bori4 2021 márc. 30. - 11:31:37 Előzmény bori4
(123523/123863)

Ime a címadó szereplő.... itt bevágtak gyerekkori képeket, de persze villámgyorsan, követni se lehetett. Azt sugallják, hogy a Fejvadász és Jung rendőr gyerekkorában már találkoztak? Valami fóbia lehet az egér esetleg? Tisztára úgy beszélt a Fejvadász, mint aki tisztában van azzal, hogy Jung skizofrén és gyilkos....


bori4 2021 márc. 30. - 11:22:18 Előzmény Riamara
(123522/123863)

Most akkor felmerül a kérdés, miután a dokit kiírták, valóban ő volt a sorozatgyilkos? Ezek szerint nem, hanem tényleg Jung rendőr tudathasadásos és még rá is játszanak azzal, hogy most a sok agyműtéte után memória zavaros is. Ráadásul egy évet ugrik is a történet, a múltból egy sor kérdőjel továbbra is rejtélyként gyűrüzik tovább. Egy kis idő kell még Go nyomozónak, mire ráébred, hogy a megokosodott rendőrtársa a fő ellenfele....
Amikor elmentek az áldozat lakásából, az ajtó mögül kinéz egy nő.... szerinted a tv-s csaj vagy Jung rendőr kis barátnője volt ott? (Két zsaru is van egy lakásban és nem fedeznek fel egy hallgatózót... ha-ha....


Riamara 2021 márc. 30. - 09:50:19
(123521/123863)
Mouse 7. A tegnapi irományom elszállt

Nos immáron tényleg úgy tűnik, Jung rendőrnek két személyisége van. Akkor mégis mitől van az az érzésem, hogy a történet még mindig nem kerek? Ami igazán sokkolt ebben a részben, az a kiscsaj volt. Most tényleg megölte a dokit?
Go rendőr pedig megint felhúzott. Ez az ember tényleg azt hiszi, hogyha bebörtönöznék őt, akkor csakis a fejvadász börtönébe kerülne? Na és ha odakerülne, akkor végezni tudna vele? Mekkora egy hülye!


bori4 2021 márc. 28. - 17:02:12 Előzmény Ljerk
(123520/123863)
Az EK-ben kétszer említették Nyang Korióban maradt családtagjait: egyszer a császártól hallottuk, hogy igen nagy kárpótlást fizetett Jüan, amikor ő trónra került az elhurcolt rabszolgákért - köztük Nyang családjának is. Másodszor az utolsó részben kapja a hírt Ki úrnő, hogy a testvéreit a korjói király orvgyilkosokkal kivégeztette - igaz, erőszakban bűnösök voltak. Valószínű fellázadtak a királyuk ellen.... Ezért Ki egy vazallus hadsereget küldött megtorlásul Korióba...
Valójában ennyi utalás volt a családjára.
Ljerk 2021 márc. 27. - 20:21:05 Előzmény bori4
(123519/123863)
Az Empress Ki-t én is borzasztóan nem szívlelem (pedig nem vagyok történész) a történelmietlen hozzáállásért. :) Nyilvánvalóan más szándékkal készült a film, annak jó - én is láttam háromszor. :) A Faith-ben például szerepel Empress Ki testvére (Ki Cheol a képen, aki "segít" a királynak uralkodni), mint "főgonosz". Nyilván ha ilyen szempontok mentén filmesítik meg a főhősnőt, akkor háromszor több energiát kellett volna fektetni a forgatókönyvbe, mert nem lehetett egyszerű a szituáció, amibe került.
Riamara 2021 márc. 27. - 18:32:39 Előzmény bori4
(123518/123863)
Miért a hamis videónak mi értelme volt, azon kívül, hogy blamálták magukat vele? Megjegyezném, magának a műsornak sem volt értelme.
Ezzel kapcsolatban feltűnt még egy furcsaság. Már tudják egy ideje, hogy sorozatgyilkosról van szó. Akkor viszont miért nem alkalmaztak inkább profilozót? Miért Go-ra bízzák a profilozást, mikor mindenki (még a gyilkos is) tisztában van vele, mennyire labilis.
bori4 2021 márc. 27. - 17:52:30 Előzmény Riamara
(123517/123863)
Paff ..... Ennek én semmi értelmét nem látom egyelőre. Na de van ebben a sorozatban bőven ilyesmi.
Riamara 2021 márc. 27. - 15:00:39 Előzmény bori4
(123516/123863)
Mivelhogy ők készítették a hamis videót a gyerekről. Jung meg a haverja az amatőr rendező.
bori4 2021 márc. 27. - 13:33:01
(123515/123863)

Még bejátszották az eltorzított hangját is, amikor üzent a nyomozónak....


bori4 2021 márc. 27. - 13:30:27 Előzmény Riamara
(123514/123863)

Tényleg nem emlékszel arra, amikor lebicegett valami lépcsőn, ahol ott ült az álarcos kisfiú? A 4. rész végén vágtam ki ezt a képet.


bori4 2021 márc. 27. - 13:24:53 Előzmény Riamara
(123513/123863)
Én csak az indokkal nem értek egyet. Éppen tegnap fejeztem be az Empress Ki-t (már ki tudja hányadszor néztem újra), el is gondolkodtam, hogy a mai csillagállás szerint ezt is elkaszálták volna. Megúszta anno egy kis ejnye-bejnyével a történészek részéről, de mint sorozat sok díjat is kaptak az alkotók és a színészek - megérdemelten.
Riamara 2021 márc. 27. - 12:52:00 Előzmény bori4
(123512/123863)
Na ennek a sorozatnak az elkaszálását nem bánom. Ki nem állhatom a zombis filmeket. Ez meg valami új trend, hogy történelmi filmekbe, meg irodalmi alapanyagú filmekben is beleszuszakolják a zombikat.
Riamara 2021 márc. 27. - 12:49:12 Előzmény bori4
(123511/123863)

Jung most járt a pincében először. Teljesen ki is akadt tőle, mikor meglátta magát a képeken. Aztán rohant haza, mert rájött, hogy a doki tudja hol lakik. Ő meg otthagyta a csajt egyedül. Vagyis mindketten azt hitték, a másik a gyilkos. Ezért verekedtek össze. Ami aztán kicsinység elfajult.


bori4 2021 márc. 27. - 12:13:51 Előzmény Riamara
(123510/123863)
Na, a Joseon exorcist is elkaszálta a politika.... Most erős Kína ellenesség uralhatja a koreai közéletet, de persze úgy gondolom, hogy a "közvélemény" totál mesterségesen gerjesztve, irányítva van.
Ha azért "háborodtak" volna fel a népek, mert gyomorforgató volt a látvány, a horror és a hullák életrekelése, hát azt mondom, tényleg van egy határ, megértem.... még akkor is, ha kint volt a 19-es karika, a szükségtelen horror már túlteng náluk ezekkel a zombis izékkel.
bori4 2021 márc. 27. - 12:02:13
(123509/123863)

Igen, skizofrén , nagyon valószínű erre hajaznak...
Valaki, vagy ahogy az ÁÉK-en is említette a fordító, több gyilkos is lehet. Ki járt a börtönben a börtönorvosnál? Kivel tarthatja a kapcsolatot a Fejvadász??? - mert hogy valakit mozgat, szinte tuti.... A részeges nyomozó meg mindig akkor alszik, amikor éppen nem kéne.... A TV- csaj meg terhes, jó ég, még mit találnak ki???? :))


bori4 2021 márc. 27. - 11:56:18 Előzmény Riamara
(123508/123863)

Azt mondod, hogy a doki nem gyilkos? De a rész végén bizonyosan ő kalapálta Jung fejét, nem? Ha mindig ott van a gyilkosságoknál, márpedig az ő fejét mutogatják, akkor csak "megfigyelő" szerinted?
Jungot meg már mutatták ezen a lépcsőn lebicegni mankóval a doki pincjébe, ahol az álarcos gyerek volt, igaz erre mondtad, hogy összevágott képek voltak. Na de miből vágták össze???? Képtelenség követni, mert volt, hogy éppen kórházban volt, pont nem emlékszem, hogy akkor történt-e éppen gyilkosság.... Viszont a papot a stúdiós rész végén ölték meg, amikor Jung végig "terepen" volt, akár be is iktathatta a dolgot, a jövés-menés során. Ehhez képest a lányt meg mintha ő mentené most meg a dokitól..... Hát kavarják rendesen.


Riamara 2021 márc. 27. - 11:28:08 Előzmény Riamara
(123507/123863)
Persze nem a 11. rész volt, hanem a 6. :))

Persze attól, hogy doki azt hiszi Jung a tettes, én még mindig nem vagyok meggyőzve. Valami itt nagyon nem kerek. Mert Jung viszont mintha arról lett volna meggyőződve, hogy a doki a hunyó.
Hacsak nem skizofrén. Mert akkor belefér


Riamara 2021 márc. 27. - 11:22:43
(123506/123863)
Most, hogy kissé leülepedett a 11. rész...

úgy gondolom, hogy a doki szentül meg van győződve, hogy Jung rendőr a sorozatgyilkos. Azt hiszem már írtam, hogy az alagsorban lévő tabló, szerintem, nem dicsőségfal, hanem nyomozófal. Most, hogy a lábjegyzetek is látszottak rajta, még erősebb lett bennem ez a benyomás. Úgy vélem, hogy ő egész végig a saját szakállára nyomozott. Azért is hajlok erre, mert őt Go rendőr annyira nem érdekelte. Márpedig az igazi tettes totál rá volt cuppanva a nyomozóra. A doki fényképein viszont Jung volt, meg a gyilkosságok.


Riamara 2021 márc. 26. - 19:05:09
(123505/123863)
Ami a Mouse-t illeti

Felirattal végignézve ezt a részt, még bizonytalanabb vagyok. Nem szeretem, ha folyamatosan félrevezetnek. Meg amikor a történések nélkülözik a logikát, majd előállnak egy tök írracionális magyarázattal.
Vegyük például a dokit. Megnézem én azt a sebészt, akinek annyi szabadideje van, amennyi egy olyan sorozatgyilkosnak kell, aki aprólékosan cserkészi be áldozatait. Megfigyeli őket, elszöszmötöl a motiváción, a gyilkosságon, a trófeákon, közben macska-egér játékot űz a rendőrökkel. Mondjuk egy harmincórás műszak, vagy tízórás műtét után.
Szerintem a doki vallomása az anyjának pont olyan átverés volt, mint a madár kinyiffantása. (mert ugye a fejsérülés)
Go nyomozó pedig kezd az agyamra menni. Lassan a maradék szimpátiámat is elveszíti.


Riamara 2021 márc. 26. - 15:43:05 Előzmény bori4
(123504/123863)
Ez már tényleg jobb rész volt. Kezdtem már elveszíteni az érdeklődésemet, de most végig tetszett. Kezd In Woo is magára találni. Nincs könnyű dolga, mert a karaktert elég egysíkúra tervezték. Ő pedig összetettebb szereplőkhöz való. Viszont ügyes fiú. Máris talált magának mélységeket. De még mindig az a véleményem, hogy Go karaktere van jobban megírva.