Rhu Barb 2021 ápr. 09. - 13:37:07
(123563/123863)
Oh..
Kihagytam 2 sorozatot
A Csernobil és A korona.
Pedig mindkettő remek!
Rhu Barb 2021 ápr. 09. - 12:43:31
(123562/123863)
Sziasztok!
Eljutott hozzám is a hír, hogy ünnep van.
10 000 000x-os nap... Majdnem :)))

Én az elmúlt években a nem koreai sorozatokból pótoltam.
A szolgálólány meséje és a Birmingham Bandái tetszettek nagyon. A Trónok harcát is megnéztem.
Hát ennyi maradt meg. :)
Sokat adott ez a topic nekem, és remélem, a fordítások által én is tudtam adni valamit a koreai drámanézők közösségének. :))
Lili49 2021 ápr. 09. - 09:24:19 Előzmény werzsi9
(123561/123863)
A Vonatot is és a Psychopath Diary-t is láttam. Az utóbbi tetszett jobban. A Vonatot bár érdekes volt, de a második felét már túl tolták. Az Arany horda nagyon jó volt, egy valami idegesített, hogy az ázsiai karakereket nem a rasszra jellemző színészek játszották.
Love (ft. Marriage and Divorce) egy Netflixes sorozat, de van felirata. 5 házaspárról szól 3 fiatalabb és 2 idősebb. Életszagú a történet és nem a gonoszkodás a vezérfonala. A magyar címe talán többet árul el róla: A szerelem házassággal vagy válással végződik.
Laughter in Waikiki 2 első részt megnéztem még kap egy-két rész esélyt. A másik kettő az mozi és az ÁÉ-n megtaláljátok a feliratot és a film letöltését is.
bori4 2021 ápr. 08. - 21:19:26 Előzmény werzsi9
(123560/123863)
Örülök, hogy benéztél és hogy változatlanul nézed a sorozatokat. Az évek senkit sem kimélnek, sajnos már én is érzem.... hiába, mi tagadás "hetvenkedem".....
Lili által említett sorozatokról én sem hallottam, viszont a Psyhopath diaryt és a Traint is láttam, jók nagyon.
Nem bánnám, ha 10 év múlva még itt tudnánk eszmét cserélni. :)))
werzsi9 2021 ápr. 08. - 20:58:31 Előzmény Riamara
(123559/123863)
A Vonatot nem láttam, de az AW filmlistája szerint játszott abban a filmben. A Psychopath Diary azért tetszett nekem, mert a főhős egy sérülés következtében elveszíti az emlékezetét, és tévedésből meg hogy bizonyos tárgyak arra utalnak, tévedésből másnak, egy pszichopata személynek hiszi magát. Ez sok jó jelenetet ad. Nekem tetszett a film.
Riamara 2021 ápr. 08. - 19:52:00 Előzmény werzsi9
(123558/123863)
A Psychopata Diary-ben nem az a fiú játszott, aki a Vonatban?
Elkezdtem nézni, de ugyanaz volt a bajom vele, mint most a Mouse-zal.
Hogy lesz egy ártatlan lúzerből sorozatgyilkos? És mi a csodának nézek én sorozatgyilkosos filmet, mikor ki nem állhatom a témát? Rejtély.
werzsi9 2021 ápr. 08. - 18:50:27 Előzmény bori4
(123557/123863)
Sziasztok!
Köszönöm, hogy hívtál. Ritkán járok itt, főleg, hogy Ti is inkább a kínai topikba írtok.
Szép életkor egy ilyen fórum esetében a 10 év, és a 10 millió olvasó.(Mint az ország lakossága :-) ) Kár, hogy a lendület már lecsökkent. Ezt főleg magamnak írom, de a látásom romlása, az agyam ellustulása már akadályoz a régi módon történő nagy vetítésekben, eszmecserékben való részvételben. Pedig nagyon hasznosak voltak ezek a fórumok. Sok információ gyűlt össze az oldalakon a filmek cselekményének hátteréről, érdekességek a színészekről, aktuális koreai eseményekről, természeti, vagy kulturális helyszínekről, és általában a koreai kultúráról.

Habár nem írok be már semmit az oldalra, de időnként még szaporítom azt a 10 milliót! És továbbra is nézem a filmeket állandóan, de valahogy mindig valami mást, mint Ti. De látom, hogy Lili is olyanokat néz, amikről nem is hallottam. Én az utóbbi időben a következőket láttam: Believer, Psychopata Diary, Az Arany Horda (orosz), Afther the Rain. Most a Mother címűt nézem, ami lélektani szempontból nagyon érdekes, elgondolkoztató film.
bori4 2021 ápr. 08. - 15:23:46 Előzmény Riamara
(123556/123863)
Szerencsére a Yi Sant átvették, ugyanis amikor azt vetítették a TV-ben akkor találtam rá a port fórumára, nekem az volt az első koreai sorozatom. Véletlenül ebbe a topickba nyitottam be - miután összeszedtem a bátorságomat. Örömmel tapasztaltam, hogy nálam többen jócskán előbbre jártak a koreai sorozatok terén és sok-sok kérdésemre kaptam választ, útbaigazítást. Ezért én 2012-ben kezdtem el idejárni, nézelődni, aztán ugye kicsit aktivabb is lettem..... :-))) Azok a nagy vetítések felejthetetlenek.
bori4 2021 ápr. 08. - 15:15:08 Előzmény boil54
(123555/123863)
Szia, köszönjük a videót, nagyon aranyos.
bori4 2021 ápr. 08. - 15:13:20 Előzmény Lili49
(123554/123863)
Köszi Lili, jó volt újra szót váltani.... :)))
Én mostanában sok régi sorozatot újranéztem (némelyiket már ki tudja hányadszorra), volt amelyik mit sem veszített nálam a fényéből, volt amelyiket kritikával néztem és - mondjuk úgy - ma már a helyén kezelek. :)))
Riamara 2021 ápr. 08. - 11:20:22 Előzmény bori4
(123553/123863)
Igen. Én amúgy pont előtte néztem végig a sorozatot, szóval friss volt még az élmény. :)
Tényleg érdekes visszaolvasni az akkori hozzászólásokat.
Mennyire reménykedtünk, hogy jó sok sorozatukat átvesszük majd. De nem így lett. Pedig a Sorozatbaráton és a Netflixen elég nézősek a koreai drámák. A TV-k mégis inkább a török és latinamerikai telenovelláknál maradnak.
boil54 2021 ápr. 08. - 10:29:16
(123552/123863)
Olyan régen jártam erre, hogy időbe telt megtalálni a módját hogyan is lehet ide belépni. Gratulálok az évfordulóhoz! Egy érdekességet hoztam. A Facebookon az egyik korea-rajongó társunk Czibolya Kálmán készített a még középiskolás Dong Yi-val riportot.
https://www.youtube.com/watch?v=NqSjHasSIb8
Lili49 2021 ápr. 08. - 09:19:46
(123551/123863)
Sziasztok!
Gratulálok, ehhez a szép kerek kettős évfordulóhoz!!!!!!! Pár évig én is megoszthattam itt a véleményemet. Szép idők voltak, szívesen emlékszem rá.
A koreai filmekhez nem lettem hűtlen, folyamatosan nézem a sorozatokat és a mozikat.
Ide is be-be nézek, de ritkán vagyunk egy ritmusban.
Most valai vidámra vágyok és elkezdem a Laughter in Waikiki 2-t. Az első, bár az elején kissé idegesítően kezdődőtt, de végül egészen szórakoztató lett és nem maradt el a tanulság sem.
Vége felé járok a Love (ft. Marriage and Divorce)-nak. Vannak benne túl cukiságok, ahogy gügyögnek egyes családok, aztán a mélyben meg totál más a valóság, de leköt a sorozat.
Tegnap néztem meg a The Singers-t. Szeretem a pansori hangzását, de hogy ez ilyen improvizációs tecnika, ez új volt. Most töltöm a Mal. Mo. E.: The Secret Mission-t ezt biztos tetszeni fog, hiszen a kedvenc korszakom, a japán megszállás.
Puszi kislányok, további jó szórakozást Nektek!
bori4 2021 ápr. 08. - 09:15:14
(123550/123863)
Érdekes lenne a régiekkel újra összejönni, beszélgetni arról, hogy tudott életben maradni ez a kis közösség, mert Szukjong őfelsége után sem állt le az oldal; még számtalan dél-koreai, ázsiai sorozat nézése, kibeszélése folytatódott itt. Sokan itt ismerkedtünk behatóbban a koreai történelemmel, kulturával, művészetekkel és kimeríthetetlenül szórakoztatva tanítottuk egymást. Nagy élet folyt.... :))
bori4 2021 ápr. 08. - 08:49:24 Előzmény Riamara
(123549/123863)
Visszanéztem a kezdetekre, és ezt láttam:
A topikot 2011. februárjában nyitotta "puszilva" nicknevű egykori fórumtárs, névadó A királyi ház titkai/Dong Yi (2010-es) dél-koreai sorozat volt. Meglepően hamar a hazájában történt vetítés után nálunk is szinkoronizálva az M1-es csatorna a műsorára túzte. Ennek örömére kezdődött itt az élet. Éppen 10 évesek vagyunk tehát és elértük a 10 millió rákattintást, nézőszámot néhány órával ezelőtt. Kevés ilyen sikeres oldal található a Fórumon, és ami szintén érdekes, a néhány milliócskával előttünk járó A Silla királyság ékköve szintén dél-koreai sorozat okán született és azóta is töretlenül él.
Nagyon szórakoztató beleolvasni a kezdetekbe, sok régi ismerőssel lehet találkozni... Mara a második hsz. anno a Tiéd volt?
Riamara 2021 ápr. 08. - 08:10:27
(123548/123863)
És meg is volt a tízmillió. Döbbenet! :D
Riamara 2021 ápr. 07. - 22:17:50 Előzmény bori4
(123547/123863)
A dadust a trónörökös megölésével fenyegették meg. . Azóta kémkedik az uralkodó család után. Mondjuk elég nagy butaság tőle, de igyekszem nem felhúzni magam a kretén karaktereken. Van belőlük néhány.
Először voltak fenntartásaim Go új szerelmét illetően, de tényleg aggódott a lányért, szóval alakul a kapcsolat.
Amit a két főhős kapcsolatáról már nem tudnék elmondani. Csak én érzem úgy, hogy An Dol egyre laposodik? Persze a hercegnő erősen tesz is róla. Talán ha nem kezelné gyerekként, akkor képes lenne felnőni a palotához.
bori4 2021 ápr. 06. - 19:10:52 Előzmény Riamara
(123546/123863)
Az én tippeim ugyan ezek .... ki tudja meddig?? :)
bori4 2021 ápr. 06. - 19:08:16
(123545/123863)
River where... 14.
Te hogy emlékszel? - mivel tudta a főgenya megzsarolni a dadust???? Elképedve nézem, hogy mennyire ellene van a hercegnőnek. A második párocskánk szépen összejött és én úgy látom, hogy Go Gunban mély érzelmek alakultak ki a kémlány iránt. Vagy csak a testiség kerekedett felül? Viszont amikor eltűnt, hogy nem esett le neki, hogy a sillaiak vitték el.... Tudja, hogy kém. Most már két fontos titka van az apja előtt: az ő foglya a bérgyilkos főnök, és a gyógyfüves kereskedő lánya sillai kém.... Ezt rajta kívűl, ha jól emlékszem csak a nevelő apja tudja még, ugye?
A törzsfőnökök sóbiznisze érdekes kérdés, a Jumongban ugye Sosuno szerezte meg azokat a sóbányákat anno és úgy került az első Goguryeo kirákly tulajdonába, hogy feleségül vette ugye a lányt... Most ha jól értem vissza akara szerezni a Jega?
Riamara 2021 ápr. 06. - 18:00:27 Előzmény bori4
(123544/123863)
Ó, és tényleg :) hihetetlen!

Ami a hóemberes kisfiút illeti, ő Go nyomozó. Röviddel azután, hogy leleplezte a fejvadászt, és kicsivel azelőtt, hogy arcon szúrta volna.
A másik fiú kilétét nem tudom. Hetente változtatom a véleményem. Akár maga Jung is lehetne.
Mondjuk az vicces volt, ahogy megnyugodott a gyermekkori képét látván, mondván, akkor azok nem az ő emlékei.
De hogy is láthatta volna magát az emlékképeiben kívülről?