8/10
Koczina Judit 2011 márc. 26. - 15:17:03 8/10
(2083/123863)
Ha Jang (vagy Dzsang) nem a királyné helyét nézte volna ki magának, mondhatta volna a bátyónak, hogy bocs, gyilkolni nem vagyok hajlandó. Azt mondod, a gyermeke érdekében tette. A gyermek nem volt életveszélyben, sõt semmilyen veszélyben, valószínûleg felnõtt volna anélkül is, hogy trónörökössé nevezték volna ki. Úgy értem, ha nem gyilkolnak, akkor is elég magas rangot értek már el eddig, a gyerek legfeljebb sima hercegként tengette volna életét a továbbiakban.
Noriel 2011 márc. 26. - 15:11:23
(2082/123863)
Felbukkanásától kezdve veszélyes embernek tartom Dzsang Hi Dzse-t. Elõször csak veszélyesen linknek, lelkiismeretlennek tûnt, de aztán elég hamar kiderült, hogy nagyon is okos. A róka emlékezetem szerint csak ravaszkodott, de nem volt egy észkombájn:)De milyen lenne ez a színész Kaló Flórinán hangjával:)
10/10
dorombka 2011 márc. 26. - 15:07:40 10/10
(2081/123863)
javítás:
"Jól csak a szívével lát az ember. Ami igazán lényeges, az a szemnek láthatatlan."
http://labeauteselonmoi.freeblog.hu/archives/2008/04/18/_Jol_csak_a_szivevel_lat_az_ember_Ami_igazan_lenyeges_az_a_szemnek_lathatatlan/
kiskovacska 2011 márc. 26. - 15:06:02
(2080/123863)
Tudom, hogy Dzsáng csak késõbb tudott meg dolgokat a bátyjától, de én Dong Yiról beszéltem, hogy Õfelsége érdekében nem mondott el semmit abból, amit megtudott.
10/10
dorombka 2011 márc. 26. - 14:54:59 10/10
(2079/123863)
Mert mindenki a lelkével lát.:))

Pinokkió is életre kelt..........

Sosem felejtem el Pinokkió újkori-történetét XXI..n...sz.-ra hangolva:Most is összeszorul a szívem, amikor csak rágondolok.
Sajnos nem emlékszem a film címére:
egy biorobot kisfiúról szólt, aki túlélve még az emberiség teljes pusztulását is "édesanyja" szeretetére vágyva megvalósította az örök szeretetet, habárcsak 24 órára is...........
10/10
dorombka 2011 márc. 26. - 14:45:21 10/10 Előzmény napraforgó
(2078/123863)
Akkor ezt jól körbeutaztuk :))
Zsokababa70 2011 márc. 26. - 14:40:11
(2077/123863)
A válasz magában Kaló Flóriánban és a hangjában rejlik. Egyszerûen képes volt elhitetni, hogy egy róka ha beszélni tudna úgy beszélne. Egyszerûen benne volt a hangjában a ravaszság, a behízelgés, aztán amikor a célját elérte a megalázás, a cserbenhagyás a lenézés. Dzsang Hi Dzse is ilyen. Mi akik emlékszünk Rémusz bácsira elgondolkodhatunk azon, hogy bármilyen negatív szereplõ legyen Dzsang Hi Dzse, milyen jól játsza a szerepét, ha egy élettelen báb jut az eszünkbe róla, és milyen nagyszerû volt Kaló Flórián aki ezt a bábot életre keltette.
Noriel 2011 márc. 26. - 13:49:30 Előzmény Zsokababa70
(2076/123863)
Valakire nagyon emlékeztetett engem Dzsáng úrnõ fivére. Gondolkodtam egy ideig, mire eszembe jutott, hogy Rémusz bácsi meséibõl a rókára emlékeztet, a Kaló Flórián hangjával. Nagyon meglepõdtem, amikor olvastam, hogy Téged is Kaló Flóriánra és a rókára emlékeztet. Nem is értem, hogyan képes ez a színész ilyen mimikára:)És azt sem értem, hogy a mimikája hogyan képes egy mimikátlan bábra emlékeztetni.
Tegu 2011 márc. 26. - 11:27:37
(2075/123863)
van egy koreai filmsorozat, amit nyögvenyelve nézek, ott pont ezek az öröklési problémák állnak a fókuszban, a királyné gyermekei és a királyi élettárs gyerekei jogairól, elüldözésrõl, olyan szintü belsõ hatalmi harcokról, ahol már szinte az ellenséggel is összefognak és a saját országukat/területeiket is veszni hagyják a céljaik elérése, számukra gyõzelem érdekében.
King Geunchogo a cime, nehéz falat.
10/10
dorombka 2011 márc. 26. - 11:14:06 10/10 Előzmény Tegu
(2074/123863)
Kiegészítés:
A Joseon dinasztiában azonban rendkívül szigorú szabályok határozták meg az emberek életét, és a rang, illetve cím mindennél fontosabb volt.
Egy férfi örökösének csak az elsõ számú feleségtõl született fiút lehetett tekinteni, s a többi feleségtõl/ágyastól született fiúkat gyakran semmibe vették, vagy egyszerûen elüldözték a háztól.
Hivatali állást például csak az elsõdleges feleségtõl született fiú tölthetett be egészen Jeongjo király idejéig.
http://yisanprojekt.yuku.com/search/topic/topic/21
10/10
dorombka 2011 márc. 26. - 10:34:59 10/10
(2073/123863)
*átlagéletkor
a 7. század:egy 12-14 éves korban már felnõttnek számított egy lány, ha már túl volt az eslõ menstruációján, és a fiúk is 14 éves koruktól számítottak felnõttnek;ebben nincs is semmi csoda, hiszen az átlagéletkor 30-35 év volt;

Az alacsony középkori átlagéletkor ellenére - egy 50-60 éves ember már igencsak öregnek számított

Egyéni véleményem:
Gondolom nem sokat javult a helyzet 1000 évvel késõbb a palotán kivüli területeket is számításba véve.

Az átlagéletkor alacsonyságát befolyásolhatja a nagyszámú gyerekhalandóság ( ami még a palotában is gond lehetett az ágyasok rangját figyelembe véve), viszont nem volt annyi háború talán, mint eleiknél.

Tehát az átlagéletkor elképzelhetõ, hogy akár 10-15 évvel is magasabb volt, legalábbis a palotai falai között.
Bár ott meg sok volt az intrika.

http://forum.index.hu/Article/showArticle?go=103978952&t=9202204
http://www.rubicon.hu/magyar/nyomtathato_verzio/az_ido_folyasa/
Tegu 2011 márc. 26. - 10:30:06
(2072/123863)
ugy olvasom, hogy nõsülhettek és fiugyereket is örökbe fogadhattak, akibõl ugyancsak eunuch lett.
Az eunuchok nagyhatalmu, befolyásos, bizalmi emberek voltak, "a király szeme és füle', mindenrõl tudtak, szürt információkkal befolyásolhatták a királyt, igy néha az udvari korrupció elterjedésének elõsegitõi.

Apropo korrupció, milyen nyiltan folytatták és várták el az udvarban, a PÉ-ben is, ebben a sorozatban is.
10/10
dorombka 2011 márc. 26. - 09:55:27 10/10
(2071/123863)
eunuch:
mindenképpen bizalmi állást jelent.
(láttam olyan fordítást, ahol komornyiknak fordították , érdekes gondolat )

A mi fogalmaink az oszmán birodalom szokásaiból eredeztetnek, ahol elsõsorban a háremet õrizték, de ott is voltak eltérõ feladatok, eltérõ fokozatok.

Korea:
neve:Naesi (내시,内侍)
a király mellé rendelt bizalmi tisztviselõ.
Feladatkörébe tartozik gondolom a fürdetés,borotválás,egyéb személyes szertartás
személyes elvégzése vagy levezénylése (lásd DY elsõ látogatása a királyi lakosztályban )
Eredete Goryeo idõszakból származik és elsõsorban a Joeson dinasztiához kötõdik.
140 naesi szolgált a palotában.Nekik havonta(!!!) vizsgázniuk kellett konfucianizmus tanaiból.
A fõnök Naesi volt a Sangseon (gondolom õ volt a királyi fõeunuch ), a 2. rangban következett utána a Naegwan ( gondolom õ volt a többi eunuch fõnöke )
Úgy emlékszem az eunuch rang volt akkoriban Koreában, amiért sokan még a fizikai értékcsökkentést is vállalták, mivel biztos megélhetést jelentett.

Kínában azonban az eunuchok általában bûntetésbõl "születtek" és szolgaként és rabszolgaként alkalmazták õket, elsõsorban hadifoglyok , vagy lázadók estek áldozatául kasztrációnak .
A Shang dinasztiaból eredeztethetõ nagy számú eunuch alkalmazása.
A drasztikus (mármint általában a teljes(!!)módon heréltekké tett férfiakról az aszexualitáson kívül az volt a vélemény, hogy szelidebbek, megbízhatóbbak, mivel nincsenek gyerekeik a háttérben nem alakítanak ki "dinasztiaát".
http://en.wikipedia.org/wiki/Eunuch
10/10
dorombka 2011 márc. 26. - 09:15:51 10/10
(2070/123863)
Még egy szó Eperbabáról.
Szerintem nem moderálták ki, nem is lett volna miért.
Udvarias volt, nem használt meg nem engedett kifejezéseket.
Feltúrbózta magát, de elnézést is kért és udvariasan elköszönt, remélem nem végleg.
8/10
Koczina Judit 2011 márc. 26. - 08:48:03 8/10
(2069/123863)
Biztos vagy benne, hogy a PÉ-ben lehetett az eunuchoknak feleségük? Nekem is mintha rémlene egyetlen mondat, de nem vagyok benne biztos, hogy nem fordítási hiba volt véletlenül.
7/10
napraforgó 2011 márc. 26. - 07:22:38 7/10
(2068/123863)
Bocs nek-nak. Néha úgy látom melléütök.
7/10
napraforgó 2011 márc. 26. - 06:56:16 7/10
(2067/123863)
Az nekem is furcsa volt, hogy a koreai eunuchok - már a PÉ-ben is szakálltalan férfiak voltak.
Nyilván valóban a férfiasságuktól megfosztott személyek voltak - ez keleten egyáltalán nem volt ritka - de a Pé-ben pl. ettõl függetlenül volt, lehetett feleségük.
Nyilván a rang, meg a jövedelem miatt még úgy is vonzóak lehettek, hogy a kis feleség házaséletre nem számíthatott.
Itt a kínai eunuchnek volt kis kecskeszakálla, ami elég érdekes volt. Talán ha a nemi érés után fosztják meg õket a férfiasságuktól, még marad annyi férfi-hormon a szervezetükben, hogy a szakáll tovább nõ?
Igazából Európában sem volt ismeretlen a kasztrálás, pl. széphangú fiúgyermekeknél még a pubertás elõtt. Sok férfi szoprán volt pl. Mozart korában.
7/10
napraforgó 2011 márc. 26. - 06:32:58 7/10
(2066/123863)
Nem tudom, hogy mit írhatott Eperbaba a törlése elõtt - velem ugrott kicsit össze elõtte. Bár én nem sértõdtem meg a hozzászólásain. Õ volt akinek nem tetszettek a sorozattal szembeni kifogásaim.
Szerintem nem törölték véglegesen, csak egy, vagy két hétre zárták ki. Korábban egyszer olvastam a szabályzatban, hogy aki meg nem engedett hangnemben ír, az elõször csak egy meghatározott idõre kizárják a fórumból, ha ismétlõdik a "rendbontás", akkor végleg.
Én úgy gondolom, hogy lehet írni szinte mindent, lehet rajongani - jaj de szép, jaj de jó - lehet azt is megírni, hogy mi miért nem tetszik, de egymást becsmérelni a véleménye miatt, meg elküldeni a .....-ba, azt azért nem.
Szóval Eperbaba most szépen lehiggad, aztán nyilván visszajöhet.
Apropo ki lehet moderátor?
7/10
napraforgó 2011 márc. 26. - 06:23:56 7/10
(2065/123863)
Mi történt a japán nagykövetel való találkozáskor? Már túl vagy rajta, biztos túlélted. Gondolom rendben ment minden. Pláne ha mi nyújtunk neki segítséget. Neki nehezebb lehetett, hiszen kérni jött.
7/10
napraforgó 2011 márc. 26. - 06:02:38 7/10 Előzmény dorombka
(2064/123863)
Ez nagyon aranyos hasonlat. Lehet, hogy én az erdei kisvasúton olyan csodás látnivalókat vártam, mint pl. egy szép tó, csinos kis vízeséssel, a parton dámszarvasok, stb, és helyette csak egy szóra sem érdemes kis patakot láttam néhány mókussal. Persze, ezek is nagyon aranyosak, de azért mégse ugyanaz...