olahmiki1959 2015 okt. 20. - 16:14:52
(302/562)
Fördõs Zének egyetlen trükkje van, amit minden egyes adásban, minden egyes versenyzõnél elsüt, az, hogy hosszasan ránéz valakire, és utána hirtelen egy egészen más versenyzõnek mondja ki a nevét.
Mit mondjak, marha nagy trükk, biztosan álmatlan éjszakák egész során át gondolkodott rajta, mire kitalálta.:D
Az elején egyszer-kétszer még el is ment, meglepetésként hatott, mára azonban már annyira kiszámítható lett, hogy pontosan lehet tudni, hogy amikor valakire sokáig ránéz, biztosan nem annak a nevét fogja kimondani.
A másik nagy mutatványa, hogy amikor azt mondja, hogy "Az óra elindul: Most!", akkor mindkét kezével hirtelen elõremutat, miközben egy kissé megrogyasztja a lábait.
Manapság ezzel karriert lehet csinálni a magyar kereskedelmi tévékben...
szevacica 2015 okt. 20. - 15:06:21
(301/562)
Kedves Fördõs ZÉÉÉÉÉÉ (Zoltán? Zénó? Zebulon?)! Szokjon már le arról az ijesztegetõs mutogatásról! Rettenetesen idegesítõ és minden egyes alkalommal a frászt hozza rám (és sztem nemcsak rám). Ha nem tudnám, hogy ez kvázi egy szórakoztató mûsor, azt hihetném, hogy a "szent inkvizíció" ítélõszéke elõtt állnak a "versenyzõk" és ezzel a TE VAGY AZ! felkiálltással kívánják az összes bûnüket a fejükre olvasni! Minek kell ez?
whitedoor41 2015 okt. 20. - 09:55:45
(300/562)
Ugye õ volt az aki megégette a céklát és a bárányt amiért repülnie kellett? Az eset pikantériája, hogy 1-2 nappal késõbb egy srác is odaégetett valamit és Z azt mondta, hogy vele is elõfordul ha romantikusabb hangulatban van. Nem vágta le neki a megégett részeket és nem is kukázott, mint azt a séf tette a "céklás" csajjal.
whitedoor41 2015 okt. 20. - 09:41:54
(299/562)
Én is sajnáltam a duci lányt, mert szívvel-lélekkel csinálta és próbált helytállni, ami szerintem is sikerült neki. Nem volt fair, hogy párbajjal döntöttek ha azt nézük minden 2. adásban kiszórják a versenyzõket párbaj nélkül akkor mi alapján döntöttek most a párbaj mellett? A két versenyzõ közt ég és föld volt a különbség, a lány ellen max. a meg nem pirított zöldségeket lehet felróni, de mivel a második feladatban még arra se volt lehetõsége, hogy megkóstolja, ezért még ez is non-szensz lenne. Az indiai férfi valóban nem értett semmihez kész vicc hogy benntartották egy olyan feladattal ahol semmit nem kellett bizonyítani. Valakinek vagy a citromos vagy a fokhagymás íz jön be jobban, de hogy ez legyen az apropója annak hogy valakit hazaküldjenek hatalmas nagy inkompetenciára vall egy fõzõmûsorban.
tchabee 2015 okt. 20. - 09:37:55
(298/562)
Az indiai srác továbbjutásánál gondolkodtam el én is, hogy van e értelme továbbra is nézni, mivel jó kaják elkészítése, technológiák bemutatása szinte nulla.
Megmaradt egy sima bohóckodós ál érzelmi drámákkal operáló valóság show szerûsûégnél.
olahmiki1959 2015 okt. 20. - 08:03:31
(297/562)
A hétfõ esti adás után a zsûri nyugodtan szembeköpheti saját magát egy tükör elõtt, mert ilyen gyalázat valószínûleg még nem fordult elõ a mûsor történetében!
Az egy dolog, hogy - már többen is megírtuk - abszolút igazságtalan egy versenyzõvel szemben, hogy neki látatlanban el kell készítenie egy nagyon nehéz, bonyolult ételt, de ennél sokkal gyomorforgatóbb volt az a nyilvánvaló igyekezet, hogy egy, a konyhában csetlõ-botló, gyakorlatilag semmit nem tudó, egyetlen értékelhetõ tányért nem készítõ indiai srácot manipulációkkal továbbjuttatott a zsûri, azzal a lánnyal szemben, aki a körülményekhez képest nagyon jól helytállt, és értékelhetõen teljesített.

Mi történt, "tisztelt" zsûri?
Miért kellett párbajoztatni az indiait, amikor simán el lehetett volna küldeni már az elsõ étel után, de a második katasztrofális kaja után gondolkodás nélkül?
Nem merték az elsõ nap kitenni a versenybõl az illetõt, nehogy elfogultsággal lehessen önöket vádolni?
Az, hogy értékelhetetlen vacakokat tett le az asztalra, és soha nem készült el idõben, az nem zavarta önöket?
Egyáltalán, hogy került be a versenybe ez a figura, amikor a felvezetõ szövegben a narrátor elmondja, hogy több ezer versenyzõ közül csak a legjobban kerülhettek be a mûsorba?
Ez a srác hogyan juthatott tovább a selejtezõkbõl?
Közröhej, egyben tragédia, kedves zsûri, nyugodtan elszégyellhetik magukat!
beat76 2015 okt. 20. - 07:50:56 Előzmény whitedoor41
(296/562)
"A 2. hétrõl csak hárman jutottak tovább, akkor az elsõrõl mért négyen?"
Azért, mert ez a váratlan fordulatok versenye, Zé minden alkalommal elmondja :-)
Gondolom, az is a váratlan fordulat része,hogy ha valaki még életében nem fõzött rákot (Vali),ahhoz odamegy a séf, és megmutatja neki, hogyan kell megpucolni, az esélyegyenlõség jegyében.
szevacica 2015 okt. 19. - 19:03:53
(295/562)
Éppen most vonult be az új csapat, és persze megint van egy "Loreley", aki majd jól lengetheti a hosszú haját a kaja mellett/fölött/bele...
whitedoor41 2015 okt. 17. - 10:46:03
(294/562)
A zsûri is úgy értékel, ahogy nekik tetszik, különbséget tesznek játékos és játékos közt. Valakinél kukába szórják a megégett húst, másnál legyintenek - velem is megesik, ha romantikusabb hangulatban vagyok... - A nagy sz**t, legalább következetesek lennének!
whitedoor41 2015 okt. 17. - 10:42:09
(293/562)
Szerintem nézettségnövelõnek dobták be, "eyecandy" a férfi nézõk számára a görcsösen akaró férfiak egyhangú mezõnyében. Én a magam részérõl nem bántam (szükségtelen kifejtenem), éreztem, hogy nem lesz benn sokáig, a stílusából én is arra következtettem, hogy "beépített szépségrõl" van szó, végig úgy állt a feladatokhoz mint aki tét nélkül játszik.
whitedoor41 2015 okt. 17. - 10:35:22
(292/562)
A 2. hétrõl csak hárman jutottak tovább, akkor az elsõrõl mért négyen? Kinek a kije Sutka Róbert, hogy továbbvitték annak ellenére, hogy még talán a "szépségkirálynõ" is lefõzte volna ezen a héten.
Az eheti versenyzõkrõl - Kolos ritka ellenszenves egy figura, Tibor tissza görcs, szenvedés nézni, Dani szimpatikus volt egészen addig míg el nem kezdte az eszét játszani, a srác akit utoljára tettek ki volt talán a legszimpatikusabb, kíváncsi vagyok milyen karakterekkel etetnek meg/be bennünket a következõ héten.
indingo 2015 okt. 16. - 08:18:38
(291/562)
Tibor újbóli színrelépését és sem értem és õszintén soknak is tartom! Kinek volt õ a legszimpatikusabb? Az ilyen típusú mûsorokban szavazati szempont, hogy mennyire tud jól fõzni a delikvens, mennyire szimpatikus, humoros és bizony hogy jól néz-e ki! Hát nálam egyik kategóriában sem kapna túl magas pontszámot.....Kapásból eszembe jut 2-3 ember, akit szívesebben láttam volna újra, ha kicsit gondolkozom is akkor 6-7 is!
olahmiki1959 2015 okt. 15. - 11:10:48
(290/562)
Igaz.
Arról nem is beszélve, hogy a félméteres, kajába belelógó haját is hátra kellett volna köttetni vele, ezt sem vette észre a nagyokos zsûri!
beat76 2015 okt. 15. - 10:44:10
(289/562)
Az elõzõ szériában a séf konkrétan rászólt egy fickóra, hogy vegye le az ékszereit,mert az nem való a konyhába.
Úgy látszik, ez a mûkörömre nem vonatkozik.
Arra gondolni se merek, hogy a csaj dekoltázsa annyira elvarázsolta a zsürit, hogy még ezt is elnézik neki.
whitedoor41 2015 okt. 14. - 14:53:15
(288/562)
...és úgy konferálták fel, mint a nézõk kedvence. wtf? hol lehetett rá szavazni (2x is)?
Kolozsnak a séf az elsõ fogásnál mikor még készítették az ételeket a sajttal kapcsolatban megfogalmazott egy kritikát, mért nem szerencsés és szerinte az öve a legkevésbé fantáziadús étel blabla erreföl amikor kivitték az ételeket és az összegzésnél az övét találták az egyik legjobbnak.
beat76 2015 okt. 14. - 08:51:15
(287/562)
A tegnapi adásban ismét elõkerült Tibor, aki arról híres, hogy eddig minden szériában benne volt,mégse vitte semmire.
Tegnap pl. a második feladatnál Zé is és a séf is mondta neki, hogy ne rizottót csináljon, mert az kevés lesz a továbbjutáshoz. Ehhez képest, õ kiállt egy rizottóval, majd simán továbbjutott.
Innentõl kezdve nehéz a zsüri döntéseit komolyan venni.
Edmond Dantes 2015 okt. 13. - 12:52:49
(286/562)
olahmiki1959 2015 okt. 12. - 18:03:32
(285/562)
Lehet, hogy errõl már írtam régebben, ha igen, elnézést kérek érte, de vannak dolgok, amiken nem tudok túllépni.

Ki találta ki azt az õrületet, hogy bejön egy vendég sztárséf, elkészít egy hihetetlenül bonyolult, rengeteg apró mozzanatból álló fogást, és azt a versenyzõknek LÁTATLANBAN! el kell tudni készíteni, a lehetõ legpontosabban lemásolva az eredetit?
Például - hogy mást ne mondjak - a harmadik zsûritag, a teljesen felesleges, öreg, mísz, kiégett Pierre meg tudna-e csinálni BÁRMIT látatlanban, ami itt elõfordul?
Nem hiszem... Ha igen, minden tiszteletem az övé.

A másik, hogy egy becsületes versenyben helyes-e, hogy az a versenyzõ, aki elõnyhöz jut, kitolhat az egyik versenyzõtársával, és megnehezítheti annak a helyzetét?
Ez fair? Ez rendben van?
Egyáltalán, ha valaki jól teljesít, akkor miért jut elõnyhöz?

Az olimpián sincs olyan, hogy aki a selejtezõkben a legjobban fut, elveheti egy másik futónak a cipõjét!!!

Te jó ég!
Az egész fõzõverseny tele van mindenféle agyrém kajákkal - az egyik világrekord volt a "krumplis tészta", amit ha egy háziasszony így feltálalna a férjének, az úgy vágná ki a kaját a feleségével együtt, hogy a konyhaajtó tokostól szakadna ki - teljesen jogosan!
Úgy nézett ki az a borzalom, mintha a tésztát egy adag híg sárgaborsó fõzelékbe forgatták volna bele. Katasztrófa volt!

Megnéztem egyébként a neten néhány elõkelõ éttermet, ahonnan a vendégséfek szoktak érkezni, hát... Olyan árak vannak az étlapjukon, hogy egy átlagos család - két szülõ egy gyerekkel - félhavi jövedelme rámenne, ha úgy döntetnének, hogy hétvégén oda mennek ebédelni.
Teljesen egyértelmû, hogy ezek a Michelin-csillagos éttermek a milliomos, sznob vállalkozóknak, jól keresõ celebeknek, tévés mûsorvezetõknek vannak fenntartva, másoknak gyakorlatilag megfizethetetlenek.

Kíváncsi vagyok, hogy ezt a szériát ki fogja megnyerni.
whitedoor41 2015 okt. 10. - 07:25:39
(284/562)
Ági + Robi halastála -> kuka, majonézes krumplisaláta nem került fel a tálra
Annamari + új srác halastála -> kuka, krumplisalátáról nem emlékszek hogy szó esett volna
homokórás + Zsolt halastála -> a 4-bõl egy halat kiszárítottak, mert folyamatosan hideg olajjal öntötték fel, de a többivel minden rendben volt, a majonézes krumplisaláta jó volt

végeredmény: mindenki rossz volt, senki nem kapott elõnyt, holott elég egyértelmû volt hogy a homokórásnak és Zsoltnak kellett volna kapniuk
whitedoor41 2015 okt. 10. - 07:19:25
(283/562)
A tegnap esti adás végeredménye ismét botrányosra sikerült. Robi, akinek f*ngja nem volt mit kezdjen a sajtokkal, fogalma nem volt arról hogy kell a szuflét elkészíteni stb... leleste, a vetélytársait, majd a következõ feladatnál a LEGESLEGUTOLSÓ percben összehozott egy fánkot (nem lángost - bár a feladat is hülyeség volt mint már megszokhattuk) de természetesen a zsûri most is megkönyörült rajta. Elsõ adásban a leggyengébb volt a 2. számban, mint ismeretes a tésztagyúrással/ szaggatással meggyûltek a problémái ennek ellenére egyenes ágon jutott tovább. 2. adásban dettó. A csapatfeladatoknál teljes mértékben Ágira hagyatkozott, és bár a halastáluk kuka lett, a csajnak volt némi fogalma hogy kell a fondantot elkészíteni a mignonra ennek köszönhetõen jutott(ak) tovább. Zsolt tegnapi kiesését nem érzem reálisnak, mi több Robihoz viszonyítva tegnap legalább 10x jobb volt. A legnehezebb sajtokkal kellett dolgoznia, de megoldotta hogy a mozarrella ne legyen ízetlen, meg is dicsérték a zöld fûszeres, bazsalikomos ízesítését na és Robi mihez kezdett? 40 percen át másokat lesett!
Ha valakinek eddig nem volt olyan érzése hogy bizonyos személyekkel erõsen kivételeznek, akkor ezután már garantált!