Téma: A királynõ

Annabella 2007 jan. 20. - 15:43:15
(8/248)
Kedves Edike!

Valószínûleg nem ismered eléggé Diana életét, és szerintem elhamarkodottan ítélkezel felette!
Elkötelezetten harcolt a taposóaknák ellen, kiállt a szegények, szegény és beteg gyerekek mellet - tehát nem csak a királyfit látta maga elõtt fehér lovon, hanem másokra is gondolt magán kívül. Ha utánanézel, nem Õ volt az, aki csalásra építette az egész házasságát, hanem naívan belesétált egy kelepcébe. Szerintem igenis elismerésre méltó, hogy nem állt be az igazságot eltaknyolók táborába, hanem kiállt az igazáért! Szerintem nagyon helyes nõ volt, aki nem formálisan nevelte a gyerekeit, ahogy a királynõ tette, de Õ is ember volt, aki a szeretet kereste, ezért pedig senki sem hibáztathatja.
Edike 2007 jan. 19. - 15:54:41
(7/248)
Kedves Topoff!
Lehet, hogy nem tudok eleget Dianáról, de lehet, hogy igen, ezt Te nem tudhatod, tehát ha a véleményem nem egyezik a tiéddel, az nem azt jelenti, hogy én vagyok a tudatlanabb..
Egyébként én egy hagyományos keresztény értékrend szerint élõ kétgyermekes anya vagyok, aki 13 éve élek kiegyensúlyozott és boldog házasságban a gyermekeim apjával (egy férfival), tehát hogy õszinte legyek, nem is akarom megérteni különösebben Dianát! Az én szememben nem az a valaki, aki össze-vissza csalja a házastársát és közben magát sajnáltatja a világ elõtt, hogy boldogtalan, hanem az, aki a mai romlott és értékvesztett világban még képvisel az életében értékeket és az árral szemben is kitart azok mellett. Vagyis senkire sem irígykedem, mert nincs rá okom.
Kedves Gretel!
Én nem következtetéseket vontam le, hiszen már az elején hangsúlyoztam, hogy nem láttam a filmet. Csupán a témával kapcsolatban volt pár mondatos véleményem. Sem negatívat, sem pozitívat nem írtam a filmrõl. Talán hozzá kellene szoktatnod magad, hogy nem mindenki korlátolt, aki másként gondolkodik, mint Te.
Laca43 2007 jan. 19. - 10:08:55
(6/248)
Nos én tegnap megnéztem a filmet, és nagyon kellemes élmény volt. Helen Mirren zseniális, mint mindig, és a többi fõszereplõ is nagyon jó. Frears pedig a tõle megszokott színvonalon nyúl egy, az angolok számára igen kényes témához, t.i. a királyi családhoz.

A történetnek egyébként Diana halála csak a hátterét adja, mert itt Erzsébet és az establishment van a film középpontjában. No és Blair. Az fõ élvezeti értékét - legalábbis nekem - pedig a háttérben folyó finom diplomáciai csatározás bemutatása jelenti. Aki szereti az angol filmeket, annak igazi csemege lesz.

A feltevés, hogy a királyi család megrendelésére készült, pedig azért is csacsiság, mert némely tagja komplett idiótaként tûnik fel a filmben.

Mirren pedig már igazán megérdemel egy Oscart.
gretel 2007 jan. 19. - 08:22:52
(5/248)
Azok akik a film megnézése nélkül levonják a megfelelõ következtetéseket (lsd. pld. Edike), nos azoknak szeretném felhívni a figyelmét arra, hogy önmagában véve a téma alapján következtetni már csak azért is korlátoltság, mert az amit a sajtó ír róla még az sem feltétlenül jelenti azt, hogy a film arról szól....másrészt pedig az sem evidens, hogy ha a téma Diana halála (megjegyzem még az ajánlóban sem ez szerepel), akkor sem biztos, hogy maga a film rossz vagy bulvár vagy elcsépelt, stb. És ha már itt tartunk nem lehetne, hogy valaki megírja a film láttán a véleményét? Az engem jobban érdekel!
topoff 2007 jan. 19. - 06:40:27
(4/248)
Kedves Edike!
Az, hogy a királyi család megrendelésére készült-e a film szerintem teljesen mindegy, a film értékét kell tekinteni.
Egyébként Diánáról sok mindent, illetve szinte semmit sem tudnak az emberek, ezért is van sok ilyen vélekedés róla, mint a tied. Ez többnyire a család és a sajtó hibája. Diána több volt, mint azt el tudnák az emberek képzelni. Az, hogy a népért áldozta fel az életét, hülyeség, meghalt, mert mennie kellett. Egyébként azt tette, amit kellett, közel került az emberek szívéhez. Ez olyan nagy probléma???? Az pedig hogy neki kijutott a gazdagságból....mindenki maga választja meg ezt is, irigykedni kár lenne érte.
Üdv
Topoff
topoff 2007 jan. 19. - 06:35:24
(3/248)
Kedves Dávid!
Ahogy elnézem a hozzászólásaidat igencsak sötétben látod a világot. Egy kicsit próbáld már meg pozitívabban szemlélni a dolgokat. Igaza van az elõttem szólónak, ha nem láttál valamit, akkor arról ne legyen elõítéletekkel teli véleményed. Neked talán unalmas Diana halála, másnak nem biztosan. De egy film nem azért van, hogy a világon élõ 6 milliárd embernek egyszerre nyerje el a tetszését. Remélem a következõ hozzászólásaidba több pozitívumot viszel bele.
Üdv
Topoff
Edike 2007 jan. 18. - 23:27:56
(2/248)
Ahogy a képeket nézegetem -bár a filmet még nem láttam- Helen Mirren most is nagyot alakít.. A gesztusok, a mimika nagyon élethû! Biztos sokat tanulmányozta a Királynõt, mert nagyon hasonlít, és nem csupán a ruha, a frizura miatt.
Gondolom a királyi család megrendelésére készült a film, ha ez így nincs is kimondva. Talán próbálnak mosakodni, bár nem értem minek? Ha eddig nem tették, kicsit már késõnek tûnik. Azt azért nem hiszem, hogy semmi közük sincs a filmhez!! Na nem mintha Dianá-t különösebben kedveltem volna. Sztem egy polgárlány, ha nem fanatikus angol hazafi, aki kész feláldozni az életét is a népéért, az ne menjen "királyfihoz" feleségül. Az nem mûködik, hogy a pompa, a csillogás, az emberek imádata az kell, de ami kötelezettség és áldozat vele jár, az nem kell!! Ez még Holywood-ban sem járja.. Sztem elárulta a saját családját, közben meg magát sajnáltatta. Nekem ez nagyon visszataszító volt. Persze a halálát azt nem kívántam.. Úgyhogy én nem különösebben csodálkozom a királyi család akkori viselkedésén.
x-tro 2007 jan. 18. - 13:07:36
(1/248)
Azt hiszem, kedves Dávid, nem láttad a filmet. Mert ha láttad volna tudhatnád, éppenhogy nem Diana haláláról szól, hanem csupán annak kapcsán az angol királynõ és családjának tétovázásáról Lady D. halálával kapcsolatosan, valamint a frissen megválasztott Tony Blairrõl, hogyan alakítja ki elsõ lépéseiben viszonyát a királyi családhoz, munkáspárti, tehát a királyság intézményéhez nem lojális angolként.

Ha negatív véleményed van, ne elõítéletek, hanem tapasztalat alapján tedd ezt meg. Ennek megszerzéséhez azonban elsõsorban meg kell nézned a filmet, másodsorban tanulnod kell, harmad, de nem utolsósorban még ezenkívül is sok filmet kell látnod.