werzsi9 2018 dec. 05. - 15:12:18
(120443/123863)
Ilyen a Lilo által fordított sorozat, a Wok of Love. A versenyben közepes helyen kullog, számomra egyike a legjobb utóbbi időben látott vígjátékoknak. Még Borinak is merem ajánlani. Jó a cselekmény és a szövegkönyv, élvezetes a színészi játék. Itt kicsit megállok, mert el kell mondanom, hogy a rajongásom számára új személyt fedeztem fel, ez Junho. Eddig, ha láttam is, nem tűnt fel. Amúgy is némi előítélettel vagyok az ugribugri csapaténekesekből kiemelt – vagy emelkedő - filmszereplők iránt a csak színészekkel szemben. Voltak, akik tudtak nekem bizonyítani, de nem mindenki. És most láttam Junhót. Nagyon tetszik a megjelenése, de főleg a színészi játéka. Azon koreai színészek közé tartozik, akiknek nagyon kifejező az arcmimikájuk, a tekintetük. Szeretem az orgánumát, a mozgását.
werzsi9 2018 dec. 05. - 15:08:44
(120442/123863)
A nemrég megkezdődött A legjobb 2018-as sorozatfilm szavazóverseny állását követve láttam, hogy melyek azok a filmek, amelyek a világ sorozatnézőinek leginkább tetszenek. A versenynek még nincs vége, de a legjobb 8 filmet már lehet tudni. Közülük még keveset láttam, leginkább a felirat hiánya miatt. Gondoltam, amit lehet, megnézek. Kezdtem az akkor elsők között álló What's Wrong with Secretary Kimmel. A film elég jól kezdődött, de elég hamar fokozatosan veszített a színvonalából. A vége felé már ott is hagytam volna. Giccses történet, gyenge alakítások.

A a női főszereplő unalmas és egyhangú volt az arcára fagyott mosolyával. Pedig láttuk őt jobb produkciókkal is. (Park Min Young). A mellékszereplők gyengék voltak. A férfi főszereplő volt a leginkább elviselhető.Nem tudom, hogy kerülhetett ez a film végig az élvonalba. Lehet, hogy az én ízlésemmel van baj. És több, ennél jobban tetsző film maradt ki az első 8-ból.
werzsi9 2018 dec. 05. - 14:55:36
(120441/123863)
Az újranézési akciót én is folytattam. A Mother mozifilmet frissítettem fel. Nagyon megrázó film, nem csoda, hogy olyan nagy sikert aratott hazai és nemzetközi viszonylatban, a legnagyobb elismeréseket szerezve meg. Az anya szerepét játszó Kim Hye Ja az AsianWiki információja szerint öt filmversenyen is a legjobb színésznő díját nyerte el. És nagy örömmel ismertem fel benne így utólag a Dear My Friends című kedves sorozat barátnőinek egyikét. A két karakter nagyon különbözik egymástól, nem csoda, hogy a később látott Dear My Friends szereplőjében nem ismertem fel az Anyát.
Gondolom, ti is láttátok a filmet.
bori4 2018 nov. 30. - 21:21:01 Előzmény Riamara
(120440/123863)
Na igen, 12 évvel idősebb Hong Hye Kyo - de azért messze nem úgy néz ki, hogy az anyja lehetne.....
Szerintem nagyon szép nő, más kérdés, hogy képes-e karizmatikus lenni a férje barátjával :)
Riamara 2018 nov. 30. - 21:08:27 Előzmény bori4
(120439/123863)
Engem nem a gazdag nő, szegény fiú klisé zavar, hanem az a 12 év, ami köztük van. És bizony elég látványosan ahhoz, hogy első látásra anyának és fiának látszódjanak. Persze tudom én, hogy voltak szép számmal jól sikerült kapcsolatok, ilyen felállásban. Viszont ehhez a csajnak karizmatikusan vonzónak kell lennie. Legalább is szerintem. :)
bori4 2018 nov. 30. - 18:18:43 Előzmény Riamara
(120438/123863)
Gyanítom, hogy Bogum sorozata a világon semmi újat nem fog hozni - a milliószor látott gazdag nő, szegény de ellenállhatatlan fiú szerelme... Fordított felállásban még többször láthattuk - legfeljebb a tálalás és a színészek megítélése lehet kinek-kinek új benne....
Már eleve hogy Kubában kezdődik, kell ennél romantikusabb hely valakivel megismerkedni? Már csak egy jó kis salsa hiányzott tőlük ....
Riamara 2018 nov. 30. - 18:07:18 Előzmény bori4
(120437/123863)
Bo Gum új filmjének témája annyira nem fogott meg. Melodrámaként pedig még kevésbé. Most különben is megtelítődtem melodrámával, mivel nézem a Millió csillagot, ahol aztán szenvednek rendesen.
Ebből kifolyólag olyan sorozat kellett mellé, ami kiegyensúlyozza. Mivel a Terius véget ért, keresnem kellett valami mást. Ezért aztán mire vetemedtem? :) Egy ifjúságit választottam. Olyan kis helyes, misztikus. A címe a Moorin iskola. :)
bori4 2018 nov. 30. - 17:49:18 Előzmény Riamara
(120436/123863)
Hiába áll jól, biztos nem fogják hagyni.... :(
Amit említettél az Encounter mellett a másik e héten indított tvN sorozat - mindkettő nagyágyúkkal.... :))
Memorien of the alhambra - Hyun Binnel ....

http://asianwiki.com/Memories_of_the_Alhambra
bori4 2018 nov. 30. - 17:42:52
(120435/123863)
Aki esetleg még nem hallotta volna, elindult Bo Gum új sorozata is, az Encounter.
Nagyon erősen kezdett, a második rész már 12%-os nézettséget ért el (tudjuk kábel TV-nél ez nagyon jó antré... )
Melodráma lévén, most itt az elején Bogumnak az a dolga, hogy mindenkit magába bolondítson ellenállhatatlan kedvességével, mosolyával. Ebben nincs hiba, tökéletesen megy ez neki.... aztán majd sírhatunk, meg sajnálhatjuk .... :)))

https://www.youtube.com/watch?v=kfm5s_OgBc8
Riamara 2018 nov. 30. - 17:42:11 Előzmény bori4
(120434/123863)
Szerintem jól állnak neki a plusz kilók. :)
Én meg a Goblint újrázom. Hihetetlen, hogy ismétlésben még jobban tetszik, mint előszörre. :)
Azt hiszem a Last Empresst kaszálni fogom. :(
Viszont most indul hétvégén a W és a 9 időutazás írójának új sorozata. Juszt sem olvastam el róla előre semmit. Szeretem a meglepiket.
bori4 2018 nov. 30. - 17:29:14
(120433/123863)
... és ma leszerelt :)
Jól kigömbölyödött az elmúlt két évben, lesz dolga a plasztikázóknak... :-.D
bori4 2018 nov. 30. - 17:27:37
(120432/123863)
Tegnap fejeztem be a 49 days c. sorozatának újranézését
Még ma is nagyon erősen hatott rám, talán azóta sem láttam ennyire szomorú, szívbemarkoló történetet.
Jól játszotta az időzítőt, egyik legjobb alakítása - ha nem éppen a legjobb... :)))



Ljerk 2018 nov. 26. - 22:47:27 Előzmény Riamara
(120431/123863)
Ilyet csak akkor néznék, ha vígjáték lenne. A Last Princess végtelen szomorúsággal mutatta be a királyi dinasztia valódi végét, egy kitalált történetnek és történelemnek valami eszméletlenül érdekesnek kéne lennie, hogy ezt feledtesse - kevés esélyt látok rá.
Riamara 2018 nov. 26. - 22:09:51
(120430/123863)
Nézi valaki a The Last Empress-t? Most aztán igazán megleptek, az előzetesekből nem erre számítottam. :) Mit mondjak, a történet elég bizarr.
Ilyen fordulat még úgy sem volt. Csodálkozva konstatáltam, hogy a főhős nem szerepel az első részben. Csak a végén döbbentem rá, hogy végig ott volt. :) Azt hiszem most kénytelen leszek megnézni újra. :D
werzsi9 2018 nov. 26. - 19:33:45
(120429/123863)
Örömeik is vannak. Éhen halnak a lovak. Van, mit enni!!!
werzsi9 2018 nov. 26. - 19:30:54
(120428/123863)
A film másik érdemének tartom az egyszerű népről bemutatott képeket. Egyszerű földműves falusi embereket ismerünk meg, akik egyáltalán nem hősiesek, vagy lelkesek. Sokat szenvednek a túl kevés koszt, a téli hideg miatt. Nagyon várják a háború végét, hogy visszamehessenek a falújukba, a földműveléshez. De addig mindent elviselnek, még az állandó életveszélyt is, beletörődve, hogy ez hozzátartozik az életükhöz.
werzsi9 2018 nov. 26. - 19:24:43 Előzmény werzsi9
(120427/123863)
.
werzsi9 2018 nov. 26. - 19:23:43 Előzmény werzsi9
(120426/123863)
.
werzsi9 2018 nov. 26. - 19:21:35
(120425/123863)
The Fortress
A film Csoszon történelmének egy mozzanatát dolgozza fel a második mandzsu invázió idejéből (1536). A történetet már ismerjük más filmekből. Csoszon baráti viszonyt tartott fent a Ming birodalommal, hűbérese volt. A Csing dinasztia megtámadta Minget, ez Csoszon számára is megszállást, háborút jelentett. Indzso király kiséretével a Namhansanseong hegyi erődbe menekül, de részben a helytelen harci taktikájuk, részben a Csing túlerő miatt vereség fenyegeti őket.

A Csing uralkodótól üzenet érkezik Indzsóhoz. Keresse fel a csing uralkodót, hajoljon meg előtte és egyezkedjenek bizonyos kérdésekről. A dráma csúcspontját ez adja. Két eszme áll egymással szemben. Büszkeség és halál, vagy megalázkodás és élet. Csoszon királya, a földig hajladozva egy barbár előtt, adja fel méltóságát, büszkeségét, az országa függetlenségét, cserében azért, hogy életben maradjon, és a katonái is? A tanácsosok, miniszterek igyekeztek mindenki a saját véleményéről meggyőzni a királyt. Néhány vélemény:
- Aki a halált nem képes elviselni, inkább a megaláztatással teli életet választja.
- Felség, ne válaszd a halált, mert az a néped halálát jelenti!
- Halál az ellenség elleni küzdelem során, méltóbb egy király számára, mint az életéért könyörögni a népe előtt.
Azt tudjuk, hogy Indzso végül megadta a megalázkodó ceremóniát a csing császárnak, de ezt soha nem tudta elfelejteni sem ő, sem a hívei. Különben sem tartották nagy királynak. Gyenge, tehetségtelen ember volt.
Riamara 2018 nov. 22. - 20:24:11 Előzmény bori4
(120424/123863)
Biztos, hogy a közeljövőben meg fogom nézni még egyszer. :)
Amúgy a Tunnel inkább nagyon jó, mint kemény. Sokkal érzelmesebb és helyenként vidámabb, mint mondjuk a Signal volt. Choi Jin-Hyuk pedig egyszerűen elbűvölő. Imádtam.