bori4 2018 máj. 30. - 14:19:23 Előzmény Ljerk
(118983/123863)
Látom, akkor megnézted :)
Remélem nem okozott csalódást.
IU tavalyi sorozatát láttad? - Moon Lovers: Scarlet Heart Ryeo
Ljerk 2018 máj. 30. - 10:55:51 Előzmény bori4
(118982/123863)
A 15. részben amikor visszahallgatja a "gonosz" fiú a hangfelvételeket (és hallja, hogy a lány megemlíti, hogy sokáig ő védte saját apjától őt), akkor mutatják hármójukat együtt. Sokkal több azért nem derül ki.
Ljerk 2018 máj. 30. - 10:47:52 Előzmény werzsi9
(118981/123863)
A főszereplő lányról először azt hittem, hogy Hye Ap (képen) a Szelek királyságából - persze, amikor megláttam, hogy milyen fiatal - azt gondoltam, talán a lánya - de nem. :) Hasonlóan kicsit merev arc, de a kisugárzásuk miatt a Hye Ap -ot alakító színésznő, és IU is a kedvencem lett.
werzsi9 2018 máj. 29. - 19:01:50 Előzmény bori4
(118980/123863)
Nekem is homályos a fiú kiléte. Úgy van, gyerekkorukban barátok voltak, talán a fiút gyerekként a nagymama segítette. Rövid kis utalás lehetett erre, amit nem figyeltem meg eléggé. Úgy viselkednek egymással, mintha testvérek lennének, de nem azok. Talán a lány pénzadósságának egy része is a fiúval kapcsolatos. Az uzsorás fiú is hozzájuk tartozott, gyerekszerelem volt a lány iránt, de az apja halála után ellene fordult, és amint mi is láthattuk, nagyon rosszul bánt vele.

Nehéz visszanézni a nem jól megfigyelt dolgokat, mert a film a jelernben játszódik, és a múltbeli visszaemlékezések elszórtan , több felé lapulnak.
bori4 2018 máj. 29. - 18:29:56
(118979/123863)
A segítőjéről Te mit derítettél ki, aki "meghekkelte" a cég számítógépes rendszerét és simán járkált benne... Ez mondjuk nekem elég hihetetlennek tűnik, de most ez más kérdés...
Ők hárman az uzsorás fiúval valamikor gyerekkorukban egy brancs voltak ugye? De miért segített ezekben a bűnügyekben a lánynak? Nem értettem, vagy nem figyeltem eléggé - neki mi köze volt a másik kettőhöz??? Ja, és a lánynak nem említették soha az apját.... Lehet, hogy nem is ismerte.. . :(
werzsi9 2018 máj. 29. - 17:47:28
(118978/123863)
Mennyire fázhatott a lába !
werzsi9 2018 máj. 29. - 17:46:34
(118977/123863)
A színészi játék nagyon tetszett. A főszereplő, Lee Sun Kyun a legjobbak közé tartozik a szakmában. Róla már beszéltünk. Én most az IU lányon gondolkoztam el. Ő őstehetség, tanulmányaival az érettséginél megállt. Eredetileg énekes, de egy énekesnek kell tudni átélni, érezni a dalát, tehát prózát, vagy verset is kell tudnia előadni. A filmbeli karakterét szerintem helyesen, hitelesen építette fel. Ő sem használt sok arcjátékot, legtöbbször komoly, fásult, vagy közömbös arcot mutatott. A szeme, a tekintete azonban nagyon megfogott. Félelmetes volt, ha valakire hosszan ránézett . Általában kevés volt a szövege, de a szeme beszélt helyette. A kis gonoszkodó irodáslány társa félt is tőle. De, amikor csak maga elé nézett a telefonlehallgatások közben, akkor is nagyon kifejező volt a tekintete.

Ideteszem ezt a képet, amelyet minden részben láthattunk a nyitó képsorban, de a jelenetek közben is, a sportcipős lábát. Ez őt,a szegénységét szimbolizálta.
bori4 2018 máj. 29. - 15:18:20 Előzmény werzsi9
(118976/123863)
Na igen, a házaspár kapcsolata és története elég nagyvonalúan van megmutatva.... Én arra jutottam, hogy gazdag lány, jóval szegényebb fiú házasodott össze. Ez a fiú családját és az anyát végig veszélyezte, inkább "tisztelte" a menyét, mint szerette. De elviselte, mert ugye a kedvenc fia nagyot lépett a társadalmi ranglétrán.... Még azt sem tette szóvá a menyének, hogy odaadta a gyereket, az unokáját.... Totál nagy bajnak tartom, két értelmiségi, jól kereső ember, igenis nevelje a saját gyerekét. Itt a másik oldal szólhatott bele a dolgokba, nem bíztak valószínű a vejükben, hogy jó nevelést kap a gyerek.... A megcsalást is oda vezettem vissza, hogy nem látott a férjében az ügyvédnő elég spirituszt, ráadásul tényleg állandóan együtt volt a rokonaival, a családjával, ahol a feleség sose volt jelen... Ergo úgy érezte az asszony, hogy ő nem is családtag.... Szóval volt hiba bőven a kapcsolatban.
A végén próbálták egymás felé jóvátenni az elmulasztottakat - de úgy érzem az üzenete az a sorozat végének, hogy csak idő kérdése, hogy végleg elválnak az útjaik. Nem a gyerek jött haza, hanem a feleség ment ki....
Ez a családi együtt sírás-nevetés akár megható is tud lenni, ha nem megy az új család életének rovására - márpedig itt ment... Nem kevés pénzébe is került DH-nak és nem vette észre, hogy baj lesz...
Viszont ugyanakkor elájultam, amikor a bátyja az összes megtakarított pénzét a kislány nagymamája temetésére oda adta és megszervezték a "tömeget".... Az öccse meg jobban kiborult, amikor a sógornőjéről megtudta a hatalmas bűnét, azt a hisztit meg nehezen értettem meg... Mifelénk ez nemigen tartozna a szűk családra sem azt hiszem... Szóval más világ, no....
Amit egyáltalán nem értettem az a kocsmárosné és a szerzetes ügye.... ez annyira szubkulturális., hogy nem is fárasztottam magam vele...

Hogy tetszettek a színészi alakítások?
werzsi9 2018 máj. 29. - 11:55:19
(118975/123863)
Én is a My Mister végére értem. Hiányozni fognak hőseink. Annál is inkább, hogy néhány dologgal adós maradt a film. Ez az én személyes benyomásom. A két fő karakter egymáshoz való viszonyának bemutatása nagyon jól volt felépítve. Megértettük, tudtunk drukkolni nekik, meghatódni tőlük. Ez a kapcsolat a történet központi témája.
Park Dong Hoonnak a másik kapcsolata a feleségéhez fűződik. Nekem itt hiányérzetem maradt. Sajnos az alkotók nem bontották ki kellő részletességgel a házasság történetét, elromlásának okait. Nem értettem meg egészen a házaspár jelenlegi egymáshoz való érzéseit. Lehet, hogy újra kellene néznem az első részeket.
A film nagy erényének tartom a három testvér karakterét, és egymáshoz való viszonyát. Eleinte nehezen viseltem el az állandó iszogatást, harsányságot. PDH testvérei a negyvenes éveikig sem tudtak stabil anyagi helyzetet teremteni maguknak az őket ért kudarcok miatt. Nagyon szeretik egymást, fő jellemzőjük egymás iránt a segítség, a nehézségek megosztása, az egymásra figyelés, az együtt búsulás, vagy örvendezés. De az egész baráti társaság figyelemre méltó ilyen szempontból. Ott, és akkor segítenek egymáson, ahol kell.

A kép is ezt illusztrálja. A kisebbik testvér nem akar boldog lenni, amíg a bátyjának bánata van.
bori4 2018 máj. 28. - 20:47:48
(118974/123863)
My mister - nálam véget ért...
Régen használtam ennyit a pzs-t egy sorozat végén....
Nagyon-nagyon megható, igazi élmény volt, sok-sok elgondolkodtató dologgal, férfi-nő kapcsolat több dimenziójáról a barátságról, az ő egyedülálló családi kötelékeikről, munkahelyről, az emberek összefogásáról, közösségről és úgy általában rólunk, emberekről...
Most dédelgetem az élményt, hallgatom a zenéjét és újraélem - nehéz lesz elszakadni tőle....

Le Sun Kyung hatalmasat játszott az egész lényével - de amit a hangja pluszban hozzáadott itt, az hátborzongató volt néha.... Nem véletlenül kellett ide az ő hangja, remek rendezői fogás volt.
Bővebben, ha majd megered nektek is a nyelvetek... :DDDD

Edimir! Már nem lesz spoiler... :)

werzsi9 2018 máj. 27. - 22:27:47 Előzmény bori4
(118973/123863)
Én most fejeztem be a 14.-et. :-)
bori4 2018 máj. 27. - 21:44:39
(118972/123863)
Werzsi, nekem holnapra már csak a vég, a 16. rész maradt.
Ma muszáj volt hármat nézni, sodort az izgalom... :)
Ljerk 2018 máj. 27. - 19:14:29 Előzmény bori4
(118971/123863)
Köszönöm, lehet hogy belekezdek. :)
bori4 2018 máj. 27. - 16:15:02 Előzmény Ljerk
(118970/123863)
Ezt nem igen lehet összehasonlítani a Replyvel - azért az más volt és a maga nemében utolérhetetlen szerintem.... :-DDDDD

Ennél a sorozatnál valszeg az is közrejátszik a nagy lelkesedésben, hogy hosszú idő óta az első "tartalmas" sorozat idén....
Ljerk 2018 máj. 27. - 01:04:46 Előzmény bori4
(118969/123863)
Húha - látom, hogy mindenki el van ájulva a My Mistertől. Kérdezném, hogy a maga nemében olyan "szuperfilm", mint a Reply 1988 (Answer Me) a humoros-szomorkás kategóriában?
bori4 2018 máj. 26. - 20:41:17
(118968/123863)
... olyan emberhez, mint Ő.

Észre kellene venni, hogy nem vagyunk halálra ítélve - van valaki, akinek az életét adjunk vissza azzal, hogy ismer minket.... számíthat ránk...
bori4 2018 máj. 26. - 20:38:48
(118967/123863)
....
bori4 2018 máj. 26. - 20:38:09
(118966/123863)
.
bori4 2018 máj. 26. - 20:37:36
(118965/123863)
Jaj a lelkem .... :(((
Micsoda jelenet volt!
Megcsaltál.... OK, de miért pont VELE?
bori4 2018 máj. 26. - 18:49:17 Előzmény werzsi9
(118964/123863)
Ha ennyi idősek, hogy lehet ilyen tizenéves gyerekük, aki egyetemista éveikben született???
A vállalati dolgot így megértettem, köszi...

megyek nézni a 11-et...