10/10
offtopic
Bigpapa 2012 jan. 23. - 19:07:51 10/10 Előzmény Jim Hacker
(116/176)
Nem vagyok vallásos,így nem azért forgattam a bibliát,mint mások.De szeretem Erich von Däniken könyveit, s az egyikben említette, hogy a biblia nem egy esetben írt olyan uralkodókról,emberekrõl,akik több ezer évet is megéltek. Aztán történt valami és ritkaságszámba ment,ha valaki megélte az aggastyán kort.Aztán,ahogy feltaláltuk a penicillint, a különbözõ védõoltásokat, szép lassan kúszott fel a várható életkorunk.Már nem volt természetes,hogy fiatalon,gyerekként elvisznek minket a vírusok. Most pedig olyan génmanipulációkkal foglalkoznak, ami aggaszt.Tudom,hogy ez a föld nem bír el ennyi "halhatatlan " embert.halhatatlan alatt a 120-150 évet értem.Majdnem kétszer annyit,amennyit ma egy átlag ember él.Ennyi idõ alatt dupla annyira szennyezi és pusztítja a környezetét.
Amikor két éve néztük a párommal az Amikor megáll a föld (Keanu Reeves) filmet,valahogy azt éreztem, hogy igen,ennek kell lennie egyszer.Mi vagyunk csak ezen a földön,akik nem képesek szimbiózisban élni a többi élõlénnyel.Csak mi hisszük azt(kivéve a természeti népeket),hogy miénk a föld.Nem fogjuk fel,hogy csak egy megtûrt élõlény vagyunk a sok között.Csak mi továbbfejlõdhettünk.
Itt a filmben is attól félnek,mit szól a társadalom egy halhatatlan emberhez.
10/10
Bigpapa 2012 jan. 23. - 18:56:12 10/10
(115/176)
Általában nem szoktam beleszólni abba,ki fikáz le egy filmet,ki nem, de aki erre azt mondja,hogy giccs és rossz film, az elmehet a picsába!És halott a lelke.
Ebben a filmben annyi érzelem szabadul fel,amit nem lehet nem megkönnyezni!Tele van érzésekkel,szeretettel,könnyel és nevetéssel.Annyira vegyes,hogy nincs olyan pillanat,amire az ember ne figyelne oda.Az egyik percben nevetek, a másikban a könnyeimet törölgetem,mert annyira a szívembe facsar egy egy érzés....Aki ezt nem tudja átélni,szerintem még életében nem szeretett,és nem szerették viszont igazán.
Meg sem tudom mondani,hányszor láttam,most is pont ezt nézem és még mindig hatással van rám.Van pár ilyen film.Ott van a Forrest Gump,ami szintén hatalmas film.
Williams nagyszerû színész.Réges rég túllépett már a bolondozó komikus Mork szerepén,aki egy úr volt az ûrbõl és bebizonyította, hogy ezerszer több,mint ahogy megismertük. És itt van Andrew, a robot.Õ is több,mint aminek készült,s amivé a végén vált.Ahogy a robotot a társadalom, itt Williamst a világ nem akarja néha elfogadni igazi színésznek.Pedig akár egy mókás házvezetõnõt,akár egy magányos, pszichopata filmelõhívót játszik, azt zseniálisan csinálja.
Nem olvastam a könyvet,de bevallom idiótának tartom,aki nekiáll vitázni, hogy bezzeg a könyv jobb volt. Természetes,hogy nem lehet a film olyan,mint a könyv.Aki olvasta Mario Puzotól a Keresztapát,az tudja,mirõl beszélek.A könyvben te képzeled el,ki hogy néz ki.Hogyan mosolyog,sír,vagy fut. Te képzeled el a színeket és a karakterek arcát.Természetes,hogy ezt nem kaphatod vissza.Mint ahogy természetes az is, hogy egy két órás film nem tud visszaadni egy hetekig olvasott könyvet.Én sem Al Pacinoként képzeltem el Michael Corleonet és hiányzott Luca Brasi karaktere a filmbõl,akit csak egy pillanatra mutatnak és a végén,hogy meghalt.De ez a film.Elvonatkoztattam és az egyik kedvenc filmem a Keresztapa trilógia.Hiába picit gyengébb a harmadik rész sokak szerint,nekem ugyan olyan jó,hiszen más a fõszereplõ benne.
Itt,a családdal olyan dolog történik,ami egyedülálló és sem õk,sem pedig a tervezõk nem készülhettek fel.A robot életre kel és szívja magába az életörömöt.És ez tetszik benne igazán,hogy azt mutatják, jó élni.Mert jó is.Jó nevetni,jó sírni,jó enni és sétálni.Jó tanulni új dolgokat.Csak ezt néha elfelejtjük.
SPOILER
Néhány (számomra) aranyköpés a filmbõl:

Van....valami terv az.... ablakkal?

- A Robot érti miért eszi meg néhány állat a kölykeit :)))

- A robot megértette hogy meg akarja õt szúrni!
- Megvágni.
- Valóban?És mennyire? Ez durván a robot havi keresete!
- Nekem több,mint egy évi!! :)))))))))))

- Tudom,hogy nem kedvel,de én sem kedvelem magát.Ezt le kell szögeznem!
- Le is köphet ha akarja!
- Nem tudom,sajnos nincs nyálmirigyem! :))))))))

- Ez itt a maga szobra?
- Nem.Csak restaurálom.Mûkincsmegóvás a szakmám.
- Elég borzasztó!!Milyen lehetett,mielõtt nekifogott! :)))))

SPOILER vége

És az a vicc, hogy végig röhögöm minden alkalommal a filmet.Ahol pedig úgy hat rám,hát megkönnyezem.

10/10
Jim Hacker 2011 dec. 27. - 23:34:51
(114/176)
A film egészen elbûvölt. Nagyon jó sztori, szenzációs képi megvalósítás, parádés alakítások.
Külön tetszett a film finom humora és a komoly filozofikus gondolatok érzelmes tálalása. Nekem nem volt se nyálas, se érzelgõs. Az élet értelmének kutatása pont egy ilyen félig sci-fi, félig mese formában a legvonzóbb: nem erõszakol meg semmit.
Amúgy ennek kapcsán jön ide; amíg az emberek átlag életkora úgy 25-30 év volt, addig szinte semmilyen jelentõs kárt nem okoztak se a környezetüknek, se a közösségen kívül élõ embertársaiknak. Lehet, hogy a jövõben képesek leszünk akár kétszáz évig is élni, de hogy milyen áron, az az igazi kérdés.
Ford Mustang 2011 dec. 26. - 16:42:41
(113/176)
Rossz filmben szerepelhet, de rosszul sosem alakít, mert nagyszerû színész.
Jozsibj 2011 dec. 25. - 08:54:57
(112/176)
Sziasztok! Tudja valaki mikor és hol vetítik legközelebb? Köszi
9/10
goldaxe 2011 dec. 25. - 04:36:26 9/10
(111/176)
Szerintem is.
10/10
DarkGirl 2011 dec. 24. - 19:41:53 10/10
(110/176)
Megható film,egyik kedvencem. 10/10
10/10
greghouse 2011 dec. 24. - 18:42:54 10/10
(109/176)
RW simán megkaphatta volna az Oscart. Az alapmû remekmû. az alapgondolat szintén, szerintem RW legjobb munkája (lehet, hogy a film, mint film éppen nem az akkori Hollywoodyak kedvence volt, de RW talán harmadik legjobb munkája a Vietnam és a Holt Koltõk mellett... szerintem mind a háromért megérdemelte volna. de ez csak magánvélemény.)
wrossi 2011 dec. 24. - 17:22:52
(108/176)
SPOILER

Az apa tanítja a lányának,hogy nem kötõdhet érzelmileg egy géphez,de tudja jól ez nem igaz.A legtöbb nézõ már jóval korábban embernek nyílvánítja Andrew-t mint a bíróság.A bíró érvelése nagyon találó és helytálló,hogy a társadalom soha nem fogadna be egy halhatatlan embert,ezért az emberré válás legfontosabb feltétele a robot halála.
A film közben sokszor eszembe jutott,hogy Andrew nem csak ember hanem a tökéletes ember,velünk van a baj mert olyan gyorsan megöregszünk és meghalunk.
ildikos 2011 dec. 24. - 17:17:14
(107/176)
Ahogy a mûsorokat nézem, nem csak a mai napé. Én imádom ezt a filmet, bár a könyv tényleg jobb, de én mindenhogy imádom Asimovot.
És Andrew humora :)
10/10
treker 2011 dec. 24. - 16:33:47 10/10
(106/176)
akinek nincs türelme a könyvhöz: létezik novellában is a történet az volt az elsõ verzió
9/10
kadar1995 2011 dec. 24. - 14:34:48 9/10
(105/176)
Akkor nézd meg ezt: http://port.hu/pls/fi/films.film_page?i_film_id=9607

Boldog karácsonyt!
10/10
ChelseaForce 2011 dec. 24. - 14:16:26 10/10
(104/176)
Szerintem a mai nap legjobb választása, akármelyik magyar csatornát is nézzük ...
10/10!
Haversrac 2011 dec. 24. - 01:15:44
(103/176)
hihetetlen h a magyaroknak semmi sem jó:S, szerintem az egyik legjobb film, de nyilván itt is fõleg azoknak nem tetszik, akik a könyvet jobban szerették
9/10
ceia 2011 dec. 19. - 18:05:29 9/10
(102/176)
Szerintem nagyon jó a film, bár a könyvet nem olvastam. Viszont sokmindent olvastam Asimovtól, és azok hangulatát sikerült a filmben is felfedezni.
GAM3R 2011 szept. 18. - 21:43:03
(101/176)
Bár nem tegnap olvastam a könyvet, de határozottan úgy emlékszem, hogy az ezerszer jobb volt ennél. Ahogy többen írták, egyszerûen felszínes. Remélem, hogy az Alapítványból, amit megfilmesítenek az közelebb fog állni a könyvhöz, vagyis jobban átadja majd azt, amit Asimov leírt.
ma.il 2011 szept. 18. - 19:08:28 Előzmény JetiRulez
(100/176)
egy cseppet (túl) nyálas, kiszámítható, a kötelezõ erkölcsi szájbarágás is meg van benne...de ezzel együtt is szeretem. :)
9/10
JetiRulez 2011 júl. 02. - 09:03:03 9/10
(99/176)
Nem is értem ezek a nyugatiak miért húzták le annyira ezt a filmet (IMDb). Szerintem nagyon jó.
10/10
KittuS_ 2011 jún. 29. - 22:59:59 10/10
(98/176)
Jajj, de jó kis film! :) Szeretem!
fancsa94 2011 máj. 01. - 09:37:01
(97/176)
Sziasztok...még nagyon kicsi voltam,mikor láttam ezt a filmet.azóta vágyom rá,hogy újra lássam.Nincs meg valamelyikõtöknek véletlenül??Nagyon hálás lennék érte:$ atothfanni@citromail.hu -ide írhattok.Köszönöm!