Téma: A királynõ

9/10
n-kitti 2007 aug. 02. - 10:44:22 9/10
(128/248)
Hát igen. Én moziban láttam, és akkor még csak feliratos volt. Nem is tudtam, hogy szinkronizálták. Tényleg? Mindegy, szóval szerintem Helen Mirren hangjával jobb, mert úgy igazán hasonlít a Királynõjéhez.
Olvastam a neten egy cikket, hogy Camilla azt nyilatkozta, hogy nem akar Királynõ lenni. Persze, már megmondták neki, hogy nem is lehet, úgyhogy gondolom próbálja szépíteni. Ebben is majmolja Diana 1995-ös interjúját, amiben azt mondta, hogy a Szívek Királynõje szeretne lenni. Hát Camilla drága, a királynõi címrõl asszem lecsúsztál. Sajna be kell érned a Cornwall hercegnõje címmel. :)
csaysee 2007 júl. 31. - 11:47:10
(127/248)
ugy veszem eszre h mindenki angolul latta csak en nem hat meg kell nezem ugy is !
csaysee 2007 júl. 31. - 11:39:17
(126/248)
hat nekem akkor sem tetszett tulzottan Tony Blair-t jatszo szinesz alakitasa
kessy6 2007 júl. 30. - 23:43:51 Előzmény csaysee
(125/248)
Tony Blair szerepere tokeletes embert jatszottak.
1. Mar egyszer jatszotta,tehat pontosan ismerte a szemelyiseget.
2. Mivel Blair valoban ilyen a szinesz ezt a szemelyiseget maximalisan hihetoen,elethuen alakitatotta.
A hangja, a viselkedese........

Nekem a kedvencem az elejen,AHOGY Helen Mirren mondja:
"Mr.Blair,I ask the question." (az az arckifejezes.......)
csaysee 2007 júl. 29. - 16:54:31
(124/248)
a szarvasos jelenet meghato volt de erdekes h a kiralyno rogton oda ment amint hallotta h a szarvast lelottek de Dianaert nem nagyon akart elmenni Londonba

u.i. Tony Blair-t egy oan bena ficsur jatszotta h az siralmas
Lisa111 2007 júl. 29. - 16:03:34
(123/248)
Szerintem nagyon jó volt Helen Mirren !
A szarvasos jelenetek meghatóak voltak, és mikor Blair mondta neki, hogy Let's keep in touch, és erre, ahogy mondta a Queen, hogy Let's , hát az csúcs volt.
És annak is örülök, hogy végre egy érett színésznõ kapta az Oscart (2 éve nagyon szorítottam Annette Beningnek), nem vmi fiatal csitri.
csaysee 2007 júl. 29. - 09:31:44
(122/248)
hello ma neztem meg a filmet es sztm Helen Mirren nagyon megerdemelte az Oscar-t m sokkal nehezebb egy tortenelmi szemelyiseget megformalni plane ha meg el is
Dianat sem szerette a kiralyno es most Camilat nem szereti
9/10
n-kitti 2007 jún. 26. - 10:48:14 9/10
(121/248)
Én most olvastam két könyvet is Dianáról, amit Paul Burrell írt, a férfi, aki huszonvalahány évig szolgálta a Királynõt és Dianát is. Az õ könyve tulajdonképpen megdönti a filmet, mert határozottan kijelenti, hogy a Királynõ és Diana nem utálták egymást, sõt, Diana jobban megértette magát vele, mint férjével valaha. Ettõl függetlenül nyilván van némi igazság a filmben, de ne feledjük: A Királynõ nem látta a filmet! Szóval tiltakozni sem tudott...
kessy6 2007 máj. 24. - 01:08:42
(120/248)
Nehany honappal a film forhatasa utan:
DSI Jane Tennison: "Don't call me ma'am! I'm not the bloody Queen!"
Nem tudom,hogy szandekos volt-e,de vicces volt az o szajabol hallani.
kessy6 2007 máj. 09. - 18:43:29
(119/248)
Lil1 2007 máj. 06. - 19:14:56 Előzmény n-kitti
(118/248)
Helen Mirren NAGYON jót alakított!és a film is nagyon jó volt!
Zolkó 2007 ápr. 08. - 08:54:32
(117/248)
Most jutottam el odáig, hogy megnézzem a filmet, Dávid barátunk hathatós "ajánlásának" ebben nem kis érdeme volt:)
Eléggé dokumentarista jellegõ, és ebbõl kiindulva joggal feltételezhetjük, hogy így igaz, ahogy bemutatták. Helen Mirren nagyon jó volt, és a többi alakítás is rendben volt. Összességében nem tett rám nagy hatást a film, inkább úgy jellemezném, hogy érdekes.
kessy6 2007 ápr. 01. - 01:04:52
(116/248)
En is erre a kovetkeztetesre jutottam.....bar engem Helen Mirren alakitas fogott meg nagyon.......de ezt mar mondtam egy parszor......:)
kessy6 2007 márc. 29. - 14:46:17
(115/248)
Teljesen egyetertek............
Ugy gondolok az kritizaljon egy filmet,aki tudja hogyan kell jobbat csinalni,es meg is tudja csinalni.........Es ha ezt bebizonyitotta,akkor kritizaljon masokat.
En ezert nem szeretem a kritikusokat.
Reszemrol ott kezdodik egy jo film,ami sokadik nezesre se valik unalmassa.
Es ez olyan.........mostanra eleg sokszor lattam mar..........nem hiszem,hogy szenzaciohajhasz,azt sem,hogy a kiralyno engedejet kertek volna hozza,annal szabadabb a filmszakma.
De szerintem termeszetes,hogy Anglia talan leghosszabban tronon levo,raadasul elo uralkodojat,nem fogjak borzalmasnak bemutatni,meg ha olyan is volt.
Amit ketlek..............O is csak ember..........es abszolut hiheto,sot elkepzelheto,hogy tenyleg igy neveltek,hogy az erzeseit tartsa meg maganak.Es nem tudott,mit kezdeni a helyzettel...........
Es szerintem ebben volt nagyon jo Helen Mirren,ahogy eljatszotta,mikor elobujik a felszin alol az erzo ember.........
De ami nagyon jo a filmben,mikor a vegen mondja TB-nek,hogy azert segitett neki az ujsagokka,mert felt,hogy egyszer o is igy jar...........:) Kis eloreutalas,ismerve a jelent......:D:D:D

Ha meg valaki nem latta volna SAG Award atvetelet,keresse meg youtube-on........erdemes..........kis kritika a kiralynonek......:D:D:D
9/10
n-kitti 2007 márc. 29. - 13:58:13 9/10
(114/248)
Nos igen, semmi kétség, Mirren megérdemelte az Oscar-t. És akárki akármit mond, szerintem a film is megérdemelte az összes díjat amit kapott. Sokan mondják, hogy szenzációhajhász. Kérdezem én: miért? Csak mert volt valakinek volt bátorsága egy kicsit más filmet csinálni, mint a többi Diana-sztori? Jó, nyilván azért nem lehetett nagyon rossz képet állítani a Királynõrõl, hiszen õ még él, és megnézheti, Diana viszont már nem. Azon kívül viszont azért nem tüntette fel a Királynõt sem túl jó színben (hát végül is ahogy nézzük) de egyes szereplõket, mint például Károly herceg kifejezetten félõrültnek állít be. Na jó, mondjuk ahhoz képest, hogy Károly volt Diana férje (akár elválltak, akár nem) szerintem a film eléggé mellékszereplõként kezeli. Én is szeretem ezt a filmet, persze nem tökéletes, dehát tökéletes alkotás nem létezik. Nagyon élethûnek látszik, nagyon jó színészekkel, de mint látjátok a negatívabb véleményeket is ki lehet fejezni anélkül, hogy akárkit is megbántanánk, mint azt sokan tették a fórumban.
kessy6 2007 márc. 28. - 22:38:33
(113/248)
Igen,talan ez a legdurvabb az egeszben........nagyon szeretem,ahogy jatszik....bar az Oscart ezert kapta,de az Elizabeth-ben is isteni kiralyno volt........a Calendar girlsben meg egyenesen hilarious.......volt egy jelenet,amikor egy rosszkor jott kohogesnek koszonhetoen,majdnem sikerult megfulladnom.......
Raadasul,amit a SAG Award atvetelekor mondott.................foleg,ahogy mondja............:D:D:D:D:D
kessy6 2007 márc. 20. - 22:18:01
(112/248)
Eppen harmadjara nezem............ez a no fenomenalis.......a mimikaja,ahogy jatszik......sokszor nem mond semmit,csak ahogy jatszik.........tobbet mond ezer szonal........divine!!!!!!
9/10
n-kitti 2007 márc. 20. - 14:19:33 9/10
(111/248)
Igen, igen, Diana nem volt szent. De nem is tudom, miért várták ezt el tõle! Õ is ember volt! De attól még lehet tisztelni, és szeretni. Igen, valljuk be voltak hibái, de ettõl tényleg egy cseppet sem lett kevesebb. Sõt...
Newcastle United 2007 márc. 19. - 09:18:11
(110/248)
"aki ahhoz képest, hogy egy idõs (király)nõt játszott (és egyébként 61 éves), a díjkiosztókon mint egy negyvenes bombázó mozgott"

És akkor mi van? A való életben nem Mirren a brit királynõ. Az meg nehogy már baj legyen, hogy jól tartja magát. Ez szinte minden színészre/színésznõre igaz a filmiparban.
Newcastle United 2007 márc. 19. - 09:15:35
(109/248)
Nekem is tetszett a film. Azt meg nem értem, hogy miért baj, hogy Frears inkább a monarchia mellett állt ki, manapság úgyis csak belerúgni divatos az ilyen "elavult" intézményekbe. Szóval nálam ez külön plusz pont volt. Az alakítások pedig valóban nagyszerûek voltak. Mirren mellett még Michael Sheen tetszett nagyon, teljesen ugyanolyan volt a hanghordozása, mint Tony Blairnek. Egyébként meg észrevettétek, hogy a film egyik jelenetében milyen mez volt a miniszterelnökön?:)