pacica 2008 márc. 30. - 15:03:00
(680/20140)
Megnéztem és vicces volt, jókat nevettünk a párommal.
Kinek indult újra a régi aranyórájjjjjjaaaaa? éééésss valakinek leesett a kanál a tv tetejjjérõõõll?
babi99 2008 márc. 30. - 14:56:15
(679/20140)
mert te sohasem láttál ilyet
babi99 2008 márc. 30. - 14:53:42
(678/20140)
és akkor gömbvillám sincs?
1/10
sysxa 2008 márc. 30. - 14:49:27 1/10
(677/20140)
A legkisebb hatás elve (legegyszerûsítve):
Ha egy jelenségre több magyarázat létezhet, mindig a legkisebb energiával megvalósítható mûködik.

Azaz, ha például egy kanalat meg lehet hajlítani agyi energiákkal (ami U.G.-nél sokszor nem mûködik - furcsamód mindig olyan esetekben, amikor ellenõrizni szeretnék - mert éppen nem elég erõs a tudata...), vagy meg lehet hajlítani kézzel is, akkor a kézzel hajlítás mûködik...

Link: http://www.indavideo.hu/video/James_Randi_Uri_Gellerrol_es_Peter_Popoffrol (5:40-nél kezdõdik az általam leírt példa)
1/10
sysxa 2008 márc. 30. - 14:30:20 1/10
(676/20140)
Nem akarok mindenáron vitázni, és meggyõzhetõ is vagyok a jelenlévõk többségével egyetemben, de ehhez szükségünk lenne arra, ha nem csak ilyeneket olvashatnánk: "láttam valahol", "olvastam valahol", "hallottam róla valahol". Megbízható forrásokat, linkeket szeretnénk kapni, és akkor kialakulhatna valamiféle normális párbeszéd a "két oldal képviselõi" között.

Ez így sajnos csak vagdalkozás a szavakkal :-(

Így a HIT keveredik a TÉNYEKKEL.
Dantes 2008 márc. 30. - 14:13:47
(675/20140)
Áh, hagyjuk.

Randi egy irigy kutya akinek az szórakozása hogy más embereket feketít be.
De hagyjuk én tévedtem, semmi különös nincs a világban, mindent tudunk és értünk nem létezik semmi paranormális.
Legyen nektek igazatok, bánom is én.
1/10
sysxa 2008 márc. 30. - 14:05:31 1/10
(674/20140)
Errõl tudnál egy linket megosztani velünk?

Tudomásom szerint még senkinek nem fizették ki az 1.000.000, azaz egymillió dolláros díjat, ami azért jár, ha valaki ELLENÕRZÖTT körülmények között bizonyítja paranormális/természetfeletti/okkult képességeit. (http://www.randi.org/joom/challenge-info.html)
Minden jelentkezõ elvérzett a felmérõ kisérleteken...

És szerintem nem válasz, hogy pl. U.G. azért nem csinálja meg a tesztet, mert nincs szüksége a pénzre. Itt BIZONYÍTHATNÁ álllításait, a felesleges 1.000.000 dolláért pedig odaadhatná alapítványoknak.

Amúgy James Randy nem csaló, egyszerûen (és bevalottan) bûvész, aki nem rajong azért, ha más bûvészek mágusnak/angyalnak/stb. állítják be magukat.
Dantes 2008 márc. 30. - 13:58:50
(673/20140)
Nekem a rajzolós tetszett...már ha nem beszélték meg elõre, de azt nem tudhatjuk, ugye.
1/10
pleb 2008 márc. 30. - 13:23:39 1/10
(672/20140)
Na, többet vártam volna ettõl a show-tól. Nem vok szkeptikus a témával kapcs, de ezt elõre simán megbeszélték, arra mérget vennék. Ez a show egy nagy semmi volt. Remélem ápr. 5-én nem ilyen látnokok, gondolatolvasók jönnek, hanem kanálhajlítók, tárgymozgatók stb, mert abban inkább hiszek, mert azt nem lehet megbeszélni elõre. A sztárvendégek is azért kellettek, hogy reklámozzák a mûsort, illetve, hogy megnézze az ember. 10/2. Talán a kígyós volt a legjobb mindközül, de az sem fogott meg eléggé.
Dantes 2008 márc. 30. - 12:39:26
(671/20140)
Ja igen azt le felejtettem, Randi Geller esetében is csak azt bizonyította, lehet kanalat hajlítani csalással is.
Azt nem hogy Geller csaló.
A kettõ között van némi különbség.
Dantes 2008 márc. 30. - 12:38:02
(670/20140)
Nha. Akkor milyen bizonyítékok vannak Geller ellen?
Tudod ezzel az a baj, hogy a szkeptikusok nem fogadják el a mellete szóló bizonyítékokat (én tegnap egy rakás ilyet mondtam) én meg nem fogadom el az ellenne szólókat!

Mert tudod kik találtak ellene bizonyítékot?
Olyanok mint James Randi! Az úriember, sima bûvész, azzal foglalkozik, hogy befûtson /le rántsa a leplet a Geller félélrõl.
Ám néha nagyot koppan. Volt egynagyon hosszú kísérlet sorozat, ahol alany, a fényképezõ gépre ak akaratával vitt fel képeket! Több százszor végig csináltatták vele,(csak a rend kedvéért, laboratórimban, todósok, az egész hiteles és csalás mentes volt) és nem jöttek ár hogy csinálja.
Ellenben Randi be bizonyította hogy csaló. Úgy hogy õ is csinált ilyen fényképeket.
Nos, a gond az õ tényleg bûvész mutatványt csinált, de laborokban vizsált illetõ, hogy bûvészkedett volna tudós sokal, mûszerekkel körül véve?

Aztán meg égett Randi pofája, mert a kutatást végzõ tudósok ki jelentették ,hogy szó sincs csalásról.

Na, ezt csak azért írtam le, hogy vigyázzunk az ilyen nagy le leplezõkkel, mint Randi.

Mellesleg tegnap is mondtam Egely György jól ismeri Gellert és szerinte nem csaló, valamint be írtam tegap egy Nobel-díjas nevét, aki szintén ki áll Geller mellet.

Nos, ha nem gond, én inkább hiszek egy Nobel-díjasnak, vagy Egelynek, mint James Randi-nak, meg a nagy leleplezéseinek.
movhu 2008 márc. 30. - 12:25:43
(669/20140)
Megírtam a véleményemet róla:

http://mover.blog.hu/2008/03/30/gellert_kapott_buveszek

Egyszerûen nagy népbutítás az egész, lezsírozva elõre, a külföldi adások remake-je, egyébiránt pedig bûvésztükknek is gyengék a produkciók. Rodolfo is jobb volt náluk.
Dantes 2008 márc. 30. - 12:17:56
(668/20140)
Jó ok.
De itt tegnap nem errõl folyt a vita, hanem arról hogy ilyen egyáltalán nem létezik és kész!

De tekintsünk el attól ,hogy ez show-mûsor, és össze beszéltek dolgot is hagyjuk, csak a játék kedévért.

Lehetséges a dolog? Ez itt a kérdés, lehetséges-e hogy rajzol valamit egy ember, és másik a parafenomán tökéletesen le rajzolja a dolgot! Nem csak nagyjából,tökéletesen!

Én azt mondom a dolog lehetséges,hapedig igen, akkor akár az ebben a mûsorban szereplõ rajzos pasas is igazat mondott, persze nem tudhatom. Akkot hinnék benne jobban, ha teszem azt, azt vennék fel kamerával, amint egylaborbantudósok vizsgálják, ahol a csalás teljesen ki van zárva!
Ha megcsinálná, az lenne a nagy dolog!

De amint már mondam, arra is van példa aki már megcsinálta így, kutatók elõtt a dolgot...de az lenne a jó, mondom ha ez a pasas isbe bizonyítaná, kétséget kizáróan hogy igazat mondott.
Dantes 2008 márc. 30. - 12:02:24
(667/20140)
Na ügye. Akkor? Csak hiszel benne hogy csalás volt, én meg azt mondom nem feltétlenül volt az.


Mellesleg nekem a rajzos az tetszett, ilyen képeségekkel már voltak más emberek is, és igen, ezt is vizsgálták tudósok laborban, és nem sikerült megfejteni hogy csinálják...de tudom fölölslegesen mondtam el, mert ez hazugság, meg ebben csak én hiszek mert hülye vagyok...tessék ,tessék lehet nyugodtan mondani.
Dantes 2008 márc. 30. - 11:48:52
(666/20140)
Épp ez az! Honnan tudod hogy össze beszéltek? Ott voltál, vagy talán te is látnok vagy?
Van valami bizonyítékod is? Most én leszek a szkeptikus, hozz tényket, bizonyítékot, arra hogy össze beszéltek.
Mert te csak hiszed hogy össze beszéltek, de nem tudod!
Dantes 2008 márc. 30. - 11:40:07
(665/20140)
Nem errõl volt szó 700 hozzászólással ezelõtt, hanem arról hogy ilyesmi abszolút nem létezik!

Azért kiváncsi lennék, hogy rajzos dolgot hogy lehet megmagyarázni, azon kívül hogy elõtte össze beszéltek.
Szóval?
Redfield 2008 márc. 30. - 11:35:24
(664/20140)
Hát Ross Geller. :) Nem egyértelmû?
Dantes 2008 márc. 30. - 11:33:04
(663/20140)
Na, megnéztem. Olyan lett amitõl tartottam, show-mûsor, na mindegy.
Öt jelentkezõ, abõl kettõnél mondom azt, hogy lehet benne valami.
Az elsõnél, aki az órával szórakozott, meg az a csávó aki rajzolt.
A többi nem gyõzött meg.
Na most nézzük csak ezt a kettõt akit említettem, most vagy össze beszéltek a mûsor elõtt és csalás, vagy nem és tényleg van ilyen képeségük.

Azért azt szeretném elmondan, hogy azt hogy össze beszéltek -e egyik zseniális fórumozó se tudhatja, hacsak nem õ is látnok, vagy õ is részt vett a tegnapi mûsorban.
marteeka 2008 márc. 30. - 10:49:27
(662/20140)
Nem láttam ezt a mûsort, csak a németeknél, de úgy látom valamelyik magyar csatorna is jól belenyúlt... 9501 topikból a 10. legnézettebb helyet elérni két és fél nap alatt csak ezen a fórumon... hehe :D
taska00 2008 márc. 30. - 10:48:10
(661/20140)
"olyant " helyett olyat bocs