Téma: A királynõ

5/10
denilson 2008 márc. 03. - 19:28:25 5/10
(148/248)
De Erzsébet királynõ abszolút egy unalmas figura, nem kell róla filmet csinálni. Ennyi erõvel bármely ország vezetõjérõl lehetne filmet forgatni.
9/10
Zempy 2008 febr. 24. - 23:00:51 9/10
(147/248)
Nekem nagyon tetszett! Dokumentumszerû itt-ott, és mégsem, nehezen besorolható az biztos. Jó a rendezés, a forgatókönyv pláne, és hát Helen Mirren... tényleg maga a királynõ! Köszönhetõ ez persze a sminkesnek is, és a csodálatos színésznõnek, de én azóta már-már õt tekintem Erzsébetnek, a valódi pedig olyan idegen:)) Viszont szigorúan tilos szinkronnal nézni! Egy ismerõsömnek úgy volt meg, kíváncsiságból pár percet belenéztem abba a változatba is, és el is szörnyedtem! :)
9/10
n-kitti 2008 febr. 08. - 10:27:48 9/10
(146/248)
Na, jó, nem mûvészfilm, de nem is olyan, mint aminek "tökösnek" kell lennie. Ez egy életrajzi film, hogy pontos legyek. Egy olyan emberrõl, aki még él, és nem biztos, hogy jó ötlet lett volna túl arrogáns dolgokat belerakni. Elvégre mégiscsak a Királynõ. Ez a film annak a példája, hogy hogyan lehet egy nagyon is ismert történetet ( mert a Diana-sztori ilyen) más szemszögbõl megközelíteni. Javítsatok ki, ha tévedek de szerintem ez az elsõ alkotás, amelyik nem a "Diana istenítésre" alapul. Szerintem ügyesen érzékelteti, hogy a csillogás mögött, amit a családban Di képviselt, van más élet is. Ne értétek félre, én nem Diana ellen vagyok, sõt, az egész filmet azért néztem meg, mert õ érdekelt, de rájöttem, hogy õ csak egy része ennek a családnak.
9/10
n-kitti 2008 febr. 07. - 14:58:10 9/10 Előzmény vasati
(145/248)
Bocs, Vasati, de szerintem egy ilyen filmben nem az a lényeg, hogy "tökös" legyen, és hogy agyon sértegessen mindenkit. Ha erre vágysz, akkor vegyél kézbe egy bulvárlapot. Egyébként félre ne érts, nem akartalak megbántani, csak szerintem nem látod helyesen, hogy egy mûvészfilmnek mit kell nyújtania.
Meadow 2008 febr. 04. - 10:37:05
(144/248)
nem is tudom mit gondoljak errõl a filmrõl.ma éjjel néztem meg és már nagyon vártam,hogy lássam,de nem azt kaptam,amit vártam.
más szemszögbõl értettem meg dolgokat és ha ez volt a cél akkor jól sikerült a film,mert szerintem a királyi családot akarták emberibbnek bemutatni.Dianát meg úgy mutatták be mintha vmi hisztis ovodás lett volna,fõleg ahogy a Phillip herceg beszél róla.Egy biztos,hogy nem volt jó választás a Károly feleségének,mert Õ az a fajta Nõ volt ,aki képtelen volt múmiát játszani a királyi udvarban.Mindamellett a királynõt is megértettem,mert nem így nevelték és mást várt tõle a népe.nagy dilemma volt ez a számára,de az,hogy fejet hajtott Diana elõtt lehetett az egyik legnehezebb döntés életében.
A szarvas szerepét elmagyarázná vki??please
vasati 2008 febr. 04. - 09:53:54
(143/248)
Számomra megdöbbentõ, hogy ezt a filmet a sekélyes értelmetlen, és mondanivaló nélküli jelzõkön kívül mással is sikerült illetni.Nem tudom mit vártam, de ennél valami tökösebbet. Nem sért meg senkit és semmit, de nem mond vagy mutat ugyanúgy semmit és senkit. Ügyesen lavíroz, de ennek mi értelme volt?
5/10
denilson 2008 febr. 03. - 23:34:45 5/10
(142/248)
Ezt a filmet Helen Mirren jutalomjátékának találták ki, de igazából nem egy izgalmas személyrõl szól, legalábbis sztem az angol királynõ élete, szellemisége nem egy izgalmas projekt. És azt se értem, h ennek a filmnek miért kellett elkészülnie. Ha Diana hercegnõrõl készült volna egy mozifilm, az érthetõ, de II. Erzsébet királynõ...hát Stephen Frears tudja. Ezt a filmet zseniális alkotásként harangozták be, de elmarad a várakozástól.
9/10
n-kitti 2008 febr. 03. - 12:18:53 9/10
(141/248)
Akárhogy is ragozzuk, ez a film egy emlékezetes alkotás, függetlenül attól, hogy ki hogy viszonyul Blair-hez vagy éppen Dianához. Hogy mennyire nyalja Blair hátsó felét, azt nem tudom megítélni, de egyetértve az elõttem szólókkal, a film a volt miniszterelnököt egy népszerû, sikeres idõszakában ábrázolja, tehát, ez tulajdonképpen nem fenéknyalás, hanem tény.
10/10
Hesztia 2008 jan. 11. - 19:05:23 10/10
(140/248)
A Veszedelmes viszonyokat és a Gyönyörû mocsokságokat ne hagyd ki!
Egon Bondy 2008 jan. 11. - 18:31:35
(139/248)
Szkúzi, HesZtia... :)
Egon Bondy 2008 jan. 11. - 18:30:47
(138/248)
efes, kösz a tanácsot, nézek Fears-filmeket, ha lesz alkalmam.
Hestia, ebben igazad van.
10/10
Hesztia 2008 jan. 06. - 12:03:00 10/10
(137/248)
Azért azt nem szabad elfelejteni, hogy a film Blair politikájának kezdeti szakaszáról tudósít, és akkoriban valóban igen népszerû közszereplõ volt. Valószínûleg nem ok nélkül.
efes 2008 jan. 06. - 11:24:01
(136/248)
megérné pedig mélyebben is megismerned stephen frears filmjeit, mert érdemes. nem mondom, hogy kivétel nélkül hibátlan alotások, de egytõl egyig érdemesek a figyelemre. õ valóban a független, tisztességes rendezõk közé tartozik.
Egon Bondy 2008 jan. 06. - 08:44:55 Előzmény efes
(135/248)
Valamit félreértettél kedves efes, sem én, sem a HV-kritika - szerintem - nem állítja egy szóval sem, h. a film bulvár lenne. Ellenkezõleg, én azt mondom, REMEK FILM.
Ami meg Blair hátsóját illeti: Nekem ebben a filmben sokkalta rokonszenvesebbnek tûnt, mint a valóságban, persze ennek egyszerûen az is lehet az oka, h. a színész külsõre megnyerõbb volt számomra. Mindenesetre nekem az jött le a filmbõl, hogy Blairt sokkal inkább ábrázolja pozítív hõsként, mint bárki mást: egy olyan embert állítanak elénk, aki mindenek fölött lojális a királynõhöz (emlékezzünk azokra a jelenetekre, amikor a feleségét vagy a kollégáit cseszi le Õfelsége ostorozása miatt), ugyanakkor elég fasza gyerek ahhoz, hogy szembe is szálljon vele, ha kell. És még a királynõ színe elõtti esetlenkedése is kifejezetten pozitív színben tüntetheti föl, emberinek, "közülünk valónak" mutatva. Mindez persze nem azt jelenti, hogy politikai elfogultsággal vádolnám a film alkotóit, mert annyira nem ástam bele magam a témába, hogy ismerném az ilyenirányú nézeteiket. Lehet, hogy én voltam túl "szubjektív befogadó", amikor így értelmeztem Blair figuráját. :)
Tisztelettel: EB
10/10
Hesztia 2008 jan. 05. - 21:49:26 10/10 Előzmény Egon Bondy
(134/248)
Az neked fényesre nyalás, ahogy bemutatja a film, milyen szépen a maguk javára fordították a temetés körüli mizériát? A nép hercegnõje ugyebár... Vagy az a (fiktív) jelenet, amikor a királynõ felkéri, hogy legyen az ország miniszerelnöke? Alig volt égõ.:)

Mellesleg ugyanez a gárda készített korábban egy tv-filmet, ami pont hogy ízekre szedte Blair politikai karrierjét. (Pont a jövõbeni botrányokra kikacsintás az a mondat is, ami a legutolsó jelenetben elhangzik Erzsébet szájából, miszerint az egyszer fent, egyszer lent egyszer megtörténhet Blairrel is...és meg is történt) Ja, és készül egy újabb film ebben a témában, ami alig hiszem, hogy kesztyûs kézzel bána majd vele.
efes 2008 jan. 05. - 19:25:52
(133/248)
hát, amennyiben a fenék fényesre nyalását az jelenti, hogy az illetõt egy idiótán vigyorgó, ám tehetséges oxfordi öregdiáknak ábrázoljuk, akkor ebben a filmben tony blair seggét valóban fényesre lefenyelte stephen frears.

szerintem a heti válaszos kollegina téved, vagy csak rosszul értelmezi azt, amit valahol az egyetemen hallott, hogy ahol lady d. feltûnik, az a bulvár. ez nagyjából így is van/volt, de ez a film éppen a kivétel. frears rendezése mértékadó és hiteles, és fõleg: bátor. kritika tõlem: http://port.hu/pls/w/GENERAL.article?i_area_id=2&i_article_id=8531
Egon Bondy 2008 jan. 05. - 19:13:01
(132/248)
Na, most még elolvastam a Heti Válasz kritikáját is, csaknnem tökéletesen foglalja össze, amit én is gondolok a Diana-ügyrõl és filmrõl, ajánlom mindenkinek.
EB (és nem EG:)
Egon Bondy 2008 jan. 05. - 18:57:39
(131/248)
Csak most láttam a filmet.
Amirõl eddig senki nem írt: Ezzel a filmmel elsõsorban Blairnek nyalták tükörfényesre a fenekét, s közel sem a királyi családnak, bár tény, hogy nem is mocskolták õket a bulvárlapok stílusában. Blair fényezésétõl eltekintve azonban véleményem szerint remek a film.
És akárki akármit mond: Lady Diana egy butácska, laza erkölcsû nõ volt. Egyetlen iskoláját nem volt képes befejezni. Emelett nyilván kedves is volt, és kétségkívül álomszép, ezért is építette fel belõle a média a szívek királynõjét, meg a nép hercegnõjét, aki aztán olyan Dior-kosztümben ment néger gyerekeket simogatni, amelynek ára bármely közép-afrikai ország évi költségvetését betakarta volna. Diana egy ideig nyilván élvezte is a körülötte levõ felhajtást, a segélyszervezeteknek is jött tett egy ilyen reklámarc, a bulvárlapok pedig prospáraltak a nevével a címlapon. Szóval mindenki jól járt és ez volt az igazi etetés. És ha a királynõnek volt valami hibája, az az volt, hogy nem értette meg a prolik észjárását, akik egy teljesen ismeretlen nõ halálán képesek úgy zokogni, mint a nyeretlen kétévesek.
Maradtam tisztelettel: EG
kessy6 2007 szept. 12. - 02:11:05
(130/248)
En nem lattam magyarul......de kiindulva ket dologbol,nem is akarom.....
1. Igy tenyleg nagyon-nagyon hasonlitott a hangja a kiralynohoz......(ha youtube-on egymas utan hallgat az ember egy a Kiralyno altal tartott beszedez,meg a film egy reszletet,tenyleg elkepeszto)
2.Elizabeth I. cimu ketreszes tv minisorozata megvan angolul es nemregen neztem magyarul.......annak ellenere,hogy szerintem a magyar hangok szenzaciosak - altalaban - a filmet kifejezetten elrontotta a szinkron.De nagyon!!!!!
A beszed,amit a katonakhoz intez az elso resz vegen.......az volt a melypont.......

Hamori Ildiko biztos nagyon jo,de ha eloszor az eredeti nyelven latja az ember,utana mar nem az igazi,akarmilyen jo is a magyarhang.....
hozzászóló 2007 aug. 02. - 16:13:03
(129/248)
Sziasztok!

A filmet kiadták DVD-n és ott már szinkron is volt!
Hámori Ildikó volt Helen Mirren magyar hangja, aki kiválóan oldotta meg a feladatot!
:-)