Téma: A kém

10/10
funfun 2015 jún. 18. - 12:51:51 10/10
(17/137)
Hát nekem nagyon bejött a film, 10-bõl 10 pont. Sok jó poén. A szinkron is jó (kivételesen). Bár nem tudom, az eredetiben is ennyi trágár szó van-e, ami engem speciel nem zavart, de valamiért elég sok gyerek ült a teremben szülõvel (elkezdõdött a vakáció). Mondjuk röhögtek a gyerekek, gondolom, inkább a szülõk feszengtek. De tényleg jó és vicces film.
10/10
Zizibizi 2015 jún. 18. - 10:58:37 10/10
(16/137)
Kihagyhatatlan !!!! Rég nem láttam ilyen jó vígjátékot!
kmoncsi80 2015 jún. 16. - 23:56:32
(15/137)
Nagyon jó film! 10/10
Régen röhögtem ennyit egy filmen :-D Melissa McCarthy és Jason Statham zseniálisan játszottak :-)
Epres Attila (Statham szinkronhang) is 10 pontos.
10/10
Vad 2015 jún. 16. - 14:17:03 10/10
(14/137)
Na, nem lõtték le benne az összes poént! Ezzel azért is érdemes kezdeni, mert legtöbbször a bemutatókban már olyan szinten beleakarnak zsúfolni mindent, hogy beültessenek mindenkit a mozikba akit csak lehet, hogy az már szánalmas, nem is szeretem megnézni, végignézni õket.

11 évesekkel néztük, odáig voltak érte, hát volt egy-két rész ami nem igen volt nekik való, de kb. ennyit sajna a tévében is láthatnak, ha kapcsolgatják a csatornák között, a "nyakas" jelenetet említették, hogy na az undorító volt, meg jól megcsinálták élethüre, de ennyi, szó szerint ahol lehetett és kellett, ott röhögtek, nagyon bejött nekik.
Nekünk detto, bár volt jó néhány eröltetett párbeszéd, jelenet, de kb. felejthetõ a sok váratlan és jó poén miatt, ami a remek magyar fordításnak is betudható!

Mindannyiunknak Statham kifigurázott karaktere tetszett a legjobban, tudtuk elõre a végét is, de abszolúz nem számított és a csihi-puhi jelenetekért vittem fel maxra a pontot, mert na azokat díjaztuk, hogy figyeltek erre is, hogy legyen benne rendesen.
10/10
SteelDog 2015 jún. 14. - 12:57:54 10/10
(13/137)
A kb. 2 hónapja látott elõzetes óta vártam. Féltem, hogy ellõtték benne az összes poént - korántsem!

Végre láthatunk egy szórakoztató titkosügynök-paródiát, ami épp attól vicces, hogy komolynak akar látszani, de ezt eleve csak csomagolásnak szánták. Már a plakát felvonultat rögtön három szeretnivaló, és eltérõ karaktert: Jude Law az elegancia, Melissa McCarthy, a duci komika (és ami oltást kap a figurája a filmen, tisztelet érte, hogy eljátszotta), és Jason Statham, aki egyébként is eljátszott már másféle akcióhõsöket is, mint akit A Szállítóban megismertünk, itt önmaga sokszínû paródiáját adja. A figyelem további szereplõk között oszlik meg, akik ugyancsak viccesek, de épp ettõl élet-, és véletlen sem klisészerûek.

A profi jelenetek közötti réseket kitöltik a vicces dialógusok, amik nem nyúlnak hosszúra, és nem is érezzük fölöslegesnek õket - hétköznapi figurák bontakoznak ki. Senki sem fekete-fehér, minden szereplõ más-más benyomást kelt a többiben, így bennünk is. Az ismert arcok helyett (számomra) ismeretlenek is vannak, de hozzák a formájukat.

Példákat nem akarok írni, mert mint a filmkritikákban általában, elmesélném az egész sztorit (ami különben sem az ilyen filmek legerõsebb pontja), vagy ellõném az összes poént. Ahogy a velem mozizó egyik barátom mondta: itt legalább tényleg nem világos minden az elsõ fél óra után, lesznek még meglepetések. Pl. hogy Budapest végre tényleg Budapest a filmben: magyar jelzésû EU-rendszámos autók, felismerhetõ helyszínek, magyar rendõrautók magyar egyenruhás rendõrökkel és magyar különítményesekkel. És van még néhány utalás a filmben napjaink néha trash kultúrájára is, amitõl úgy érezzük, ezek az emberek nincsenek is annyira egy film mesterkélt világába zárva.
10/10
Missa 2015 jún. 13. - 20:52:34 10/10
(12/137)
Jó pofa, szórakoztató film. Elolvastam a rövid tartalmát, megnéztem az elõzetest. Szóval ha komolyabb filmre vágytam volna, már az olavasottak alapján nem néztem volna meg. Igen, van olyan, hogy az ember néha komolyabb filmekre vágyik. Én most kicsit a heti, minden napos marhaságok után vágytam egy kis nevetésre. Erre ez a film, a szokásos poénjaival, J.Statham idétlen karaktere miatt egész jó volt. Nem hiszem, hogy úgy nevezett kultusz film lesz, de szerintem erre az alkotói sem számítanak. Szórakozni akartam, nevetni, kikapcsolódni. Erre tökéletesen elég volt. Szerintem egyszer csalódás nélkül megnézhetõ, de talán még kétszer is. Olyan volt nekem mint egy pohár víz. Ha szomjas vagyok egy pohár víz is elég a szomjam oltására, nem ragaszkodom a legfinomabb, "legértékesebb" francia pezsgõhöz. Szerintem 10/10.
10/10
TitusLivius 2015 jún. 10. - 11:49:36 10/10
(11/137)
Soha rosszabb filmet, bár az eleje kicsit lapos, de aztán hamar beindul a kémcsaj és végigzúzza az egészet. Vígjátékhoz képest az akciójelenetek meglepõen jól koreografáltak, a teljes film ideje alatt repkednek a töltények és az eredeti, ütõs poénok. Jó felismerni a magyar helyszíneket is. Ez nálam 10/10.
10/10
Peti1230 2015 jún. 09. - 11:27:08 10/10
(10/137)
Régen nevettem ennyit egy filmen! Nekem nagyon tetszett!
10/10
Vik100 2015 jún. 07. - 08:40:41 10/10
(9/137)
Nem véletlenül vártam már fél éve ezt a vígjátékot. Szuper volt, rég röhögtem ennyit. Börcsök Enikõ az Isten!!! Ilyen szinkronhangot!!! Melissa Mccarthy viszont nem tudom mit keresett hosszú évekig a Szívek szállodájában:( Már elõbb is betörhetett volna.A nõi szervek is mindent vitt:) 10/10
10/10
Tarzaan 2015 jún. 06. - 13:38:26 10/10
(8/137)
Nagyon erõs trollszagot érzek. Talán valakiket nem vettek föl statisztának? Nézzetek Tarr Bélát.

Hogy ON legyek, gondolom a filmet velem együtt nézõ kb. 60-80 ember a film közben macskás gifeket nézegetett a telóján, azért nevettek annyit. És a Rottenen is csak félrenyomásból kapott 95%-os frissességû értékelést.
1/10
Mozikritikus 2015 jún. 06. - 13:01:05 1/10
(7/137)
Aki szereti a szokásos poénokat azoknak tökéletes,akik az igényes filmeket szeretik azok ne költsenek rá! 2/10
1/10
Kun Adrián 2015 jún. 06. - 09:01:25 1/10
(6/137)
Én is beültem megnézni moziban ,de kijöttem nagy baromság volt. Moziban megtekintését nem ajánlom. Év csalódása ! Statham miatt néztem meg,de már annyira látszik,hogy öregedik . Évrõl Évre rosszabb filmjei vannak. Nem csak ez a film rossz hanem az a Jokeres hülyeség is amit elvállalt. Jól írják a filmekkel foglalkozó oldalak ,hogy már nem a régi ez az ember. Annyira már kereslet sincsen rá mint régen. Meg a filmjei is rosszabbak évrõl évre. NULLA AZ EGÉSZ FILM !!! MOZIBAN MEGTEKINTÉSÉT NEM AJÁNLOM ! Ennyit nem ér meg ez a film !
10/10
Tarzaan 2015 jún. 05. - 22:59:33 10/10
(5/137)
Hát ez film ez valami kib*tt jó volt, még mindig a hatása alatt vagyok.

Nem tudom túlzás-e egy ilyen filmnek 10/10-et adni, de bizony nincs szívem még fél pontot sem levonni (ha megtenném, 50 cent amúgy nem sok vizet zavaró cameoja miatt tenném).

A kém vígjáték szvsz eleve hálás mûfaj, mert a legtöbb, amire emlékszem igencsak szórakoztatóra sikerült, és bizony ez még kategóriáján belül is a legjobbak közt van.

A fõszereplõ/címszereplõ miatt tartottam a filmtõl, de mindenképp moziban akartam látni részben a magyar helyszínek miatt, részben mert a külföldi kritika is dicsérte (a Rotten Tomatos-on 95%-on áll).

Nos, az egész mozi remekül mûködik, az elejétõl a végéig leköti az embert. A kémszál alapvetõen a szokásos alapsztori, de ugye a karakterek nem éppen a szokásosak.

A vígjátéki vonal abszolút rendben van, több részen is könnyesre nevettem magam a szövegtõl, és nem volt nehéz észrevenni, hogy a közönség többi része így tett. Félelmeimre rácáfolva Melissa McCarthy karaktere ragyogóan mûködött - ahogy a többi fontos szereplõé is - de a legnagyobb király szvsz a Statham által alakított Rick Ford ügynök volt, de MM-nek és Rose Byrne-nek is vannak hatalmas szövegei. Szerencsére altesti jellegû humor csak egyszer fordult elõ, de az sem volt erõltetett, valamennyire passzolt a helyzethez.

Az akciójelenetek sem lettek nevetségesek, azokat is rendesen megcsinálták, több alkalommal kifejezetten korhatárosan durvák. A Budapesten forgatott autós üldözést - és a szintén többnyire Pesten Budán forgatott Római száguldozást is jó volt nézni.

Magyarország és Budapest is nagyon korrektül - a szebbik arcán át - lett bemutatva, sõt, még a párizsi, római és várnai jelenetek egy része - vagy szinte mind - itt készült (pár helyen CGI hozzáadásával, amit csak az szúr ki, aki ismeri az adott helyszíneket/épületeket). Külön + a Balaton szerepeltetéséért.

A készítõk színvonalasságát jellemzi, hogy a magyarországi részeknél az olyan apró részletekre is figyeltek, mint pl. a rendõrségi/TEK ill. tûzszerész egyenruhák valódiak legyenek, vagy hogy a magyarországi bûnözõk létezõ, hazai továbbfejlesztésû magyar gyártású AMD-65-el rohangáltak.

Összefoglalva nagyon régen láttam ennyire szórakoztató vígjáték/akció vígjátékot. Hirtelen talán a Karib-tenger kalózai - a Fekete Gyöngy átka jut az eszembe (a Kick-ass azért más mûfaj). 10/10-et tartom, ha holnapra meg is bánom, a 9,5/10 akkor is állni fog.

Ráadásul mindezt magyar szinkronnal, ami a régi korok színvonalát idézte- ezért mindenképp dicséret jár az abban résztvevõknek is.

Menjetek moziba, nézzétek meg:)
10/10
UnapologeticBitch 2015 jún. 05. - 01:15:17 10/10
(4/137)
A Nõi szervekkel rohadt magasra feltették azt a bizonyos lécet... nem gondoltam volna, hogy ezt elérik... elérik?? bõven felülmúlják!! ez a film tömény sírva röhögõs, nyerítõs, visítós, brutál jó vígjáték :D az egész mozi zengett, sokszor nem értettük h mit mondanak a filmben, mert olyan hangosan röhögött mindenki... holnap megyek újra megnézni többek között emiatt :DDD 10/10
10/10
Bigpapa 2015 jún. 02. - 20:46:08 10/10
(3/137)
Tegnap láttuk premier elõtt a Westendben. Nekünk nagyon tetszett, nagyon jó vígjáték. Melissa hozza a formáját, ám ebben nem kifejezetten azt a "bunkót", akit a nõi szervekben játszott,de azért van dumája. Statham óriási, ahogy saját maga karikatúrája.
Mivel itt forgatták, és mi is részt vettünk a forgatásokon, sok kollégát láttam viszont a vásznon, ami olyan jó érzéssel tölt el. Fõleg, hogy a római és párizsi jelenetek is itt forogtak, aztán végre Budapest Budapestet játssza, nem Moszkvát, vagy Prágát.
Jók a poénok, jók a karakterek, akiket összeválogattak, jó a sztori, az akciók is, szóval aki egy önfeledt ökörségre vágyik, ahol jókat nevethet.
A feltöltött fotó a Kelenföldi erõmûben készült, akkor, amikor még a Dracula sorozatot forgattuk itt. Most ugyan ez az épület volt a helyszín a vége felé, csak a terem már kipakolva. :)

Statham és Jude Law mellékszereplõk inkább, a fõszereplõ Melissa, szóval így üljetek be. Jó vígjáték, szerintem, aki nem akarja komolyan venni a filmet, az nagyon jól fog szórakozni rajta.

Több okból is 10 pont ;)
somersby 2015 jan. 22. - 15:25:17
(1/137)