Téma: A köd

Dolphus Lundgrennus 2013 jan. 25. - 17:33:04
(185/245)
Gyúrok a filmre egy kellemes zombis játékkal - jó szórakozást kedves kollégák ma este!
8/10
Feco007 2013 jan. 25. - 17:16:35 8/10
(184/245)
Nagyon szeretem ezt a filmet. No nem azért mert "Olyan jól van megcsinálva" gondolok itt az egyik hozászolásban szereplõ "gumilegyekre" Még is hatással van a nézõre, legalább is rám. Aki nem látta nézze meg. Én 8 pontot simán megszavazok a filmnek.
borkasztik 2013 jan. 25. - 09:06:59
(183/245)
Nekem is nagyon tetszett. Egyet értek az elõttem szolokkal ez a film az érzelmekre ha. Ezt a filmet nem úgy kell nézni mint a Motelt vagy a Fûrészt. Aki ilyen agyament horror filmekhez szokott az ezt ne is nézze meg :)
10/10
Rube 2013 jan. 18. - 12:08:03 10/10
(182/245)
Errõl a filmrõl csak jókat lehet mondani, megvan a feszültség és a végén a hatalmas fordulat! 10/10
jerome86 2012 nov. 28. - 19:46:47
(181/245)
Kicsit "b" szagú, de bõven nézhetõ film.

SPOILER

Azért szebb véget is el tudtam volna képzelni, minthogy lelövi a saját fiát, de ez van. :)
1/10
offtopic
somersby 2012 nov. 05. - 22:23:26 1/10 Előzmény agarik
(180/245)
A 2005-ös a Carpenter féle A köd remake-je. Ez a King féle A köd adaptációja.
9/10
technokrata 2012 nov. 05. - 13:16:09 9/10
(179/245)
Ez a része ugyan drámai a filmnek, de nem ez a lényege az egésznek. Az "Alien"-ben ugyanígy megtalálható a dráma, de a többi horrorban is.
9/10
technokrata 2012 nov. 05. - 13:14:25 9/10
(178/245)
SPOILER
Ami hatalmas és nem írtam róla, az az, ahogy SK megmutatta nekünk, milyenné válnánk, ha ilyen, vagy ehhez hasonló helyzetbe kerülnénk egyszer. Gondolok itt a bigott, túlfûtött vallású, már-már szektákra emlékeztetõen agymosásra képes nõre, aki alaposan felborzolja a kedélyeket és hülyíti meg a buta embereket, azokat, akik fogékonyak arra, hogy irányítsák õket. A józan gondolkodás megszûnését fõleg akkor, ha egy-két momentum még úgymond be is jön. Milyen dolgokra lehet rávenni a behülyített embereket... Ez döbbenetes és valóságos sajnos. Nagyon jól látja ezt bennünk S. King. Sajnos ilyenek vagyunk mi emberek.
9/10
technokrata 2012 nov. 05. - 12:57:40 9/10
(177/245)
Ez egyértelmûen egy fantasztikus film, amely a horrorhoz áll a legközelebb. És nem kell ehhez pókiszony. Arról nem is beszélve, hogy nem csak pókszerû lények vannak a filmben. Egyébként ha ez dráma, akkor a "Poltergeist"-tõl kezdve a "Rémálom az Elm utcában"-ig, az "Alien"-tõl a "Resident evil"-ig, az összes horror filmre ráfogható, hogy dráma, mert ilyen alapon akkor azok is azok.
Egyébként baromi jó film szerintem. Izgalmas, érdekes, jó a látványvilág és a hangulat is. A színészek sem "kutyák".
Ami viszont döbbenetes volt a számomra, az a FEM3 reklámja. A beharangozóban ugyanis a másik ugyanezen a címen futó filmbõl tettek be jeleneteket... Emiatt majdnem meg se néztem, mert eleve megvan és már többször láttam is. Ezt viszont még nem. De miután nem találtam olyan filmet estére, ami érdekelt volna, gondoltam akkor legyen ez. Meg is lepõdtem, mert pl. Thomas Jane-t láttam a képernyõn, aki a beharangozott filmben nem is szerepel... Aztán a polipszerû karok, melyek szintén egyértelmûvé tették a számomra, hogy a FEM3 munkatársai közül az, aki a beharangozót készítette az vagy egy barom, vagy még nem látta a filmeket és így sikerült megoldania a dolgot. Mindkét esetben, ha én lennék a fõnöke, finoman szólva is elbeszélgetnék vele...
5/10
Antalka74 2012 nov. 04. - 22:31:12 5/10
(176/245)
OK, hogy a pókiszonyom nem javít a helyzeten, de DRÁMAAA? Ki írja a besorolásokat (megnézni nem szokták)?
agarik 2012 nov. 04. - 22:20:01
(175/245)
Heh, ez nem a 2005-ös?
Akkor ezzel együtt már 3 A Köd van :D
denyiro 2012 nov. 04. - 10:31:52
(174/245)
Egyébként nem tudom miért lenne baromság a film történetét nézve. A vezetõ országok erõi mindig is törekedtek olyan eszközök megszerzésére, amivel demonstrálni tudják kimagasló fejlettségüket és ha kell fel tudják használni a maguk malmára hajtva vele a vizet. Keress rá interneten mondjuk a HAARP szóra és tudni fogod mirõl is beszélek.
denyiro 2012 nov. 04. - 10:16:04
(173/245)
Nem kellene elfecsegni lényeges részeket a filmbõl. SPOILER-t rá!
6/10
caya 2012 júl. 05. - 10:42:57 6/10
(172/245)
Nem mondanám borzalmasnak, de feledhetõ. B kategória minden velejárójával, de azért egy picit jobb. 10/6



SPOILER!!!
Nem kis kielégülést okozott mikor végre fejbelõtték a ripacsot... :)
7/10
marxengelszleninsz 2012 júl. 02. - 15:29:44 7/10 Előzmény DirtyBlond
(171/245)
*** SPOILER ***

A nõ nem "hívõ" volt, hanem egy megszállott õrült, és ez ugye nagy különbség. Ráadásul elég nyilvánvalóan nem a jézusi "szeresd felebarátodat" tant hirdette, hanem az ószövetségi barbár véráldozatos vonalat preferálta (ha jól emlékszem, a prédikációiban megemlíti Ábrahámot is), a motivációja tehát világos. E fanatikus õrült (Mrs. Carmody) a történet kulcsfigurája és egyben legerõsebb karaktere, mellesleg szerintem a legjobb alakítás a filmben, én nagyon bírtam. (Persze nem szeretném, ha adott helyzetben ilyen embereken múlna az életem.)

A fõhös a lehetõ legvégsõkig kûzdött, de mint tudjuk a "remény hal meg utoljára", és ez be is következett, mert amikor állnak a kocsival a ködben, és körülöttük gigantikus szörnyek kóricálnak, akkor az autóban ülõ eberek szemszögébõl nézve már teljesen nyilvánvaló, hogy a Föld és az emberiség végleg elveszett, a remény szertefoszlott. Mindannyiuk számára egyértelmûvé lett, hogy csak két választásuk maradt: vagy kiszálnak a kocsiból és pillanatokon belül szörnyek tépik cafatokra õket (tegye fel a kezét, aki ezt az opciót választaná), vagy egy-egy golyó a fejbe és vége van. Itt szó sincs semmiféle szuicid hajlamról.

*** SPOILER VÉGE ***

Azokat, akik a CGI animáción, megy egyéb ilyen huszadrangú hülyeségeken siránkoznak, csak sajnálni tudom. Õszintén szólva én ezen a téren semmiféle problémát nem láttam, amúgy se nagyon bírom az efféle sznob nyavalygást. Szerintem az igazi filmmûvészet ott kapott gellert, amikor a látvány egyre inkább kezdte átvenni a történet helyét. Végtelenül ironikusnak találom, hogy pl. egy 1957-ben készült, fekete-fehér, Sidney Lumet-féle "12 dühös ember" címû film, ami ráadásul gyakorlatilag egyetlen szobában játszódik, a s@ggébe dugja a csili-vili 3D-s röpködõs, "szuperlátványos" Avatar címû agyatlan marhaságot (amihez összeollóztak innen-onnan egy kb 8 éves gyerek szellemi szintjén mozgó sekélyes és semmitmondó történetecskét, hogy azért mégis legyen mihez gyártani a Nagy Látványt). Eh, hagyjuk is..

Visszatérve a Köd címû filmre, a párbeszédek a filmben itt-ott kissé didaktikusak, fõleg az emberi természet taglalásáról szóló részek, ahol a szereplõk egymás gondolatmenetét folytatva gyõzködik Amandát, hogy milyen sötét is az emberi lélek valójában. Ráadásul erre semmi szükség nem volt, hiszen - többek között - errõl szólt maga a film is. Kicsit problémás még, hogy néhány karakter kapcsolata egészen valószerûtlen, pl a két szomszéd, akik perben és haragban álltak egymással, mégis szívélyesen beszélgetve együtt mennek bevásárolni :o
De a film ezen gyengeségein felül lehet emelkedni.

Mindent összevetve, a Köd több szempontból is jó film; számos morális kérdést vet fel, amin hosszan el lehet gondolkozni, másrészt a nyomasztó atmoszféra megteremtése is egészen jól sikerült és a klasszikus horror-jelenetekre vágyó nézõk igényeit is kiszolgálja.
mehdi 2012 júl. 01. - 01:07:42
(170/245)
Régebben láttam, pontozni nehéz lenne, újra kell néznem, hogy az egészet a mai "fejemmel" láthassam, de mikor láttam tetszett, de persze a végére tökéletesen emlékszem, így most újranézve kicsit veszíteni fog az értékébõl, de emlékbõl jó film.
2/10
DirtyBlond 2012 jún. 28. - 01:03:27 2/10
(169/245)
SPOILER veszély a kommentben!

Hááát nem is tudom. Nem volt olyan rossz film, egyszer nézhetõ és eléggé elgondolkodtató is.
Remekül ábrázolja az emberek primitívségét, bár szerintem talán kicsit túl egyszerûen. 2 nap alatt eljutnak arra, hogy kollektíven embert öljenek! Nekem ez egy kicsit erõs. Bár mivel az emberek tényleg elég buta lények, így akár ez még a valóságban is elképzelhetõ.
A vallási fanatikus nõtõl a falra másztam!!! Gyûlölöm az ilyen embereket! Bár nem vágtam, hogy a hívõ lévén miért akart állandóan véráldozatot bemutatni?!!! Ez erõszak! Ez pont, hogy ellenkezik az alapvetõ hittel. Szóval ez nagyon fura volt és kib*szott idegesítõ is! Az a folytonos õrült nyivákolása! Borzalom!
Az elején jót röhögtem, amikor a "keménylegények" megmondják a fõhõsnek, hogy: ááá, dehogy hallott õ bármit is kint! Aztán meg amikor jöttek a csápok csak álltak és néztek! Most komolyan nemhogy segíteni nem segítettek, de még csak arra nem volt bátorságuk, hogy elszaladjanak vagy hogy lezárják azt a nyomorult ajtót. Fúú de kemények!!
A vége ... meg pffffffff!! Most komolyan, öngyilkosok lesznek, amikor már annyit küzdöttek!! Egy olyan ember gondolkodik (és itt most a fõhõsre gondolok, de akár a kocsiban lévõekre is igaz!) az öngyilkosságon, aki küzdött a fura lényekkel, kiment a ködbe, csakhogy gyógyszert hozzon egy sérült társának, a sérült társait segítette és nem hagyta magukra és átkínlódta magát csomó veszélyen?????? Az ilyen ember szerintem nem adja fel csak úgy! De legalább minimum, hogy kiszáll abból a k*rva kocsiból és körülnéz, hogy mi helyzet kint. Vagy legalább a kocsiban próbálja kivárni a dolgok végét. Hát basszus, mielõtt autóba ült az utolsó pillanatban húzta be a fegyvert a kocsiba a pók elõl! Ha szuicid hajlamú lenne, akkor már ott is feladhatta volna és nem kellett volna olyan sokat vezetnie! A társai meg ... hogy tényleg mindenki, olyan biztosan öngyi szeretett volna lenni? Ennyi erõvel felkínálhatták volna magukat véráldozatnak a fanatikus banyának!
Olvastam a novellát és már láttam egy másik feldolgozást is errõl a történetrõl, de ez a film alapvetõen nem volt rossz. Tetszett, néhány idegesítõ dolgot leszámítva. De akkor sem tudok 2-nél több pontot adni erre a filmre.
ReignMan 2012 jún. 24. - 17:42:21
(168/245)
Akinek tetszett a film vallási fanatizmust bemutató oldala, nézze meg a Red State címû filmet.
9/10
halacs90 2012 máj. 18. - 02:53:36 9/10
(167/245)
Szerintem remek film. Izgalmas, érdekfeszítõ, rejtélyes és nem mellesleg remekül egyensúlyozik a misztikus ismeretlen világ okozta bonyodalmak és a vegyesboltban egyre inkább megzakkanó emberek okozta problémák között. mindenkinek ajánlom aki szereti az efféle filmeket.
tobias88 2012 márc. 04. - 03:34:21
(166/245)
Ez a mû a csontkollekció részeként jelent meg, a film lehet akár milyen, nem láttam, de a könyv elsõ fejezete kötelezõ, mert annyira tökéletes.