Tegu 2012 szept. 13. - 08:58:08
(2862/5342)
Sado ártatlanságára.
Ez akkor jó lesz:))
Most elõkeresik a képet és megfejtik.
Valaki irta, hogy Szongjon fejti meg a jelentését.
Tegu 2012 szept. 13. - 08:55:39
(2861/5342)
Nem is volt annyi idõs, mert 9 éves korában meghalt Hyojang. De ez csak névleges adoptáció volt, az igazi apja Sado volt.
Koczina Judit 2012 szept. 13. - 08:45:26
(2860/5342)
Rémlik valami, hogy Sado San-nak adott egy képet, hogy õrizze meg. És talán valamire bizonyíték is, de azt már elfelejtettem, mire :))
Koczina Judit 2012 szept. 13. - 08:23:51
(2859/5342)
"... amikor elkezdenek valamirõl beszélgetni, s vágás, majd csak késõbb tudjuk meg, mirõl volt szó?"
Igen, erre gondolok. Végre örülsz, hogy na ezek ketten beszélni fognak, biztos kiderül valami, már majdnem így is van, aztán snitt, jön egy másik jelenet. Vagy egyszerûen nem válaszolnak egyenes kérdésekre, "most még nem mondhatom meg".
Ezek nem a kedvenceim :))
Koczina Judit 2012 szept. 13. - 08:17:58
(2858/5342)
Nem gondoltam volna, hogy az elsõszülött fiú (aki tudjuk, a király kedvence volt) már olyan idõs volt, hogy saját gyereke is születhetett. Azt hittem, hogy a többi gyerekhez hasonlóan még gyerekkorában halt meg. Azért ezt elmondhatták volna már YS-nak. Arra jó, hogy király legyen, de arra nem, hogy õszintén megmondják neki, kinek a fia?
Szajci 2012 szept. 13. - 07:46:07
(2857/5342)
Én egyébként arra lennék kíváncsi, hogy Iszan (most nem jut eszembe a királyi neve) halálakor a mostani királyné milyen hatalommal bírt a palotában. Mi van, ha õ ölette meg a királyt? Mert azt olvastam, hogy máig nem tudni, hogy miben halt meg a király.
6/10
napraforgó 2012 szept. 13. - 06:17:17 6/10
(2856/5342)
Mit akar a király azzal, hogy a herceg nem is Szádó fia, hanem valamilyen X nevû herceg adoptált fia?
És ha valóban adoptáltatták valakivel Szánt Szádó halála után, ez a sorozat a végtelenül lassú cselekményszövésével miért hagyta ki ezt a nem épp elhanyagolható momentumot?

És vajon mit fog válaszolni a herceg. Egy nyilvánvalóan elhülyült nagypapának, aki néha kegyetlenül kemény, máskor meg indokolatlanul megbocsátó?
Tegu 2012 szept. 13. - 00:38:41
(2855/5342)
Arra gondolsz, amikor visszaidéznek valamilyen eseményt magukban vagy amikor elkezdenek valamirõl beszélgetni, s vágás, majd csak késõbb tudjuk meg, mirõl volt szó?
Ez szinte minden sorozatban elõszeretettel használt technika, a csavarintásokhoz vagy feszültségnöveléshez szükséges.
Koczina Judit 2012 szept. 13. - 00:23:45
(2854/5342)
Persze, hogy nem. De YS nem fogja megtagadni szerintem az apját. Majd kap valami büntetést, de hogy végül a király mégis miért dönt úgy, hogy átadja neki a trónt, az rejtély.
Engem a vágással félbeszakított beszélgetések zavarnak a legjobban. Amikor másodpercekig néznek a szereplõk a semmibe. Szerintem ez így már nagyon elavult, elszállt már a rendezõ felett az idõ.
Tegu 2012 szept. 13. - 00:16:10
(2853/5342)
Már tegnap is kikapcsoltam a tévét, amikor negédes hangon elkezdett kántálni a királynak, gondolom, azt folytatta ma az elején, amit kihagytam, aztán HOng verését sem néztem meg, s most ehhez a Sadoval kapcsolatos cirkuszhoz sincs sok kedvem.
EGyszerüen nem hiteles, nem megmagyarázható ez a sok renitenskedés, mi az, hogy az irnok egyszerüen nem adja oda a rendeletet, mert egy kitiltott királyné megparancsolja neki, még akkor is hihetetlen, ha tudjuk, hogy a Noron frakcióhoz tartoznak.
S most majd figyeld meg, a királynak érdekes módon bezzeg most nem fog kihagyni az emlékezete, amikor megköveteli, hogy tagadja meg az apját Yi San.
Koczina Judit 2012 szept. 13. - 00:06:10
(2852/5342)
De az elõzetesben le is lõtték a poént...
Koczina Judit 2012 szept. 13. - 00:04:23
(2851/5342)
Engem a királyné szörnyû hosszú hazug siránkozása idegesített a legjobban az elején. Csak azért nem nyomtam ki a hangot, hátha mond a király is valami fontosat. Lehetetlen, hogy a királyt ennyire az orránál fogva lehet vezetni.
Na meg az írnok, aki mostantól minden percét jegyzi a királynak, ránéztem az arcára és pontosan tudtam, hogy ezt is le fogják fizetni, vagy megzsarolják. A király környezetében sajnos egyetlen ember sincs, akiben meg lehetne bízni. Azért ez egy kicsit furcsa.... Az a tetû kamarás ... Meg a számûzött (sõt majdnem kivégzett) ember egy cseppet sem fogja vissza magát ... ezek olyan hihetetlen dolgok.
Tegu 2012 szept. 12. - 23:58:49
(2850/5342)
Egyébként, a király helyében már akkor rájöhettem volna, hogy miben mesterkedik a királyné, amikor a rendeletét egyszerüen elsüllyesztette Yi San kinevezésérõl.
Már kibosszankodtam magam ezen, betudom annak, hogy valahogy bonyolitani kell a történetet, de számomra rendkivül idegesitõ módon, zavaróan és hiteltelenül sikerültek ezek a király emlékezetvesztésére épülõ epizódok.
De már látom, a következõ megpróbáltatás sem lesz szórakoztató, Sadoval fogja vegzálni Yi Sant.

Rájöttem, hogy talán ezt tudom a legkevésbé tolerálni a koreai sorozatokban, amikor folyamatosan ujabb és ujabb próbának kell megfelelnie a fõhösnek, s mindig semmibe veszik az addigi eredményeket. Ez különösen a Palota ékkövében zavart, amikor már vagy 5x versenyeztették, mindig kitünõen teljesitett, de a 6. versenynél megint a nulláról indul minden, ha azt nem teljesiti, kivégzik, kitiltják, lefokozzák, számüzik, szörnyü.
Tegu 2012 szept. 12. - 23:40:28
(2849/5342)
A valóságban Hwawan és a királyné igen nagymértékben szövetkeztek egymással a herceg ellen:)) A királynéról pedig rengeteg feljegyzés van, sõt, a fogadott fiáról is kevéske, de spolier lenne.
taylor88 2012 szept. 12. - 22:55:35
(2848/5342)
Egyébként meg nagyon érdekes amit olvastam Hwa Wan hercegnõrõl most éppen. (Hogy ne, hogy plágium vádjával gyanúsítsanak, ezt tschilla írta ezen a fórumon:
http://yisanprojekt.yuku.com/topic/26/Hwa-Wan-Ong-Ju-Seong-Hyeon-Ah?page=6#.UFD0967cSSo

"Amit nagyon hiányolok a sorozatból, az Hwa Wan hercegnõ, és San herceg kapcsolatának bárminemû bemutatása... 13 éves kora körül a hercegnek el kellett költöznie az édesanyja közelébõl, hogy tanulmányait folytassa, s ezidõtájt Hwa Wan hercegnõ teljesen behálózta. Szebbnél szebb ruhákkal, fegyverekkel, díszekkel, és különlegesebbnél különlegesebb ételekkel halmozta el, olyanokkal, melyek még a palotában is ritkaságszámba mentek. Ebben az idõben az ifjú herceg szinte bálványozta nagynénjét, s bizonyára ez az idõszak járult legnagyobb mértékben hozzá, hogy a herceg késõbb is nagyon kötõdött a hercegnõhöz. Ezt tudván a filmben is sokkal jobban összetörhette volna, mikor megtudta, hogy Hwa Wan hercegnõ az egyik fõ ellensége. (Nem tudom, a valóságban Hwa Wan hercegnõ és a királyné milyen mértékben szövetkeztek a herceg ellen, de úgy sejtem, Hwa Wan hercegnõ nem sokáig dédelgetett olyan álmokat, hogy San herceget eltegyék láb alól, mert belátta, hogy erre nincs sok esély. A királynéról gyakorlatilag semmit nem írnak a memoárok, viszont a bátyja, Kim Gwiju még a sorozatbeli magánál is vérlázítóbb, és elborultabb ember lehetett.)"
taylor88 2012 szept. 12. - 22:52:07
(2847/5342)
Nekem is nagy kedvencem a hercegnõ felesége. Csak az a szomorú, hogy a szolgálólánya -- aki mellesleg szinte minden nagyobb trilógiában játszott -- eléggé gonosz. Ez még úgy számomra kissé szokatlan, remélem, hogy úgy megjavul majd, mint Cso-bin a festészeti hivatalból. Hwa wan hercegnõt én is kedvelem. Olyan aranyos feje van.
Koczina Judit 2012 szept. 12. - 21:01:02
(2846/5342)
és a Korona hercegében.
Koczina Judit 2012 szept. 12. - 21:00:30
(2845/5342)
a PÉ-ben
Koczina Judit 2012 szept. 12. - 20:55:24
(2844/5342)
De õ volt Yeon-seng, JG barátnõje, késõbb királyi ágyas (Park Eun-hye).

DY egyik udvarhölgye a nagy darab lány (most nem játszik) és a PÉ-bõl Min udvarhölgyként ismert alacsony nõ, a DY-ban talán Bong volt a neve, most pedig Kim udvarhölgy (Kim So-yi-nak hívják) a koronahercegné szolgálatában. Azt hiszem Pingu-nak hívják YS feleségét. Persze lehet B-vel is írni, az ugyanaz, néha így ejtik, néha úgy.
9/10
döncimama 2012 szept. 12. - 20:47:14 9/10
(2843/5342)
Azért ne búsulj, majd kihevered és jön más. Még elõtted az élet.