Téma: A köd

merkel 2013 jan. 27. - 10:20:38
(205/245)
Igen, ez az egyik legnagyobb hülyeség, hogy nem várnak addig, ameddig csak lehet... Hisz elvileg mindig történhet még valami, ezer dolog, amire nem is gondoltak. A vallási fanatikus rohadt idegesítõ figura benne, de a beképzelt fekete tetszett, az egy kicsit reálisabb volt.
zsombor1 2013 jan. 27. - 00:17:44
(204/245)
Spoiler----

Az alapötlet átlagos: arra az emberi tulajdonságra alapoz, hogy ha az ember nem látja, hogy mi van körülötte, fél(sötétben, vagy ködben). Ami talán mûvészi, vagy jó a filmben a konfliktushelyzetek kidolgozása amikor kilátástalan helyzetbe kerül az ember.
A vége hatásvadász és kidolgozatlan. Mint családapa, nem tudom elképzelni azt a helyzetet, hogy meg tudjam tenni azt a gyerekemmel, hogy lelõjem. Különben is ez nem volt még olyan helyzet. Amikor eldöntötték, hogy kimennek a boltból, miért nem egy olyannak az autóját választották akinek meg van tankolva. Nevetséges, hogy csak néhány km.-re volt benzin az autójában. Azért mondtam, hogy kidolgozatlan, mert nem számoltak az egyik legerõsebb emberi tulajdonsággal, a REMÉNY-el. Ültek az autóban, nem bántotta õket semmi, erre õ lelövi a saját fiát. Legalább várták volna meg, hogy kezdjék szétszedni a szörnyek az autót. Akkor talán belefér az ilyen befejezés.
1/10
Tolkien 2013 jan. 26. - 22:11:29 1/10
(203/245)
Szobát írtam, az autó helyett, vagyis a fõszereplõ autója a cél. Oda nem jut el minden értelmes ember. Párat megesznek a szörnyek, egy meg visszakéredzkedik.
1/10
Tolkien 2013 jan. 26. - 22:06:58 1/10 Előzmény Gvendi
(202/245)
xxxxxxxxxSPOILER!!!!!!xxxxxxxxxxxxx

Miután a vallási fanatikus nõ a katona megöletése után megnyugodott aznapra, az apa, és baráti köre úgy dönt, túlságosan elmebetegek a boltban levõ emberek, és "biztonságosabb" kint a szörnyekkel, mint bent. A boltvezetõ pakol több napra ételt, de persze hajnalban lebuktatja õket a fanatikus nõ. És buzdítja a hentest, plusz a megbolondult emberkéket, hogy õ érzi, tudja, hogy most a kisfiút kell kidobni a boltból kajának, meg köretként a szõke nõt, akit értelmetlenül az elejétõl gyûlöl. Persze az emberek nosza nekiállnának végrehajtani a nõ akaratát, de ugye az apa, az öreg tanárnõ, plusz a pár még értelmes ember védené magukat, de egyre szûkebbre zárják körülöttük a kört. A boltvezetõ lelövi a fanatikus nõt, a filmet nézõk és az apa nagy örömére. Az emberek innentõl nem hülyék, mivel az egyik fickó visszakönyörgi magát a boltba, miután a boltból elinduló emberek közül nem mindenki jut el a szobába. És gond nélkül beengedik.
Persze vicces, hogy egy 5 személyes autóba kb 9-en akartak beülni, de mit ad isten pont megfelelõ létszámú ember marad.

Mennek, mennek. Köd mindenhol, amikor is kifogy a benzin. Elmegy felettük egy szörny, tojik rájuk, Star Wars lépegetõnek tûnik, csápokkal. Egy incifinci szörny se foglalkozik velük, egy sem követi az autót, bezzeg a bolt elõtt voltak bõven. És ekkor, szemkontaktussal, mellé beszéd nélkül az apa, konstatálva, hogy 4 töltény van, õk meg 5-en....piff-puff...lelõ mindenkit az autóban, majd ordít. Kiszáll, és várja, hogy reggeli legyen, és lõn, jönnek a katonák. Hoppá. Ó, persze a katonák benéznek a kocsiba, ahol ott figyel 4 hulla, de egyik sem kérdezi meg az apát, hogy hé, mi van már?!

A nagy drámai csattanó az ugye, hogy közel, s távol egy támadó idegen lény sincs, de õ azért szorgosan kivégezte a barátait, és a gyerekét.


xxxxxxxxxxxSPOILER VÉGEXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
1/10
ClaraL 2013 jan. 26. - 18:53:11 1/10
(201/245)
Sokat tûnõdtem, mennyire is osztályozzam, és végül mindent alaposan átgondolva igazából egyet sem adtam volna.
A drámai részt a végén teljesítette, ez "rendben" is lenne, de.
Nagyon ki volt hegyezve a vallási fanatizmusra, ami inkább már sátánista mint keresztény motívumokkal volt tarkítva.
A vége, ami ütõs, de.
A boltba a szörnyek nem igazán mentek be, sõt azok után egy sem, amikor az üveget kiütötték a nagyobb dögök. Miért nem? Így már nem volt kihívás?
Kimentek páran, s nem jött vissza senki, ennek ellenére sikerült az autóba beslisszolni 5 embernek.
A lények támadták õket, de mintha az autó szent föld lett volna, szép nyugisan elvoltak benne. Miért? A ragadozók a mozgásra, színekre és a szagra figyelnek.
...stb
Éppen ezek miatt nem értem a végét, s ezért IS csak egyes az osztályzat.
Kaktuszné 2013 jan. 26. - 15:25:12
(200/245)
Emléxem, h láttam ezt a filmet és nagyon állat mese volt:)
merkel 2013 jan. 26. - 15:19:32
(199/245)
Nem rossz film, ugye eleve van egy sci-fi-horror beütése, ami nálam jó pont, de talán több lehetett volna a sci-fi, az akció, és kevesebb az idegesítõ lelkizés. A költségvetése sem lehetett túl magas. Ami még rosszabb volt, hogy irtó logikátlanul viselkedtek olykor az emberek, hallgatnak egy vallásos õrültre, a fõszereplõ képtelen normálisan elmondani, mit lát, kimennek egy olyan helyrõl, ahol két napja nagyjából védve vannak, stb., ahelyett hogy minél tovább várnának, hátha történik valami pozitív fordulat. Ennek ellenére mindenképpen nézhetõ film. 10/8
6/10
Crystalheart 2013 jan. 26. - 12:07:02 6/10
(198/245)
Annyit hozzátennék még, hogy ez a film USA-ban bizonyára sokkal lélektanibbnak tûnhet, hiszen hazánkban (vagy egyáltalán Európában) szinte elképzelhetetlen, hogy random összezárt emberek 90%-a hirtelen hallgasson egy megszállott fundamentalista keresztény hívõnek, aki prófétának képzeli magát, teljesen mindegy, milyen borzalmak történnek. :) Ez így itthon bemutatva inkább egy jókora facepalm.
Gvendi 2013 jan. 26. - 11:25:59
(197/245)
Sziasztok!

Nem bírtam végig nézni a filmet, odáig láttam, hogy (spoiler) a "hirtelen megtért" vallási csoportosulás áldozatnak kirakta a katonát. Valaki leírná, hogy mi történt még ezután ill. mi lett a vége? Nem hiszem, hogy valaha is újra akarnám nézni, de kíváncsi vagyok mirõl maradtam még le :)

Elõre is köszi!
6/10
Crystalheart 2013 jan. 26. - 11:18:30 6/10
(196/245)
King novellája mûvészien fejezõdött be (a bizonytalan jövõ motívuma), a film pedig hatásvadászan. Tujátok, a probléma, hogy ha ez a film vége, akkor nem passzol hozzá az elõtte lévõ fél film, ugyanis nincs konkrét felvezetése, egy hirtelen hollywoodi "fordulattal", amolyan arculcsapással próbálja letaglózni a nézõt. De az ilyenfajta ending kb. azzal egyenértékû, mint amikor a film végén kiderül, hogy a fõhõs végig csak álmodta az egészet. Egyáltalán nem mûvészi, és nem is sikerül rendesen átadni, ha már mindenképp ezt tervezték be.
1/10
somersby 2013 jan. 26. - 02:35:56 1/10
(195/245)
Pont ez az, hogy semmi "King-i hangulat" nincs benne... ez a produkció King megszégyenítése.
9/10
Novalis 2013 jan. 26. - 02:14:08 9/10
(194/245)
Csodálom, hogy sokan lehúzzák ezt a filmet. Persze az õ véleményüket is tiszteletben kell tartani. Nekem nagyon tetszik, bármikor meg tudom nézni. Magával ragadó stílusa van, dübörög belõle a King-i hangulat.

*** SPOILER ITT-OTT! ***

Bár én eleve szeretem az olyan filmeket, ahol többen bent ragadnak egy adott helyen (jelen esetben ugyebár az áruházban) és ott kell kitalálniuk, hogy mi legyen. Egy viszonylag zárt terület, kevés különbözõ helyszín, mégsem unalmas (ha jól van kivitelezve!) Ilyenkor az izgalmat nem a mozgalmasság, hanem a szereplõk személyisége, konfliktusai, összetartozásuk-széthúzásuk adja.
A lények kinézete, fajtái, eleve a létezésük olyan amilyen, én ebben nem kerestem különösebb értelmet, nem nézek direkt úgy egy ilyen filmet, hogy azt keressem, hol a hiba. A Jurassic Parkban például zavart volna, ha a T-Rex mondjuk rózsaszín, kétfejû, és patái vannak, mert tudjuk, hogy nem ilyen volt. Itt ilyesmi nincs. Elfogadom, hogy így lett megírva, és azért ilyen. Nem kell a kákán is csomót keresni. Kingtõl bármi kitelik egyébként is, és az általában jó szokott lenni. Nekem amúgy semmi bajom nem volt a lényekkel, szerintem korrektül meg voltak csinálva - mondjuk nem tudom, akik ezeknek a kinézetét kifogásolták, mit javasoltak volna, hogyan nézzenek ki egy emberek által soha nem látott, másik dimenzióból/katonai kísérletek nyomán született állatok? Akárhogyan is kinézhetnek, épp azért, mert nem e világiak. Lehetnek akár olyanok is, mint a Teletabik - bár az már talán túlságosan ijesztõ lett volna, engem legalábbis mindig kirázott tõlük a hideg :D

A film vége meg tényleg hátborzongató volt. Kingnél mondjuk egyébként sem garantálja semmi a happy end-et, de ezen rendesen megdöbbentem. Lehet itt bármit kifogásolni, a színészi játékot, a kameramozgást, a zenét, a lények megjelenését (újfent), tényleg bármit - de nem hiszem, hogy az a helyzet, ami a végére, mintegy groteszk és nagyon gonosz csattanóként elõállt, bárkit is nevetésre ingerelt volna. Aki hajlamos rá, hogy beleélje magát a szereplõk helyzetébe, annak szerintem alaposan megfeküdte ez a gyomrát. Ami nem baj, végül is ez volt a cél.

*** SPOILER VÉGE ***

Tehát szerintem érdemes adni egy esélyt ennek a filmnek, érdekes hangulata van, és nem mindennapi csavar a végén.
1/10
somersby 2013 jan. 26. - 01:55:55 1/10
(193/245)
Ez valami borzalmas volt... a vége meg... hatalmas nagy csalódás ez a film
10/10
henxmoncsi 2013 jan. 26. - 01:51:00 10/10
(192/245)
most láttam elöször!szarra számitottam mert mindenki szapulta!szeritem nagyon jó film,szuper csattanóval a végén!10/10-es!
proskit 2013 jan. 26. - 01:50:06
(191/245)
Ez nagyon beteg
9/10
Spoiler-Killer 2013 jan. 25. - 23:35:38 9/10
(190/245)
Nem vagytok magatoknál! Ez egy nagyon jó film! Ráadásul jobb befejezéssel, mint a King novelláé.
LORDJAGERMEISTER 2013 jan. 25. - 22:40:23
(189/245)
DrAgy! Sorry, de mondandódnak csak elsõ felével tudok egyetérteni. Viszont minden Zs kategóriás fan-nak ajánlom a filmet. :) Egye fene legyen Z!
LORDJAGERMEISTER 2013 jan. 25. - 22:17:56
(188/245)
Mi vaaaan?
Van bárki aki mondjuk kettesnél magasabb osztályzatot ad erre???? Hát ez a Megapiranhával vetekszik. Nevetséges, szánalmas, fölösleges, erõltetett, vontatott dialógusokkal szégyenbe hozva Kinget. Észrevette valaki, hogy ebben a filmben a végét leszámítva nincs tisztességes zenei aláfestés? Ettõl függetlenül mindenkinek ajánlom, mert ami ennyire szar, az már bizony nagyon kellemes pillanatokat tud szerezni 2 pohár bor mellett.
Killbox 2013 jan. 25. - 21:01:07
(187/245)
Kedves DrAgy!

Annyi filmet szapultál már itt a porton!
Elárulnád, Neked melyek a kedvenc filmjeid? Már ha vannak ilyenek!:D

Köszönöm
1/10
DrAgy 2013 jan. 25. - 19:43:38 1/10
(186/245)
Szánalmas baromság.Jó messzire kerülendõ :DDD