Tenebra Mors 2009 okt. 19. - 09:51:16
(32/72)
"Michael karakterében van egy törés a 2. rész óta. A 2. részben kib*szott ravasz, könyörtelen, racionalista, veszélyes figura. Itt bizonytalannak tûnik (hát Vito a no1)."

Pedig pont ez volt a film alapkoncepciója...

***SPOILER***

Michael rájött, hogy ezzel a hideg stílusával elidegenítette magától szeretteit. Ráadásul Fredo meggyilkolása miatt is furdalja a lelkiismeret. S épp azért kezdett el megváltozni, mert felismerte a hibáit, s azt, hogy bár hatalma nagy lehet, de mindez szart sem ér, ha a feleségét és a gyerekeit elidegeníti magától, illetve kinyírja még a családját is.
Na, meg a "törés" egészen triviális okokból is bekövetkezett: egyszerûen megöregedett Michael. Még jó, hogy vagy 20-25 évvel a 2. rész után nem ugyanolyan "fapofa" hideg természetû, mint volt. Akkor lenne a film gagyi, ha ez a törés nem lenne meg benne, legalábbis szerintem. De Coppolát ismerve ez nagyon is szándékos volt, így érzékeltette azt, hogy a hatalomvágy és a család hogy ütközik össze. Sõt, kicsit ironikus is, hogy Michael a családjáért harcolt a 2. részben, miközben szinte az egész családját elvesztette, saját hibájából is. Erre jött rá a 3. részben, s tragédiája pont az, hogy a film második felében kicsit visszatér régi énje (habár kényszerbõl). Ezért veszti el lányát. A családért harcol agresszív, hideg eszközökkel, ezért pedig bûnhõdnie kell.

Coppola koncepciója szerintem nagyon is ez, s ez szövi át mind a három részt. A hatalom és a család nem összehozható. Sõt, ellentétes dolgok. A hatalom rideg, hierarchikus, sokszor gyûlölettel teli, míg a család meleg, "demokratikus", szeretettel teli kellene hogy legyen. A családért harcolni olyan eszközökkel, amelyekkel a hatalom is megszerezhetõ: tragédia. Ezek összeütköznek, s elõbb vagy utóbb a család tagjai is a hatalom útját fogják keresztezni. Ezért halt meg Sonny, ezért lõtték le Vitot, ezért kellett Fredonak is meghalnia, majd Marynek a 3. rész végén.

***SPOILER***

Úgyhogy a Godfather trilógia igazából Michael tragédiája. Az 1. azért, mert olyan útra sodródik, ahol az általa preferált értékek már nem tarthatók. A 2. azért, mert családja ellen kell fordulnia, hogy fenntartsa a család egységét. A 3. pedig azért, mert meg akar változni, de már öreg, ezért képtelen rá, és elköveti ugyanazokat a hibákat.


Ja, és a TV2 valóban megb***ja, amiért ennyi reklámot ad a film közben. Tudom, tetves marketing, meg ebbõl van a pénz, de attól még utálom. Emiatt kapcsolok erre az amúgy elég színvonaltalan csatornára (sõt, a Godfather miatt kapcsoltam be vasárnap a TV-t), erre nyavalyás reklámokkal bombáznak. Nem is az: elkapcsolok, mert annyira gyûlölöm ezt a szemét konzumista ideológiát, amit közvetítenek, de a nagyobb baj az, hogy megtörik a filmet. Egy olyan filmet, mint ez... Szánalmas.
Na, meg a tény, hogy a mocsok szarokkal megszakítják, s közben az ember érdeklõdése lankad, így elalszik... Velem mindhárom résznél megtörtént ez, a reklámok miatt...
Mondjuk meg van DVD-n, szóval akár nem is kellett volna megnéznem, de egyszerûen egy ilyen remekmûvet nem tudtam kihagyni. Ebbõl mondjuk tanultam, és többet biztos nem nézem TV-ben, már csak a borzasztó magyar szinkron miatt sem.

Amúgy ez a rész nálam 8/10, kicsit haloványabb lett, mint az 1-2, de csak Coppolához képest. Még így is kiemelkedõ alkotás.
twillight 2009 okt. 19. - 09:21:51
(31/72)
Nem értelek. Máskor 30 percenként 15 perc reklám van. Kifejezetten visszafogottak voltak :D
NANU..! NANU..! 2009 okt. 19. - 01:53:30
(30/72)
:)))
Na,... add az ötleteket még nekik és akkor, elõbb utóbb megteszik... ;)
samuszaki 2009 okt. 19. - 00:29:34
(29/72)
A képernyõ jobb alsó sarkából még hiányolok egy kutya vagy macskaeledel reklámot a film közben, így lenne csak felettébb élvezhetetlen.
naphal69 2009 okt. 18. - 23:57:10
(28/72)
Elmegy a tv2 a jó édes anyjába!!!
Nem elég,hogy 25 percenként 10 perc reklám van,ráadásul a legizgalmasabb
leszámolási jelenet közben szakítja meg a filmet.
Kérdem én,hogyan lehet így élvezni egy remekmûvet ha ez a kiba**ott
csatorna ezt csinálja???
Guszti2004 2009 okt. 18. - 23:15:34
(27/72)
Viszont Vincent szerintem telitalálat.
Guszti2004 2009 okt. 18. - 23:05:41
(26/72)
Michael karakterében van egy törés a 2. rész óta. A 2. részben kib*szott ravasz, könyörtelen, racionalista, veszélyes figura. Itt bizonytalannak tûnik (hát Vito a no1).
Ami picit zavar, hogy sok a jelenetismétlés az elsõhöz képest.
nostri 2009 okt. 18. - 21:21:19
(25/72)
Nekem a 2.rész a csúcs, de mind a három része tetszik.
Láttam már párszor, de megnézem ismét.
mapegila 2009 okt. 18. - 20:52:35
(24/72)
Nekem is nagyon tetszik a "Keresztapa trilógia", a mult héten elkezdtem nézni a 2-öt, élvezhetetlen a hosszu reklámok miatt. A második reklám után lekapcsoltam a tv-t. Éjszaka az ember már nem látogatja a hütõt, mosoport sem szalad venni, ugy hogy érthetetlen, ha már nem adják fõ mûsoridõben, min sporolnak a müsorszerkesztõk. Az elõzõekbõl tanulva, ma nem ezt az adót nézem, hiába fut ez a jó kis film.
Rahel 2009 okt. 18. - 19:22:56
(23/72)
-Nekem az elsõ, és az utolsó rész a kedvencem, Neked pedig nem tetszik!

-Van ilyen!
zampano 2009 okt. 18. - 18:24:35
(22/72)
Ez nemhogy nem a koronája a trilógiának, hanem Coppola által is bevallottan a leggyengébb darabja, amit csak az anyagi haszon miatt készített el.
Rahel 2009 okt. 18. - 18:16:52
(21/72)
-Azt hiszem, hogy ez a rész valóban koronája a trilógiának(bár a másik kettõ is remek), és nagyon rossz a sok reklám!!:((
offtopic
algi 2009 okt. 18. - 06:59:58 Előzmény oeruelt
(20/72)
A legrosszabb az, hogy hiába nézem a reklámozott mûsort, a reklám ottmarad.
oeruelt 2009 okt. 13. - 13:01:55
(19/72)
Amikor a 2-t néztem a TV2-n, meg kellett állapítanom, hogy a TV2 pont olyan buta, tahó, ordenáré paraszt (elnézést a földmûvelõktõl) társaság, mint a retekklub és mócsingjai! Egy akkora Hal a tortán beharangozó pörgött-forgott, villogott a bal felsõben, mint az öklöm. Amit legszívesebben annak az arcába tolnék bele, aki az ilyen tuskómarketinget forszírozza. Nyíljon ki a végbelében egy tányérantenna!
Lord Lucius 2009 okt. 11. - 21:47:40 Előzmény ghalleck
(18/72)
Nagyon tudok gratulálni,hogy tényleg,még akad,aki nem látta,te meg nem,hogy kiírnád,hogy
*********SPOILER**************
Ehelyett elárulod a legvégét...Köszi!
RobertDowneyJr 2009 okt. 05. - 19:43:13
(17/72)
Meg van mind három Keresztapa, de akkor is ezt meg nézem. Ezt nagyon különlegesen szeretem, mivel annyit lehet sírni rajta és Andy Garcia szerepe is nagyon olvadás..:)
Október 18.!!!!!
10/10
ghalleck 2009 okt. 03. - 21:30:14 10/10
(16/72)
Remek film ez is, Al Pacino jutalomjátéka, a sorozat méltó lezárása. Iszonyúan megszántam "Michele"-t a végén, mikor Szicíliában meghalt, s más nem volt már mellette, csak egy kutya...
RobertDowneyJr 2009 júl. 02. - 17:26:20 Előzmény RobertDowneyJr
(15/72)
Unalomból ma megnéztem, és most figyeltem minden apró részletre, és a vége a filmnek..egyszerûen nekem a gengszterfilmbõl dráma lett, nagyon szomorú..
RobertDowneyJr 2009 jún. 30. - 19:40:38
(14/72)
Kicsit sajnáltam hiszen tudtam ez az utolsó rész.
Aztán a befejezés minden nagyon jó volt, de mégis én szomorkodtam hogy vége.
A film nagyon jó volt, de mégis az elsõnél kicsit másabb.
Sajnos látom a harmadik Keresztapa már nem kapott semmit..:( sajnálom, pedig érdemelt volna, hiszen mégis az utolsó befejezõ rész volt!
Raidmax 2009 ápr. 18. - 13:16:20 Előzmény Funika
(13/72)
"Évente egyszer, mintegy "ünnepnap"ként rászánom az idõmet és végignézem a trilógiát."

Én is így vagyok vele :DDD