Zombaby 2011 máj. 21. - 10:44:49
(82/302)
tegnap láttam és... hogy õszinte legyek, nekem az elsõ 3. rész sem jött be, túlságosan erõltetett a storyline mindegyikben. Fõleg a 3.-ban, amit sokszor nem is értettem.
Ez a 4. érhetõbb volt, jóval egyszerûbb cselekmény. Keresik a forrást, ennyi. Én annyira de annyira örültem, hogy ebben már nincs benne a Keira K. Annyira rühelltem azt a p****, és nem értem egyeseknek miért hiányzik ebbõl a részbõl, hiszen az õ szála már lezárult!!! Mit lehetett volna még kezdeni vele?
Szóval, ami érdekes volt, az a szexi pap és a szirén esete. Kicsit olyan szappanoperás volt és túl gyors, elkapkodott, de végül is jó volt egy ilyen romantikus vonulat. Ez akarta pótolni a Will-Eliza szálat. Viszont, nagyon szépen kérem, valaki magyarázza el, hogy most mi lett velük a végén? spoiler: a csaj megcsókolja és lehúzza a vízbe,magyarul akkor megöli? Mert megfullad a víz alatt nem? Vagy felfalja? hiszen a többi szirén is lehúzta a víz alá a kalózokat és ott gondolom megeszik õket vagy nem toom mit csinálnak velük? én iszonyatosan hiányoltam a végérõl, hogy kiderüljön, mit tett vele a csaj. Nem hiszem hogy sellõvé vált a pasi... úgyhogy gondolom megölte? Aki légyszi tudja, az mondja el nekem :)
Ja és a vége elég ratyi volt, mi az hogy otthagyja a csajt a szigeten? ez egy 5. részt sejtet...
10/10
Sonic8 2011 máj. 21. - 09:50:23 10/10
(81/302)
Én teljesen eggyet értek Xhege-vel.
Nem értem hogy mi az a gigantikus hiba ebben a filmben ami nem jó???
OKé hogy volt szereplõ gárda csere meg rendezõ csere de akkor is ez a Rob Marshall leforgatta élete elsõ ilyen kalózos filmjét és kimondhatjuk azért hogy nem lett rossz.DE ha esetleg lesz majd valamikor a közeljövõben 5 rész netán 6-dik akkor majd azokban kijavítja az elõzõrészekben elvetett hibákat tehát én szurkolok neki és igenis jó film.(tényleg nem éri meg a 3D-t) :)))
Horcsogg 2011 máj. 21. - 09:03:21
(80/302)
Filmet se nagyon éri meg megnézni moziban, mindenhol csak ilyen 10/5 és 10/6okat kapott. :(
9/10
borkasztik 2011 máj. 21. - 08:34:33 9/10
(79/302)
Szóval akkor elég megnézni a moziba sima 2D verzióba? Nem éri meg a plusz ráfizetés a 3D ért?
6/10
King Diamond 2011 máj. 20. - 23:42:03 6/10
(78/302)
Megnéztem, hogy az eddigi részeket hogy értékeltem, és hát igen, még mindig a második rész a legjobb az eddigi 4 részbõl. Abban volt a legtöbb poén, a legjobb kalandok, jó történet, színészek.
SPOILERT IS TARTALMAZHAT MOSTANTÓL!!!
Nekem hiányzott az Orlando Bloom-Keira Knightley páros. Penelope Cruz és a pap nem tudta pótolni õket. Fekete szakáll sem tudta felvenni a versenyt Davy Jones-szal. Nekem jóval jobban bejött az utóbbi gonosz. A Kraken is jó volt az elõzõ részekben. Az is kár, hogy semmiben sem kapcsolódott a harmadik részhez (bár nem néztem újra az elõzõt a megtekintés elõtt). Az elõzetesekben ígéretesnek tûnt a 3D, de sajnos a filmben gyakorlatilag annyi 3D van, mint amit a trailerekben is látunk/láttunk. Az, hogy ez a rész jobban elõtérbe helyezte Jack Sparrowt, engem nem zavart, jókat lehet röhögcsélni a poénjain. Johnny Depp megint csak zseniális, ahogy megszokhattuk már az elõzõ 3 részben is. Nekem hiányoztak az olyan karakterek, mint Bocskor Bill (Keith Richards rövidke jelenete kevéske volt), Davy Jones (Fekete szakáll nem volt olyan jó gonosz, mint õ), Norringtont is hiányoltam. Viszont Barbossa szereplése tetszett. Õt legalább nem hagyták ki. A szirének valóban gyönyörûek voltak, az az egy-két élõhalott is jó ötlet volt. A zene, mint mindig, most is remek. De hát Hans Zimmertõl nem is lehetne ez másképp.
SPOILER VÉGE
Nekem még mindig a második rész tetszik a legjobban, és már a harmadik sem volt olyan jó, mint elõdei, és sajnos ez sem lett jobb, vagy legalább olyan jó, mint az elõzõek. Nagyon úgy tûnik, hogy szeretnének ötödik részt is az alkotók, de ezt majd a bevétel eldönti. Én most személy szerint, ha hasonlóan akarják továbbvinni a történetet, mint most, akkor nem tartanám jó ötletnek a folytatást. Habár nagyon valószínûnek tartom, hogy azt is moziban nézném (sajnos pont az elsõ kettõt nem láttam moziban, csak a következõket). De ez még a jövõ zenéje.
Ez a 8,7-es átlag nagyon sok, fõleg, hogy az elsõ rész 9,1, a második meg 9-es átlagot kapott. Ez azért jóval elmarad tõlük.
6/10
xhege 2011 máj. 20. - 21:01:36
(77/302)
Az én véleményem szerint bizony ez egy nagyon gyenge, langyos filmecske volt. Többször unatkoztunk közben :(. Olyan tv2-s szombat esti mûsor. Akinek tetszett azt irigylem, én sajnáltam a jegy árát a végén.
10/10
sori2 2011 máj. 20. - 17:15:14 10/10
(76/302)
Én ma néztem, meg és szerintem 10/9. Aki erre azt mondja, hogy szar az forgasson saját filmet, kíváncsi lennék, hogy akik ennyire leszólják a filmeket, azok milyet csinálnának, vagy, hogy egyáltalán van-e olyan film a mi tetszik nekik.
Kyoko 2011 máj. 20. - 11:32:37 Előzmény izom
(75/302)
Pl az 1. részben Barbossa helyett folyamatosan Barbarossáztak...aztán a 2.részre rájöttek, hogy mégiscsak Barbossa... én ma fogom megnézni, szinkron és felirat nélkül, kiváncsi vok mennyit értek meg belõle :D
5/10
Csomb 2011 máj. 20. - 08:46:55 5/10
(74/302)
Tegnap láttuk, szerintem elég gyenge, pedig az 1-2. rész kimondottan tetszett... Itt hiányoztak a poénok, amik feldobták a korábbi részeket :-(
agarik 2011 máj. 20. - 06:35:03 Előzmény LaciG
(73/302)
Bocs, de az elsõ rész szerint: elõször Jack önszántából indult az inkák aranyáért amirõl jóltudta hogy átkozott, aztán a Fekete Gyöngyöt akarta visszaszerezni élõhalottá vált legénységétõl - megintcsak teljesen önként.
9/10
offtopic
Desmond19 2011 máj. 20. - 05:59:28 9/10 Előzmény Kacsa86
(72/302)
Kacsaaa! :D:D:D:D Én láttam a premiert, és igen volt az új elõzetes, igen jó.
7/10
Greeta 2011 máj. 19. - 23:23:42 7/10
(71/302)
Tegnap, amint lehetett már foglaltam is jegyet a filmre, mivel nagyon érdekelt a folytatás. Igazából akárki akármit mondd, az elsõ volt a legütõsebb, és onnantól kezdve mindig alkottak egy jó hosszú izgi kalózfilmet, de mégse ütötte az elsõt egyik se. Nálam pedig ennek se sikerült! A látvány tényleg klassz volt, a 3D nekem már ahány filmet láttam így, annyiszor csalódást okozott, ez csak arra jó h a jegyet drágábban tudják adni "-.- Lényeg ami a lényeg, voltak benne izgi jelenetek, JD hozta amit kell, viszont nekem is szembetûnt egy két túl amerikai nagyon nyál jelenet, azok felejthetõk voltak. De ezt ellensúlyozta pár igen jó poén, amiken jó hangosan röhögtünk. Összességében: érdemes megnézni, mert ha már valaki mind a 3 részt látta, miért pont most hagyná abba :) Alapvetõen jó kis kikapcsolódás, ne késõn nézzétek mert baromi hosszú, lesz nevetés lesz kaland, de mégsem kell túl sokat várni tõle, és akkor jó moziélmény lehet! Jó hangzással egy otthoni mozinak is elmegy. 10/7
9/10
johnny91 2011 máj. 19. - 22:58:10 9/10 Előzmény Sonic8
(70/302)
Felõlem akár meg is dögölhet a csávó, csak vissza ne térjen az 5. részben!
Amúgy a film, ellentétben a sok nyafogóval, szerintem hozta a várt színvonalat.
10/10
Sonic8 2011 máj. 19. - 19:45:30 10/10
(69/302)
Szerintem a film baromi jóra sikeredett akárcsak a többi és egyáltalán nem volt "erõltetett".10/10
Amit nem igazán értek hogy amikor a a "szentfazék" csávó szirénnel le úsznak a tenger fenekére akkor meghal a faszi?
Vagy eggyütt élnek békésen a tenger mélyén XD?
7/10
LaciG 2011 máj. 19. - 18:41:10 7/10
(68/302)
Talán az a legnagyobb baj a filmmel (még nem láttam, de majd megnézem), hogy ebben Jack tök feleslegesen, önös szándékból megy el az útra. Az eddigi filmekben (most elsõsorban a 2. és 3. részre gondolok) az életét mentette, és létfontosságú volt az egész. Konkrétan a világ legveszedelmesebb kalózhajója és legénysége - akik még el is vannak átkozva - meg akarta ölni. Ezért hajózott mindenfelé, hogy megmentse lelkét az örök kárhozattól. Ezek után az, hogy kapzsiságból elindul egy veszélyes, és félelmekkel teli útra, engem nem tud meghatni. Minek megy akkor el, ha életveszélyes? Nem tudom félteni, ha magának keresi a bajt. Visszaemlékszem a 2. rész fináléjára, és utána csak röhögök az egészen.... Legalábbis szerintem így lesz, de remélem, hogy nem.
5/10
magyar krokodil 2011 máj. 19. - 18:09:55 5/10
(67/302)
csalódás volt, nem is értem miért éltetik annyira a kritikák. nyomába sem ér az elõzõ részeknek. a látvány ugyan tényleg 5ös, de a történet úgy, ahogy van gagyi, hihetetlen. értem ezt úgy, hogy abban az abszurd világban olyan szappanoperásan hihetetlen, közhelyes. nem mondom, néhány poén ismét felejthetetlenre sikerült, de nyögvenyelõs és unalmas a film. imádom Deppet, mit sem vesztett zsenialitásából, de ez kevés.
3D-ben megnézni pedig teljesen felesleges, mert a leglátványosabb effekt a 2 és fél óra alatt a Palace Cinema logója volt. anélkül is élvezhetõ, sõt...nem kéne mindent 3D-ben adni, mert az olyan menõ.
ARFY bácsi 2011 máj. 19. - 17:32:06
(66/302)
Holló! JD jó arc, de volt már jobb is... A sztori sûrû és nincs felépítve. A karakterek egyszerûek. A 3D kamu, a felirat a leg 3dsebb! 1x nézhetõ ha ráérsz, vagy nagy fun vagy...
Kacsa86 2011 máj. 19. - 14:21:38
(65/302)
Oh kösz szépen, nem a film leszólása miatt, de a TF 3 trailer jobban érdekel mint a Karib 4, csak holnap nézem, és akkor erre ülök be :D
sZAbIkAAA 2011 máj. 19. - 13:34:35
(64/302)
Itt a Zala Plazaba volt,bár vki írta,hogy látta a Kung-Fu Pandát,na az nálunk nem volt :) TF3 meg látványosnak látványos lesz az biztos :D
Kacsa86 2011 máj. 19. - 12:50:18
(63/302)
Azokat kérdem akik már látták: volt elõtte az új Transformers 3 - 3D-s elõzetes?