Téma: A Király

Jeanette_05 2023 febr. 05. - 19:46:26
(234/294)
Engem különösebben soha nem foglalkoztatott a Jimmy-jelenség. Nem is igazán az én generációm. Persze tudtam,hogy ki meg ismertem pár dalát,de ennyi. Ez a sorozat sem hozott eleinte lázba. De amikor megtudtam, hogy Olasz Renátó -aki nagy kedvencem az Aranyélet óta- fogja játszani a fiatal Jimmyt, úgy döntöttem adok neki egy esélyt. És nem bántam meg. Nagyon jó lett a sorozat, nagyon jók a színészek is. Minden rész után úgy voltam vele,hogy alig várom a folytatást. A színészek is nagyon jók. Renátó itt is nagyon odatette magát, zseniális volt. Nekem jobban is tetszett, mint Nagy Ervin. Ervin nekem elég modoros volt és időnként sok. Nagyon tetszett még Schell Judit, Georgita Máté Dezső (Zámbó Krisztián), Csákányi Eszter (Hulé Éva),Thuróczy Szabolcs (Hódos Sándor), Bíró Panna Dominika (Háfra Mari), Anger Zsolt (Prodán Gábor), Lengyel Tamás (Vilmányi) és Döbrösi Laura (Kincső).

Nekem pont hogy tetszett, hogy Jimmyt nem szentként mutatták be. Hogy a sorozatból látottakból mi igaz és mi igaz és mi nem, azt valószínűleg csak az érintettek tudják. Ha valaki helyén tudja kezelni, hogy "IGAZ TÖRTÉNETEK ÉS HAZUGSÁGOK ALAPJÁN" és el tudja fogadni, hogy Jimmy nem volt egy szent, akkor mindenképp egy jó sorozat. Mondjuk, azoknak,akik bálványozzák Jimmyt, tényleg nem kellene megnézni.
7/10
Samu-Nagy Emese 2023 febr. 02. - 17:15:31 7/10
(233/294)
Elég jó lett a sorozat. Legalábbis a kiszámítható kertv-s ostobaságokhoz képest. Azért nem mondanám HBO vagy Netflix minőségnek. A valóságtartalmáról nem tudok mit mondani, nem követtem Jimmy munkásságát, annyira taszított mint férfi és mint előadó is. De elfogadom, hogy van az a réteg, akinek sokat jelentettek azok a végtelenül nyálas és kiszámítható dalok amiket énekelt. A hangjától kirázott a hideg, úgyhogy hálás vagyok Péter Sramek hangjáért. Sokkal szerethetőbbé tette a dalokat. Olasz Renátó nekem magyon szimpatikus fiú, és jó színész is, sokkal szívesebben nézem, mint Jimmyt, úgyhogy én nem is Jimmy sztoriját néztem szerintem, hanem egy életszagú sorozatot Renátóval egy megosztó személyiségről. Ervin olyan Ervinesen merész. Én bírom őt, amikor karaktert játszik, mégha néha sok is. Schell Judit nagyon jó. Azt hiszem most éreztem vala kapcsolatban először, hogy azonosulni tud aszereppel. Mindig zavart benne valami, de mint Edit asszony nagyon hiteles nekem. A többi színész is rendben van, sőt, igazán jó alakítások is vannak (Schruff Milán, Ötvös András, Gyabronka, Lengyel Tamás....) de a Háfra Marit alakító lány elég gyenge. Szép és jól is mozog, esztétikus látvány, de semmi karizmája nincs. Kopognak a jelenetei, néha meg erőlködve próbál érzelmeket kifejezni. Ezt leszámítva tehetséges sorozat. Örülök neki.
9/10
cselaxi 2023 jan. 31. - 20:51:10 9/10
(232/294)
Most fejeztem be az utolsó részt. A "szociopata" nem túlzás - szigorúan a film alapján.
9/10
cselaxi 2023 jan. 30. - 18:34:23 9/10
(231/294)
Nem szeret(t)em sem őt, sem a zenéit. A film hozza a kor kellékeit, hangulatát, nagyon rendben van. Olasz Renátó hozza a legjobbját, ő a jövő embere (egyéb szerepei miatt is...).
Nagy Ervin nagyon maníros, sok, túlhúzza.
8/10
Anna Dé 2023 jan. 29. - 13:02:47 8/10
(230/294)
Engem annyira nem fogott meg a történet, full cikinek tartottam mindig ezt a Zambo Jimmyt, meg az egész kompániát, familiát, de a zenék azok kimondottan tetszettek. Jó hogy nem Zámbó Jimmy örökségét vették alapul, hanem full új zenéket hoztak. Peter Sramek nagyszerű 'Jimmy hang' volt. A színészek is jól játszottak. Az Aranyélet után megint piacra dobtak egy ütős sorozatot. (Minden Jimmy utalatom ellenére ez egy erős nyolcaska.)
10/10
luci87 2023 jan. 28. - 08:00:31 10/10
(229/294)
Nekem fura volt, hogy nem emlitettek Edit elozo hazassagabol szuletett ket gyerekét. Ugy jott le, hogy egy maganyos ,elhanyagolt no,akinek a ferje kulfoldon kamionozik..Utana se mutattak soha oket, hol ,és hogy eltek,talan az apjuknal maradtak?Csak Cs. Vera ket gyerekerol, es a kozos gyerekekrol volt szo mindig,mintha Editnek nem is lett volna elozo elete...
8/10
pappesz 2023 jan. 25. - 13:47:59 8/10
(227/294)
Ja és még valami...

Eléggé nagy humorforrást hagytak ki a filmből (6 részt láttam belőle), hogy a magyar pop zenészek kapcsolata, hogyan is volt. Pl irigy mirigy, vagy az első részek valamelyikében mikor a Pa-Dö-Dő-s csajok ott voltak, nem csak egy ugatás kellett volna, hanem több korabeli sztár említése, cikizése, véleményezése... :) Lehetett volna jó forrás... ez kár, nagy kár, hogy kimaradt...
8/10
pappesz 2023 jan. 25. - 13:35:29 8/10
(226/294)
Nagyon jól elkészített film. Jók a fények, a fényelés, a hang is, bár néhol az utószinkron nem a legjobb.

Ami hiba volt, bár nem nagy hiba, hogy végig ugyanabba a sennheiser mikrofonba énekel Jimmy. Ami nem igaz. Mindig épp ami kéznél volt...

A másik, hogy rosszul mérték fel, nem pontosan mérték fel a Zámbó családot.
Szerintem a Zámbó családról lejön, hogy nem túl értelmes, művelt, olvasott család. Minden tagja, Jimmy is csak úgy van és történnek vele a dolgok és eléggé unintelligens módon reagálja azokat. Ez az attitűd hiányzik a színészek némelyikéből. Az állandóan mosolygó fiatal Jimmy megformálása, a színpadias beszédtechnika nem hiteles szerintem. Ervin már jobb, de Jimmy nem igazán volt ennyire dagi....

Kihagyták belőle (igaz eddig csak az első 6 részt láttam), hogy a népszerűség a rajongás, hogyan hatott rá. Minden embernben van egy felismerés, egy döbbenet ha olyat tapasztal amiről korábban nem tudott, ilyen a rajongók szeretete, a tv interjúk ereje vagy gyengesége... ezek kár, hogy kimaradtak.

A dalok megszületése, körülményei is kevésszer talán 1 alkalommal van benne. Pedig Jimmy minden alkalommal mesél dalairól, hogy ő szerzi őket, erre a filmben eddig 1 alkalommal láthattunk példát.

Összességében jó film, izgalmas, nézhető, gyönyörű nőkkel, 1-2 kitűnő alakítással. A Jimmy karakteren még kellett volna alakítani. A kommunikációján egyszerűsíteni...
8/10
offtopic
Kecskepásztor 2023 jan. 24. - 08:24:15 8/10
(225/294)
Semmi baj, kösz!
8/10
offtopic
Kecskepásztor 2023 jan. 24. - 08:22:46 8/10 Előzmény Blindmouse
(224/294)
Tudom, mi az idézőjel. De csekély értelműként még mindig nem értem, Anger Ferenc szerepléséről, vagy valamilyen maffiózóról van-e itt szó?
5/10
Atis88 2023 jan. 24. - 07:23:33 5/10 Előzmény sita76
(223/294)
Nekem pont ez a bajom ezzel. Átestek az alkotók a ló túloldalára. Oké, hogy az álomképet helyre kell tenni, de az sem jó, ha csak a negatívumokat toljuk 10 részen át a néző arcába... Legalább a zenéiből lehetett volna kicsit több, még az elején nyomatták is, de onnantól hogy Nagy Ervin átvette, alig volt éneklés, ami tekintve, hogy egy 4 oktávos énekes a főszereplő, nagy hiba...
filoszemitabélus 2023 jan. 23. - 10:20:27 Előzmény Kecskepásztor
(222/294)
Nem állt szándékomban celebhírekkel elvonni a figyelmedet intellektuális témákról, csak reagáltam erre a kijelentésedre:
Kecskepásztor jan. 22. 10:35:40 8/10 Előzmény amiraa_daaa
(209/227)
G. Berni legalábbis azelőtt a ronda és pénzes pasasokra csimpaszkodott,l.
Blindmouse 2023 jan. 23. - 10:01:37 Előzmény Kecskepásztor
(221/294)
Különvonattal, hogy fel ne ismerjék.

Idézőjel, tudod mit jelent? :D :D :D
8/10
offtopic
Kecskepásztor 2023 jan. 23. - 09:55:54 8/10 Előzmény filoszemitabélus
(220/294)
Köszönöm, így gazdagabb lettem egy teljesen felesleges információval.
8/10
offtopic
Kecskepásztor 2023 jan. 23. - 09:55:10 8/10 Előzmény luci87
(219/294)
Szerencsésnek nevezheted magadat. Én tudatosan néztem, mert érdekelt, milyen ócska szemétre költenek pénzt, illetve mire képesek pénz ellenében a közreműködők. Gyors keresés után csak a főcímdal található meg videón.
filoszemitabélus 2023 jan. 23. - 09:40:22 Előzmény Kecskepásztor
(218/294)
Gregor Bernadett férje volt
8/10
offtopic
Kecskepásztor 2023 jan. 23. - 09:36:49 8/10 Előzmény luci87
(217/294)
Szerintem is, de hogy kerül ő ide?
10/10
offtopic
luci87 2023 jan. 23. - 06:45:34 10/10 Előzmény Kecskepásztor
(215/294)
Ha erre gondolsz,ez nekem is kimaradt az eletembol...
https://port.hu/adatlap/film/tv/szerencsi-fel-szerencsi-fel/movie-57751