Téma: A királynõ

8/10
drabál 2011 jan. 08. - 22:49:15 8/10
(208/248)
Ja és az egész film ezen konfliktus élezésére épült ,ami szerintem egy hülyeség.Mert tény hogy némelyekben biztos volt hiányérzet a királyi család érzelmi megnyilvánulását illetõleg ,de ez azért nem Istambul ,ahol a dervisek megtépik a ruhájukat és korbácsolják magukat.Gondolom sokan nem háborogtak . És van kbség a hiányérzet és az egész rendszer ledöntése között.Úgyhogy egy bulvár pletykából lett a film vezérfonala ,hiszen azzal nem állhattak elõ ,hogy bemutatjuk a felhajtást és a cirkuszt, mert akkor az egy dokufilm lett volna.
8/10
drabál 2011 jan. 08. - 22:38:36 8/10 Előzmény far vik
(207/248)
Én azért abban óvatos lennék ,hogy le fog esni az a szemölcs.Mert Angliának ,amelyik egy eredendõen konzervatív ország más nem maradt a világbirodalomból ,mint az emlék és az ahhoz szorosan kötõdõ monarchia.
8/10
drabál 2011 jan. 08. - 22:35:31 8/10
(206/248)
A népek szeretnek zokogni pláne ismert emberek temetésén(Ld. Kádár stb),Ráadásul ha fiatal és szép volt a halott ,akkor meg pláne.
far vik 2011 jan. 08. - 21:33:36
(205/248)
Egyetértek. Megkönnyezem mindig, pedig nem akarom. A királyi családot pedig sohasem szíveltem, úgy tûnik, a rendezõ sem nagyon. Önmagát túlélt formáció, mint egy leszáradó szemölcs. Le is esik hamarosan.
8/10
drabál 2011 jan. 08. - 20:03:27 8/10 Előzmény ShaeLynn
(204/248)
Azért ne vegyük teljesen készpénznek a film beállítását.a valódi királynõ lehet olyan intelligens ,hogy igenis mélyen érintette menye halála .Mit kellett volna tennie? Nyilvánosan zokogni,vagy hamut szórni a fejére? Királyéknál ez nem szokás.
Ford Mustang 2011 jan. 08. - 16:39:07
(203/248)
Röviden és tömören: nagyszerû film, mindenkinek ajánlom.
6/10
ShaeLynn 2010 szept. 10. - 20:43:41 6/10
(202/248)
Én írtam a szarvasbikás szimbólumot és abszolút úgy gondolom, hogy ezzel mondani akartak vmit. Lehet, hogy csak a rendezõ ötlete volt és a valóságban nem történt meg, de szvsz nagyon jól meg lehet húzni a párhuzamot a szarvas és Diana, valamint a nép és a királyi család reakciója között.
Van ez a gyönyörû nõ akit csodál az angolok(de más népek) többsége és amikor meghal totál váratlanul reagálnak rá, egy olyan embert síratnak akit talán nem ismertek jól, de mégis spontán módon elõtörnek az érzelmek.
Erzsébet ugyanígy reagál a szarvas elejtésekor, meglátogatja a tetemet. Aki nem szeret vadászni vagy távol áll tõle az ilyesmi, nem érti miért akarja látni, miért akar elbúcsúzni tõle. De hát az angolok többsége is elbúcsúzott Dianától a Kensington palota elé tonnaszámra odacipelt virágokkal. És a királyi család nem értette ezt a fájdalmat, nem értette miért történik mindez.
Erzsébet nem értette a népét, és a nép sem értette a királynõjét.
Talán azt gondolta, hogy Diana népszerûsége múlandó és csak a médiának köszönhetõ, meg Diana manipulációinak ahogy játszott ezzel a médiával. Nem fogta fel, hogy Diana mit jelentett az alattvalóinak, valószínûleg nem tudta õt gyászolni, úgy ahogy a népe semmiképpen. De a rideg viselkedése meg nem elfogadható, hiszen az unokái anyjáról volt szó.
Szerintem ez a film a királynõ mellett érvel a maga módján.
offtopic
fredi60 2010 máj. 25. - 16:04:38
(201/248)
Hát, talán jobban bele kellene gondolnod a dolgokba.
Károly megkérte Diana kezét, mert (többek között) kellettek a trónörökösök. Károly szerelme, Camilla férjnél volt és erre a szerepre nem volt alkalmas. Még ha hajlandó lett volna is elválni, úgy sem jöhetett volna szóba (lásd VIII. Edward - egy elvált nõvel, Wallis Simpsonnal tervezett házassága miatt kénytelen volt lemondani az angol trónról.)
Minderrõl Diana nem feltétlenül tudott. Hozzáment Károlyhoz és csak utána szembesült azzal, hogy férje Camillát szereti. Mégis gyerekekeket (trónörökösöket) szült neki.
És ezek ellenére Õ tehet mindenrõl? Mert Õ teregette ki az uralkodó család szennyesét (álságosságát)?
Kicsit furcsa a véleményed.
napraforgó 2010 máj. 25. - 10:19:02
(200/248)
Nekem egy csomó minden furcsa volt ebben a filmben. Pl. Mikor a baleset hírét megkapja a királyi család, összegyûlnek a nappaliban, mint egy átlagos család. Ott ül köntösben Mary királyné, a Queen Mom, Erzsébet és Fülöp herceg és nézik a TV-t. Mikor bejelentik a hercegnõ halálát, Erzsébet rögtön intézkedik: ki kell vinni a gyerekszobából a rádiót és a Tv-t, hogy a gyerekek ne hallhassanak a rossz hírrõl. Fülöp nagypapi rögtön elhatározza, hogy másnap elviszi vadászni a fiúkat, hogy elterelje a figyelmüket - látott is egy szép szarvasbikát, 14 pontosat (ez gondolom az agancsára értendõ). Aztán visszamennek aludni. Egy árva hang se arról, hogy "szegény Diana, milyen fiatal volt", vagy akármi. A Királyõ folyton az unokáira hivatkozik - azért nem megy Londonba, azért nem nyilatkozik, mert a "kicsikkel" kell foglalkoznia - de a két fiút gyakorlatilag nem is látni, csak egy pillanatra, mikor Károly bemegy a szobájukba. Furcsa, hogy két kamasz fiúnak - 15 és 13 évesek voltak akkor - nincs saját külön hálószobájuk, egy gyerekszobában(?) laknak. És a szobák mérete is olyan kicsi. Még a királynõ ágya is elég keskeny, Fülöp úgy noszogatja a nejét, menj egy kicsit arrébb, hogy én is elférjek. Szóval a film erölködik, hogy átlagos polgári családként mutassa be a királyi házat.
Aztán ott van Tony Blair, aki mint vén szatyorról beszél a királynõrõl, magáról meg mint a korona megmentõjérõl.
Hát mit mondjak, én többet vártam ettõl a filmtõl.
zsouzs 2010 máj. 24. - 22:05:09
(199/248)
Szerintem kapcsolj a Félelem.com-ra,talán az jobban megfelel az intellektuális érdeklõdésednek.
offtopic
Kattrin 2010 máj. 24. - 21:45:57
(198/248)
Akkor nézd a Terminátort.
Aramesi 2010 máj. 24. - 21:35:01 Előzmény Kattrin
(197/248)
Hát ez baromi unalmas...
NANU..! NANU..! 2010 máj. 24. - 21:34:51
(196/248)
Kár, hogy erre a csatra csak most kapcsoltam, mert ezt szivesen megnéztem volna, még nem láttam, de azt mondják jó kis Film... ?:(
Kattrin 2010 máj. 24. - 20:07:33
(195/248)
Megint csak az m1-en van nézhetõ film! :)
offtopic
mokusho 2010 máj. 24. - 18:02:00
(194/248)
Dinocska777, nem tudom, hogyan viszonyult a királyi család Diánához, de a hercegnõnek több száz évig kellett volna élnie, hogy annyi botrányt halmozzon fel, mint a Windsor-Mountbatten (ma már csak névleg Windsor, gyakorlatilag Mountbatten) család a XX. században. A Discoveryn ment egy sorozat (angol) a család viselt dolgairól, nem gyenge gyomrúaknak való. Diana a Spencer család sarja, nem tudom miben árulta el õket, egyébként a Spencer családnak kb ugyanannyi joga lenne a trónra, mint a Windsornak. Az új, a "királyi" családjába soha nem fogadták be. Hogy emberileg milyen volt, arról mindenkinek lehet saját véleménye, de az anyakirálynétól eltekintve (Erzsébet anyja), õ volt a királyi család egyetlen népszerû tagja.
idlosza 2010 máj. 24. - 09:30:15 Előzmény ShaeLynn
(193/248)
:) Szerintem is. Diana a vadászat istennõje.
aboriginal 2009 dec. 19. - 12:06:01
(192/248)
Nagyon jó amit írtál a szarvasbika és Diana szimbolikájáról. :)
A film hátterében tényleg egy sokak által rajongásig szeretett nõ húzódik, aki akkorra már nem volt a királyi család tagja. Ez igazi dráma. Gyászolni valakit, aki fontos és jelentõs a számunkra, csak egyedül lehet. Csodálatos képek voltak filmben a Balmoral kastély környéki tájakról, ahol valóban egyedül lehetett a királynõ, amikor csak akart. Ezt én nem kétlem, sõt ezt el is tudom képzelni Erzsébet királynõrõl. Egy felelõs vezetõ is képes elgondolkozni az élet súlyos kérdéseirõl, feltéve ha képes a valódi magányra.
Pont ez az, ami érdekessé tette számomra a filmet, benne Károly herceggel. Róla aztán nehéz elhinni hogy képes lenne ilyen elvonulásra. Talán az egész élete arról szól, hogy mindig mások társaságában létezett. Sírni is csak a teljes egyedüllétben lehet, az valóban õszinte.
6/10
ShaeLynn 2009 dec. 19. - 10:20:49 6/10
(191/248)
Én úgy gondolom, hogy a szarvasbika nem a királynõt szimbolizálta, hanem Dianát.
Diana volt az ûzött vad, aki végül áldozatul esett üldözõinek. Valószínûleg a rendezõ elképzelése az volt, hogy Erzsébet nem gyûlölte exmenyét, a szíve mélyén talán egy kicsit csodálta is, ahogy a szarvasbikát is.
Amikor megnézte a tetemet és azt mondta, reméljük nem szenvedett sokat, egyértelmû volt számomra, hogy ez valahol Dianára értendõ.
Borzasztó látvány volt a megcsonkított, lefejezett vad. Diana halála tkp így hatott az emberekre. Meghalt egy gyönyörû, kedves, a kívülálló számára végtelenül szimpatikus, melegszívû nõ.
A királyi család számára érthetetlen volt a nép reakciója. Ugyanakkor Erzsébet is pont úgy reagált a szarvasbika elejtésére, mint ahogy a népe reagált Diana halálára. Szinte sokkolta.
A rendezõ nagyon szerette volna azt érzékeltetni, hogy a királynõ talán egyedül, egy sarokban megsiratta Dianát, ahogy a szarvasbikát is. Ez az amit én soha nem fogok elhinni.
tdk 2009 dec. 15. - 16:08:36
(190/248)
Én ennél többre számítottam, összességében véve kicsit felületesnek éreztem. Azt viszont jól bemutatta, hogy milyen elvek mentén döntenek az uralkodó családon belül bizonyos dolgokról, és hogy bizonyos, a kívülállóknak fontos dolgokról pedig milyen könnyû megfeledkezniük. Vagy pl. hogy azok a (kicsit) szenzációhajhász TV-mûsorok, amik az embereknek tetszhetnek ebben a konkrét esetben, azok belsõ körökben bosszúságot is okozhatnak. Egyszóval a két világ szembenállása átjön a filmen.
aboriginal 2009 dec. 14. - 00:00:21
(189/248)
Szép munka volt a film. Erzsébet királynõ és Tony Blair megformálása nagyon jól sikerült. Károly herceg szerepe elég kényes lehetett az egész film számára, õt kissé megidealizálták. Camilla Parker Bowles, akit Károly 2005-ben feleségül vett, ki lett hagyva az eseményekbõl. Csupán egy eredeti Diana interjú tett említést róla; 'hárman egy kissé túl sokan voltunk a házassághoz' (Károly herceggel). Szintén nem szerepelt a filmben Károly és Diana két gyermeke, bár sok utalás történt rájuk.
Az szintén izgalmas kérdés, kiknek az érdeke határozta meg, netán befolyásolta, a film elkészültét. Vajon az író és filmkészítõk teljesen szabad kezet kaptak a döntõ fontosságú események feldolgozásához?
Sose fogjuk megtudni, hogy pl. Károly sírt-e amikor értesült Diana haláláról vagy amikor a holttestet meglátta Párizsban. Egy független mûvész filmje sok mindent másképp tudott volna elmondani, a valósághoz való 'látványos' ragaszkodás azonban ezt nem tette lehetõvé. A témaválasztás, fõként ilyen kevés idõvel az események után, lényegében mindent elõre meghatározott.