olahmiki1959 2015 nov. 02. - 16:33:08
(322/562)
Elgondolkodott már valaki azon, hogy egy tengerrel nem rendelkezõ országban - hazánkban - mért kell állandóan tengeri herkentyûk elkészítését kérni egy fõzõmûsor versenyzõitõl???
És, hogy miért pont a francia konyhát preferálják, ami az alapanyagokat, az ételek elkészítési módját, és ízvilágát illeti?
Én elgondolkodtam ezen, és nem tudom a választ...
jem 2015 nov. 01. - 14:01:54
(321/562)
Igen, igazából Adri, Robi, Tibor (és Márk) csak a szerencsének köszönhették, hogy idáig eljutottak. Tibor passzióját már néha fájt nézni is. Az nagyon aranyos volt árpitól, hogy még visszahúzta megelni Adrit, mikor az késett. A legközelebbi kiesõ szerintem Márk lesz. Onnantól már egész izgalmas lesz a végjáték. Kíváncsi vagyok, hogy Dani, Kolos vagy Árpi közül melyikük fog nyerni. Szerintem egyébként Dani.
szevacica 2015 nov. 01. - 10:01:15
(320/562)
Hamarosan jönnek a gyerekek! Nagyon kíváncsi vagyok, milyen lesz? Sokkal jobban lehet majd értük izgulni, õk még nem "taktikáznak", õszinték, azt mutatják, ami van... bár lehet, hogy ott is lesz olyan, akinek majd tolják a szekerét, érdemtelenül. De azért remélem, élvezhetõbb lesz. Csak az a ZÉ-gesztikulálás, csak azt tudnám feledni!
whitedoor41 2015 okt. 30. - 15:45:41
(319/562)
Robinak az elõdöntõben fogalma sem volt, hogyan kell tésztát készíteni az öt napból háromnál sikertelen volt, a tegnapi adásban meg Annamarit oktatta, végül be is vállalta helyette! ;) Érdekes, nagyon érdekes!
jem 2015 okt. 30. - 14:52:30
(318/562)
Meg azért már Robinak is itt volt az ideje, hogy távozzon.
charles58 2015 okt. 30. - 10:30:19
(317/562)
Van egy olyan érzésem, hogy tegnap este beáldozták a kék csapatot. Ugyanis, ha õk kapják az utolsó pontot, mindhárom csapat egálban lett volna. Na és akkor ki ment volna párbajozni?
Áginak és Annamarinak mire van akkora arca? Az õ vezetésükkel még nem szerzett pontot a csapatuk. Hátszelesek?
whitedoor41 2015 okt. 28. - 09:24:30
(316/562)
úgy érzem ebben a szériában Árpi, Kolos és Dani lesz a végsõ befutó
olahmiki1959 2015 okt. 24. - 19:57:34
(315/562)
"talán a legfontosabb észrevétel kellene, hogy legyen, az ételek pazarlása, szemétbe dobálása."

Pontosan!
A sztárséfek megtaníthatnák arra a versenyzõket, hogy ha nem tökéletes egy köret, vagy tészta, akkor ne dobják el, és készítsenek újat, hanem próbálják meg feljavítani. Persze, odaégett ételt nem nagyon lehet helyrehozni, de egy híg, vagy túl száraz kaját igen.
A pazarlás egészen hihetetlen mértékû ebben a mûsorban.
whitedoor41 2015 okt. 24. - 13:36:33
(314/562)
nem töröltek elnézést, ugyanott van mint volt, 377-es hozzászólás
whitedoor41 2015 okt. 24. - 13:34:43
(313/562)
Sors alatt játékban maradást értettem, de látom szeretsz a szavakon lovagolni és a kákán is csomót keresel. ;)
Számomra az elsõ két széria szórakoztató volt a mostani már egyre kevésbé mivel úgy érzem, hogy a zsûri vagy aki(k)nek a szortja nem megfelelõképpen válogatta ki a versenyzõket és a zsûri nem következetes, olyan döntéseket hoz amikkel saját magukat köpik szembe.
whitedoor41 2015 okt. 24. - 13:24:11
(312/562)
a port kitörölt egy üzenetet, tegnap vagy azelõtt kettõt írtam egymás után lehet spamnek vélték. abban arra is kitértem hogy nem kéne olyanokat beválogatni akik csak otthon a 4 fal közt fõznek és 10-20 ételnél többhöz nem értenek és az alapvetõ mûveletekkel nincsenek tisztába stb... azzal amit írtál maradéktalanul egyetértek, csakhogy ezek alapján az indiait már az elsõ adás után szélnek ereszthették volna.
whitedoor41 2015 okt. 24. - 08:28:05
(311/562)
Abból a kiindulásból eredõen utaltam több versenyzõre is, hogy nyomatékosítsam a zsûri mennyire logikátlan, következetlen döntéseket hoz, amikor sorsokról döntenek. Úgy érzem én itt befejeztem 1. csak önmagamat ismételem, 2. olahmiki is kifejtette ugyanezt a 381-es hozzászólásában.
olahmiki1959 2015 okt. 23. - 18:29:56
(310/562)
Ahogyan a molett csajt kitették a versenybõl, ugyanazzal a következetességgel kellett volna elküldeni legelsõ nap az indiai srácot, aki két értékelhetetlen tányért tett le az asztalra.
Ha igazán színvonalas a verseny, akkor annak a versenyzõnek semmi keresnivalója nem lett volna a többiek között még két napig.
Az ételekbe belelógó félméteres hajak miatt továbbra sem szól a zsûri, és ha ilyet egy konyhában nem vesznek észre, akkor az a zsûri teljesen komolytalan. Szerintem...
whitedoor41 2015 okt. 23. - 18:06:52
(309/562)
Azt azért tegyük hozzá, hogy õ volt megszívatva, nem láthatta hogyan készül az étel, nem kóstolhatta meg és még 10 percet el is vettek tõle. Ekkora hátránnyal ill. nyomással a vállán csoda, hogy be tudta fejezni idejében. Nyugodtan elnézõek lehettek volna, legalább figyelembe vehették volna és nem söprik le a tányérról kóstolás nélkül a kukába. Aki 3x nem tudott tésztát készíteni, annál mért nem jártak el hasonlóan? Egyre inkább kezd beigazolódni, hogy a zsûri nem következetes és kivételezik bizonyos versenyzõkkel.
whitedoor41 2015 okt. 23. - 07:16:46
(308/562)
Hát ez az! Akkor minek válogatnak be olyanokat, akik tök tapasztalatlanok, vagy csak otthon a 4 fal közt a családnak fõznek és a repertoárukban max ha 10-20 étel szerepel? Véleményem szerint egyesegyedül a zsûri sara, hogy egyrészrõl olyan dolgokat várnak el tõlük amikre a megfelelõ ismeretek hiányában képtelenek, és ezért még jól le is szidják õket, másrészrõl nem szórják ki azokat egybõl akik a legelemibb, legesszenciálisabb dolgokkal, alapvetõ technikákkal nincsenek tisztában és hagyják elvérezni a sokkal rutinosabb versenyzõket, mi nézõk pedig napokon keresztül azt nézhetjük hogyan szerencsétlenkednek ezek a nyomorultak.
whitedoor41 2015 okt. 23. - 07:09:00
(307/562)
Milyen ganéj módon tették már ki a molett csajszit, még egy ilyen furkó bagázst, te jó Isten!
Mi van akkor ha a konzervet az utolsó pillanatban löttyintette ki a tálra és nem dolgozott vele? Ha ennyire megkérdõjelezik azt, hogy oda való akkor minek válogatták egyáltalán be? Azért, hogy a végén jól megalázhassák?
Emberségrõl nem hallott még a tisztelt zsûri? Hány versenyzõvel fordult már elõ, hogy a legfõbb dolog ami értékelésre került volna lemaradt a tányérról vagy az utolsó másodpercekben került fel a tányérra? Majdnem mindenkivel aki a mûsorban szerepel, szerepelt. Az indiai fickó az összes évad leggyengébb játékosa volt, mégis emelt fõvel hagyhatta el a mûsort, egy olyan gesztust nem tettek felé amely az alkalmatlanságát hangsúlyozta volna ki. A már korábban is megemlített Róbert ugyanebben a szériában az elsõ héten 3 alkalommal kísérelt meg tésztát csinálni, egyszer nem jött neki össze persze "egyenes ágon" párbaj nélkül bejutott a középdöntõbe. A szõke duci hölgy sem volt nála rosszabb, pechjére viszont - számomra teljesen érthetetlen módon - a tenger gyümölcsei voltak terítéken egész héten. Talán még egy ilyen széria nem is volt ahol minden napra jutott legalább egy polip, kagyló, garnéla, rák, tintahal, harcsa, bébihal stb... Így aki ezektõl irtózik, allergiás rájuk, blablabla ne is menjen egy ilyen mûsorba.
beat76 2015 okt. 21. - 09:57:57 Előzmény whitedoor41
(306/562)
Mondjuk az eheti mezõny annyira gyenge, hogy olyan nagyon nem is lóg ki a sorból. Adri pl tegnap eldönthette, milyen húsból, milyen gyümölcsbõl fõzzön, ehhez képest,amit összehozott,már látványra sem volt túl bizalomgerjesztõ.
Erre a szériára valahogy nem sikerült jól a válogatás. A korábbi évadokban mindig volt olyan versenyzõ, aki számomra szimpatikus volt, most eddig ilyet nem sikerült felfedeztem.
whitedoor41 2015 okt. 21. - 08:59:08
(305/562)
Emberek! Menjünk el egy fõzõmûsorba lisztet és cukrot aprítani és biztosan továbbjutunk legalább a 4. helyen!

(csak zárójelben jegyzem meg csupa kis betûvel: több száz emberbõl válogatták ki azt a néhányat, akik a mûsõrban szerepelnek, vajon milyen lehetett a többi, ha az indiai srác ennyire bravúros...)
beat76 2015 okt. 21. - 07:55:00
(304/562)
Ez az indiai gyerek nagyon jóban lehet valakivel. Már az elsõ nap ki kellett vlna tenni, ehhez képest még tegnap is továbbjutott, miközben elõször turmixgépben, majd utána aprítógépben próbált meg tésztát gyúrni.
Kár, hogy a 3. évad ennyire elment bulvárba az elõzõ kettõnél tényleg úgy tûnt, hogy a legjobbat keresik, most meg össze vissza hozzák a döntéseket.
jani-wan 2015 okt. 20. - 20:52:49
(303/562)
Hú belenéztem ebbe, és te jó ég, mi ez.
Én nem tudok fõzni, csak láttam már ilyet, de annyit én is tudok hogy nem szórok bele (ránézésre) fél kiló lisztet és fél kiló cukrot a turmixgépbe összekeverni. Ez elmebaj! De most komolyan. Turmixgépbe! Hogyan sütött ez 1 óra alatt bármit is?
Arról nem is beszélve, hogy ennyi cukor az almába kell, nem a tésztába. Ennyit még én is tudok. Azaz többet mit az az ember ott. Megcsinálni akkor sem tudnám. Akkor õ hogy csinálta ezt meg? Én ezt nem hiszem el.