Ljerk 2018 júl. 03. - 23:15:58 Előzmény bori4
(119383/123863)
Bár nem tőlem kérdezted - a King Gwanggaeto egy a Legendtől eltérően nagyon hagyományos felfogásban készült sorozat, a nézhetőnél egy kicsit jobb csak - ha érted, hogy milyen a pontozási rendszerem.
werzsi9 2018 júl. 03. - 21:35:48
(119382/123863)
List of monarchs of Korea
From Wikipedia, the free encyclopedia
Goguryeo

19 Go Damdeok 고담덕 (高談德) (374–413) 391–413 Gwanggaeto the Great
20 Go Georyeon 고연 (高璉) (394–491) 413–491 Jangsu
Go Yeon
bori4 2018 júl. 03. - 19:29:55 Előzmény Riamara
(119381/123863)
Ezt a képet találtam most hirtelen, de ebből is világos - 8 éves a király kisfia...
Mennyi év telt el a születése előtt, mióta király DD?- most itt már feladom a számháborút.... :)))
Én változatlanul azt gondolom, hogy velünk azt a véget láttatták, amikor véget ért a király élete - ezé a királyé, a legenda szerinti királyé.... a többi a képzeletünkre van bízva.
A történelmi tény, hogy fiatalon - 17 évesen - került a trónra és 39 évesen, nagyon fiatalon meghalt, azonban így is meghatározó szerepe volt Goguryeo történelmében....
Riamara 2018 júl. 03. - 18:47:53 Előzmény bori4
(119380/123863)
Nos én is számoltam. De én a kisfiúból indultam ki. A kisherceg Damduk és Kiha menekülése közben fogant, és a háborúskodás kellős közepén született meg. Amikor pedig Damduk rájuk talált, úgy hat-hét éves lehetett, bár most nem emlékszem pontosan, pedig a férfi rá is kérdezett, tehát biztos, hogy elhangzott.
Ha ezeket az éveket kivonom a 22-ből, még akkor is maradt jópár éve az uralkodásra.
werzsi9 2018 júl. 03. - 18:25:03 Előzmény bori4
(119379/123863)
Na jó, nekem mindegy. Lehet, hogy a baleset zavarta meg a menetet. A tervezettnél hamarabb be kellett fejezni a filmet. Ezért nem tudták kellően kidolgozni.
bori4 2018 júl. 03. - 18:01:59 Előzmény werzsi9
(119378/123863)
Előzmény (werzsi9)
Hogy uralkodott volna még 22 évet? 39 éves korában meghalt... Összesen 22 évet ült a trónon, na de Sujini is 7-8 évig volt távol amikor már előtte bőven király volt...
Szerintem itt a valós idejében "halasztották meg" tehát 39 évesen...
A végén csak összegezték mi mindent tett az országért, de már nem élt a sorozatbeli sem, meg akit Te még életben hagytál, az sem..... - szerintem... Nincs tovább Sujinival sem... :)
De, jól írtad először, a 19. király volt....
Na ezért mondom, hogy nagyon zavaros, össze-vissza lehet értelmezni.
werzsi9 2018 júl. 03. - 18:00:57 Előzmény bori4
(119377/123863)
A King Gwanggaetot, képzeld, nem láttam. Én is megnézném majd egyszer, de nem most. 92 részes! Elismerésem a fordítónak.
werzsi9 2018 júl. 03. - 17:55:28 Előzmény werzsi9
(119376/123863)
jav. 17. király
werzsi9 2018 júl. 03. - 17:47:23 Előzmény bori4
(119375/123863)
Az én értelmezésem szerint nem ment ő sehova, hiszen még 22 évet uralkodott, híres, eredményes király lett. Az, hogy eltűnt a fényben, az mást jelentett. Eldöntötte, hogy saját erejét használva saját lábán fog állni, nem igényli a Mennyek segítségét. Ezért törte el Jumong kardját, megsemmisítve ezzel a jelképeket, és küldte halálba az őrzőket. És hogy ő is eltűnt? Az nem ő volt, hanem a Joo Shin király, akinek a léte fölöslegessé vált a Jumong kardja nélkül. Ő meg, mint Goguryeo 19. királya, tovább élt
bori4 2018 júl. 03. - 16:52:41 Előzmény werzsi9
(119374/123863)
"Ő már nem hagyta el Suzinit, megígérte neki." - nem értelek, hiszen azzal hogy a mennybe ment Kihaval elhagyta, nem?
werzsi9 2018 júl. 03. - 15:03:01
(119373/123863)
Most jobban tetszett Suzini alakja, a karakter is, az őt alakító színésznő is. A jellem szépen változott, fejlődött. A vadóc, szinte az utcán felnövő, fiús szórakozásokat és szokásokat űző lány, aki a verekedés, fegyverhasználat, zsebtolvajlás mellett humán tudományokhoz is értett, fokozatosan felnő a király egyik legfőbb bizalmasává, életét kockáztatja érte, és áldozatot tud vállalni az érdekében.
werzsi9 2018 júl. 03. - 12:34:42
(119372/123863)
Itt sem alkalmazta az ősi legenda mintáját. Kiha Fekete Főnix-szé válhatott volna, és az őse is megölte, hogy ne pusztíthassa el a világot. Suzini is ezért aggódott. DD inkább kiengesztelte, kifejezve sajnálatát, hogy nem hitt neki. A lángoló Kiha arca azt fejezte ki, hogy megbocsátott.

Nem emlékszem rá, hogy a Mennyek haragudott volna rá. Nem láttam ennek jelét. Tehát nem kellett kiengesztelni. Ő már nem hagyta el Suzinit, megígérte neki.
bori4 2018 júl. 03. - 11:47:59 Előzmény Riamara
(119371/123863)
Alakul a dolog - kezd tetszeni.. :))
De akkor miért úgy mutatták a végén, hogy az isteni nyilával nem tudta megölni Kihát? Nekem azt sugallják, hogy elfogadta a legendát és úgy csitította le a mennyeket, hogy feláldozta magát, egyesült vele a mennyben....
(Sajnos perceken belül mennem kell, de délután jövök ....)
Riamara 2018 júl. 03. - 11:41:20 Előzmény bori4
(119370/123863)
Mikor először láttam a sorozatot, akkor totál összezavarodtam a végén. Először nagyon csalódott lettem, aztán a narráció után teljesen döbbent. Én ugyanis végig azt hittem, hogy ez egy abszolút fantasy. Vagyis fiktív történet. Mikor felolvasták a király sírkövén lévő feliratot, akkor esett le az állam.
Ezért aztán megnéztem újra (azóta is megnézem évente egyszer, mert mindig elbűvöl)
Szóval én úgy értelmeztem a végét, hogy Damduk a legendát pusztította el, nem saját magát. A varázserőktől, és ezen keresztül az isteni beavatkozástól szabadult meg, hogy halhatatlan istenből emberkirály lehessen. Ez amúgy teljesen logikus lépés volt a részéről, hisz kezdettől fogva berzenkedett a ráosztott szerep ellen. Mindig is hétköznapi ember akart lenni. Kezdetben a királykodás sem vonzotta.
bori4 2018 júl. 03. - 11:23:24 Előzmény werzsi9
(119369/123863)
Ez érdekes videó és információ nekem - mert az ujja korábban sérült meg, ahogy a videó elején látható még szakálltalan.... Onnantól kezdve végig rendszeresen feltűnik a bekötött ujja, bár igyekeztek nem mutatni. Van hogy bal kézzel nyúl mindenért innentől... :)
A videó második felében látható, hogy komoly lábsérülést is szenvedett- ez a forgatás vége felé történhetett.
De olyasmi rémlik, hogy az ujján történt sérülés fertőződött el komolyan, mert nem kezelték megfelelően, vérmérgezés-szerű tünetei lettek...
Szóval nagyon megszenvedte ezt a sorozatot ...
(Kép - hirtelen most ezt találtam - ez az ujja kb. a sorozat felétől be volt kötve ....)
werzsi9 2018 júl. 03. - 11:07:17
(119368/123863)
A sorozat megnézésének egyik oka az volt, hogy az első alkalomhoz képest tapasztaltabb szemmel, vagy tudással újranézzem a nagy sztár, Bae Yong Jun szereplését. Ez volt az első film, amit láttam vele. Persze kellőképpen elbűvölt, mint mindenkit annak idején. . Utána még láttam két sorozatát (Winter Sonata, Hotelier), és két filmjét, de ennek az elsőnek az emléke legendás maradt.

Hát most inkább a helyére került. Eszményi szépségű megjelenése nagyon talál a szerepéhez. A szelíd, jóságos arckifejezést, kedves mosolyt lehet, hogy a karakter természete kívánja meg. Mást alig láttam az arcán. Ezt a mosolyt a forgatáson kívül is ráragasztotta az arcára. Néhány videóján, amikor csak egyszerűen megy valahová, állandóan a hibátlan szabályos fogsorát mutatja. Azokat a videókat később láttam. Akkor kattant bennem valami.

Vajon a baleset a forgatás melyik szakaszában történt vele? Gondolom, a vége felé. Az utolsó rész beállításaiból, jeleneteiből következtetek erre. Találtam egy videót, amelyen látszik, hogy milyen nehezen mozgott. De a filmet be kellett fejezni. Nem tudom, hogy tudtak-e ragaszkodni az eredeti tervhez, vagy le kellett rövidíteni, átírni.
https://www.youtube.com/watch?v=lKmvd0inmTQ
bori4 2018 júl. 03. - 11:00:15 Előzmény werzsi9
(119367/123863)
Nem minden világos, mert nagyon ellentmondásosnak találom a végét. Amit egy résszel előbb még szentül megfogadott, azt most totál másképp oldatják meg vele.... szóval csak kicsit lettem beljebb az újranézéssel.... - engem nem vigasztal, hogy nem érdemes jobban firtatni, mert legenda. Ettől még normálisan elvarrhatták volna a forgatókönyvet, de valamiért összecsapottnak érzem.
Ettől függetlenül ez a sorozat újra nagyon megragadott, lekötött végig, élveztem minden estét, amikor leültem a soros két részhez.... Gyönyörű, tartalmas és egyedülálló a maga nemében.
A szereplők egytől-egyik kimagaslóan játszottak, legutoljára ilyen minőségi csapatmunkát, rendezést talán az Empress Ki-nél éreztem.

Werzsike, van egy életrajzi sorozata is a nagy Gwanggetoról, azt láttad korábban?
Én egyszer elkezdtem, de valamiért háromnál elakadtam, de újra nézném azt is valamikor.... :)
werzsi9 2018 júl. 02. - 21:27:53
(119366/123863)
DD a saját érdemeiért akarta birtokolni a trónt, és nem a Mennyek segítségével. Nem akart a Mennyektől függni, hogy saját erejéből szabadon szolgálhassa a népét. Jó és eredményes király lett, az ország gyarapodott, a nép jól élt. Szeretett király volt. Ezért Gwanggaetonak nevezték,
a béke nagy királyának.

Itt a vége felé a diákok találtak valami ősi iratot, amelynek egy részét már régebb ismerték. Most értelmezni tudták a szöveget, hogy Joo Shin király meghal, a jelek elpusztulnak, az örzők is meghalnak. Ezt a jelenetet látjuk a film végén, a király maga vet véget a Mennyek erejének eltörve Jumong kardját, majd ő maga is elenyészik a fehér fényben. De mégsem halt meg, tovább élt, mint Gwanggaeto.

Többet kihámozni a történetből nem tudok, és nem is érdemes. Ez egy legenda, amiben vannak homályos dolgok is.
bori4 2018 júl. 02. - 18:26:07
(119365/123863)
Hallgassunk bele a sorozat zenéjébe - egy tipikus legendás zeneszámmal....

https://www.youtube.com/watch?v=q-mfgJB5lbs&list=PLUcMwIDPAoHwoXZYaPy-CDKnWonoY4HGO&index=10
werzsi9 2018 júl. 02. - 18:03:37
(119364/123863)
Később még írok. Most nem tudok.