7/10
dorombka 2012 szept. 23. - 17:01:36 7/10 Előzmény Koczina Judit
(3262/5342)
Szerintem azért elég jól létszik az a korkülönbség.
A civil színészek közötti korkülönbség 39 év.
Sõt eléggé érett a királynõ a valódi kapcsolathoz képest.

Bár nem tudom valójában rájuk gondoltál-e.
7/10
offtopic
dorombka 2012 szept. 23. - 16:57:52 7/10 Előzmény perry
(3261/5342)
Ezt én is köszönöm, igen gazdag oldal.
7/10
dorombka 2012 szept. 23. - 16:56:58 7/10
(3260/5342)
Vajon a királynét miért nem figyelték?
Ezek az összeesküvõs találkozások is vajon hogyan lehettek ennyire titokban ,
Családi összejöveteleknek voltak álcázva ?
7/10
dorombka 2012 szept. 23. - 16:55:34 7/10 Előzmény napraforgó
(3259/5342)
Egy darabig keresgettem, de feladtam, hogy általában találok valamit Dél-Korea idõjárásáról.
Ennyit találtam egy utazási iroda anyagában:
Dél-Korea idõjárása annak a kétes hírnévnek örvend, hogy ebben az országban mérik a földrajzi szélességhez képest legnagyobb hidegeket
http://www.origo.hu/utazas/20060620azsia.html

Viszont szörnyû, hogy már jóval a közepén túl tartunk és láthatóan nagyon hideg van.
A többi tv-ben látott sorozat esetén azért láttunk más évszakot is.Itt csak a gyerekkor esett a nyárra.
Mindig reménykedem, hogy kitavaszodik végre.

Na de végre találtam egy táblicskut, mellékelem.
http://www.temperatureweather.com/pacific/idojaras/hu-idojaras-del-korea-seoul.htm
7/10
offtopic
dorombka 2012 szept. 23. - 16:46:53 7/10 Előzmény ceia
(3258/5342)
Nekem nagyon tetszenek ezek az új logók.
Különösen a Duna tetszik, de mindegyik nagyon egyszerû és szemléletes.
Bár nem tudom miért kell ennyi pénz költeni a külsõségekre csak azért, hogy a régit kidobjuk.
Inkább egy kicsit a már jóra forduló mûsorokat kellene megtartani, nem szétcincálni.
7/10
dorombka 2012 szept. 23. - 16:44:39 7/10 Előzmény napraforgó
(3257/5342)
A múltkor felhívtad ere a figyelmet és amikor az orgyilkosok fegyvert fogtak, egész közelrõl mutatták amint ég a gyújtókanóc.Sajnos most képet nem tudok mellékelni, pedig elég premier plán volt.
7/10
offtopic
dorombka 2012 szept. 23. - 16:36:17 7/10
(3256/5342)
Kerestem egy online boltot.A múltkor valahol láttam, hogy lehet kapni dobozosan.Elég drága volt egy kis konzerv.
Viszont közben találtam egy nagyon szimpatikus receptet.Ezt én is kipróbálom.
http://kolisgurman.blogspot.hu/2011/04/kimchi-kimcsi-koreai-savanyu-kaposzta.html
7/10
offtopic
dorombka 2012 szept. 23. - 16:25:56 7/10
(3255/5342)
Azon gondolkodtam, hogy az erõs fûszerek is fertõtlenítõ hatásúak.
És az ételt és a szervezetet egyaránt megvédik a fertõzéstõl.
Miután õk ezt már generációk óta eszegetik, ezért kialakulhatott egy ellenállás a gyomorégetõ dolgokkal szemben is.
Bár nálunk ezt nem igazán tartják jó dolognak az orvosok.
Mindenesetre a kimcsi állítólag benne van az elsõ 5 legegészségesebb élelmiszer között.
7/10
offtopic
dorombka 2012 szept. 23. - 16:11:52 7/10
(3253/5342)
Igen õk az ételt és az egészséget egy egésznek tekintik.
És az öt alapszínnek meg kell jelennie a táplálékban, ha épp csak díszként, vagy fûszerként is.
Mert így van arányban minden ízben, állagban, hatásában.
A legszebb ételeik a legszínesebbek is egyben, ami persze hosszadalmas készítést igényelnek.
Ezeket azért láthattuk a Palota Ékkövében

KOREA
Elsõsorban Joeson dinasztiára vezethetõ vissza konyhamûvészetük.Az 5 szín(vörös,fehér,fekete,zöld,sárga ) fõzésének nevezik.Egyensúlyban kell lennie a színeknek,minimum a fûszereknek kell színeseknek lenniük.Hiszik, hogy így a test is egészséges lesz.Az a jó étel, ami gyógyhatású is.Az étkezés tarthat hosszú ideig is, mivel az ízek végig megtartják jellegzetességüket. A vendég igénye a legfontosabbfontos a tálalásnál.
(Trilógia:Korea, Kína és Japán kultúrájának története)

Az öt szín a belsõ szervek szempontjából
http://health.chosun.com/site/data/html_dir/2012/02/27/2012022702066.html
7/10
offtopic
dorombka 2012 szept. 23. - 16:01:54 7/10 Előzmény mioka1
(3252/5342)
Most már tudom honnan ered a tisztára mosom .....:))
7/10
dorombka 2012 szept. 23. - 15:55:58 7/10 Előzmény Fõnix császárnõ
(3251/5342)
Én nem találtam olyan nagy számú nézettséget, mint Te.
Mindenesetre szõrnyû, hogy a kezdési idõpontok és ismétlések ilyen lehetetlen idõpontban vannak.

Ráadásul nem is korrekt az értesítés a változásról.Talán nem is akarják, hogy legyen nézettség ?
Nem kellett volna akkor ilyen bizonytalan idõpontban ilyen sok részes sorozatot bevállalni.


Vannak rövidebbek is.Remélem azért befejezik.
Bár sokan abba fogják hagyni és lehet, hogy soha többé nem kezdenek el koreai sorozatot nézni. :((
Vagy azt sem tudják eldönteni ki a célcsoportjuk ? Hol ez, hol az ?

Így is elég jó helyen szerepel, bár ki tudja manapság az emberek nem tudnak egyszerre végigülni egy bõ órát.
Szerintem sokan csak háttér-tévéznek.

És bár tudományosan hangzik a felmérés kivitelezése, nem tudom hogy mûködik, lehet, hogy bekapcsolják, aztán egész este megy magában.Azt azért nem tudják mérni, hogy odafigyel-e valaki.
De nem mindenki szeret monitor elõtt szorongva sorozatot nézni.

http://hu.wikipedia.org/wiki/N%C3%A9zetts%C3%A9gm%C3%A9r%C3%A9s
7/10
offtopic
dorombka 2012 szept. 23. - 15:30:11 7/10
(3250/5342)
Mûvészi szabadság miatt a mûalkotások azért nem mindig hiteles történelemforrások.
Meg egyébként a való életben is sokan sokféleképp ítélnek meg dolgokat akkor, utólag , nemhogy több száz év elteltével.
7/10
dorombka 2012 szept. 23. - 15:28:08 7/10 Előzmény Koczina Judit
(3249/5342)
:))

A király gyerekkorában a Palotán kívül
7/10
dorombka 2012 szept. 23. - 15:22:57 7/10 Előzmény Koczina Judit
(3248/5342)
Ezen én is csodálkozom, de nem akarok a történések elé menni.
Majdf kiderül.
Mindenesetre sejthetõ, hogy azért szorosabb szál lesz közöttük, mint eddig.
Viszont az udvari intrikák miatt annak idején Dongy-ék hoztak valami visszavonhatatlan királyi rendeletet, hogy ágyas-hitvesbõl, még a legmagasabb rangúból sem lehet késõbb királyné.

A képen DongYi, az öreg király mamája anno a különbözõ hitvesi rangsorban emelkedve
7/10
offtopic
dorombka 2012 szept. 23. - 15:14:14 7/10
(3247/5342)
Az árvaság kérdése ma is komoly gondot okoz Koreában, mind Északon, mind Délen.Sokszor kampányolnak is a sztárszínészek érdekükben, sorsuk jobbrafordulása céljából.
7/10
dorombka 2012 szept. 23. - 15:07:51 7/10
(3246/5342)
Az új király 39. rész

A király úgy dönt, hogy lemond a trónról Lee San javára. De ehhez meg kell teremtenie a megfelelõ körülményeket, hogy az ellenségeik ne tudják ezt megakadályozni. Ezért a seregek nagy részét kirendelik a városból. Lee San is elolvassa azt a levelet, amit az apja írt a Királynak, így megtudja az igazat az apjáról. Megpróbál bizonyítékokat szerezni az ellenségei ellen az apja volt testõreitõl. Kiderül, hogy létezik bizonyíték, de nem tudják, hol. Lee San azonban egy festmény alapján kitalálja, hova rejtette el az apja a bizonyítékokat. Az ellenség értetlenül áll a csapatok kivonultatása elõtt, de rájönnek, mi a célja a királynak. A királyné terve az, hogy meg kell ölni vagy a királyt vagy a herceget.
7/10
dorombka 2012 szept. 23. - 15:04:33 7/10
(3245/5342)
A festmény titka 38. rész

Young-jo felteszi a kérdést Lee Sannak: igazi vagy örökbefogadó apját tekinti édesapjának?
Amikor a koronaherceg az áruló Sadót nevezi meg, Young-jo ultimátumot ad neki:
vagy visszavonja kijelentését, vagy megvonja tõle a koronahercegi címet.
Lee San megbízza Guk-youngot, szerezzen bizonyítékot a király betegségére;
mivel Guk-young úgy dönt, megszerzi a királynak felírt gyógyszerek listáját, Dae-soo közbenjárásával Dal-ho megy be álruhában a palotába és csellel meg is szerzi a listát, amely alátámasztja az aggkori elbutulás diagnózisát.
A királyné Lee San ellen uszítja a királyt Sado herceg sírjának rendbehozatala ügyében.
Lee Sannak eszébe jut a festõdobozban levõ festmény, amit apja valaha rábízott.
Elõkeresi a képet és úgy gondolja, megpróbálja megfejteni, mit jelent...
7/10
dorombka 2012 szept. 23. - 15:00:55 7/10
(3244/5342)
A titokzatos kór 37. rész

Hye-gyong megdöbben azon, hogy Gui-ju visszatért a palotába és még a király bocsánatát is elnyerte; annál is inkább, mert a megbocsátásról senki nem tudott. A királyné ismét magához édesgeti a királyt: kijelenti, hogy tudja, mi a betegsége és mi a gyógyír rá. Dal-ho még mindig bánatos amiatt, hogy Mak-seon nem bocsát meg neki. A király megbízza írnokát, hogy egy hónapig jegyezzen fel mindent, amit tesz és mond, és a nap végén õ visszamondja neki, amire emlékszik .Azonban a királyné és Gui-ju megvesztegeti az írnokot. A királyné parancsára az udvari gyûlésrõl eltávolítják Hwa-want és a hercegnõnek megalázó jelenetben kell bocsánatot kérnie. Young-jo megkéri Song-yeont, hogy segítsen neki egy térképrõl felidézni városok neveit. A lány ezt elmondja Dae-soo-nak, aki értesíti Guk-youngot, így a herceg is tudomást szerez nagyapja betegségérõl.
7/10
dorombka 2012 szept. 23. - 14:55:50 7/10
(3243/5342)
A nagy visszatérés 36. rész

Lee San, miután rátalált Song-yeonra, mindent megtesz azért, hogy a lány felépüljön a gyötrelmes út után. Míg õ távol van a palotából, addig régi ellensége, Kim Gui-ju visszatér, hogy újra betöltse pozícióját az udvarban. Ennek láttán rémület tölt el mindenkit, csak a királyné tudja, mi áll megkegyelmezése mögött. A király szellemi leépülése miatt már nem emlékszik kiadott parancsaira, és egyre inkább a királyné befolyása alá kerül. Hwa-wan és fia kétségbeesetten igyekeznek szorult helyzetükbõl valami kiutat találni.