10/10
Lizus-ka 2022 jún. 20. - 08:23:43 10/10 Előzmény K. Judit
(8/8)
Valóban bosszantó a film gyakori megszakítása a reklámok miatt, hiába csak pár percesek. Ha már nem lehet reklámok nélkül meg a csatorna, inkább kevésbé sűrűn és néhány perccel hosszabb reklámidőkkel kellene megoldani.
10/10
Lizus-ka 2022 jún. 19. - 15:37:20 10/10 Előzmény homolka_
(7/8)
"Egyébként a BBC filmek és hírmúsorok nagyon hasznosak lennének a magyar fiataloknak, láthatnák, milyen más a világ, mint amit a magyar csatornákon eléjük tárnak." Bizony, jó lenne, teljesen egyetértek. Sokat javítana nem csak a fiatalok tájékozottságán.
K. Judit 2019 szept. 25. - 19:35:09 Előzmény robertsuzuki
(6/8)
Ha belenéztél volna, vagy egyáltalán ismernéd ennek a csatornának a többi pár részes sorozatát (pl.: Keletről Nyugatra, Az első népek, Az igazi trónok harca, A 30 éves háború, Európa története ... Van Egyiptomi évad: Nílus, ötezer évnyi történelem, aztán a Római Birodalomról és bukásáról is több sorozat, épp most mennek a Napóleonról szóló filmek, de van a két világháborúról, sőt, a vietnami háborúról is, vagy a történelemformáló éghajlatváltozásról, vagy régebbi összeesküvés elméletekről, szó van a Kennedy klán történetétől kezdve Bruce és Brandon Lee haláláig a régi botrányokról, pl. a brit királyi család egyes tagjainak lehetséges nácibarát szerepéről, vagy a Romanovok kivégzéséről ... nem folytatom, elég sok érdekes téma van). Szóval ha láttál volna egyetlen kockát is ebből a sorozatból, nem kezdesz belekeverni olyasmit, amiről egyáltalán nincs szó.

A szóban forgó történet is CSAK történelem semmi más, de tele információval, egy csomó érdekességgel és persze sok kritikával. És most is, ahogy általában mindig, szakértő kalauzolja a nézőt. Ezt épp egy oxfordi, az Európáról szóló sorozatot egy (amúgy ausztrál születésű) Cambridge-i professzor mutatja be. A római és egyiptomi filmeket is mind tudósok kommentálják. Különben ezek nagyrészt a legutóbbi években készültek, csodálatos képeket láthatunk, akár kamera, akár drón készíti. Nagyon tudom ajánlani.
robertsuzuki 2019 szept. 25. - 17:41:48
(5/8)
Javasolnám a reklámblokkok feszület, -rózsafüzér illetve Biblia-reklámokkal való kitöltését.
10/10
homolka_ 2019 szept. 24. - 10:07:49 10/10 Előzmény K. Judit
(4/8)
Igen, én is éppen így jártam. A 4 óra alatt vagy 25-ször megszakították a reklámokkal. Ezt a sorozatot jó lenne a közszolgálatin is vetíteni, különös tekintettel a rendszeres hittan órákra... Egyébként a BBC filmek és hírmúsorok nagyon hasznosak lennének a magyar fiataloknak, láthatnák, milyen más a világ, mint amit a magyar csatornákon eléjük tárnak. (Bocsi.)
K. Judit 2019 szept. 23. - 20:05:44 Előzmény homolka_
(3/8)
Szerintem a Viasat History átállt robot üzemmódra. Eddig azt hittem, csak hétvégén furcsa (nem, hogy mondat-, már szó közben is megszakítja a filmet). Ma különösen kellemetlen volt, mert egy négyszer egy órás sorozatot - a kereszténység történetéről - egyfolytában néztem meg.... már kívülről tudom a műsorelőzetesek szövegét, tényleg unalmas. Viszont nagyon jók ezek a mostanában készült történelmi dokumentumfilmek.
10/10
homolka_ 2019 szept. 23. - 19:00:18 10/10
(2/8)
Csak tudnám, miért kell hetek óta tízpercenként ugyanazokat a reklámokat lenyomni?
Querelle 2015 márc. 27. - 22:40:42
(1/8)
Tele van hibával.Bár lehet, hogy csak a magyar szinkron.
Például a reformáció címû résznél.
A reformáció emléknapja nem október 25-e, hanem október 31.-e.