Téma: A Keresztapa

10/10
offtopic
pozsizsuzsi 2009 okt. 06. - 13:10:57 10/10
(178/478)
Ez volt a költõi rész. :D

Egyébként ez a top ez-az mindig is zavart, egy 10-es listával negyedóránként cáfolnám meg magamagamat, de egy 100-assal talán nem, nálam bizony ott van benne.
+ Õszintén rácsodálkozok, mennyire nem hajlandó ez a film elöregedni, ÉS még Rota zenéjét is szeretem benne, pedig általában nem, lehet nyugodtan megkövezni, kaptam én már ki zeneszerzõcikizés miatt, már edzett vagyok. :)
10/10
pozsizsuzsi 2009 okt. 06. - 12:38:11 10/10
(177/478)
Brody, lebuktál, Te nem is nézted a filmet!

Spoiler

Mike az apja életét próbálta megvédeni a lefizetett rendõrség bérgyilkosaitól. (mert ebbõl a szempontból mindegy, hogy tevõlegesen a zsaruk "csak" szabad terepet teremtettek a bérgyilkosoknak). Ezt akarta megakadályozni, és ezért próbálták "elvezetni".
10/10
pozsizsuzsi 2009 okt. 06. - 12:29:39 10/10
(176/478)
Azért abban a jelenetben ténylegesen a zsernyák volt a bérgyilkos, abból is a 'stílus', mersz és 'tehetség' nélküli fajta, szimpla harmadvonalú kis genya jó pozícióban, és a kis ártatlan még tisztakezû volt, még akkor is, ha sejthetõleg minden akarata ellenére elõbb-utóbb belesodródott volna a család ügyeibe.
10/10
pozsizsuzsi 2009 okt. 06. - 12:01:29 10/10
(175/478)
Ú, most látom, nincsenek csillagaim. Meg sem fordult a fejemben ezekszerint, hogy más is lehetne, mint 10-es, eszembe sem jutott a szavazás. Na most pótolom.
10/10
pozsizsuzsi 2009 okt. 06. - 11:57:35 10/10
(174/478)
Egy biztos: Coppola nem próbál a figuráiba vadromantikát erõltetni. Szerintem nagyon szépen, hûvös és tárgyilagos távolságtartással ábrázolja õket.
offtopic
wukovsky 2009 okt. 05. - 21:38:47
(173/478)
Na igen, 100 milliókat pár hónapos munkák után végkielégítésekre kifizetni abszolut erkölcsös dolog, én is így érzem :D


Az az igazság, hogy a 3 részt egynek kell tekinteni, és a 3 részben mondja meg Mikélle a tutit, hogy minél feljebb jutott az életben, annál nagyobb volt a szenny, és a mocsok. És itt konkrétan a politikai elitre gondolt.


És konkréten én is arra gondoltam, a cuszlágokra, meg a Kulcsárokra, meg a barátaikra, és még sorolhatnánk a jó kis példákat, amire Te azt mondod, hogy az még nem bünözés, én meg azt mondom, hogy ez az igazi bünözés, amikor az egyik kezeddel simogatod a kisgyerekeket, a másikkal meg ellopod a nyalókájukat, és közben arra tanítod öket, hogy ne lopjanak.

Ha tisztán csak a keresztapát vesszük, és Don Vito Corleonét, akkor egy olyan emberrõl van szó, aki hogy biztosítsa a családja megélhetését olyan útra tért, amit a normál halandó közember nem jár. Viszont ebben szigorú szabályok, és egyfajta erkölcs szerint élt. Saját törvényei szerint, ha úgy vesszük, és volt nála egy szigorú határ, a drog. A gyilkosság, a szerencse játék, a kurvák, ezek mind mind bele fértek. Ezek a dolgok kezdetektõl vannak, és mindörökké lesznek. Nem tudsz mit tenni ellenük. A világ mindig is ilyen volt.
Anteris 2009 okt. 05. - 21:08:50
(172/478)
Az erkölcsi tartás belülrõl fakad, ehhez nem kell semmiféle parancsolat, mert minden, egészséges lelkületü ember _érzi_ hogy hol a határ a jó és a gonosz közt. Az demagógia hogy a politikusok is bûnözõk, stb, mert az állam nem ássa el élve szemed láttára a saját gyerekedet ha nem fizeted az adót. Nincs ezen mit vitatkozni, nagyon jól behatárolható az a fajta bûnelkövetõi attitûd amely félelmet ébreszt és amely kellõen szociopata ahhoz, hogy mûvelõit a megfelelõ erõbedobással üldözzék.
offtopic
wukovsky 2009 okt. 05. - 20:54:05
(171/478)
Az erkölcsi mondani valója jó annak, amit írtál, de egy baj van vele, ki dönti el, hogy mi a bûn, és mi a jó cselekedett, mert ha csak tisztán a 10 parancsolatot vesszük, akkor a világ 90%nál is több a bünözõ, hiszen hazudunk, paráználkodunk, torkosok vagyunk, irigykedünk másokra, és még sorolhatnám.


Szerintem a világ egyik legelvetemültebb emberei a kocsmárosok, azok a kis sarki késdobálók, ahova apa meg anya a koszt pénzt hordja be elinni, meg a segély, meg a hitelt, meg a többit. Õk a legnagyobb bünözõk a világon.

De pl. hollandiában legálisan vehetsz fûvet, angliában legálisan tarthatsz magadnál 1g meg nem haladó mennyiséget, németországban és olaszországban megihatsz egy pohár sört vagy bort, mielõtt vezetnél.

Más kultúrák, más törvények, pl mi civilizáltak vagyunk, és nincs halálbüntetés, amerika az egy primitív vad ország, és gyilkolják halomra egymást :$

Egy szó mint 100, ide haza a legnagyobb bünözõk a parlementben ülnek, és Õk hozzák a törvényeket. Szóval, ha a vezetöink ilyenek, akkor mit vársz a közembertõl, hogy mitõl lenne erkölcsös, ha oda fent ilyen példát lát ? :$
Anteris 2009 okt. 05. - 20:45:43
(170/478)
Dehogynem, élveztem én, amikor hullott a férgese az nagyon tetszett.
Anteris 2009 okt. 05. - 20:44:05
(169/478)
Te mirõl beszélsz?? Kit érdekel a vén köcsög? Így is túl sokáig élt. kmolyan mondom, az eszem megáll, hogy lehet bûnözõket pártolni??? Csak úgy hogy aki kiáll mellettük abban ott a hajlam, nincs másik variáció.
10/10
ondok 2009 okt. 05. - 20:39:00 10/10
(168/478)
Na persze ,mert csak a maffiózok akarnak mindenkibõl pénzt kicsikarni?:))ne légy már ennyire gyerekes és leegyszerûsítve látó ember.Ha minden maffiozó stb egyformán söpredék ,akkor Te nem is tudod ezt a filmet élvezni ,de nemcsak ezt .Mert ugyan pl kit érdekel ,hogy egy söpredék ,hogyan védi meg a szeretett Keresztapát a kórházban a gyilkosoktól? Nincs bennetek empátia vagy szerettek fennsõbbséges nyilatkozatokat tenni.
Anteris 2009 okt. 05. - 20:07:12 Előzmény wukovsky
(167/478)
Mindegy, köztörvényes bûnözés terén nem ismerek pardont, a legkeményebben kell az összes tetüre lecsapni, legyen az akár nép jótevõje szerepében tetszelgõ drogbáró, az üzleti életbe beruházó maffiózó vagy akár a legutolsó besurranó tolvaj. Bárki, aki a nyugalom, a jó közérzet és a biztonság ellenében tevékenykedik söpredék az én szememben és a börtönben a helye. Az megkülönösen irritáló tud lenni amikor kiállnak emberek a bûnözõk mellett, mert olyan a hajlamuk csak gyávák azzá lenni, mert olyan közegben szocializálódtak ahol ez nem volt kellõen elítélve vagy egyszerûen csak éretlen személyiségek akik az efféle aljaemberekben találták meg a példaképet, mert hát milyen tökös legények is már. Tetszik amikor pl. bankrablásnál uton útfélen hallod az átlagemberektõl, hogy jól tette, meg hogy milyen hülyén csinálta, õ nem így tette volna, meg a hasonló szövegek amik után igen erõsen el szoktam gondolkodni a tömegek erkölcsén amely számára a bûn csak akkor kárhozandó ha ebbõl a tömegbõl egyvalaki a célpontja éppen az akit megtalál. Na mindegy, a lényeg, hogy rendnek kell lennie és jó lenne ha nem tévesztene meg titeket az ilyesféle nyájas-modoros maffiózólélek aki számára nem vagy és sosem voltál ember csak egy abból sok milliárdból akibõl éppen aktuális érdekeik szerint közvetlenül vagy közvetve pénzt lehet kicsikarni.
10/10
ondok 2009 okt. 05. - 19:53:28 10/10
(166/478)
Nehézkes ember vagy Te már bocs,igen vannak maffiózók,ráadásul még azok sem egyformák ,ezért aztán sematizmus fensõbbségesen kijelenteni róluk ,hogy "férgek". Éppenhogy ide passzol a Jókaizás ,ugyanis nála van az ,hogy egy szereplõ vagy velejéig romlott ,vagy maga az angyal.A valóság nem ilyen egyáltalán.Volt egy film,a címe nem jut eszembe ,ahol Susan Sarandon apácaként istápol egy bestiális gyilkost.Egyáltalán nem tekinti féregnek,és biza sok szempontból az illetõ tettét ha nem is felmenteni ,de magyarázni lehet. Truman Capote Hidegvérrel fõhõsei sem intézhetõk el azzal ,hogy "férgek".ráadásul a maffia mindig anyagi érdekbõl cselekszik ,és csak arra sújt le ,aki útjában áll. Nos a film erõszakos ,olykor gátlástalan szerplõiben sok pozitív tulajdonság is van,mert a film reális ,és nem ítél sematikusan ,mint az idealista erénycsõszök,akik nem ritkán pl szent fazekak ,de amikor bizonyítani kéne ,elbuknak a próbán.
offtopic
Moldávia bánata 2009 okt. 05. - 14:43:33 Előzmény NANU...! NANU...!
(165/478)
Igen, a megszokott dolgokon felül kell kerekedni, amennyiben az az ún. "szarfoshúgy" kategória.
Viszont az eredeti szinkron egyáltalán nem olyan. Ezt jegyezd meg! (Ami persze szintén nem jelenti azt, hogy az új rossz.)
szabinu 2009 okt. 05. - 13:24:38
(164/478)
Sziasztok!

Valahogy eddig nem volt alkalmam megnézni, de most végre sikerült, és nem bántam meg, nagyon tetszett!
Kicsit beszállva az eszmefuttatásokba:),
úgy gondolom: igen a maffiózók valójában "férgek", gátlástalan, sokszor jellemtelen gumigerincû bûnözõk, de õk is emberek. Ezt pedig kivállóan megmutatja a rendezõ, hiszen ez volt a feledata, és ettõl érte el azt a hatását, amiért a sok szobrocskát kapta a film!
Várom a folytatást!
10/10
ondok 2009 okt. 05. - 11:36:48 10/10
(163/478)
Én meg mosolygok a naív idealistákon ,akik elintézik azzal ,hogy maffiózó hát az egyértelmûen féreg,,mások persze a helyükben egész mások lennének,sõt nem is vagyunk körülvéve hasonló vagy rosszabb jellemû emberekkel ,akik még fel sem merik vállalni gaztetteiket.
Nem Jókai regény a valóság,nekem ez a film teljesen hiteles,és sok mindenben szimpatikusak is a maffia tagjai ,és fõleg emberiek.
10/10
ondok 2009 okt. 05. - 10:58:29 10/10
(162/478)
a feliratból hogyan jönnének le a hangsúlyok ,a helyes jellemkép?
offtopic
wukovsky 2009 okt. 05. - 10:24:42
(161/478)
Ha már itt tartunk, akkor a Cosa Nostra (joe wallachi ügy) sokkal sokkal bennfentesebb, hiszen ott egy gyerekkorától maffiózó ember a fõszereplõ, aki elõször törte meg az omertát felsõ vezetõi szinten, és onnantól számolhatjuk a maffia hanyatlását, hiszen már nem volt az a belsõ rend, fegyelem, szigor, ami annak elõtte oly erõssé tette.

Ide sorolható még a nagymenõk is, ott is Henry Hill életén keresztül remekül mutatják be, hogy akik tegnap még a barátaid voltak, holnap már a halálodat kívánják!!!
franky4fingers 2009 okt. 05. - 09:09:37
(160/478)
Ha a maffiáról akar valaki igaz infókat javaslom a fedõneve Donnie Brasco könyvet. (a film is jó, de a könyv az igazi)
franky4fingers 2009 okt. 05. - 09:08:01
(159/478)
Szinkronról:


Meg kell nézni az eredetit. Ég és föld. Félreértés ne essék, nekem nincs bajom egy szinkronnal, ha visszaadja az eredeti film mondanivalóját.

De ezen pont azért akadtam ki ennyire, mert a nyitójelenetnél (Bonasera- Don Corleone) a hangsúlyok miatt az amúgy nagyon fontos jelenet lényege veszett el.

Nem véletlen ez a nyitó jelenet, hiszen pár percben megfogalmazza az egész maffia mûködési elvét, módját módszerét. (A könyvben ez többtíz oldal)

És ugyanez tovább. Luca Brasi- hát ezzel a szinkronnal egy jóravaló buta ember.Valóságban ennél jóval bonyolultabb a jelleme.ILletve nem is az õ jelleme, hanem általa egy típust mutatnak (mutatnának be)

MIchael- KAy párbeszéd- tök nem jön le, hogy Michael, hogy áll hozzá az egészhez.

ÖSszességében azt javaslom: Eredeti+ felirat. Egy kis olvasásba nem halt még bele senki. "Kicsit" más lesz az élmény