Téma: A katedrális

slywer 2011 szept. 01. - 22:31:26
(67/307)
Szerintem nem kéne külön kiemelned a keresztényeket...gondolod,hogy a tobbi egyház különb volt?(l.:iszlám)
Joe Hallenbeck 2011 szept. 01. - 22:30:22
(66/307)
Donald Sutherland Bartholomew-t játssza.
slywer 2011 szept. 01. - 22:26:44
(65/307)
Kit játszik Sutterland?...a szereplõlistán ki sincs írva.
Joe Hallenbeck 2011 szept. 01. - 22:21:50
(64/307)
A szereplõk annyira sükebókák és bumburnyák !
De nem is csodálkozom, mivel a középkorban mindenkit agymosott a keresztény egyház.
offtopic
Ghanima 2011 szept. 01. - 22:13:40
(63/307)
Nahát! Nem tudtam róla, hogy megfilmték (vagy csak elkerülte a figyelmemet a hír?). És Sutherland... mhhhhh!
A könyvet nagyon régen olvastam, akkor tetszett. Tán szomorú, de leginkább arra emlékszem belõle, hogy - és nem fordítói baki volt, megnéztem az angol eredetiben is! - valahol eléggé az elején azt írja Follett, hogy egy kertben _napraforgó_ virágzik... :-)) Mikor is játszódik a történet? Még Kolumbusz dédapja sem született meg.
No de persze ez legyen a legnagyobb huba egy ilyen jó kis (nagy) könyvben...

Ami viszont nagyon szomorú: akik szeretik ezt a könyvtípust, azok közül bizonyára sokan olvasták DruonElátkozott Királyok címû hihetetlenül jó regényfolyamát. No mármost abból a franciák vagy 30-4
Stefush 2011 szept. 01. - 22:02:03
(62/307)
A bemutató alapján érdekesnek ígérkezett, de egyelõre még nem köt le, pedig van egy olyan érzésem, hogy most kezd majd beindulni a cselekmény. Azért kivárom a végét.
proskit 2011 szept. 01. - 21:57:17
(61/307)
Úgy 20 éve olvastam a könyvet középiskolásként, és teljesen rabul ejtett.
Realista vagyok. Nem várok hasonló hatást a filmtõl, de egyelõre nem köt le.
Remélem ez megváltozik.
A helyzetet tovább rontja a véget érni nem akaró elsõ reklámblokk.
offtopic
quinnell 2011 szept. 01. - 21:41:35
(60/307)
Lehet neked röhej, tán mert sok mindennel nem vagy tisztában...
Kezdjük ott, hogy az imdb és más oldalak szerint is tavaly, 2010. július 23-án mutatták be az elsõ részt...
Megvenni a jogokat meg majd csak ezután lehet, jellemzõen minden év tavaszán a börzén, ami ugye ezáltal idén tavasszal volt.
Utána le is kellett szinkronozni, ez is idõ, nyáron meg semmi tv nem mutat be új sorozatot, mikor mindenki nyaral, hanem csak õsszel/tavasszal...
Ja és persze nem mindenki azzal indít, hogy letölti...
Csirik 2011 szept. 01. - 21:40:09
(59/307)
Én sem láttam még, de hogy õszinte legyek valahogy nem köt le. Lehet csak azért mert magánéleti és alkotói válságban vagyok. Amúgy szeretem az ilyen témájú cuccokat. Majd télen megnézem, olyankor pótlom az elmaradást.
5/10
hallucinations 2011 szept. 01. - 21:32:16 5/10
(58/307)
Én még nem láttam, de csak azért, mert a könyvet még nem olvastam végig, így nem akartam lelõni a "poénokat". Megvan a gépen az egész sorozat angolul, felirattal, viszont most, hogy megy a TV-ben, nem bírom ki, hogy ne nézzek bele. Bár kicsit furcsa lesz, hogy magyar nevekkel lesz, mert én angol nevekkel olvastam. Ja, még annyit, hogy a tv2 átállt a 16:9-re, így nem látom a képernyõ két szélét... Lehet, hogy mégis inkább gépen kellene néznem?
10/10
miénkittatér 2011 szept. 01. - 21:10:10 10/10
(57/307)
Talán már több is mint egy éve letölthetõ. Egyszerûen röhej hogy a tv2 egy évig ül a filmen , mert hogy elõre megvették a jogokat. Csodálom, hogy van aki még nem látta.
gyuri121 2011 szept. 01. - 20:51:56
(56/307)
Teljesen egyetértek. Az egyik kedven könyvem szivesen megnéztem volna, de nem igy elnyújtva keno sorsolással tul hosszú reklámblokkokkal, gyakorlatilag megölik a filmet.
A TV2-t én is kihagyom. Nézhetetlen, vagy megnézem a filmet vmi normális csatornán, vagy megveszem dvd-n
Csodálom,hogy a reklámozó cégek még nem ismerték fel, hogy az ennyire elnyujtott és sok blokk nem éri meg, az emberek nagyrésze nem nézi végig.
gyuri121 2011 szept. 01. - 20:47:28
(55/307)
Teljesen egyetértek. Az egyik kedven könyvem szivesen megnéztem volna, de nem igy elnyújtva keno sorsolással tul hosszú reklámblokkokkal, gyakorlatilag megölik a filmet.
A TV2-t én is kihagyom. Nézhetetlen, vagy megnézem a filmet vmi normális csatornán, vagy megveszem dvd-n
Csodálom,hogy a reklámozó cégek még nem ismerték fel, hogy az ennyire elnyujtott és sok blokk nem éri meg, az emberek nagyrésze nem nézi végig.
szepno 2011 szept. 01. - 20:40:37 Előzmény Csekély értelmû medvebocs
(54/307)
A port tévémûsorában ma ez szerepel 4./1. rész.
tanhu 2011 szept. 01. - 20:30:58
(53/307)
Az idõzítés valóban egy elmeroggyant hülyének tudható be.Mondjuk a suli nem oszt nem szoroz,persze ki mikor alszik és ébred ez megszokás és bioritmus valamint szükségszerûségi kérdés... Dehát ettõl a moslék adótól jót ne várj lásd képírók hajnalban...lehetne szombaton, vagy pénteken is...de nem.Az ilyen filmet lazán Karácsonykor kellett volna lenyomni négy nap alatt,szigorúan reklám és korhatármentesen,mert nem durvább mint bármelyik 12-es karikás,pl. a csemetehülyítõ debilizmus kártún netvõknél mindenesetre finomabb,és emberközelibb...a tartalmasságát már meg sem említem...
10/10
Deszpina 2011 szept. 01. - 19:08:54 10/10 Előzmény Matthew89
(52/307)
Jó néhány évvel ezelõtt olvastam a könyvet, abban viszont vagy az elsõ 100 oldalt találtam nagyon vontatottnak.
Kíváncsian várom a sorozatot.
Cameron66 2011 szept. 01. - 19:03:40
(51/307)
Én is láttam már angolul, magyar felirattal, de szerintem csak egy órás volt. Én pedig azt hallottam, hogy egymás után két részt adnak le egyszerre. Különben nekem tetszett, bár a könyvet még nem olvastam. Nagy színészek is vannak benne: Matthew Macfadyen, Donald Sutherland, Ian McShane és Götz Ottó. :D Azért az idõzítés is dicséretes! Pont szeptember 1-jére sikerült, amikor másnap úgyis iskola van, így nem is tudom nézni!
oldbone 2011 szept. 01. - 19:03:09
(50/307)
Az ismertetõbõl: "... amúgy is bonyolult szálait, még jobban összekuszálja" a TV2, mert biztosan sok lesz reklám. A jövõ heti 2. rész is 2 órás lesz, tehát a reklámokban lesz idõ elfelejteni az addigi eseményeket. :D
tanhu 2011 szept. 01. - 19:01:17
(49/307)
Természetesen mint mindig, a magyarok oroszlánrészét fel sem tüntetik a németekét naná hogy igen,noha a sorozatot zömmel itt forgatták,csesszék meg!Egyébként kiváló kis film ez.Remélem nem cseszték el nézhetetlen szinkronnal, mint a Trónok Harcát.Aki azonban ragaszkodik a regényhez annak némiképpen csalódás lesz, noha forgatókönyvet részint maga Follett írta, aki a szereplõk sorában egy röpke pillanatra bevillanik mármint maga Ken Follett is)))Ha jó a szinkron és nem cseszik szét reklámmal akkor kivételesen leülök a szutyok csiga kettõ mellé,noha eredetiben már volt szerencsém hozzá.Ian McShane mint mindig ragyogó.Westerosban is jó lenne viszontlátni)))Valami Swearengen féle szereplõ eljátszásában, mint azt az egyik legkibebszottul qrvára kiemelkedõ sorozatban is élvezhettük a Deadwoodban!)))
10/10
Peeeeet9 2011 szept. 01. - 17:55:51 10/10
(48/307)
láttam már angolul, elképesztõen jó volt bár a könyvet persze nem lehet túlszárnyalni:D remélem nem cseszték el a magyar szinkront, magyarul még nem láttam.