kokica46 2015 ápr. 22. - 14:21:03
(202/562)
A tegnapi mákos guba amit készítettek az megülné a gyomromat,nálunk a mákos guba kiflibõl készül:
a kiflit felszeleteljük,langyos enyhén cukrozott tejben megforgatjuk,majd a tejbõl gyorsan kivéve egy kivajazott sütõedénybe téve soronként cukrozott mákkal megszórva bekerül a sütõbe egy jó félórára.Ha a teteje szépen megpirult akkor kivesszük,barackbefõttel tálaljuk.
Isteni finom!
beat76 2015 ápr. 22. - 13:30:19
(201/562)
Elõször is nem polenka,hanem polenta.
Másodszor nem ez az egyetlen étel, aminek több ismert neve van (pl. slambuc,öhöm,öreglebbencs,ki hogy ismeri,ugyanaz az étel), és egyébként is akkor már miért nem málé?
Harmadszor, az, hogy neked az olasz konyha a pizza-milánói-bolognai hármasból áll nem a mûsorkszítõk hibája,ez kb olyan, mintha azt mondanád, hogy a magyar konyha=gulyás, hiszen azt ismeri minden külföldi.
Nekem egyébként az az egyetlen bajom a mûsorral, hogy úgy tesznek, mintha amatõr hobbiszakácsok versenye lenne, miközben nyilvánvaló, hogy azokról a kajákról, amit el kell készíteniük, egy hobbiból a konyhapult mögé álló embernek lövése sincs, hogy kell egyáltalán nekikezdeni.
olahmiki1959 2015 ápr. 22. - 08:06:55
(200/562)
"A puliszka neve meg mióta polenka?"
Szerintem azóta, mióta bizonyos sznob emberek azt hiszik, hogy elõkelõbb polenkának hívni az egyszerû puliszkát.
Engem viszont megihletett ez a név.:D

Ha meghajt a
polenka,
jól jöhet egy
pelenka!

Jó étvágyat kívánok!...:)
7/10
mamesz60 2015 ápr. 21. - 20:36:15 7/10
(199/562)
Üdv! Én is kezdem feladni. Nem tudom és nem is akarom megjegyezni annak az olasz kajának a nevét, ami állítólag a legközismertebb a világon legalább 3 millió éve. Én leragadtam a pizzánál, meg a milánói és a bolognai spagettinél, a digók ennyit tudnak. A puliszka neve meg mióta polenka? Tortakészítés: muhahaha. Egy versenyzõ volt pályán, Ilona! Ha holnap is nézem, csak miatta lesz.
olahmiki1959 2015 ápr. 21. - 20:28:55
(198/562)
Honnan szerezzél szikkadt kiflit?
Az nem gond.
Bármelyik éjjel-nappal nyitvatartó ABC-bõl...
olahmiki1959 2015 ápr. 21. - 20:03:03
(197/562)
Könyörgöm, hagyjátok abba, mert olyan éhes lettem, mint egy édesszájú farkas!...:)
fo.ma 2015 ápr. 21. - 19:12:05
(196/562)
Nem láttam, milyen lett az õ gubájuk, de számomra az igazi mákos guba az, amikor a kifli darabokat vaníliás-mézes tejjel nyakon öntik, egy picit hagyják ázni, h minden karika fel tudja szívni a tejet, aztán a fölösleget tejet leöntik róla, majd vigyázva, h ne törjön össze kristálycukros mákkal összekeverik (reszelt citromhéj se maradjon ki belõle) és az egészet egy kivajazott tepsiben 15 perc alatt sütõben megsütik.
fo.ma 2015 ápr. 21. - 18:37:48
(195/562)
De miért kell felemelni a kezüket???
ponca 2015 ápr. 21. - 14:34:25
(194/562)
Belenéztem.
Kb. 10 perc elég, sõt sok volt ebbõl a valamibõl.
Ellenszenves versenyzõk, még ellenszenvesebb zsûri vagy mi akar lenni a 3 ellenszenves, modortalan, beképzelt fazon.
Ehetetlenné varázsolt ételek.
Ha valamit mákos gubának hívnak, akkor az legyen mákos guba és ne mindenféle szarral összetákolt zagyvalék.
Többé nem nézem.
olahmiki1959 2015 ápr. 21. - 00:15:58
(193/562)
Az egész mûsor arról szól, hogy a feketeruhás séf néha villoghasson azzal, hogy õ milyen zseniálisan megtanulta a szakmát "odakinn", és ezért a leghagyományosabb magyar ételt vagy édességet is joga legyen elbaltázni valami idióta ötlettel, a megszokottól teljesen eltérõ ízesítéssel, vagy abszolút nem odaillõ hozzávalókkal.
Ez a mákos guba - bár a séf tányérján még egészen elfogadhatóan mutatott, de - még viccnek is rossz volt.
Próbáld odaadni bárkinek - akár Neked, ahogy írtad, - aki ismeri, szereti, évek óta fogyasztja, elõször kiröhög, aztán megsajnál, végül megkerget az udvaron.

"mangócsatni" a mákos gubához - ezt fel kell jegyezni, és el kell küldeni a Guiness Rekordok könyvének, hálálkodó táviratot fogunk kapni, hogy beleteszik a jövõ évi kiadványukba, mint az évtized baromságát...:)
teatea 2015 ápr. 20. - 21:51:48
(192/562)
Kisemberek utolsó nagy mondásai: Mákosguba??? Aaazt szeretem!!!
-csengõzoli-- 2015 ápr. 20. - 21:14:07
(191/562)
Nem vagyok vaskalapos figura, sõt az újításoknak se vagyok ellene,de ez a mai "mákosguba" mi a bánatos túró volt?
Mert,hogy nem mákosguba az biztos !
100%
Rengeteg mákosgubát ettem már, mondhatni,hogy szakértõje vagyok a témának, egy guba sommelier!!
Nagymuttert egy ilyennel úgy zavartam volna vissza a konyhába, hogy a taknyán csúszott volna végig!
Hát mi a bánatos lópikula volt ez?
Mangó csatni? Gyümölcs golyók? Eper szósz? Kalács?
Nooormális?
Hogy kerülnek déligyümölcsök vagy egyáltalán gyümölcsök a mákosgubába?
Kettõt lapoztatok a szakácskönyvben?
A kalács még akár jó ötlet is lehet,de a többi...
Mindenki monnyon le!
Fõleg a kis gonosz! Õ a leggonoszabb!
Figyellek bmeg! Egy rossz mozdulat és kikapcsolom a tévét,értetted? Nincs több dobásod!
:D
Shela 2015 ápr. 19. - 16:15:28
(190/562)
..amit még elfelejtettem, hogy jó néhány praktikát is lehet tanulni, amit
eddig nem alkalmaztunk a konyhában.
Shela 2015 ápr. 19. - 16:11:24
(189/562)
Ez a mûsor a legjobb kikapcsolódás a napi gondokból.
Amíg nézed semmi másra nem gondolsz, csak a konyhában történtekre
koncentrálsz, és szurkolsz a kedvencednek.
olahmiki1959 2015 ápr. 18. - 18:35:48
(188/562)
A tegnapi adásból jöttem rá - már eddig is gyanakodtam ilyesmire, de tegnap vált egyértelmûvé a dolog, - hogy ezt a mûsort a magyar valóságtól, a becsületes, fair versenytõl, és az emberi értékektõl teljesen elrugaszkodott, valamiféle álomvilágban élõ figurák készítik, mégpedig nem "hétköznapi" embereknek, (nézõknek), hanem sznoboknak, anyagi problémákat hírbõl sem ismerõ, a Michelin-csillagos éttermeket nem étkezési szándékkal, hanem reprezentációs célból látogató celebeknek és újgazdagoknak, akik, miután kényszeredett mosollyal rendezik a horribilis összegû számlát, amit a két falatnyi, procc kajáért fizettetnek ki velük, hazafelé csikorgó kerekekkel állnak meg a legelsõ, "normális" étterem elõtt, és menekülnek be oda, hogy végre tisztességesen jóllakjanak.
De ez csak egy apróság, bár nem jelentéktelen.

Végtelenül aljas, mindenféle valódi, becsületes versengést felrúgó gyakorlat az, amit ebben a - színvonalasnak látszó, valójában a többi, kereskedelmi tv-gagyitól semmiben nem különbözõ - mûsorban mûvelnek.

Ha valaki jól teljesít egy fordulóban, akkor teljesen legálisan, sõt, a zsûri által egyenesen biztatva, "kitolhat" egy másik versenyzõtársával, aki nem nézheti, hogy egy NAGYON NEHEZEN ELKÉSZÍTHETÕ, mindenféle apró fogást, kényes mûveletet igénylõ ételt hogyan készít el a sztárséf!
És attól a versenyzõtõl is ugyanazt a színvonalat és ételminõséget követelik meg!
Ez színtiszta AGYRÉM, kérem tisztelettel!
Ez nem tûnt még eddig fel senkinek???

Mintha egy futóversenyen az egyik versenyzõ hátára tennének egy 20 kilós hátizsákot, és elvárnák tõle, hogy ugyanolyan gyorsan fusson, mint a többiek!

Kíváncsi lennék, hogy a kiégett, fáradt öregember, a feketeruhás, nindzsakülsejû, hadaró séf, és a teátrálisan mutogató Fördõs Z. - ettõl a névtõl a mai napig hülyét kapok, - közül ki tudna LÁTATLANBAN megcsinálni egy nagyon nehéz, bonyolult ételt!

A séf TALÁN, õbelõle kinézem, a másik két bohócnál erõsen rezeg a léc...:)
9/10
idõjós1010 2015 ápr. 18. - 11:33:53 9/10
(187/562)
2. évad 15-04-15
spoiler
Zsolt úgy esett ki, hogy a második ételére õ kapta a legjobb kritikát. Nem értem ezt az egészet.
1/10
Andok 2015 ápr. 17. - 20:34:05 1/10
(186/562)
Az elsõ széria is szar volt, s nem tanultak belõle. Mért kell a nivotlan müsorokat átvenni. A "séf" fantáziatlan robot, a kopasz elvtársnak fogalma sincs az izlések és pofonok közötti külömbségrõ, a müsorvezetõ jobb társakat érdemelne maga mellé. Kár! Biztos lehetne jobban csinálni, s nem a profikhoz hasonlitani az amatöröket. Segáll, Szél, Molnár Biróval stb, egy verseny: az IGEN. De nem vérremenõ. Az angolok ezt is élvezhetõ müsorban megoldották. (Díj: a királynõ karácsonyi menüje volt)
olahmiki1959 2015 ápr. 17. - 08:50:04
(185/562)
- Miiicsináááász?... Miiicsinááász?...
olahmiki1959 2015 ápr. 17. - 07:29:02
(184/562)
Ebben a mûsorban állandóan távol-keleti szirszarokat, meg flancos francia kajákat készíttetnek a versenyzõkkel, (sokszor minimális segítség nélkül, csak kóstolás, vagy csak RÁNÉZÉS után!), - ahelyett, hogy elõször azt vizsgálnák, hogy a jó magyar, meg az európai ételeket el tudják-e készíteni tisztességesen, magabiztosan, megfelelõ ízesítéssel.

Nekem meg az fordult meg a fejemben, hogy vajon egy japán, vagy egy thaiföldi szakács el tudná-e készíteni - jól - az európai ételeket, vagy egy Michelin csillagos, francia szakács meg tudna-e csinálni egy magyar ételt, csak egy minimális kóstolás után, de úgy, hogy a végeredmény nekünk, magyaroknak is tetsszen.
Nem merném rá letenni a nagyesküt...
10/10
surildi 2015 ápr. 15. - 18:37:30 10/10
(183/562)
Csatlakozom Rina 10 bejegyzéséhez! Jó mûsor, még nincsen kedvencem.