10/10
_Freddy_ 2014 nov. 01. - 16:15:00 10/10
(136/176)
Gyönyörû film nagy mondanivalóval, és csodaszép jelenetekkel. Robin Williams zseniális, a film szívszorító és poénos is egyszerre, az üzenete teljesen átjött. 10/10
10/10
offtopic
djviking1 2014 nov. 01. - 16:11:40 10/10 Előzmény cedasy
(135/176)
Osztom! :D
10/10
djviking1 2014 nov. 01. - 16:01:17 10/10
(134/176)
Az itteni 9,1 es pontszám még azt mondom talán tükrözi az én véleményemet a filmrõl!De megnéztem az IMdb helyezését,és õszíntén felháborított! 6,1 volt!
Kizárt hogy valaki akinek lelke van és képes volt végigûlni azt a pár órát amíg tart,9-esnél lejjebb szavazzon!Szerintem ha mondanivalót értékeljük,a világ eddig készûlt filmjei között a legjobb ötbe mindenféle részlehajlás nélkûl benne van!Szinészi teljesítményben vannak ingások,ezért csak 9 és nem full pontszám ami dukál! Javaslom mindenkinek hogy nézze meg!Némi EQ-val át fogja érezni a történet valódi mondani valóját!És én innentõl szarok az imdb-re! :D
1/10
makovecz1972 2014 nov. 01. - 11:16:36 1/10
(133/176)
Elég gyenge film! Pedig szeretem Asimov munkásságát! 10/1
filmimádóó 2013 szept. 01. - 00:10:23
(132/176)
Nem vagy robot, sokan vannak akik meghatódnak az ilyen filmeken. :)
lancelot28 2013 aug. 31. - 21:43:52 Előzmény filmimádóó
(131/176)
Így igaz. Én is évekkel ezelõtt láttam kb. a felétõl, és utána legalább 1 évig vadásztam rá, hogy végignézhessem. Engem nagyon megérintett ez a történet (lehet, hogy robot vagyok?) és ma is meghatódtam rajt, többször is.
Ez a film rólunk emberekrõl szól - csak másként, mint a többi érzelmez film.
Robin Williams már a "Nanu-nanu" óta a szívem csücske. Nagyon jó színész. Szeretem ezt a filmet. üdv.
zimzum1111 2013 máj. 27. - 21:01:40
(130/176)
a gólem régi történet.

a kabbalista Löv rabbi életre keltette az anyagot. aha, persze…
jómagam is nagyon jót szórakoztam rajta.
sõt errõl a filmrõl annak idején kijöttem (jó jó, de be voltunk rúgva)… hogy múlik az idõ…

szóval, azt mondják legenda. … innen indultam, mint a legtöbben. fontos a sorrend!

most ott tartok, hogy az anyagba való élet bele lehelés , az maga a minapi ünnep (pünkösd máj. 20). a lélek, az érzések, a boldogság a szerelem, az ízek, az erotika és minden, ami jó - beleköltözik az anyagba. azért szent-lélek, mert a szent és a lélek elválaszthatatlan attól a fogalomtól, hogy a lélek eleve csak jó. azaz pozitív. nem tud negatív lenni. az anyag és az anyagi gondolkozás az persze tud. illetve az anyag ember – Káin – az nagyon is. de az másik történet.
fontos: ne felejtsük el az általam is nagyra-becsült tudományos tételt: testünk minden eleme valaha egy csillag volt. mi a nap irányából jöttünk, abból az energiából… ami csak egy töredéke az egésznek, viszont abból kivehetetlen…

vissza Löv rabbihoz (1500), aki mindenféle – ma is hozzáférhetõ - varázslattal feltámasztotta az anyagot (http://hu.wikipedia.org/wiki/G%C3%B3lem ). ezt az anyagfeltámasztás meséjét a többség ma-már megmosolyogja: mert hát tablet, meg SMARTTV, meg mûszív, meg csomó tudomány és végeláthatatlan magyarázat, megmondás, okosság, a világában, a gépek és androidok között ugyan-már… ne butáskodjunk itt kérem… a tudomány és a szaklapok ezt nem ismeri el…
aki ilyet gondol az sci-fi-ben utazik.

a Löv rabbi után anyagfeltámasztós mû a (http://en.wikipedia.org/wiki/Frankenstein ) Frankeistein, a modern Prométeusz alcímmel (1818). az írónõnél megemlítenek egy találkozást egy alkimistával – akik végül is értik, hogyan kerül a lélek az anyagba, mert szerintük ez rendben van, aki egy kicsit is feccöl' bele maga is megértheti… nem bonyolult…

ezután következik a Vörös Oroszlán (1946) Szepes Mária igazán csodálatos mûalkotása, amelyben van alkimista is meg feltámasztott anyaglény. sci-fi a javából ;)

a kétszáz éves ember (1976) pedig egy Izsák tollából van, aki ortodox családból származik…
a legfontosabb történetet, ami még a Löv rabbis sztori' elõtt van kihagytam, mert ezzel kellett volna kezdeni. Tabula Smaragdina – és a Biblia. a két teremtés történet, amelyek arról szólnak, hogy a lélek, hogyan kezd élni az anyagban és miért – fontos a miért! - lehellõdik' bele. a történetek mindegyike azonos kérdést feszeget, illetve válaszol meg.

a kérdés a szabadság fogalma. az a pont, amibe egyszerre sûrûsödik bele minden és tágul ki. tsimtsum-nak is nevezik.

***SPOILER***
az említett mûvek mindegyike a teremtõ ( ÚR) és a teremtett viszonyát hozza felszínre. a 200 éves ember minden mondata – ha tetszik, ha nem – alkimista filozófia. a teremtmény – lehet akár az ember is – sok sok tudás megszerzése és az összefüggések felismerése után felteszi a kérdést a teremtõjének: most mi lesz? én mikortól vagyok? mikortól leszek? hol kezdõdõk? és mert mivel hasonló hozzá, ezért szeretné tudni, mihez kezdjen itt a földön – kicsit bezárva az anyagtestbe, meg a bolygóba – életével, és a szabadságával.
érez.
ez a nagy kihívás.
és talán ez az élet legvégsõ értelme (nem tudom csak tippelek). ennek az érzésnek – a Vörös Oroszlánban a halál, vagy az örök élet – a vége a manifesztuma.

a 200 éves embert azért szeretem, mert a robot miután mindent tud – és mivel gép és program fut rajta, és olyan program, amelyeket elsõ gazdája bõvített - nagyon pozitív. a halált is ezért szeretné. a film végén, az ember – a legfelsõbb bíróság Amerikában - fontos dolgot ismer el: az teremtményt cselekedetei és kvalitásai alapján kell meghatározni, nem pedig DNS-e alapján. mit ismer el a történet? hogy a teremtmény ugyan ne mondja meg a teremtményének, hogy Õ nem lehet igazi teremtmény. mi is teremtmények vagyunk.
a szabad akarat, ami a világot éppen abban tartja, amiben tartja (mindenki hozzon döntést jó vagy rossz: szabad!). a teremtmény kérte szabadságát és megkapta. ez van most. a választás szabadsága viszont a lázadó gondolatokon elcsúszott. itt tartunk most.

a szabad akarat a teremtményt – a robotot – az Úrtól éppen a szabadsága miatt távolította el (Vörös Oroszlán detto). bár itt kicsit árnyalni érdemes: szabadossága és nem szabadsága. ha az egy(!) létezõ alapján, ha az egy pozitív(!) gondolkodása alapján, ha az egy pozitív gondolkodásának alapelve(!) alapján, tehát a szeretet alapelve alapján gondolkozunk, akkor vagyunk szabadok, akkor minden pátosz és misztikum, nélkül, csak a jó hermetikus gondolata alapján – eljön, amit Isten országának neveznek. ezt nem én találtam ki ez fontos. én is olvastam.

a robot képes rá. a roboton olyan program fut, hogy képes a jóra a teremtõtõl függetlenül is. belõle táplálkozik az összes érzete, a viszonyrendszerei, és a léte: a lelke.
mi most, mainapság az EMBER mint fogalom nem a jó programot futtatjuk. sok a vírus, ha így jobban tetszik. nem azt tápláljuk a fejekbe, ami meg lett' sugallva régen, a szent lélek által. az egyszerût és a jót.
így a 200 éves ember – ennyi idõ kell a robotnak ahhoz, hogy minden összefüggést átlásson – arra jut, hogy csak a halálban nyugszik meg a lélek – különösen, ha a szerettei már nincsenek. az anyagban nincs megnyugvás. mert itt az anyagban érzés nélkül, a szeretet érzése nélkül nincs értelme az életnek, így nincs létezés. egyszerû belátni.
ami nem anyagszerû, hanem "láthatatlan" (kõtábla elsõ sor), az nem tud a "félrement" – apokalipszisben élõ - anyagban lenni.
lehet lelke a robotnak? és él a robot vagy létezik? vagy ugyan az: lehet lelke az anyagembernek? a cselekedetei alapján igen, ha az a jót képviseli. talán óhatatlan is, hogy minden anyagnak legyen szent szelleme, Prométeusza, aki elhozta a tudást ide az anyagba. a lélek az, ami hat.
Asimov származásának hagyománya szerint az összefüggések látója Hénokh (Enokh), másnál meg a Vörös Oroszlán alkimistái, azaz a Nap…
filmimádóó 2013 máj. 08. - 19:40:31
(129/176)
Több mint 2 éve láttam de mindig emlékszek minden részére. Elöszõr el akartam lapozni de nem birtam mert miután már elkezdtem nézni, érdekelni kezdett és végignéztem...csak azt sajnálom hogy az a robot aki a végén ember lett, meghalt úgy hogy nem is hallhatta hogy hivatalosan is emberré nyílvánították...
Dolphus Lundgrennus 2013 máj. 05. - 22:24:05 Előzmény cedasy
(128/176)
Szívembõl beszéltél!
vénasszonyok:nyara 2013 márc. 03. - 17:07:49
(127/176)
Az tény, egy kutya annyira a gazdája szívéhez tud nõni, hogy az elvesztése felér egy családtag elvesztésével
10/10
Bigpapa 2013 márc. 02. - 20:10:58 10/10 Előzmény MrCharger426
(126/176)
Ez a béka tényleg egy asshole :))) méghozzá egy díszpéldány :D

Mást akartam ma nézni, de aztán megláttam hogy ez lesz, és nem hagyom ki. És most is olyan jókat röhögök rajta, mindamellett olyan szép az egész sztori :)
cedasy 2013 jan. 18. - 10:55:45
(125/176)
Én elõször TV-ben láttam és csak fél szemmel kezdtem nézni , de nem tudtam ott hagyni. Nagyon megfogott. Azóta megvettem DVD-n és már vagy 50x láttam, hihetetlen , hogy Assimov mit kerekített ebbõl a történetbõl. Minden alkalommal megkönnyezem a végét. Szerintem erõsen léleképítõ. Sok embert leültetnék tanulási szándékkal, hogy nézzék meg , de akinek a lelke zárva van annak mindegy...
10/10
Carlo Abarth 2013 jan. 04. - 01:17:59 10/10
(124/176)
Látni kell ennyi,csodálatos,vicces tele igazi emberi érzelmekkel...Láttam már vagy 3x vagy 4x,de ez egy olyan film szerintem amit bármikor korhatár nélkül meg lehet nézni!!
10/10
BedeKrisz 2012 szept. 23. - 14:51:28 10/10
(123/176)
Számomra minden idõk 100 legjobb filmje között van és ezzel mindent elmondtam, alapmû! Csodálatos történet, vicces és egyben megható is, Robin Williams itt is bizonyította hogy micsoda tehetséges színész. Mindenkinek korosztály nélkül csak ajánlani tudom, igazi családi film egy felejthetetlen mestermû.
dantonb 2012 febr. 24. - 23:24:06
(122/176)
***moderálva***Ez igenis egy kedves és eredeti jó film.
10/10
MrCharger426 2012 febr. 24. - 23:12:16 10/10 Előzmény Segítõ Béka
(121/176)
***moderálva***
sztem nagyon jó film és elgondolkodtató! engem meggyõzött 10/10!
3/10
Segítõ Béka 2012 febr. 17. - 10:54:22 3/10
(120/176)
meghal a kishölgy, és a robot akkor is csak magáról tud beszélni, a gyereke elõtt csak magát sajnáltatja, mikor épp most halt meg az anyja, baszki, nagyon ego(t)ista ez a robot, nagyon szentimentális és önsajnáló
3/10
offtopic
Segítõ Béka 2012 febr. 17. - 10:47:04 3/10 Előzmény Bigpapa
(119/176)
Ez durván a robot havi keresete!
- Nekem több,mint egy évi!!

szerintem ez nem vicces, hanem primitíven fárasztó és nagyon-NAGYON elcsépelt.
3/10
Segítõ Béka 2012 febr. 17. - 10:44:32 3/10 Előzmény Bigpapa
(118/176)
ez egy giccses és rossz film
3/10
Segítõ Béka 2012 febr. 17. - 10:43:26 3/10
(117/176)
ez a film teljesen tévúton jár.
egy zsákutca, nagyon unalmas és mûvi. megjátszott, amellett is, hogy megalvad a számban a tej, ha ilyen párbeszédeket hallok, hogy
- ez a szék, endru. ez az asztal.
- értem. uram.

sekélyes érzelmek, nincsenek kidolgozva a karakterek, csak felszínesen. nem egy kifinomult film, szó mi szó. nem is sikerült jól.
ajánlom helyette a Mesterséges értelem címû filmet.