norton15 2009 jan. 24. - 18:40:56
(56/176)
Kár hogy ennyire hülye idõpontban kezdték, mert már megszoktam, hogy szombat délután nem mennek jó filmek, erre tessék. Nagyon tetszett.:) Érdekes, hogy vajon hol van a határ az ember és a gép között? Mettõl számít egy gép embernek, és miért? Chris Columbus nagyon jó rendezõ, most sem csalódtam benne.
Newcastle United 2009 jan. 24. - 18:34:15
(55/176)
Csaladi mozidelutannak elmegy, de Asimov adaptacionak mar botranyos.
10/10
Valezius 2009 jan. 24. - 18:32:51 10/10
(54/176)
És még milyen hosszú lenne, ha tényleg 200évig tartana 150helyett :)
De én megbocsátom neki ezt és a másik hibáját is :)
ciccus92 2009 jan. 24. - 18:29:14
(53/176)
Az ilyen filmekre azt szoktam mondani,hogy hülyeség.Nem szeretem az ilyen robotos,szuperszóníikus cuccokkal felszerelt filmeket.
És ez a film mégis tetszett.Ez valahogy más.Persze,egy robotról szól,és az ilyen filmek nem tetszenek,de ez más volt.
Meglepõen nagyon megható,meg meg..minden..
Tény ,hogy hosszú,kicsit vontatott..de igazán jó film.
Rika 2009 jan. 24. - 18:13:42
(52/176)
Imádom.
Kedvenc filmeim egyike. A.I. is ilyen könnyfakasztó.
andzsin 2009 jan. 24. - 17:02:43 Előzmény Lbándi
(51/176)
Azt hiszem éppen készül:) A napokban olvastam.

Ez a film jó példa arra, hogy hogyan lehet igényes, gondolkodtató, mindenkihez szóló, ugyankkor mégiscsak populáris filmet csinálni. Robin Williams mint mindig remek, a fotografálás gyönyörû. Chris Columbus legjobb rendezése ezidáig.
9/10
Lbándi 2009 jan. 24. - 15:24:35 9/10
(50/176)
Ha már Asimov szóba kerûlt,hallotatok az Alapítvány megfilmesítésérõl(valahol olvastam)?
Kedvenc regényfolyamom Asimov mestertõl,és nagyon kiváncsi lennék mint hoznának ki belõle a filmesek....
perry 2009 jan. 24. - 14:37:11
(49/176)
Olvastam a könyvet, természetesen számomra is az Asimov regény az mely ebbõl a kérdéskörbõl sokrétûbben bontja ki a robot és az ember kapcsolatának témakörét. A film adaptáció és megközelítõleg képes vissza adni a regény élményét.
Mint itt valaki megjegyezte az adaptáció, legyen az film vagy más mûfaj, felhívás az olvasásra.
9/10
Lbándi 2009 jan. 24. - 13:38:37 9/10
(48/176)
Jó alapanyagból jó film született.R.W. kellemesen meglepett az alakításával.
A könyv-film ellentétet nem tudom miért kell állandóan szítani.Lehet jó mindkettõ a maga módján,nem?
10/10
modano 2009 jan. 24. - 12:07:12 10/10
(47/176)
Szép romantikus film. Elrugaszkodik a valóságtól akár egy mese. Magával ragadó kis történet az emberré válásról.Szerintem nagyon kellemes hangulata van, abszolút kikapcsolódást jelent.

Robin Williams mint mindig zseniális.
pozsizsuzsi 2009 jan. 24. - 11:13:32
(46/176)
Azért ne mondjátok, hogy nem világos, mirõl beszél világbéke. Bár kissé durván fogalmatott.
9/10
offtopic
Gabriella54 2009 jan. 24. - 11:09:33 9/10
(45/176)
Jogos, telitalálatok!
Nekem ezen a téren a csúcs:
A nyomorultak (szigorúan a Jean Gabin-es változat!)
Csodálatosan ragadta meg a könyv hangulatát, mind a mai napig benne van a top 10-ben a film is és a könyv is!
10/10
Cullangka 2009 jan. 24. - 10:42:29 10/10
(44/176)
nekem ez a film nagyon tetszik! igaz nem olvastam a könyvet! nekem változó véleményem van a könyv alapján készûlt filmekrõl! pl.: harry pottert elõszõr olvastam aztán néztem! a film nagyon nem tetszik gy ahogy van sz@r! de ha elõszõr nézem a filmet aztán a könyvet olvasom, sztem ugyanez a véleményem! de pl a Twilight (Alkonyat) címû filmet elõszõr láttam, és csak utána olvastam el a könyvet! de nekem az a film egy nagyon jó filmesítés! vanak persze benne hibák mint minden könyv alapján készûlt filmben!

de sztem egy ilyen jó filmre mint a 200 éves ember én nem tudnám azt mondani, hogy szar! gondolom, hogy ebbõl is sok mindent kihagytak, de nem lehet 6 órás! amikor néztem 1 percet sem unatkoztam, ami szerintem arra utal, hogy a lényeges részeket rakták bele!!!
9/10
Gabriella54 2009 jan. 24. - 10:07:58 9/10
(43/176)
Nincs vele semmi bajom, sõt! Nagyon a helyén van, megindító, tetszik! Talán a top 10-ben nincs benne, de a top 50-ben mindenképp!
Robin Williams nagyszerû (még ezzel az ezüstösre mázolt ábrázattal is!), a Holt költõk társasága és a Halászkirály legendája után ebben a filmben szeretem a legjobban.
Adaptációnál - legalábbis szerintem! - a jobbik eset az, ha elõször látod a filmet és az annyira felkeltette az érdeklõdésedet, hogy elolvasod a könyvet is! Így legalább a film nézése közben semmi sem befolyásol :)
9/10
trombita 2009 jan. 24. - 09:49:33 9/10 Előzmény worldpeace
(42/176)
Most nem azt akarom mondani, hogy R.W a világtörténelem legnagyobb színésze, de azért sz@rnak titulálni szerintem egy kicsit túlzás. Sõt,nekem a Good Will Hunting-ban vagy a Holt költök társaságában kifejezetten tetszett a játéka.
A 200 éves ember az egyik kedvenc filmem. Benne van a saját top10-ben ( Volt egyszer egy Amerika, Volt egyszer egy vadnyugat, Amerikai szépség, Az ügynök halála...)
Hogy Asimov könyvéhez képest, hogy sikerült, fogalmam sincs, mert nem olvastam. Sõt azt mondom, hogy nem is szabadna olvasnunk. Vagy filmet néznünk. Vagy, olyan filmet megnéznünk, amit korábban olvastunk, mert mindenképpen csalódni fogunk, és nem csak az adaptáció esetleges hiányosságai végett, hanem csak egyszerûen azért, mert olvasás közben vizuálissá válik az olvasmányunk, ami valószínûleg, majd nem fog megegyezni a filmben látottakkal, így garantált a csalódás. Kapásból most nem sok olyan film jut az eszembe, ami a könyv elolvasása után nagyon tetszett volna, talán kivétel a Gyûrûk Ura. Szóval, ha elolvasunk egy könyvet, utána ne sokat várjunk a filmtõl, vagy próbáljunk elvonatkoztatni (már, ha sikerül).
Ami a fröcsögésed illeti, szerintem nincs vele semmi baj, fõleg, hogy cenzúráztad is ;)
Ha nem tetszik valami, hát nem tetszik. Ez van. Attól még, hogy cizellálva csomagoljuk a mondanivalónkat,még nem fogjuk másképp gondolni a sz@rt..:)
10/10
Cullangka 2009 jan. 24. - 08:38:47 10/10
(41/176)
már vártam, hogy mikor adják le! most is megnézem! a film megunhatatlan, nekem örök kedvenc:)
szikra 2009 jan. 24. - 06:07:04
(40/176)
Nagyon jó film.Asimov mûvei zseniálisak.R.W. egy jó színész.
perry 2009 jan. 23. - 23:18:33
(39/176)
Tudod, egyszerûbb ilyen "nagyívû" megállapítást tenni és a "hányás" jelzõvel illetni filmet, embert, mint a kijelentés mellé gondolatokat is letenni az asztalra.
bartnorbi 2009 jan. 23. - 20:38:27
(38/176)
már a telefont is beállitotam holnapra :D én nagyon régen láttam és akkor csak elkezdtem nézni aztán tetszett,hogy nem olyan gyorsan pörög le minden és már vége hanem több generácios :D meg a jövövel kapcsolatos dolgok mindig is érdekeltek. igazából az hatot meg benne a legjobban hogy sci-fi és komoly érzelmi tartalma van :)
10/10
Hercule Poirot 2009 jan. 12. - 01:51:18 10/10
(37/176)
Üdv Mindenkinek :)
Látom hatalmasak az indulatok :)

Csak nyugalom, mindenki véleménye számít. Ha rossz véleménnyel van a filmrõl, ha jóról.

Ez a szép az életben, hogy nem vagyunk egyformák :)

Na az én vélményem a filmrõl pedig a következõ:

Ez a film számomra nagyon sokat jelent, majdhogynem a kedvencem...Elismerem, hogy borzalmasan lassú film, több mint két óra, de szerintem kell is neki ennyi.
Szerintem az alapvetõ gond tényleg a lassúságával lehet, ami egy percre sem zökken meg, végig következetesen nagyon lassan bontakoznak ki az események.

Ezt a filmet körülbelül már 4x-5x láttam, és még mindig nem tudom megunni.

A következõ sorokat annak tudatában és kijelentése mellett írom, hogy nem olvastam az Asimov-mûvet, csak a filmet láttam.

SPOILER

(Kicsit kifejtve az elõzõeket, és megvédve kicsit a filmet, nézzünk körül a mostani filmpiacon. Melyik film nem sablnos mostanában? Szerintem egyébként hogy egy robot ember szeretne lenni, és látja a szeretteit maga körül meghalni, absolut nem sablon,de ez csak magánvélemény.)
Egy gyönyörû történet arról, hogyan szeretne valaki olyan lenni, amire látszólag semmi esélye. Számomra ez egy kicsit az örök szerelemrõl szól. Arról, ami nincs idõhöz kötve. Ésa végén pontosan ezért is kell meghalniuk, mert bármilyen erõs is egy szerelem, annak is végeszakad.

Andrew igazából egész életében a kishölgyet szerette, az õ tragikuma az, hogy mire elérte azokat a feltételeket, melyekkel beválthatja szerelmét, addigra a kishölgy meghal. S bár Porscha nagyon hasonlít a kishölgyre, õ mégsem az.

Még az utolsó képrõl egy mondatot:

Hatalmas kontraszt van aközött, hogy Andrew-t embernek nyilvánították, és aközött,amit Galathea mond.

"A robot dolga a szolgálat" - Igen. Attól hogy Andrew ember lett még inkább érzõdik a távolság a két világ között, mely egészen eddig átjárhatatlannak tûnt.

Gyönyörû film a szerelemrõl, ami sohasem teljesedett be.

Köszönöm, hogy elolvastad.

(Így visszaolvasva kicsit összevissza lett, de remélem értitek, mit akartam mondani)

Ha bárkit megsértettem azzal hogy letegeztem, akkor elnézést kérek, de marhára nem érdekel. XD