezzük, hogy ilyen régóta itt vannak és ennyivel fejlettebbek, és még nem nyomtak le minket mint aknakeresõgép a vakondokot.

"miért nem avatkoztak be olyankor..."
Lehet hogy megtették? Ugyanis lótúrót sem tudunk. Vagy lehet hogy "elsõdleges irányelv".

"miért nem akadályozzák meg a környezetszennyezést..."
Lehet hogy látták az E.T.-t, és úgy érzik hogy a környezetbarát Alien-ekre rendõrök vadásznak?

De félretéve a tréfát, én ehhez a Idegen/UFO dologhoz nem igazán tudok hozzászólni. Annyit talán, hogy szerintem vannak Idegenek. Valahol. A nagy számok törvénye alapján ez a leglogikusabb.
Hogy itt nálunk a Földön is (vagy Holdon) vannak-e, hát arra passzolnék.
Az biztos hogy vannak furcsa dolgok, furcsa esetek, mint pl. a Roswell, ahol elõször UFO-t mondanak, majd hirtelen felismerhetõ lesz egy eltussolási folyamat. Jön egy nyilvánvaló hazugság, köntörfalazás, terelés stb...
Azért az ember ilyesmin elgondolkozik, és végül is bizonyíték hiányában az egyetlen konklúzió az hogy bármi történhetett, csak az nem amit állítanak. Ez képletben felírva:
UFO > meteorológia ballon

De az biztos hogy az UFO-sok is eladnak jó sok hülyeséget. Néha tényleg megáll az eszem. Legutóbb is valami olyat láttam hogy fickó magyarázza hogy mennyire össze lehet hasonlítani egy régi egyiptomi "ufonauta" ábrázolást és egy mostanában a Mars-on talált sziklakarcot. :)
Ja mert biztos az Idegenek hazafelé menet a csillivilli ûrhajóval megálltak a Marson sziklát karcolgatni. :D
jani-wan 2015 febr. 08. - 18:34:40
(41/144)
"Ha közelrõl teszi,nem lehetne ennyi alaptalan kitaláció.
Addig minden merénylõ közelrõl próbálkozott,így nem is gondoltak távoli védelemre.Háztetõk stb..."
Ez nekem is eszembe jutott.
És ez is egy olyan dolog ami még inkább megkérdõjelezi a magányos õrült merénylõ teóriát.

"Oswald mesterlövész volt,de szerencséje is volt.Ha Kennedy nem hord fûzõt,akkor a csak súroló második lövés után másfelé mozdul és a következõ sem talál."
Jaja. Oswald olyan elképesztõen jó mesterlövész volt, hogy képes volt a lövedék útját még a levegõben repülés közben is szabályozni!
The magic bullet:
https://www.youtube.com/watch?v=Th-s3dbboJQ

Haha! Rugóláb seriff a csodalövedékeivel hozzá képest gyenge mûkedvelõ. :)
Nesztek Jedik ezt a lövedéket kardozzátok le :D
offtopic
jani-wan 2015 febr. 08. - 18:18:48
(40/144)
OFF
"Aki úgy gondolja,amit nem lehet megmagyarázni,az UFU,hát ez az õskor,ahol a villám az istenek haragja volt..."

Nem.
Pont ez az amirõl korábban írtam: A nevetségessé tétel.
De ez egy kifejezetten komolytalan és rendkívül gyenge kísérlete volt.
Semmi konkrét dolog a témával kapcsolatban csak egy hazug állítás és egy rosszindulatú hasonlat.
Elõször is, szó nincs olyasmirõl, hogy "amit nem lehet megmagyarázni", így ez egyszerûen hazugság. Nem kellene mindent egy kalap alá venni.
Majd ehhez jön egy hasonlat, aminek a világon semmi köze az egészhez.
Ez így teljesen értelmetlen, és teljesen fölösleges.
Sõt erre ugyanilyen módszerrel azt is lehetne válaszolni, hogy akik nem hisznek az UFOkban, annak ellenére hogy van jó néhány raklapnyi bizonyíték, hát az a sötét középkor, ahol azt hitték hogy a Föld lapos és teknõs tartja.

Az igazság, amit ezzel a módszerrel próbálsz meg kiforgatni és elferdíteni, az az hogy vannak dolgok, amit a tudomány és technika mai állása szerint nehéz, nem lehet, vagy nem tudunk más módon magyarázni, így születnek ilyen elméletek is. És az hogy ezek az elméletek nem tûnnek el örökre, az azért van, mert senki sem tudta még minden kétséget kizáróan bizonyítani hogy nem igaz. Majd szólj ha ezt valaki megteszi, és akkor bekerülhet az UFO kérdés is Zeus villámai mellé.
csabaga 2015 febr. 08. - 16:22:18 Előzmény breeder
(39/144)
Ha közelrõl teszi,nem lehetne ennyi alaptalan kitaláció.
Addig minden merénylõ közelrõl próbálkozott,így nem is gondoltak távoli védelemre.Háztetõk stb...


Oswald mesterlövész volt,de szerencséje is volt.Ha Kennedy nem hord fûzõt,akkor a csak súroló második lövés után másfelé mozdul és a következõ sem talál.
csabaga 2015 febr. 08. - 16:19:01 Előzmény jani-wan
(38/144)
1.Akik hiszen benne,nincs mit kezdeni velük.
2.Akik átélték,hát én ismertem egy embert,aki a halott rokonaival való találkozást élte át és nem hitte el,csak álom volt.
3.Aki úgy gondolja,amit nem lehet megmagyarázni,az UFU,hát ez az õskor,ahol a villám az istenek haragja volt...
breeder 2015 febr. 07. - 23:33:13
(37/144)
Ma már én is inkább azt gondolom, hogy Oswald követte el a gyilkosságot.
A többi elmélet szerintem mellébeszélés, kitaláció.

Az már egy másik kérdés, hogy JFK-nak hány ellenlábasa volt...
Edmond Dantes 2015 febr. 07. - 22:26:26
(36/144)
Valszeg tényleg nem egy magányos dilis ölte meg, vizsgálatok szt ketten lehettek ééés...a másik nem egy UFO/IFO volt :)

Másrészt elég sok életszerû (ind)ok adta magát JFK esetében, ahogy persze szinte minden magas rangú politikus/államfõ esetében mondjuk Julius Caesar óta (pár napja láttam/írtam be/színház), és/de JFK esetében sem kell az ûrben kutakodni (ind)okért. Itt van az, Földünkön.
breeder 2015 febr. 07. - 20:49:38 Előzmény jani-wan
(35/144)
Szerintem az UFO elnevezés azért terjedt el, mert az emberek többsége az égen látott tárgyakból indul ki.
És mivel még senki sem fogott kezet egyetlenegy idegen lénnyel sem (ez legalábbis idáig nem bizonyított), gondolatban mindenki a repülõ csészealjakkal azonosítja az idegeneket...

Egyébként JFK tuti nem adott vissza száz dollárosból, azért nyírták ki az ufók! :)
jani-wan 2015 febr. 07. - 18:09:02
(34/144)
"Nem értem,több elnököt is megöltek,rengeteget próbáltak,mindegyik esetben elfogadják,hogy a tettes egy magányos dilis volt,csak Kennedy esetében nem..."
A régebben történt esetekben egyszerûen el kell fogadni mivel képtelenség kideríteni, hogy mi is történt az 1800-as években. Ez van. Ettõl még nem biztos hogy minden úgy is történt. Ennyi.
Kennedy esetében, már komolyabb vizsgálatot voltak képesek lefolytatni, már létezett valódi nyomozómunka, és még van rengeteg dolog ami megváltozott.
Kennedy esetében a magányos õrült verzió egyszerûen nem elfogadható magyarázat, mert az elmélet több sebbõl vérzik mint egy kezdõ fakír a szögeságyon, és kipukkant mint egy "meteorológia ballon Roswell fölött"
offtopic
jani-wan 2015 febr. 07. - 17:56:25
(33/144)
OFF
Azért az nem egészen úgy van.
Elõször is az UFO az egy Azonosítatlan Repülõ Tárgy.
Másodszor ez nem vallás, és nem is hit.
Akik úgy gondolják, hogy Idegenek látogatnak a Földre UFO-kkal, azokat szerintem három csoportra lehet bontani:
1. vannak akik "csak" hisznek benne, de értelmes magyarázatot nem igazán tudnak adni, ezekkel nem kell foglalkozni,
2. vannak ugye akiknek volt valamilyen típusú UFO élménye, de semmit sem tudnak bizonyítani, tehát vagy igaz amit mondanak vagy nem így velük nem lehet mit kezdeni,
3. illetve vannak a "kocka UFO hívõk", azaz az intelligensek, akik már értelmesebb dolgokkal is elõállnak.
Õk miért is hisznek az az UFO-kban?
Talán mert vannak nehezen magyarázható dolgok, amikre az ember válaszokat próbál keresni, és ha az UFO-Idegen válasz a legvalószínûbb, akkor az nem ráfogás, hanem átmenetileg a legjobb magyarázat.
Ha sok ilyen dologra ez a legjobb magyarázat, akkor az ember összekapcsolja ezeket, és kész is.
Ennek semmi köze a vak hithez, vagy mindenféle bizonyíték nélküli "ráfogáshoz".


"Ha kizárunk mindent ami lehetetlen, ami marad, bármennyire valószínûtlen, az az igazság."


Harmadszor pedig, az sem biztos hogy igaz, hogy nincsenek bizonyítékok, mert pont így mûködik a cenzúra, eltussolás, elhiteltelenítés, amirõl meg 100%-ra tudjuk hogy van.
Lehet ugyanis hogy van igazai eset, igazi bizonyítékokkal, csak el lett tüntetve.
És ha mégis valami napvilágot lát, ez mellé gyártanak, vagy mióta felkészültebbek, egyszerûen csak elõvesznek néhány elõre legyártott kacsát, ezeket szépen idõzítve adagolják, amiket aztán sorban "lelepleznek", közröhej tárgyává tesznek, majd egy mozdulattal egy kalap alá veszik az összeset, és hopp volt-nincs.
Így mûködik ez.
Tehát nem érdemes ilyen légbõl kapott kijelentéseket tenni, hogy:
"Semmi valódi bizonyíték nincsen"
mert ezt sem lehet bizonyítani.
csabaga 2015 febr. 07. - 17:07:47
(32/144)
Az egyik "elmélet" szerint azért ölték meg,mivel nyilvánosságra akarta hozni az UFO aktákat...

Nem értem,több elnököt is megöltek,rengeteget próbáltak,mindegyik esetben elfogadják,hogy a tettes egy magányos dilis volt,csak Kennedy esetében nem...
offtopic
Edmond Dantes 2015 febr. 07. - 16:50:06
(31/144)
Csak most olvasom a hszodat, de 36-ban vmi hasonlót írtam.
Tegyük hozzá, olyan vallás (ha vallás), amely döntõ többségében az USA-ban hódít, néhány angolszász országbéli esetet ...és az ún. 6. fatimai csodát leszámítva, amit egyesek ugyancsak UFO-jelenségnek tartanak = vallási kategória.
De hogy jön mindez JFK-hez? Jó-jó, az is 3 betû, de azon kívül? Földön kívül? :) Õt valós golyók ölték meg = azonosított (IFO) repülõ tárgyak :) ...csak máig nem tudni, hány darab, honnan indultak, ki(k) és miért indította(k).
offtopic
Edmond Dantes 2015 febr. 07. - 16:42:09
(30/144)
Ha az "UFO" szót "Isten"-re cseréled a hszodban, 1/1 uezeket a kérdéseket teheted fel. Ugye érdekes?
Az következne ebbõl h mindkettõ hit kérdése? Figyelem! Csak kérdés!
csabaga 2015 febr. 07. - 16:28:11
(29/144)
Mondjuk azért,mert nem léteznek.
Semmi valódi bizonyíték nincsen csak sajtókacsák,amelyek pontosan emlékeztetnek bármilyen egyéb összeesküvés elmélet tálalására.
Hazudj valami jó nagyot,beszélj most elõkerülõ "titkos"(sic!)iratokról,add a szájába egy ismert embernek,majd mikor kiderül,nincsen semmi,akkor kiálts összeesküvést.
csabaga 2015 febr. 07. - 16:23:22 Előzmény jani-wan
(28/144)
Az UFO egy vallás.Amit a régi korokból nem tudunk megmagyarázni,azt ráfogjuk.
offtopic
Meklód fia 2015 febr. 07. - 15:16:30
(27/144)
na és még annyi, hogy a legnagyobb bizonyíték létezésükre, amikor bejelentette 1947-ben az amerikai katonai bázis, hogy lezuhant Ufó csészealjat találtak halott idegen testekkel.
Nem sokkal késõbb ezt elkezdték tagadni egy felsõbb utasítás miatt. Csakhogy ez már a szánalom kategória. Merthogy azzal magyarázták, egy léggömböt találtak. De egy léggömböt senki nem kever össze egy ûrhajóval és idegen testekkel.
offtopic
Meklód fia 2015 febr. 07. - 15:09:58
(26/144)
földönkívüliek létezésére van egy több száz oldalas akta bizonyítékként, amit nem rég hoztak nyilvánosságra.
Az elvakult szkeptikusokkal ne foglalkozz. Még az sem tiszta, hogy mi van a hold sötét oldalán, nemhogy azon túl.
mapk 2015 febr. 06. - 22:11:59
(25/144)
Egy biztos, gyanús vagy. :D