Téma: A királynõ

kessy6 2009 dec. 13. - 22:49:23
(188/248)
Igazán nincs mit! Jó olvasást! :)
Az elsõt elrontottam...titkos napló... :)
9/10
Almeda 2009 dec. 13. - 22:33:04 9/10
(187/248)
Köszönöm szépen! Az utóbbit már meg is találtam.
Pamutmaci 2009 dec. 13. - 20:08:16
(186/248)
Kedves Perechides, köszönöm, az A T channelre majd rámegyek.
Épp az Endgame megnézése során jött a gondolat, milyen szánalmas, hogy a filmkészítõ riporter autóját egy másik autó követi. Talán a média fénypázmáján kívül tartózkodó értelmiségi egy részét azzal lehet bevonni a játszmájukba, hogy foglalkoztatják a képkivetítõ, erõsítõként mûködõ Kedélyelmét.
kessy6 2009 dec. 13. - 20:04:13
(185/248)
Az egyik az említett Egy királynõ naplója, és megjelent magyarul. És elég kendõzetlenül írja le a "királynõ véleményét" (nem tudjuk,hogy valóban az-e)sok minderõl, számomra szórakoztatóan, de lehet,hogy valaki számára megbotránkóztató. Én nagyon sokat nevettem.

A másik: Carolly Erickson: II.Erzsébet, Egy királynõ portréja, és ez is magyarul, ha jól emlékszem aLibriben vettem. Ez inkább megrendítõ,de ugyancsak nagyon jó.
offtopic
perechides 2009 dec. 13. - 19:24:08
(184/248)
Kedves PamutMaci, nem vagy egyedül a véleményeddel, ha akárcsak sejtenék a kommentelõk, hogy az elitnek milyen a valós arca már attól ordítva okádnának vagy felakasztanák magukat az elsõ fára, mivel semmit sem tudnának kezdeni a megrázkódtatással, nemhogy ha még valós tudással is bírnának ebben a témában.
David Icke-kal, Maxwellel, Tsarionnal, Jonesszal, a Zeitgeisttal meg az összes lavávruK, amelyiknek sok videója elérhetõ a portálokon tessék nagyon vigyázni, mert az irányított ellenzék tagjai kivétel nélkül. A féligazságoknál, melyekkel ezek a kutyák operálnak, nincsen gonoszabb hazugság.
Ha ezt nekem hasonlóan elmondta volna valaki, akkor nemcsak több száz óra hazugságtól, de rengeteg kerülõúttól is megkímélt volna. Kérlek szívleld meg tanácsom, mert csak a jószándék vezérel.
És, hogy ne csak azt mondjam ami rossz: AnonymousTruther's channel on screwtube:) kötelezõ, ha tisztábban akarsz látni, és hajlandó vagy fájdalmat vállalni és könnyeket áldozni a témáért--és ez sajnos nem holmi szentimentális túlzás. Üdvözlettel: Gábor
Pamutmaci 2009 dec. 13. - 18:45:37 Előzmény yoz007
(183/248)
A hozzászólások igencsak szemben álló voltát tekintve felmerült bennem a kérdés: az ír oknyomozó riporter David Icke "The biggest secret" (http://tttweb.hu/index.php?rovat=ekonyvek&konyv=184 pdf 4,4MB)c. könyvében leírtak alapján (akárha csak a 10%-a igaz) hogyan vélekednénk Diana hercegnõrõl, és az angol "királyi" családról, illetve hogyan lehetne velünk megnézettetni egy díjakkal teletûzdelt, látszatszínfalak mögé mutató filmet. Mit számít a legtökéletesebb színészi alakítás, s a kimagasló mûvészi teljesítmény, ha a cél a tudatformálás, és történelemtorzítás?
9/10
Almeda 2009 dec. 13. - 18:26:51 9/10
(182/248)
Köszönöm!
filmbarbár 2009 dec. 13. - 18:10:02
(181/248)
A könyvet olvastam, 'A királynõ titkos naplója' volt a címe, vagy valami hasonló.
Egy rövid részlet a könyvbõl: http://sofaschool.eu/gapfill.php?gappa_id=139 (picit kell tudni hozzá angolul!)
9/10
Almeda 2009 dec. 13. - 17:13:41 9/10
(180/248)
Ha szépen megkérlek, megadnád a könyv címét? Magyarul is megjelent?

A filmrõl pedig csak annyit: véletlenül találtam rá, amikor legutóbb valamelyik csatorna adta, de tönkre tette az aznap esti programomat, mert képtelen voltam otthagyni a filmet...:-)
kessy6 2009 dec. 13. - 16:18:23
(179/248)
A film témájáról mindenki eldöntheti,hogy meg akarja nézni vagy sem,annak függévényében,hogy érdekli-e. E viszont nem csökkent a szereplõk játékának nagyszerûségén.
Helen Mirren elképesztõ,ha valaki nem szinkronosan nézi, és a youtube-on rákeres egy II. Erzsébet beszédrem,még a hangja tökéletes, a járásáról és viselkedésérõl nem is beszélve. Látszik rajta,hogy valóban rengeteget tanulmányozta az uralkodót. A külsõt nem is mondom,mert az nem az õ érdeme, ár az nem lenne elég, ha nem lenne olyan tökéletes,ahogy a táskát tartja vagy a szemüvegét fogja.

Azóta több könyvet is olvastam, az egyik állítólag a "titkos naplója",ami ha nem is igazságot ír le,akkor is feregeteges szórakozás,ha valaki szereti a nyers angol humort. Engem konkrétan hülyének néztek a villamoson,mert sokszor hangosan felnevettem.
Van benne egy rész,amikor a 60. életéve betöltése után elmegy orvoshoz,aki azt tanácsolja neki,hogy próbálja meg,ne hazavinni a munkahelyi problémákat. :) Reakció: Mégis hogyan? Gyakorlatilag a bolt felett lakom.... :D

A másik az életét meséli el, bár Diana haláláig nem jut el. Viszont elmeséli,hogyan született "átlagos" kislánynak,akik minden "kis sztár"-nak tartott,majd a nagybátyja lemondása után,hogy lett trónörökössé. Hogyan változott meg ennek köszönhetõen az élete,stb. Azokat a dolgokat,amiket a filmbõl is megtudhatunk,csak kicsit bõvebben. Érdekes,de nagyon kemény élet.
És ezt Helen Mirren istenien adja át/vissza.
eye 2009 dec. 13. - 15:09:38
(178/248)
Ma nézem meg a filmet. Nagyon tetszik, hogy milyen véleményeket, indulatokat és érzelmeket keltett ez idáig ez a film, - a hozzászólásokat áttekintve. Ezek alapján annyi bízton állítható; - a téma telitalálat!

Az angol királyi ház különösen (ámbátor, a többi sem kevésbé) érdeklõdésem egyik "kiemelt" területe. Hiszen õk egy nem átlagos, - legyünk bárhol a társadalom paletáján, - tõllünk hasonlíthatatlanul különbözõ életet élõ, de mégis csak nagyon átlagos emberi tulajdonságokkal rendelkezõ szûk elit világa, akiktõl mégis csak valamiféle morális többletet várunk el. Joggal, vagy jog nélkül?

Egy ilyen témájú film megtekintésének lehetõsége, - legyen bármilyen majd az összegzõ véleményem róla, - mondig örömet okoz számomra, mert lehetõséget ad a magam és mások szemléletének összevetésére. Ezért bízonyos értelemben hálás vagyok a film készítõinek és a csatornának, amelyik lehetõséget ad erre.
ondok 2009 márc. 26. - 19:32:37
(177/248)
Mondj egy ilyen szerinted mellõzött filmet.Ez a film bepillantást enged a kulissszák mögé,nem csupán egy politikai film,hanem egy korrajz is.Az biztos ,hogy nem lõnek benne, meg karate sincs benne,viszont annál érdekesebb,mert gondolom nem vagy bejáratos az angol királyi udvarba .Vannak emberek ,akik ilyen dolgok iránt is érdeklõdnek ,sõt idõnként még egy régi kastélyt is szívesen megnéznek belülrõl mondjuk.
leguan 2009 márc. 26. - 14:11:18
(176/248)
A csapból is az a h.lye politika folyik oszt akkor még filmet is csinálnak a ....e brit
királyi meg bleri dolgokról.
Elkezdtem nézni de mert csak anno Frears-tól tetszett a Hegyezd a füled.
Számomra az elmúlt 5 év legnagyobb filmes csalódása,annyi értelmes mûvészi film marad
díjak meg jelölés nélkül...ez meg besöpör egy csomót,merhogy diána hercegnõ...nem értem én ezt...másfél óra pocsékba ment az életembõl...ha fizetnének se nézném meg még1szer
7/10
kgyuri0 2009 márc. 26. - 11:21:56 7/10
(175/248)
Well!
Out of politics?
ondok 2009 márc. 26. - 01:30:17
(174/248)
Én is az vagyok:)
7/10
kgyuri0 2009 márc. 26. - 01:26:56 7/10 Előzmény Heathcliff
(173/248)
Kedves MsHeathcliff!
Mégis csak inkább nagyon komolyan venném írásodat, hogy kllóen kiderülhessem magam azon, hogy „alig titkolt elitista hajlamaid populista-demagóg toleranciája”.
Úgy látom tényleg a bögyödben vannak Windsorék, lehet, hogy a királynõ rajzszöget tett alád, vagy Károly meghuzigálta a copfod?
Sajnos az említetted móricka effektus igen elterjedt, jóval többeknek jut eszébe OV, mint az egészséges lenne. S fõleg az a probléma, hogy igazi mórickás pozitív lelkesültséggel.
S azt is meg kell jegyeznem, hogy e ténynek kedvezõtlen következményei sokkal inkább sújtani fognak, mint ha HelenMirren néhány indiszponált pillanattal kellet volna megküzdjön.
Hogy miért is vonzódok a királyi családhoz, hosszasan ecsetelhetném, de a lényegbe vágó alapokhoz tán nem is jutnék el.
Biztos, hogy sokat nyom a latba, hogy nem akarnak itt uraskodni, s ahogy a helyükön uraskodnak, az elismeréssel s tisztelettel tölt el.
offtopic
Heathcliff 2009 márc. 25. - 11:43:11
(172/248)
;) Remélem, nem vetted túl komolyan, amit írtam. Mármint nem vetted rossz néven.(Egyébként könnyen lehet, hogy több értelem és belátás szorult beléd, mint a brit uralkodó családba. Hm?)
Heathcliff 2009 márc. 25. - 09:08:23
(171/248)
Sir kgyuri0 (alig titkolt elitista hajlamaid populista-demagóg toleranciája részemrõl e cím) - miféle csáberõ vonz téged a brit királyi család csekélyke szexepillel bíró tagjaihoz? Hacsak az nem, hogy õk vajmi kevés veszélyt jelenthetnek rád - nem óhajtanak Magyarország megkoronázott urai lenni. Avagy tán megszállott olvasója vagy az Aktuell címû társasági zugszennypletykalapnak?
Helen Mirren cca. veled egyidõs. 83 éves koromban egy marék porhoz szeretnék hasonlítani.
Helen Mirren színészi játékának elemzése szorosan kapcsolódna ahhoz a filmhez, melyért BAFTA-, Golden Globe- és Oscar-díjat kapott. Akit a film érdekel, szívesen olvasná oldalakra rúgó elemzõ kritikádat. Orbán Viktor viszont nem köthetõ ide. Csak valami Móricka-szindróma alapján, akinek mindenrõl az jut eszébe.
7/10
kgyuri0 2009 márc. 25. - 01:36:27 7/10 Előzmény Heathcliff
(170/248)
Na, de kedves Ms Heathcliff!

Azt fel se merem tételezni, hogy igen radikálisan elítélõ nyilatkozatod a brit uralkodó elitrõl a királynõ szerinted nem teljesen elõnyös küllemébõl lenne levezethetõ.
Bizony öreg asszony már, 83 éves az idén, ha jól tudom. Jóval öregebb, mint pl. HelenMirren, akinek nem mellékesen az a foglalkozásához tartozik, hogy elfogadhatóan nézzen ki.
Feltételezem, te is, majd ha abban a korban fogsz leledzni, inkább HeleMirrenre fogsz hajazni, legalább is így szeretnéd.
Elnézésed, hogy némi nehezményezõ éllel viseltetem nem kimondottan barátságos megnyilvánulásod iránt, nekem a filmbeli királyi család rokonszenves volt, még az is lehet, hogy már eleve(a filmtõl függetlenül is) rokonszenvezek velük.

A politikusokra vonatkozó intésed vettem.
Azt vetném ellene, hogy bármennyire nehezen hihetõ, a megfogalmaztam gondolatokat a film keltette bennem. Mondjuk, éppen elhallgathatnám õket, de miért is? Hiszen e fórum arra lett rendszeresítve, hogy arra vállalkozók elõadják a film keltette gondolataikat. S ugyanilyen alapon leinthetnél akkor is, ha mondjuk HelenMirren színészi játékát elemezném több oldalon keresztül, mert azt is csak annak írnám, akit érdekel – pont úgy mint a politikusokkal kapcsolatos véleményem.
Heathcliff 2009 márc. 24. - 20:46:24 Előzmény kgyuri0
(169/248)
Mit is válaszolhatnék erre kgyuri0 -

Ne ítélj, hogy ne ítéltess.

Legközelebb pedig írj a filmrõl, légy oly szíves (és igényes). A politikusok iránti leküzdhetetlen érzéseidet pedig oszd meg azokkal, akiket érdekel.
Egyébként a film tényleg jó, és Helen Mirren valóban nagyszerû színésznõ. Királynõibb jelenség, mint az igazi Erzsébet. (A külsõre adni kell c. BBC-komédiasorozat Hyacinthja jobban hasonlít rá).