bori4 2021 márc. 06. - 17:09:03
(123443/123863)
Akkor erre nagyon "ráfázott" Ji So, mert 15 évvel ezelőtti büncselekménye miatt kivágják egy sorozatból. Talán jogi úton kellene ítélkezni, nem??? Lehet, hogy már el is évült.
Amikor ő ezt tette, az iskola semmit nem lépett ellene, nem akadályozták meg a tanárok, hogy ez megtörténjen - mert, a közvélekedés abban az időben ezt természetesnek tartotta, így az iskolai szabályokba is belefért.
Emlékszem az első ilyen iskolai erőszakkal és következményeivel a Devil c. sorozatban szembesültem, mélyen megrendültem, hogy a középiskolás kamaszok hogy éltek, mit műveltek egymással, mindezt a tanárok szeme láttára. Akkor nem is volt iskolai sorozat ilyen jelenetek nélkül - még lányok is terrorizálták egymást, hány ilyet láttunk.... Mert ott ez az életükhöz tartozott, sokkal erőszakosabbak, hamar egymásnak mennek, az ököljog az alap. A kasztrendszerből is csak most kezdenek ébredezni... A munkahelyi főnöki megalázás, sipcsonton rugás, pofon teljesen természetes náluk. Megvan ennek az oka a történelmükben...
Most, hogy "civilizálódnak" hirtelen sok hírességről kiderült, hogy erőszakos, csoportos garázda volt stb. és jól tönkre lehet tenni irigységből, bosszúból az életüket .... Ahelyett, hogy jogi útra terelnék ezeket a tetteket, miközben annak idején az egész társadalom szemet húnyt, természetes volt iskolában, családban, munkahelyen az ilyesmi...
Riamara 2021 márc. 06. - 16:33:13 Előzmény bori4
(123442/123863)
Az a helyzet, hogy 18 már megvolt, amikor kitört a botrány, de bekeményítettek, és törölték őket. Így a 9. rész után jön a váltás.
bori4 2021 márc. 06. - 14:42:22 Előzmény Riamara
(123441/123863)
Azt is olvastad, hogy mi az oka ugye? Mindig csodáltam, hogy a nézők, a rajongók mennyire beleszólhatnak egy sorozatkészítésbe, átírhatják miattuk a végét is akár.... és igen, a közfelháborodás a karrierjét is elvághatja. Nem tudod, hány rész felvétele volt meg előre?
Riamara 2021 márc. 05. - 23:18:55
(123440/123863)
Na ilyet se láttam még! A River főszereplőjét lecserélik, és egy másik színész fogja játszani On Dal szerepét.
Na In Woo. Ő volt a Mr. Queen rosszfiúja.
Kezdem ott, hogy még csak nem is hasonlítanak egymásra. Másrészről én kedveltem Ji Soo-t. Jól hozta a karaktert.
Érdekes lesz a váltás.
Riamara 2021 márc. 03. - 19:18:25 Előzmény bori4
(123439/123863)

Igaz, kezdetben elég merev volt az igazgató, és a munkán kívül látszólag semmi sem érdekelte. A gyerek eltűnése változtatta meg őt. Azt hiszem a lelke mélyén tisztában volt vele, hogy a feleségével való kapcsolata aligha nevezhető szerelemnek. Csodálta őt a zenei tehetségéért, a szépségéért, de láthatólag nem voltak egy hullámhosszon.

Azon a 31 napon én is sokat morfondíroztam. Ez éppen elég hosszú idő ahhoz, hogy valaki éhen haljon. A szomjan halást csak azért nem említem, mert mivel mosdóban voltak, talán lehetett némi víz a törmelék alatt. Különben három napot se húzott volna ki.


bori4 2021 márc. 02. - 22:56:42 Előzmény Riamara
(123438/123863)

Egyetértek, mintha megakadt volna a tű a lemezen, nehezen bírtak kijönni a saját bonyodalmaikból. Végül is csak a helyettes halt meg mindkét idősíkban, ugye? Vajon ő miért nem maradhatott életben? Arra nem igazán kaptam választ, hogy ők hárman - a lány, a helyettes, meg a gyilkológép - korábban honnan ismerték egymást és milyen titkok tartották össze őket. Az igazgató a végére mennybe szállt, jól megdícsérte magát, hogy tisztességesen élt, azért lett olyan sikeres . :)) Hát az elején olyan kimért volt a családjához, mint egy féldeci, elég érzéketlen munkamániásnak nézett ki. A nejével sem bánt túl rózsásan, inkább arra gondolt az ember, hogy neki van szeretője. A szegényekről sem volt túl jó véleménye kamasz korában, volt jellemfejlődés határozottan. Még ebben a fantázia világban is túlzónak tartottam, hogy 31 napig volt szerencsétlen a romok alatt. Ennyi ideig csak itt élhette túl...
Az egész kitalálása a forgatókönyv-író részéről komoly agymunka lehetett, messze átlagon felüli volt.
Említetted, hogy meg kell jegyezni a nevét, nos : Lee Soo-Hyun, nem találtam előző munkáit.


Riamara 2021 márc. 02. - 22:15:37
(123437/123863)
Kairos vége

Icipicit túlbonyolították a megoldást, csak kapkodtam a fejem, hogy most melyik idősíkban is vannak. Lehetett volna egyszerűbben is leleplezni az öreget, de persze akkor nem lehetett volna még két-három csavart beletenni. :) Annál is inkább mert végül is csak a mázli segített. Vagyis a sánta magához tért.
A helyettest sem értettem igazán. Mennyivel volt ez így jobb végkifejlet a számára?


Riamara 2021 márc. 02. - 15:40:41 Előzmény bori4
(123436/123863)

Ez volt a változtatás előtt. Csakhogy a sofőr letartóztatásának sokkal nagyobb változásokat kellett volna generálnia. Nem csak azt, hogy a feleség és a gyerek életben marad, meg hogy az igazgatót nem gyanúsítják a családja meggyilkolásával. Itt ugyanis eltűnt volna az egész kórházas történet, vagyis a helyettes nem tudott volna kapcsolatba lépni a múlttal, így okafogyottá vált volna felmennie a szállodai szobába, ahol anyuka bujkált. Ha viszont elfogadom azt, hogy az igazgató mentette meg anyukát, akkor neki kellett volna kórházba szállíttatni őt, és akkor nem lepődött volna meg azon, hogy kómába került. Ráadásul, akkor ő vitte volna el a csomagot is. Márpedig nem ez történt. Szóval nálam itt egy kis képzavar van.
Azon én is csodálkoztam, hogy a gyilkos rendőr nem kutatta át a szobát. Ráadásul a boríték nem is volt eldugva.


bori4 2021 márc. 02. - 12:32:34
(123435/123863)
Akkor jöjjön ma este a végjáték, nem tudom mikorra fejezzük be, talán még késő este tudunk róla eszmét cserélni...
bori4 2021 márc. 02. - 12:26:24 Előzmény Riamara
(123434/123863)

Gondolom, anyuka megmenekülésére megadtam a választ :)
Én a helyettest annyira nem sajnáltam, mint a ribit, mert azért hogy ilyen lett, rendesen tett az apja is. Pokoli gyerekkora volt, a helyettes csak eszelősen szerelmes volt. Engem sokkolt ennek a résznek a vége, a már horrorszerű kegyetlenkedés, többszörös gyilkosság, nagyon megrázó volt.
Viszont ha nem tévedtem el, akkor ez a "jövőben" történt, ezért a múltban a sorsuk megváltoztatható, azaz megmenthetők, nem? Az a jelenet is szétfoszlott ebben a részben, amikor a sánta ember vitte a boritékot az anyának. Bár még elvileg a lány is halott pillanatnyilag....


bori4 2021 márc. 02. - 12:13:58 Előzmény Riamara
(123433/123863)

Átpörgettem a 13. rész idevágó jeleneteit. Igen, az elnök rendőr embere akarta az anyát lelökni a tetőről, viszont a súlyos elnökre terhelő csomagot egyáltalán nem kereste.... csak ölni ment? Az igazgató is kapott egy telefont, ezért rohant az appartmanban az anyához a csomagért. Mindezt a leselkedő helyettes látta... A vérnyomok után az igazgató a tetőre rohant, a két pasi összeverekedett, de közben a rendőrségi szirénát meghallva a volt zsaru elmenekül. Igazgatónk feltápászkodva odamegy a tolószékes anyuka mellé és ebben a pillanatban megérkeztek a rendőrök. Így menekült meg az anya, viszont letartóztatják az igazgatót.... Helyettesünk besétál az üres appartmanba és simán elviszi a csomagot.


Riamara 2021 márc. 01. - 22:31:59
(123432/123863)
Kairos 14.

A helyettest egészen megsajnáltam a végén. Ő aztán tényleg mindent feláldozott azért a ribiért. A becsületét, a jövőjét, az egész életét. A nőcit viszont még így sem tudtam sajnálni. Végül is olyan volt, mint az apja.
Annyira tudtam, hogy a rendőr lesz a másik gyilkos, már mikor felvitte a mamát a tetőre. Viszont arra még mindig nem kaptunk választ, hogy is menekült meg anyuka.


Riamara 2021 márc. 01. - 21:12:47
(123431/123863)
Kairos 13

No itt azért volt egy kis paradoxon. Persze, lehet hogy a következő részben megmagyarázzák. De miért is került anyuka az intenzív osztályra?
Ha (ahogy sejtem) a rendőrfelügyelő akarta ledobni őt a tetőről, akkor ki mentette meg?
Amúgy meg sokkal hitelesebb lett volna, ha a bizonyíték nem egy mai pendriven lett volna, hanem egy kezdetlegesebb típusú adatrögzítőn.
Viszont minden más nagyon jól volt felépítve. És roppant izgalmas volt.


Riamara 2021 febr. 28. - 22:03:56
(123430/123863)

Azért itt a 12. résznél kicsit zavart, hogy mintha háttérbe került volna a kislány halála.


Riamara 2021 febr. 28. - 21:58:20 Előzmény bori4
(123429/123863)
Én most a 12-vel végeztem. Holnap megnézem a 13-14-et.
Aztán értekezünk. :))
bori4 2021 febr. 28. - 21:52:27 Előzmény Riamara
(123428/123863)
Aha.... szóval pillangó meg időhurok.... én nem bánom, csak érteném :)
Most megnézem a 14. részt, aztán megvárlak, ha még nem értél volna utol. Talán jobb, ha együtt fejezzük be, hogy egyformát lássunk már :)
Riamara 2021 febr. 28. - 20:32:10 Előzmény bori4
(123427/123863)
Minden apró változtatás a múltban teljesen megváltoztatja a jövőt. Ez a pillangó hatás.

Erre sok példát láttunk a sorozat első felében. Mikor ugye gyilkossággal vádolták az igazgatót, és elfogta őt a rendőrség, de mivel közben a lány megtalálta az anyját, így az egész semmissé lett.
A gyerekrablásos fordulat előtt ez jól követhető is volt. Mert mindig láttuk a folyamatot. Viszont onnantól már nem mutatták az interakciót, csak a dátumok látszódnak.( Amik tényleg nagyon kicsik, és túl gyorsan lekapják őket.) Én meg amúgy sem vagyok jó számok megjegyzésében. Így rendre elfelejtettem, hogy mi mikor történt. És azóta hány nap is telt el. Pedig ez fontos. Hiszen elvileg pont egy hónapos párhuzam van köztük.
Lehet, hogy követhetőbb lenne, ha naptárral nézném :D
Szeptember 7-én volt a gyerekrablás, október 9-én pedig az autóbaleset.
De a meghiúsult gyerekrablás után, mintha megszűnt volna az időhurok, vagyis az igazgató nem emlékezett a változtatás előtti eseményekre, úgy mint addig, hanem csak lassan mozaikszerűen jöttek vissza a változtatás előtti események. Így voltaképpen ugyanazt a hónapot látjuk nála, csak teljesen másképp. És csak a baleset után rakja össze magában újra a két idősíkot.
Ugyanakkor persze a jövőből is tudnak változtatni. Információk formájában. Hisz ezekkel az információkkal tud a lány csapata elintézni dolgokat. Ettől időhurok.


bori4 2021 febr. 28. - 18:21:01 Előzmény Riamara
(123426/123863)
Ne is mondd, én már gabalyodok rendesen. Bal alsó sarokban elég vékonyan, de megjelenik a dátum, hogy éppen melyik hónapot látjuk, de sokszor elkapják mire van időm odanézni :))
Újból és újból át kell gondolnom, hogy akkor most a múltat, vagy a jövőt tudják befolyásolni. Vagy esetleg itt mindkettő változik - magyarázd már el nekem.... :))
Riamara 2021 febr. 28. - 15:05:51
(123425/123863)
Kairos 10. rész után
Azért nagyon kell figyelni az időugrásokra, mert itt most már többen beszálltak és könnyű belegabalyodni, hogy ki, mikor, hol volt.

A csajszi milyen ravasz volt. Tök ügyesen lebuktatta a helyettest. Először nem is igazán értettem, miért olyan közlékeny vele. Csak aztán esett le, hogy csőbe húzta. Hazudott neki az anyja búvóhelyéről. A pasi meg bevette. Na ezért is szuper a forgatókönyv. Minden apróságra figyelni kell.


Riamara 2021 febr. 27. - 22:22:41 Előzmény bori4
(123424/123863)
Késő ősszel kezdték és karácsony felé lett vége. És őszintén szólva nem emlékszem, hogy akkortájt lett volna náluk valami jó.