Téma: A Kisasszony

malvinkicska 2014 okt. 06. - 19:40:30
(93/393)
A mai epizód is nagyon jó volt, vajon mit forgat a fejébe a kisasszony , a társalkodó nõért cserébe. Az Ana apja nem akarja a lakásából kitenni Dimast és Augusto úrat az unokájával. Az Ana anyja félcédulás ezzel a fogadalommal, de a lány nem fogad neki szót jól teszi.
Pünkösdi Kató 2014 okt. 06. - 18:19:04 Előzmény Pávaszem
(92/393)
Köszi, hogy megírtad a 10. dalt, én is ezt kerestem, nekem is ez tetszik a legjobban. Olyan vidám, énekelhetõ:)))
Pünkösdi Kató 2014 okt. 06. - 18:13:44
(91/393)
Nem is értettem amit írtál... :) De így már világos. :) Nekem egyre jobban tetszik. az elején azt hittem, annyi lesz, hogy Rodolfo hónapokig fog járni a kisasszony után, rabszolgákat ütik-vágják, Ricardo lassan a dadáról fog álmodozni, Dumas otthagyja a nyomdát, szóval semmi izgalom. De jött a fekete lovag, Dumas mégsem felszabadított rabszolga, Ana végre napvilágot látott, a fiúk egyre elszántabbak, a bál, a rabszolgabirtokosok - egyenlõre - csendben lázadnak, Dumas nyíltan nekitámad a bárónak, stb. stb., szóval nekem egyre jobban tetszik.
_Trixy 2014 okt. 06. - 17:08:18
(90/393)
Én is nagyon megszerettem (újra) ezt a sorozatot. Elkezdtem olvasni a könyvet is. 10 kötetes, de a sorozat az elsõ hat fejezetet dolgozza fel. 7-10. fejezet pedig a folytatás (persze nem tudtam megállni, és beleolvastam :), a legutolsóba nem, mert azt még nem sikerült beszerezni )
A könyv elég jól követi a sorozatot (vagy fordítva). Vannak olyan részek, ahol egy-egy jelenet jobban ki van dolgozva a könyvben, de van olyan is, ami a könyvben egy bekezdés (kb. 5-6 sor) a sorozatban pedig két részen keresztül foglalkoznak azzal a résszel.
És mivel tudom, mi lesz még, alig tudom kivárni, míg a sorozatban oda nem érnek ...

Régen kötött le ennyire egy sorozat ...
malvinkicska 2014 okt. 06. - 11:07:04
(89/393)
Elnézést a nem szó nem kellett volna az elõbb, valahogy véletlen el ütöttem, tehát imádom ezt a sorozatot.
malvinkicska 2014 okt. 06. - 07:08:09
(88/393)
Szerintem itt lehetne mirõl fórumozni, ha már látták sokan ezt a sorozatot , én nem nagyon szeretem , jónak találom a színészek is ragyogóak, a téma meg teljesen más, mint amiket nézni szoktunk, mert a Mexikóiak nagy része feldolgozás. Aztán tele vannak butaságokkal van amit menet közben abba hagytam, mert nem bírom, hogy hülyére vesznek. Nem szeretek nagyon le írni senkit, de ami nem jó annak hangot adok normális hangnemben, ha másoknak tetszik jó szórakozást hozzá.
Pünkösdi Kató 2014 okt. 05. - 20:55:22
(87/393)
Milyen embersége van a bárónak? Én egyet vettem észre, amit említettél is Justinoval kapcsolatban. Másra nem emlékszem.
Pünkösdi Kató 2014 okt. 05. - 20:49:36 Előzmény Pávaszem
(86/393)
De aztán el is hessegette a rossz lelkiismeretét, mikor Bengino elsztorizta, hogy a testvére ott halt meg.
A bálból nem sok semmi lett. :(( Úgy vártam, fõleg az álarcos és a kisasszony találkozását, akár Adelide körülkeringését, Ricardóról ne is beszélve, erre hipp-hopp vége lett. :( Jó pár részt lehetett volna belõle csinálni. De Ana tényleg csinos, tetszett, ahogy fellázadt végre. Igazán mondhatta volna, hogy: anyám, ha akarsz, menj te a zárdába!
Pünkösdi Kató 2014 okt. 05. - 20:46:08 Előzmény Pávaszem
(85/393)
De Rodolfo nevének utolsó betûjét u-val ejtik, röviden. Nekem ezt tûnt fel.
Pünkösdi Kató 2014 okt. 05. - 20:44:50 Előzmény malvinkicska
(84/393)
A legutóbbi virágot Rodolfo hogy tette az ablakba? Amikor Sebastiao felajánlotta szolgálatait, azt hittem, hogy Bengino fogja a virágot odacsempsztetni Sebastiaoval. Annyira nem értek egyet, hogy Benginot bevonta Rodolfo a fekete lovag titkába, úgy tudtam, hogy el fogja kotyogni a dolgot... Jó, még nem teljesen kotyogta el, de már azt sem tart sokáig szerintem.
offtopic
Pünkösdi Kató 2014 okt. 05. - 20:41:28 Előzmény malvinkicska
(83/393)
Megértelek, én is szeretek sorozatokról beszélgetni, de ehhez az is kell, hogy jöjjenek a nézõk fórumozni. Egyik fórum ilyen, másik olyan. Az indexen van az Örvény fórum, 30 éves sorozat, de semmi érdemleges. Pedig én dobtam fel pár hónapja témákat, gondolatokat, de semmi. :((((
Pünkösdi Kató 2014 okt. 05. - 20:39:26 Előzmény malvinkicska
(82/393)
Bizony, a szinkron igen jó. Dumasnak nagyon eltalálták, Ricardohoz is illik, ha felcserélnék õket, visítanék. Nina hangján is hallatszik a tisztelet Szent Ritához. Juliana hangja kis szende, Adelide hangját nehezen szoktam meg, de õ is passzol.
malvinkicska 2014 okt. 05. - 18:27:23
(81/393)
Nem is eget rengetõ dologra gondoltam, a báró részérõl de szó nélkül úgy sem hagyja, mivel már most el akarja, hogy költözzenek D-ék, igen itt sokkal emberibb, mint szokott.
Quantumleap 2014 okt. 05. - 11:36:48
(80/393)
Hopp! Egy lényeges szó kimaradt:

Ebben a sorozatban valahogy nem vitték olyan magasra a KEGYETLENKEDÉSI faktort, mint másik említett sztoriban.
Quantumleap 2014 okt. 05. - 11:34:36
(79/393)
Már említettem itt korábban, szerintem a bárónak egy kicsit túl sok az emberséges, pozitív vonása ahhoz, hogy az Isaura Leonciójához hasonlítsuk. Beszéljünk akár a szintén De Falco által alakított '76-os feldolgozásbeli karakterrõl, vagy a 2004-es feldolgozás beli Leopoldo Pacheco által alakítottról (utóbbinál mindenképp fényévekkel emberségesebb, mert az a figura tényleg egy emberbõrbe bújt sátán volt). Egy példa: Miután eloldoztatta Justinót, még megengedte, hogy egy napot pihenjen, mielõtt újra beáll a rabszolgamunkába. Igazából egy összetettebb figura, akit nem lehet teljesen gonosznak elkönyvelni. De mindemellett viszont mentális problémái vannak. :) Ami Brunót, a felügyelõt illeti, õ is igazából csak egy Francisco-light. :) Ami pedig a Kapitányt illeti... Kár, hogy itt a porton nem lehet láthatatlanná tenni szöveget, mert akkor spoiler jelzéssel kifejteném a véleményemet a sztori bizonyos késõbbi dolgairól. Ebben a sorozatban valahogy nem vitték olyan magasra a faktort, mint másik említett sztoriban. De ez is regény alapján készült, emlékszem, az elsõ vetítésekkor kapni is lehetett magyar könyvesboltokban több fejezetre bontva.
malvinkicska 2014 okt. 04. - 09:16:03
(78/393)
Igen most már biztosan izgalmas lesz, mivel a báró, és a lánya nem értenek egyet, az álarcos sem, csak a kisa nem tudja az álarcos valójában ki. A pap mikor beszélgetett a kisa-al még sírt is mikor megtudta a teljes igazságot D személyével kapcsolatban, és találkozni szeretne vele, de még az atya, is fél a találkozótól.
10/10
Pávaszem 2014 okt. 03. - 19:40:59 10/10
(77/393)
Élezõdik az apa-lánya konfliktus.
malvinkicska 2014 okt. 03. - 06:47:21
(76/393)
Ezek a színészek érzéssel játszanak magukat adják , aztán ráadásul még jól is néznek ki, igen Rodolfo egy csábos, igazi lovag , de mondjuk D is jól alakít.
10/10
Pávaszem 2014 okt. 02. - 19:55:25 10/10
(75/393)
Megrendítõ volt, ahogy a Kisasszony felismerte Rafaelt. Annyira átéreztem, mit jelenthetett ez neki.
Bírom Rodolfonak ezt a huncut mosolyát :)
malvinkicska 2014 okt. 02. - 19:23:44
(74/393)
Lekerült a fátyol igazán szép Ana, lett is nagy galiba, mert Dimas olyan verset mondott a báró vette a lapot, sõt a kisasszony is rá jött hogy kinek a gyereke D. Az akár ilyen hamar vége egy résznek, biztosan érdekes lesz a folytatás a báró erre lépni fog.