10/10
offtopic
Valezius 2009 jan. 09. - 03:26:16 10/10
(36/176)
Én tiszteletben tartom más ízlését.
Ha valamihez nem tudok tartalmasan hozzászólni, (mi tetszik benne, mi nem szinten), akkor egyszerûen nem szólok hozzá...

Te meg hiába mondod, hogy jajj csak azért bántanak, mert értelmes érvekkel lehúzol egy filmet, amikor nem azt csinálod...
worldpeace 2009 jan. 09. - 02:54:39
(35/176)
Ennyi leszólás után azért valamicske pozitív eresztés is legyen részemrõl... Ha más jó nem is volt a filmben, ez az idézet azért..., bár valószínûleg az épp sírjában forgó Asimov érdeme;

- Tehát azt szeretné, hogy az érzései, gondolatai megjelenjenek az arcán?
- Igen. Például mint most a megvetés az ön arcán.
worldpeace 2009 jan. 09. - 02:47:51 Előzmény Valezius
(34/176)
Na ez a másik, amitõl égnek áll az összes szõrszálam. Tehát minden egyes hozzászólásomhoz hozzá kéne tenni, hogy "szerintem"? Ott egy nick, az jelzi, hogy ez csupán az én véleményem, nem az egész univerzumé. :) Hadd ne browsoljam végig az összes hozzászólásod, látatlanul is felteszem, hogy te is szóltál már le filmet, valószínûleg a "szerinem"-bûvös szócska nélkül is. Ha egy neked tetszõ filmet valaki gyengének minõsít, akkor megpróbálod azt sulykolni, hogy azzal a valakivel van baj, de a filmmel semmiképpen se. Szokványos, de annál inkább visszataszító gondolkodásmód.
benjoe1 2009 jan. 02. - 19:35:16 Előzmény worldpeace
(33/176)
Ugye neked nincs gyereked?

Ne csak gondolkodj az életrõl. Élni is kell!
10/10
Cullangka 2008 dec. 23. - 17:49:49 10/10
(32/176)
Én a filmet 8 éve, 9 évesen láttam! azóta nagyon szeretem4 többször megnéztem, szerintem nagyon aranyos film! én bírom 10/9
10/10
Valezius 2008 dec. 23. - 14:59:19 10/10
(31/176)
Vagy a negyedik, hogy nem látod a különbséget a "nekem nem tetszik", és "ez a film szar" fogalmak között...
worldpeace 2008 dec. 23. - 14:25:06 Előzmény Dantes
(30/176)
Egy nick, az csak egy nick. Sem az olyan pozitív jelentésûek mint az enyém, sem a negatívabbak, mint pl. TBC, Patkány, nem szorulnak védelemre, magyarázkodásra. Akkor ezt kiveséztük.
Ami a másik részét illeti primitív hozzászólásodnak, azt nem egészen értem: azzal van baj, hogy konkrétan le merem írni a szar szót, ha egy film szar, vagy azzal, hogy le merek fikázni (érvekkel, értelmesen) egy filmet, ami szar? Valamennyire kiismertem már a hozzád hasonló hozzászólókat, és úgy sejtem egy harmadik probléma van, egy égbekiáltó: le mertem fikázni egy filmet, ami neked viszont tetszett. Csak mindezt neandervölgyi nyelven nehéz kifejteni.
10/10
Valezius 2008 dec. 21. - 20:20:10 10/10
(29/176)
Szerintem nagyszerû film, bátran bele mertek nyúlni a novellába, és nekem ez jobban is tetszik annál, még azzal együtt is, hogy a végét totál elrontották:
---spoiler---
Galatea csúnyán megsértette az elsõ tv-t.
----

Persze ez fõleg attól függ, hogy ki mennyire bírja a szentimentalizmust, mert ez a film eléggé olyan lett, míg a novella azért nem.
Dantes 2008 dec. 21. - 16:05:15 Előzmény worldpeace
(28/176)
ÉS te nevezed magad világbékének miközben a szar a szádból ömlik?
10/10
Crush 2008 dec. 21. - 15:54:33 10/10
(27/176)
Sokszor láttam, nagyon jó film.
worldpeace 2008 dec. 21. - 00:50:50
(26/176)
Csak magamat hibáztathatom. Végignéztem, annak ellenére, hogy tökéletesen tisztában vagyok vele, hogy R. W. a legnépszerûbb olyan színész, aki KIZÁRÓLAG szar filmekben szerepel.
Sablon nyál hátán. Szentimentalista hazugsággóc. De olyan mennyiségben, hogy az már fáj. Elõször arra gondoltam, nyugi, gyerekfilm (tényleg aszittem az elején, h. annak szánták), ha lenne egy ovis korú gyerekem azzal megnézetném, nekem nem kell kiakadni. Aztán: hülye vagyok én? Már miért nézetnék meg valamit a gyerekemmel, ami nekem szar? Miért kínoznám a gyerekem?
Visszatérve: Robin Williamsnek azért óriási elõnye, hogy pontosan betájolható, hogy milyen típusú filmekben szerepel. Én pedig pont ezektõl hányok, mégis megnéztem.
Csak magamat hibáztathatom.
A világ szegényebb lett ez által... hát még Asimov!
10/10
RoRa16 2008 júl. 15. - 22:12:25 10/10 Előzmény Tris
(25/176)
Sziasztok!Szerintem ez a film a legjobb...Legalább is számomra.Amikor megnéztem ezt a filmet,az elsõ 5 perc után majdnem elkapcsoltam hogy áhh ez mijen unalmas és mijen sablon..de aztán tovább néztem...És ahogy múlt az idõ egyre jobban kezdtem megérteni a film valódi jelentését.Nekem a filmeben a legjobban az tetszett amikor a végén kimondják hogy mégis csak ember lehet,de ezt már nem hallhatja mert közben meghal.Sajnos én sem olvastam a könyvet,de majd igyekszem pótolni..:)Szerintem ebben a filmben nagyon jók a színészek,fõleg Robin Williams..Tetszik nekem a színészi játéka,az hogy hogy válik egy gép egy emberré...És szerintem az hogy idõ közben szerelmes lesz,az még csak fokozza a film nagyságát.Szerintem a sok sablonfilm között ez a film nagyon kimagaslik!Ez az a film amit ha 100-szor is megnézek még mindig érdekelni fog!Am meg az A.I. is nagyon jó film...Az a másik kedvencem.
Tris 2008 febr. 25. - 17:49:22 Előzmény vicicica
(24/176)
Valóban nagyon szép film, és Robin Williams ebben sokat segít, de Sam Neill is szép alakítást nyújt szerintem.
10/10
pjuzs 2008 jan. 05. - 23:21:10 10/10
(23/176)
Nekem nagyon tetszett a film. A hozzá kapcsolódó Asimov mûvet nem olvastam, de az alapítvány trilógia elolvasása után abban egyetértek, hogy Asimovot nem gyerekjáték megfilmesíteni.
9/10
vicicica 2007 nov. 28. - 12:05:54 9/10
(22/176)
Robin Williams is a kedvenc színészeim közé tartozik. Szerintem jó alakítást nyújt ebben a filmben. Nekem a film mondanivalója is átjött, ajánlom a megtekintését. Mindenesetre érdemes megfigyelni, hogy a társadalom nagy része néha kevésbé emberi, mint egy gép, ami emberré szeretne válni.
zszoltan 2007 máj. 08. - 22:28:29
(21/176)
Én, a robot címû film már van, de nem hinném, hogy a könyvbõl készítették - ahogy hallottam. Egyébként Asimov-ot - a könyveit olvasva - szerintem nehéz lehet megfilmesíteni. (A kétszáz éves ember-bõl is láthatjuk, mit csináltak.) Viszont olvasni nagy élmény az írásait.
Pijetro 2007 máj. 08. - 18:33:49
(20/176)
Én anno azért meg a filmet (A.I.), mert Asimov adaptációként harangozták be. Mintha emlékeznék is hasonló témájú novellára. De igaz ami igaz, nem vagyok biztos benne. Úgyhogy ezer bocs és anyamedve! Nem akartam félrevezetni senkit! Én nem is tudom, azt hiszem nem tudok tovább így élni, ezzel a tudattal. Mindenkitõl elnézést kérek! Lemondok!
De akkor is nagyon várom, hogy valaki csináljon már egy használható sci-fi filmet Asimov valamelyik mûvébõl. Mondjuk olyat, mint Ray Bradburrytõl a Marsbéli krónikák. Vagy esetleg ott lenne az Alapítvány trilógia.
(Hátha olvassa egy unatkozó producer)
zszoltan 2007 márc. 23. - 17:29:36
(19/176)
Elõször olvastam a könyvet, és utána láttam a filmet. Ezért nem tudtam a filmet önmagában értékelni, csak a könyvhöz viszonyítva. Annyira felbõszültem a film láttán, hogy mégegyszer megnéztem, és összeírtam a jó- és rossz pontokat: 4 jó gondolat és 11 rossz. Nem éppen vidító arány. Hogy arról talán már ne is beszéljünk, hogy A FILMBEN NINCS EGYETLEN ROBOT SEM. A bádogember más kategória. Összesítve...

Aki egy kis bohóckodásra vágyik Robin Williams fõszereplésével, az megnézheti a filmet.
Aki a kétszázéves ember történetére és mondanivalójára kíváncsi, az olvassa el a könyvet. (Nekem az alábbi mûbõl készült fordítás van meg.)

ASIMOV-SILVERBERG: THE POSITRONIC MAN (1992)
delorin 2007 febr. 24. - 10:40:07 Előzmény Anteris
(18/176)
Szerintem az I.A. nagyon is klassz film!Nekem kicsit a vége nem jött be az már csöppet erõltetett volt nem pedig szép befejezés..olyan nagyon meseszerûvé tette a filmet! A kétszáz éves ember pedig kicsit gagyi kicsit szentimentális néhol talán romantikus is talán ezért lezs olyan szeretnivaló:-)De egy biztos!ha a jövõrõl és az intelligens gépekrõl van szó szerintem a Terminator a legvalósághûbb film amt ebben a témában valaha alkottak!Minden tisztelet James Cameronnak!!!
Noncsa 2007 febr. 12. - 10:33:09
(17/176)
szerintem jó film, nekem annyi jött le a lényegében, hogy aaz emberi létet próbálták megmagyarázni, mitõl ember az ember, és hogy örülnünk kellene, hogy milyen különleges képességeink vannak, mint az érzelmek, vagy azok sokszínû kimutatása.
a regényt nem ismerem de a film nekem nagyon megfelelt a tnap estémre :) viszont én pl. még egyszer sem tudtam végignézni az A.I.-t, nekem talán túl futurisztikus volt, nem tudom...