Angelo Salieri 2011 okt. 05. - 13:22:17
(15/55)
A következõ rész 18-án lesz kedden!
umanka 2011 okt. 05. - 12:35:50
(14/55)
Tegnap megnéztem az elsõ részt, de képtelen vagyok rájönni, hogy mikor adják a következõ hetet! Csak én nem találom?
Angelo Salieri 2011 okt. 05. - 12:29:12
(13/55)
Sok teória létezik Kennedy elnök megölésével kapcsolatban.Sokan hitelt adnak annak az elképzelésnek is,
miszerint a Maffia keze van a dologban.Ezt több tény is igazolhatja.Történt ugyanis,hogy Kennedy szenátornak
erõteljes hátszelet adott az olasz Maffia az elnökválasztásban.Egy bizonyos Sam Giancana(aki történetesen a
Chicagói Maffia feje volt)Intézte el,hogy Chicago(és még néhány város)biztosan Kennedyre szavazzon.Cserébe természetesen védettséget kértek az üldöztetésekkel szemben!Csakhogy nem minden úgy alakult,ahogy a Maffia szerette volna,ugyanis JFK kisöccse,a túlbuzgó Bobby Kennedy,aki nem mellesleg az igazságügy miniszter volt,mindennek ellenére
hadjáratot indított a Maffia ellen!
Érdekes tény ezzel kapcsolatban az is,hogy Lee Harvey Oswaldot(Kennedy állítólagos gyilkosát)egy bizonyos Jack Ruby
nevû bártulajdonos a sajtó és a rendõrség jelenlétében agyonlövi.Ez még önmagában nem lenne érdekes,csakhogy
Jack Ruby,bizonyítottan Sam Giancana Dallasi embere volt!Gondolom mostanra mindenkinek összeállt a kép....
Persze zsákszámra lehet még gyártani a teóriákat,ez volt az egyik.....
9/10
greghouse 2011 okt. 04. - 22:47:30 9/10
(12/55)
...bocs, az elõbb az elsõ mondatban a "jó"-t az acélipari, pénzügyi világra értettem.
9/10
greghouse 2011 okt. 04. - 21:44:25 9/10
(11/55)
Pontosítsunk: a hosszú, elhúzódó háború a jó. Feltéve persze, hogy nem a te országod területén zajlik. Nagyon komolyan, közgazdaságilag tényleg jó. A hagyományos, "primer" termelés (bányászat, olaj, acél, stb.) az egekbe ugrik, multiplikátoruk hatalmas, minél tovább húzódik, annál jobb. Namost egy hirtelen, és kiszámíthatatlan atomháború (fõleg, hogy atomból az oroszok igencsak fölényben voltak), nem használ senkinek. Vietnam igen, az üzlet volt. Távolkelet, mindegy hol, az üzlet. (Annak két elõnye is van, 1. olajat lehet lefoglalni, 2. Izraeli tõke amerikai barátait (hú de szépen mondtam) megnyerni támogatással)...
Ma már az ovodások se veszik be a magányos merénylõ meséjét, amit 75 évre titkosítottak, legalábbis a nagy részét.
Pénz beszél. Acél kell. Olaj kell. Fegyver kell. Katolikus antiszemitizmus nem kell.
(Hitler is katolikus volt. Na és? Én is az vagyok. De azért még nem rohanom le Lengyelországot...)
offtopic
Ford Mustang 2011 okt. 04. - 21:32:28
(10/55)
Akkor nem lesz, ha az eb selejtezõ lesz. :)
offtopic
Ford Mustang 2011 okt. 04. - 20:59:18 Előzmény greghouse
(9/55)
Tegnap belenéztem ebbe a Gundel féle vetélkedõbe amit említesz, de hallod, azt nem tudták, mennyi 5-ször 18. Vaalhogy nem volt kedvem tovább nézni.
9/10
greghouse 2011 okt. 04. - 20:43:43 9/10
(8/55)
Én még nem láttam, csak olvastam róla. Kíváncsi voltam, benne hagyják-e, hogy (burkoltan) sokak szerint kissé antiszemita volt a család néhány tagja. Az öreg Joe ilyen irányultságát ki is mondta ("nem tetszett" bizonyos bankár köröknek,), hülye szóviccel élve mondhatnám, hogy Kennedyéknek "nem volt elég zsé a zsebükben"...

...Márpedig anélkül nehéz elnöknek lenni...
Ford Mustang 2011 okt. 04. - 20:27:07
(7/55)
Láttam egy hasonló mozifilmet ezzel a témával (címére nem emlékszem), és ugyan ez a színész játszotta Kennedy elnököt mint itt.
1aniko 2011 okt. 04. - 20:01:45
(6/55)
:D Ezt a kommentet mintha én írtam volna! Fejlõdik a közszolgálati...
9/10
greghouse 2011 okt. 04. - 19:49:13 9/10
(5/55)
igennn! A múltkor Tarantino, most meg ez...(csak azt a hülye örömködõ vetélkedõt el nem szúrták volna, a mostani, ahol Gundel vezeti, egész jó, sokkal kisebb kertévés csinnadrattával).
9/10
greghouse 2011 okt. 04. - 19:47:29 9/10 Előzmény Gábor 32
(4/55)
....arról nem beszélve, hogy piszokul elqrta a Disznó öblöt és majdnem atomháborút robbantott ki. (Ha ezt már írta valaki, bocs.) ne feledjük, hogy a pénz-fegyver-olaj gépezetnek a "mindig a háború szélén táncolni" a legjobb üzlet, maga a háború már nem. Ezért volt jó nekik Johnson, és ezért kellett viszont Nixonnak mennie, mert kibékült a kínaiakkal, és elkezdte a vietnami kivonulást.
offtopic
Gábor 32 2011 szept. 22. - 23:05:12
(3/55)
Azt viszont roppant mód sajnálom,hogy "véletlenül" elfelejtették megemlíteni azt a tényt,hogy nagy valószínûséggel azért kellett JFK-nak meghalnia,mert elnöki jogkörét felhasználva a pénzkibocsájtás monopóliumát állami kézben kívánta tartani.
Amit korábban ugye a bankok szabályoztak...
Majd az elnök halálával ismételten övék lett az irányítás...
Seven7Crown 2011 szept. 22. - 23:02:43
(2/55)
De jegyezzük meg azt is,hogy az igényesen elkészített sorozatot,egy igen figyelemreméltó témára építették fel,amit így valóban vétek lett volna elrontani.
offtopic
Gábor 32 2011 szept. 22. - 22:52:55
(1/55)
Német szinkronnal néztem meg ezt a,ha jól emlékszem 8 részes,nagyon érdekes és igényesen elkészített sorozatot!