Téma: A Király

a.dani0227@gmail.com 2023 jan. 04. - 14:26:51
(94/294)
1. rész:
Siemens színes tévé, Yamaha szinti? mindez 1979-ben, nemár.
5/10
jerryka 2022 dec. 31. - 16:58:33 5/10
(93/294)
TV
MOZI
STREAM
BLOG
SZÍNHÁZ
GYEREK
KÖNYV
ZENE
KIÁLLÍTÁS
FESZTIVÁL
RÁDIÓ
FÓRUM

JEGY



Összes
Összes
Személy
Film
Színdarab
Tv műsor
Esemény
Csoport
Helyszín
TV csatorna
Cikk
Keresés...

Filmek estére Mozi
Moziműsor
Mozi premierek
Színház
Színházműsor
Színházi bemutatók
Hétvége
Hétvége
Gyerek hétvége
Összes
Kritikák
Trailerek
Top 100 film
Programkereső
Ma
Ma
Holnap
A héten
Hétvégén
Bármikor
Budapest
Országos
Ajka
Balassagyarmat
Balatonfüred
Békéscsaba
Budaörs
Budapest
Debrecen
Dunaújváros
Eger
Gödöllő
Gyenesdiás
Gyöngyös
Győr
Hódmezővásárhely
Kaposvár
Kecskemét
Kisvárda
Miskolc
Nagykanizsa
Nyíregyháza
Pécs
Salgótarján
Siófok
Sopron
Szeged
Székesfehérvár
Szekszárd
Szentendre
Szentes
Szolnok
Szombathely
Tatabánya
Vác
Veszprém
Zalaegerszeg
Mozi
TV
Mozi
Színház
Koncert
Fesztivál
Kiállítás
Könyv
Egyéb

A Király
BAKANCSLISTÁHOZ ADOM
16 éven aluliak számára nem ajánlott magyar tévéfilmsorozat, életrajzi dráma, 2022
A Király című sorozat Zámbó Jimmy, a rendszerváltás utáni könnyűzenei élet egyik meghatározó alakjának az életét és tragikus halálát dolgozza fel, valós eseményeket vegyítve fikciós elemekkel.

Jimmy felszolgálóként és pohárleszedőként kezdte, aztán szerezte meg a bárzongorista fellépésekhez szükséges engedélyt - így ismerték meg őt a budapesti éjszaka emblematikus helyeinek látogatói. Aztán a kilencvenes évek elején Joós István zenei producer csinált belőle mindenki által ismert sztárt. Jimmy azonban nehezen viselte a rivaldafénnyel járó nyomást, önpusztító életet élt, ami nem könnyítette meg a hozzá közel állók sorsát sem.

A sorozat arénája a magyar könnyűzene világa, az éjszakai mulatók, a koncertek, a turnék, a tévéműsorok, a szereplői pedig ezeknek a tereknek az ismert vagy kitalált karakterei, Jimmy családja, szeretői, rajongói, testőre, menedzsere. Jimmy egy tökéletes antihős: erős akarata, határozott vágyai vannak, akarja a sikert és mindent el is követ érte. Jimmynek a családja és a karrierje a legfontosabb, miközben ezt a két dolgot sodorja folyamatosan veszélybe.

Jimmy arra vágyik, hogy elfogadják és szeressék. Ez a vágy azonban minden siker dacára beteljesületlen marad. Nem véletlen, hogy a halálát illetően is sok a kérdőjel: a bulvárban, hiradásokban, városi legendákban is felmerült, hogy nem baleset, hanem öngyilkosság, vagy éppen gyilkosság történt. A történet végét mindenki ismeri: a Király meghalt. De mi vezetett idáig?


Évadok:
1
Stáblista:
Szereplők
Rainer-Micsinyei Nóra
Zámbó Marietta
Staub Viktória
Edit fiatalon
Péterfy Bori profilképePéterfy Bori
nyomozónő
Gyabronka József profilképeGyabronka József
Erdős Péter
Ötvös András profilképeÖtvös András
Zámbó György
Nagy Ervin profilképeNagy Ervin
Zámbó Jimmy
Schell Judit profilképeSchell Judit
Zámbó Edit, a feleség
Olasz Renátó profilképeOlasz Renátó
fiatal Zámbó Jimmy
Alkotók
Rendező:
Kovács Dániel Richárd
Vezető Író:
Zomborácz Virág
Operatőr:
Gosztola S. Ábris
Kapcsolódó cikkek:
Megnéztük A Királyt, és most Zámbó Jimmyt akarunk hallgatni
Megnéztük A Királyt, és most Zámbó Jimmyt akarunk hallgatni
Íme, egy olyan sorozat Zámbó Jimmyről, ami még azoknak is tökéletesen élvezhető, akik soha nem...

2022. november 17. Vízer Balázs
MEGOSZTOM FACEBOOKON
SZERKESZD TE IS A PORT.HU-T!
Hozzászólások
Ne maradj le a fontos beszélgetésekről, nagy vitákról!FELIRATKOZÁS
Válasz írása jerryka hozzászólására
Szólj hozzá!
Hozzászólás nem lehet üres.
KÉP CSATOLÁSA
SPOILER
Offtopik
ELKÜLD
Szerinted?
jerryka dec. 31. 16:52:59 5/10
Ésszerűen kell mindenhez hozzáállni.
Szép hangja volt, sok jó dala, Sokban jó mondatok. Ez minden énekesre igaz, aki elért egy bizonyos szintet.
Valaha a feketéket is ciki volt hallgatni, ma világsztárok. Jimmy pedig megnyitotta az utat egy másik elnyomott nép előtt. Rengetegen kaszáltak belőle.
Nem volt szép, és, nem volt bölcs. De nem történt vele semmi olyan, ami másokkal nem. Ideje abba hagyni az értelmetlen fikázást.
Én nem hallottam minden dalát, de egyszer meg fogom, ahogy Zoránt is, meg a Groove haust, és Eddát, meg Whitneyt, Bon Jovit, és a Queent, Ll. Juniort. Nem érdekel honnan valók, az érdekel, miről énekelnek. Megnézem a dalok fordításait is. Ettől teljes a kép.
Imádni egyiket se szoktam, arra semmi szükség.
A sorozatnak örülök, nem túlozza el a negatívumokat. Azt se bánom, hogy szebb srác játssza a fiatalabb éveiben, valójában annyira nem is volt ronda akkoriban Jimmy. A Kém kölykök c. Film kissrácára hasonlított egykor.
Tudom, hogy festeni jobban szeretett volna, de be kellett látnia a hangjával tud gondoskodni a családjáról, jobb életet biztosítva a nyomornál.
Persze az amibe született, nyilván meghatározó volt, de ezt mindenkiről el lehet mondani. Nyugodtan meg lehet nézni ezt a sorozatot, korhű lett, és érdekes.
game4d@gmail.com 2022 dec. 31. - 15:45:34
(92/294)
Ki és miért gondolta azt, hogy Olasz Renátó és/vagy Nagy Ervin el tudná játszani hitelesen ezt a karaktert?:
m.kaladze 2022 dec. 31. - 00:33:30 Előzmény Radnai György
(91/294)
Azért a hang szuper volt, a stílus kinek mi tetszik, nekem pár dala, és hogy milyen ember volt, nekem itt sok kapcsolat van Elvisszel..... Jimmy és Elvis sem voltak rossz emberek, csak olyanok akik nem tudták hogy kezelni a hirtelen jött sikert, nem volt olyan akire halgattak volna hogy túl messzire mentél. Mindkettő imádta a családját, Jimmy a fiait, Elvis a lányát és az anyját... Csak azt felejtették el hogy ők is emberek és nekik sem lehet mindent, viszont azt hitték magukról... Nem egyszerű megírni hogy jó vagy rossz ember volt...biztos nem szent ahogy a család és a fanatikus rajongók leírják, de rossznak sem mondanám, hanem olyan aki már úgymond nem tudta a jó sorától hogy mit szabad és mit nem...
shoc 2022 dec. 29. - 17:44:15 Előzmény m.kaladze
(90/294)
Köszönöm az informatív választ! Semmit nem tudok erről a paliról, csak annyit, hogy tragikus hirtelenséggel ment el. Ez igen szomorú. Örülök, ha valakit boldoggá tett. (Nem gondoltam volna, hogy valaki ezt a műfajt komolyan szerette.)
lupkovitch 2022 dec. 29. - 13:13:31 Előzmény Radnai György
(89/294)
Miröl ismerszik meg a rendes ember? Arról, hogy teljesen kiiktatja az életéből Zámbó Jimmy-t. Nem nézi, nem hallgatja, nem ismeri, nem foglalkozik vele. Ennyi.
Radnai György 2022 dec. 29. - 10:39:54
(88/294)
Mindig mindennek megvan a maga oka...

Nekem az a véleményem, hogy ez a sorozat azért készült, hogy a "Király" maradék rajongótábora is felmorzsolódjon mert aki ennek a sorozatnak a megnézése után is szereti, becsüli, isteníti Zámbó Imrét az...érte szól a harang. Az egy végtelenül buta, egyszerű ember.

Mert mit is látunk a "Királyról"? Csak két mozzanat...:

1. A pokolfajzat fia, a Krisztián mindig lehetőt elkövet, hogy ne ember legyen hanem állat és az apja végül odaviszi a pénzzel teli trezorjához és azt mondja neki, hogy ne lopjál meg fiam hanem itt van vegyél belőle! És aztán mikor a haverok feltörik a trezort apuci nem cirkuszol a rendörségen mondván a pénz fele amúgyis illegális...

Milyen emberek ezek?!

2. Apuci, Zámbó Imre miután megtalálja a fia egyik haverjánál a másik fiának adott aranyláncot (vagy mit...) odaad neki 50ezret, hogy visszakapja aztán egy másik köteg pénzt meg meggyújt mondván neki ennyit ér a pénz...

Milyen emberek ezek?!

Ez a família (vagy micsoda...) a cigány-típus legmocskososabb, legaljasabb típusa. Az aki a pénzt munkával keresi (pláne nehéz fizikai munkával) az EZEKET nem veszi emberszámba és átnéz rajtuk. Én személy szerint a hatodik részig bírtam nézni ezeket az "embereket" (a családom azon tagjai akik nézték már korábban kiszálltak) de további jó szórakozást kívánok azoknak akik még tovább nézik.

Ha ez szórakozás...
m.kaladze 2022 dec. 29. - 09:50:06 Előzmény Bez
(87/294)
Ha az első 4 rész tetszett és tökre élvezted akkor összességében miért csak 1 csillag? Akkor azt várnám hogy 5 de legalább 4..a 10ből
m.kaladze 2022 dec. 29. - 09:48:12 Előzmény shoc
(86/294)
Egy nagyon nagy rétegnek volt ő a Királya Magyarországon...nézd meg a wikipedian a díjakat amiket kapott, és mennyi lemeze fogyott, ő is úgy szólitatta magát és a rajongói is...Objektívan válaszoltam, én nem vagyok Jimmy rajongó.....és Lagzi Lajcsit említetted... igen ő is valamilyen szinten a lakodalmas rock királya volt Magyarországon mert egy párhuzamban a délvidéki együttesekkel ő hozta piacra a lakodalmas zenét....Azért is volt három királyok turné... Jimmy, Lajcsi, Pataky. Ismét írom objektívan válaszoltam...az eladások végett, slágerlisták végett, és a rajongói is így nevezték+a hang terjedelme....Nem arról írok nekem tetszik se vagy sem, arról sem hogy milyen ember volt....
8/10
eiepokesz 2022 dec. 28. - 12:00:00 8/10
(85/294)
Bennem is a paródia, mint műfaj fogalmazódott meg Nagy Ervin színészi játékával kapcsolatban. Számomra óriási csalódás a sorozat a 6. résztől kezdve. Azért végig fogom nézni, hátha... Egyébként valaki meg tudná mondani annak a szőke hajú színésznőnek a nevét, aki az 5. epizód végén Jimmy dalát dúdolgatja otthon és a munkahelyén? :))
shoc 2022 dec. 27. - 19:37:59
(84/294)
Nem értem, hirtelen miért érdekel bárkit Zámbó Jimmy? Miféle király? Mikor volt ő király? :))) Mi lesz a következő film? “Lagzi Lajcsi” vagy “Charlie”? Hahaha. Nem értem. Nagyon fura.
9/10
baromarc666 2022 dec. 27. - 16:03:42 9/10
(83/294)
Teljesen jó, a fiatal Jimmyt játszót Olasz Renátó nagyon ügyes. A sori Messze a streaming szolgáltatók által ránk öntött híg fossorozat tengerében.
10/10
offtopic
luci87 2022 dec. 27. - 06:36:01 10/10 Előzmény amiraa_daaa
(82/294)
Engem nem zavart az ugralas eddig se,tudtam kovetni...A 6. resz tenyleg jobb volt nekem az 5. nel,izgalmasabb.Pataky,es a testor feldobta az egeszet.Viszont az uj Jimmy sikeresen elhitette velem,h egy arrogans pöxcs volt...) Amugy nem volt ennyire pocakos sose szerintem J.)
6/10
Ariel01 2022 dec. 26. - 23:36:10 6/10
(81/294)
Nem számítottam rá, hogy Jimmy a 6. résztől Zámbó Árpy lesz. Nagy Ervinnél még szerintem én is hitelesebben alakítottam volna ezt a karaktert, bármiféle színészi tehetség nélkül. Az első részek egyébként nagyon jók, maximálisan sikerült beleélni magam ebbe a sorozatba. Látszik, hogy sokat fektettek bele a készítők és a színészek. Egyedül ez a jóllakott napközis ogre aranyhajjal, hát ez... Nemtudom hogyan jött, de ilyen paródia jellegű irányba viszi át az egészet.
10/10
amiraa_daaa 2022 dec. 26. - 18:45:03 10/10 Előzmény luci87
(80/294)
na eleget ugrált a 6. rész időben? ( amúgy ez fog maradni ha jól láttam az előzetesben hogy ugrálni is fog továbbra is csak mostmár nem írják oda hogy melyik évek között ugrálunk egy néha fura volt ( 6. rész)
10/10
amiraa_daaa 2022 dec. 26. - 18:43:23 10/10 Előzmény marcipáncica8
(79/294)
Amit írsz igaz, de a Renátó jól hozza azt amit mondjuk Jimmyre is ráhozhatunk hogy picit kevés volt, vagy valami hiányzott belőle. Az Ervin meg már a túltoltuk a Jimmyt hozza.
10/10
amiraa_daaa 2022 dec. 26. - 18:42:24 10/10 Előzmény nappalitv
(78/294)
Egyet értek Renátónak jól állt volna az átmaszkírozás idősebb Jimmynek és pothassal simán hihető lett volna. Staub lánnyal ráadásul nagyobb az összhang ők az Aranyéletben is brutális jól hozták a szerelmespárt, és arra rátettek még egyet a Viki ráadásul ezt a számító p@@@ karakterében nagyon elemében van. Én is sajnálom hogy nem Renátóval vitték végig. Ervinnél inkább a fizikai hasonlóság hathatott meg hogy máshogy játszik ( testileg is játszik ) De attól még én is Renátót hagytam volna meg.
8/10
marcipáncica8 2022 dec. 25. - 22:04:34 8/10
(77/294)
Olasz Renátó egy kicsit kevés, Nagy Ervin pedig egy kicsit sok Jimmynek! De a fiatal színész jobban alakítja!
kék szem 2022 dec. 23. - 19:54:59
(76/294)
Valamelyik korábbi részben Pataki villogott a fegyverével. A hatodik részben Jimmy is megmutatta fegyverét. Jimmy testőre is fegyverével alszik. Hogy a francban lehetett mindenkinek fegyvere, csak nekem nem?
10/10
offtopic
luci87 2022 dec. 23. - 13:04:23 10/10 Előzmény Seli78
(75/294)
Koszi.. nem volt ismeros..