Optimus Prime 2006 2007 febr. 11. - 23:05:14
(16/176)
Még anno az HBO-n láttam ezt a filmet, és máég most újra nézve is jó film. Nem csúcsok csúcsa, de az ócska tömeg filmek közül kimagaslik. A filmben nekem azt tûnt "furcsának", hogy teltek múltak az évtizedek, a világ fejlõdött ellenben ezt sose mutatták. Szóval nem látuk, hogy néz ki egy sikló stb. Kizárólag a fõszereplõ jellemére és störténetére koncentrál a film. Szerintem nem giccses. Egy mai Disney film, az is giccses, fõleg a látványvilága.
De ahogy olvasom itt is megosztoja az emberek véleményét. Sajnos az eredeti mûvet nem olvastam, és az újabb feldolgozást sem láttam. De annyi megállapítható, hogy Asimov mûvébõl egyik esetben egy romantikus drámát, míg a másik esetben egy sci-fi akciófilmet csináltak. Ha úgy 20-30 évvel ezeleõtt filmesítik még halhatatlan mestermû is lehetett volna. Így, azz én véleményem szerin csak egy átlagon felüli, de nem Sci-fi.
maszo 2007 febr. 11. - 22:43:31
(15/176)
Szerintem ez egy marha jó film, nem tudom mi nem tetszett benne.
Anteris 2007 febr. 11. - 22:41:58
(14/176)
most hogy így mondod, a lézerkardot én is hiányoltam belõle...
Redfield 2007 febr. 11. - 21:42:39
(13/176)
Hogy is mondjam... az egy kicsit másról szól. Most van miért védekezni, ügyesen támadtál. :) Én csak egy sci-fi sztoritól nem ezt vártam volna. Míg a Joe Black-nél a halállal való kavarás, továbbá a szereplõk megjelenése már inkább színházias hatást kölcsönöz a filmnek. Teljesen egyszerûen felfogható alapszituációk alakultak ki, amik jók egy drámához, ennél a filmnél viszont érzõdött, hogy húzzák az embert, mert még sok sok évet kell áthidalni a vicces dolgokkal, meg a visszatérõ érzésekkel. Nekem ez inkább erõltetettnek tûnt, az meg annyira nem Azt nem az események vitték, hanem a játék, és az érzelmek lassú, de biztos kiteljesedése. Természetesen mindkettõ Álomgyári film, így a befejezés magától értetõdõen szomorú és boldog is egyszerre. Nem sok film van, amit azért komolyan szeretek a "fellegekbõl", de a Joe Black egy kivételes darab.
Anteris 2007 febr. 11. - 21:28:24
(12/176)
elõszõr úgy voltam hog ymajd jól odamondok neked de aztán láttam hogy gerjedtél a Joe Blackre ugy hogy érthetetlen egy kicsit a beírásod.
Anteris 2007 febr. 11. - 21:25:22
(11/176)
az AI addig jó amig ki nem lökik a kiskölyköt az erdõbe, onnantól fasság az egész
Redfield 2007 febr. 11. - 20:45:29
(10/176)
Ez az egész most egy összeesküvés-elméletként hangzik, de tetszik. A lényeg: ha ez az igazság, akkor valóságos gyalázat, amit mûvelnek. Fogják a történet vázát, és feltupírozzák a saját kényük-kedvük szerint, a benne rejlõ IGAZI gondolatokat és mondanivalót pedig elfelejtik? Na... újabb genyóságot hallottam.
Pijetro 2007 febr. 11. - 20:35:39
(9/176)
A hollywoodi csöpögéssel teljes mértékben egyetértek. De: Asimov védelmére kelve, egyáltalán nem ilyenek a mûvei. Nem is csoda, hogy fõ (sci-fi) írói mûveit nem filmesítették meg. Elég erõs társadalomkritikák. Amit az amerikaiak igen nehezen tûrnek. Szóval megéri elolvasni. Sci-fi mûfajban kötelezõ. Legalább annyira, mint a Star Wars. Igaz az nem is sci-fi.
Egyébként érdekes, hogy Asimov legtöbb mûve kronológiai sorba illeszthetõ. Tehát látszólag két teljesen független mûve egymással (és a többivel) szoros kapcsolatban áll. Mégha a történet szálai között több mint tízezer év eltérés is van.
Az A.I. és az Én a robot meg ez a film felületes. És ezek csak az eladható cukormáz. Arra nagyon vigyáznak, hogy a lényegükhöz ne nyúljanak. Azok ugyanis nehezebben emészthetõek. Gondolkodni kell rajtuk. És nem biztos, hogy olyan jó ha a kedves nézõ csak úgy irányítatlanul el kezd gondolkodni...
Redfield 2007 febr. 11. - 19:38:44
(8/176)
Kedves, csöpögõs hollywood-i szórakozás az egész családnak. Nem olvastam Asimov eredetijét, de ha ilyen, akkor azt hiszem: nem is fogom.
CDK 2007 febr. 11. - 11:15:40
(7/176)
Mi, az 'evolúció csúcsa' egyedül vagyunk, fel sem fogjuk, mekkora ajándékot kaptunk életünkkel a Teremtõtõl. Mivel más teremtményekkel nem tudunk kommunikálni errõl a magvas tételrõl, így fogalmunk sincs, más lények számára mennyire vágyott állapot lehet az emberi lét.
Asimov fikciója erre utal zseniálisan Andrew megteremtésével.
Hogyhogy' nem értitek?!
Elendril 2006 dec. 03. - 10:09:36
(6/176)
én is megkönnyeztem, szép film :)
Andi16 2006 szept. 24. - 12:47:27
(5/176)
én sajna nem olvastam a könyvet de majd 1-szer anyuékkal megvetetem. De szerintem is nagyon jó film én "végig sírtam":D
Varak 2006 szept. 24. - 10:22:52 Előzmény Andi16
(4/176)
Erdemes elolvasni az eredetit, Asimovtol. A cim ugyanaz, (A ketszaz eves ember) de a konyvben jobban ki van fejtve a gep emberre valasanak folyamata. Sokkal reszletesebb, erthetobb miert akar mindenaron emberre valni a "Robot". A film inkabb nevezheto romantikusnak, a konyv feler egy szociologiai tankonyvvel. Ennek ellenere szorakoztato, a sci-fi mufaj egyik remekmuve. Meglepodtem hogy megfilmesitettek, es orommel lattam hogy egy elvezetes, tanulsagos muvet sikerult letrehozni. Aki meg nem latta, de a konyvet mar olvasta, annak is batran merem ajanlani.
Andi16 2006 szept. 14. - 18:46:24
(3/176)
Igen én is ezért írtam hogy meg ható volt de azért végülis téleg jó film.
Tollforgató 2006 szept. 14. - 18:25:57
(2/176)
én azért sajnáltam, hogy a végén meghalt mielõtt megtudhatta volna, hogy elfogadták... Kicsit elgondolkodtató volt, hogy "az ember gyarló", "esendõ" "bûnös" stb, mégis valakinek, aki mindezek felett állt, az volt az egyetlen vágya, hogy EMBER legyen...
Andi16 2006 szept. 13. - 16:11:51
(1/176)
szerintem 1 nagyon jó film a végén meg is lehet hatodni hogy 1 életelen dolog élövé vált..