1/10
Fõnix császárnõ 2012 szept. 16. - 08:42:12 1/10
(2962/5342)
Azzal vigasztalom magam hogy más sorozataikat (Egyszer volt...) stb is eltettek más idõbe tehát ezzel nemcsak minket izélnek.

Bátyám 8-4ig szokott volt de 1-2hete átment ugyan annyiért mezõõrnek (ugyan úgy 47ér) csak így legalább csak este kel szédelegnie 18-02.00 vagy 16-00.00

De van amikor hamarabb van amikor késõbb jön így õneki jobb hisz már vagy nem volt otthon vagy csak egy pár percet látott belõle viszont õ rájött hogy 4éve a Románom már leadták tehát úgy látta.

Másik lehet indulunk a képviselõ, polgármester választáson remélem sikerül.

Elvileg ha a kopogtató cédulát megszüntették akkor tényleg egyenlõ esély tárulkozhat tehát akár sikerülhet is.

A felmenõim közt volt fõispán is tehát meg grófok stb, annyi idõ után jó lenne habár én nem nagyon akartam de az öreg erõltetné de hátha sikerül már azért az 500asért megérné.

Amúgy van aki pl én is lefekszik már 21re(elõtte sétálgat odakinn) és utána pihen úgy ahogy tehát mi nem nézzük végtelenségig a televíziót.

Még Méri néni is max 22re lefekszik, de mamókám speciel altatót szed.

Nem nagy cucc az alvás csak kényelmesen el kell helyezkedni s már pihen is az ember habár van amikor délután is bevágom a szunyát igaz akkor nehezebb elaludnom.

További szép napot.
6/10
napraforgó 2012 szept. 16. - 05:42:18 6/10
(2961/5342)
Rosszul látod. Csütörtökön egyáltalán nem is lesz ismétlés, az már péntek hajnalban lesz 0.25-kor.
Ki érti a mûsorszerkesztõk észjárását? Van egy népszerû sorozat, nosza tegyük a leglehetetlenebb idõpontokra.

Nekem speciel jó a délutáni idõpont, de gondolom sokaknak nem. Aki dolgozik, annak biztos nem, és annak az éjszakai ismétlés sem felel meg, ha ragaszkodik a munkahelyéhez és másnap is akar még dolgozni.
Ez az éjszakai idõpont csak a naplopóknak, meg az álmatlanságban szenvedõ munkanélkülieknek jó. Talán.
Ezüstliliom 2012 szept. 15. - 22:22:39 Előzmény Beya
(2960/5342)
És csütörtökön megint 23:30-kor lesz az ismétlés, pedig már se paralimpia, se focimeccs nem lesz. Ezek direkt szórakoznak velünk???:/
Ezüstliliom 2012 szept. 15. - 21:54:25 Előzmény napraforgó
(2959/5342)
Amikor zavart, akkor nem is várok tõle következetességet, de vannak hosszabb idõszakok még, amikor tiszta a feje.
6/10
napraforgó 2012 szept. 15. - 18:23:42 6/10
(2958/5342)
Kreatív ötlet, díjazom!
És a titkos kijrathoz nem járt egy titkos õr is?
Lehet, hogy titkos alagút volt, mi kivezetett a palotából.... És itt surrant vissza a király a könyvtárába, hogy megtévessze a királynét.
6/10
napraforgó 2012 szept. 15. - 12:51:58 6/10
(2957/5342)
Szerintem nem annyira részletkérdés, de ha valaki inkább választja a merengést, meg a szemforgatást, esetleg a hangos sóhajtozásokat... Én már azokból láttam több, mint eleget.
Biztos földhözragadt vagyok, de engem inkább érdekelnek az itt elnagyolt "hogyanok".
Koczina Judit 2012 szept. 15. - 09:56:23
(2956/5342)
Köszönöm szépen!
Ez kedves. És legalább tudjuk, hogy nem csak egy mû létezik :))
6/10
napraforgó 2012 szept. 15. - 08:54:13 6/10
(2955/5342)
Tegnap óta azon gondolkozom, hogy tudta a király észrevétlenül elhagyni a lakosztályát, meg a palotát? Elõször azt hittem, hogy a kamarása falazott neki, de akkor nem óbégatott volna kintrõl, hogy Felség, hoztunk egy kis ebédet!
Eleve, hol tudott úgy kimenni a király a lakosztályából, hogy a számtalan szolga és eunuch nem vette észre?
Aztán hogy tudott úgy kimenni a palotából, ahol az õrség mindenkit ellenõrzött. Vagy csak a bejövõket? kimenni akárki mehetett? Nem világos.
Aztán ott van a távozás módja is. Gyaloghintón? Akkor tudnának róla! Lovon? na csak nem ül lóra egy 80 éves, beteges öregember? meg az istállóban csak tudnának róla, hogy lovon távozott. Gyalog? csak úgy kisétált egy zöld selyem álruhában? És a kapuõrség nem ismerte meg?
Valahogy ezek olyan hihetetlen dolgok. Aztán meg elsétált egyedül a városi házhoz, ahol ifjúkorában élt (na az se tegnap volt). És az a ház 60-70 évig lakatlan volt? és nem dõlt össze? Vagy lakott benne valaki, akit most kitettek belõle?

Nekem az a bajom ezzel a történettel, hogy jelentéktelen dolgokkal eltökölnek sokat, aztán meg - számomra - fontos dolgokat úgy elnagyolnak, olyan ellentmondásokat hagynak benne, hogy ezzel teszik hiteltelenné az egészet.
6/10
napraforgó 2012 szept. 15. - 07:56:18 6/10 Előzmény Szajci
(2954/5342)
Szerintem meg éppenhogy fölpezsdült a cselekmény.

Megtudjuk, hogy mi volt Szádó herceggel 14 évvel ezelõtt. Hogy megpróbálta leleplezni az árulókat, akik meg akarták dönteni a király hatalmát, és hogyan keveredett õ maga is gyanúba. Meghalt, mielõtt tisztázhatta volna magát és leleplezhette volna az árulókat.

A király titokban megszökik és a városba megy az unokájával. (nehéz elhinni, hogy egy 80 éves öregember úgy meglép, hogy a kamarása sem veszi észre, aki pedig minden sóhajtását figyelemmel kíséri.)

Szán közli bizalmas embereivel, hogy a király le akar mondani a javára.
Az urak döbbenten veszik tudomásul, hogy az aznapra meghirdetett ülést elhalasztották. Csak Dzsong titkárnak tûnik fel, hogy a herceg emberei nem jelentek meg, vagyis már tudták, hogy az ülés nem lesz megtartva. Mi történhetett?

A királynét nem engedik be a királyhoz, mert - hivatalosan - gyengélkedett, alszik.

Csve belügyminisztert elviszik a távollévõ királyhoz, aki kifaggatja, és megtudja, hogy az összes katonai alakulat a Noron frakció vezetése alatt áll. Nosza, királyi paranccsal eltávolítják az összes katonai alakulatot a városból, noha néhényan nem akarnak távozni. Ezeket a hercegi testõrgárda kényszeríti (ahelyett, hogy parancsmegtagadás miatt símán lenyilaznák õket)

Hváván töri a fejét, mi történhetett? A király (bár 80 éves és nincs jól) szokatlan, hogy ágyban tölti a napot. Hivatja Szongjont és megpróbálja megtudni, mit keresett az apjánál elõzõ este. Szongjon hebeg-habog, érdemben nem beszél. Nagyon gyanús, vigyétek, verjétek ki belõle- így a hercegnõ.

A herceg hivatja apja volt testõreit. Meg akarja tudni, hová rejtette az apja az árulók névsorát. Az Imdzsong hegység a megoldás, valahol elásta, na de hol?

A királyné rájön, hogy a király nincs a lakosztályában. Hová tûnt? Sõt a herceg is elhagyta a palotát!
De rövid kavar után kiderül, hogy õfelsége a könyvtárában üldögél, fogadja a királynét, mintha mi sem történt volna. Nyájasan mosolyog - ezzel fedezi a herceg ügyködését. De a királynénak gyanús a dolog, összehívja a Noron frakciót egy titkos megbeszélésre.
Ezen megjelenik Hváván, Róka úrfival. Királyné kissé arrogáns, de leállítják - tudunk valamit, ami önnek is fontos. Ha elmondja, amit ön tud, mi is elmondunk, amit megtudtunk.
Infot cserélnek: a király elbutul - de elõtte még át akarja adni a hatalmat az unokájának! Ez nem történhet meg!
Róka úrfi olyan egyetértésben üldögél Menyétpofával, aki nemrég még megrugdosta, na de most újra egy oldalon állnak, a herceg nem kerülhet trónra.
Királyné úgy dönt, hogy még a holnapi ülés elõtt valakinek meg kell halnia!

Hercegünk meditál, hová ásta el apukája azt a levelet? Visszaemlékezik egy gyerekkori kirándulására, ahol apuval és nagypapival vett részt az Imváng hegyen. Ezt ábrázolja a festmény! Gyerünk Szongjonhoz, kérdezzük meg! A lányt úgy tûnik, hogy mégse verték meg, gondtalanul rakosgat a festõhivatalban.
A teknõs a megoldás! No igen, ez egy teknõs alakú szikla, alatta lesz a levél!
Gyerünk a hegyre, keresik a levelet és lám meg is találják! (bár ez már csak az elõzetesbõl derül ki)
perry 2012 szept. 15. - 07:49:22 Előzmény Koczina Judit
(2953/5342)
Szia!

Ezt ajánlanám:
http://rukkola.hu/cimkek/1533

Igaz itt csak cserék vannak vagy kívánságok, de vannak borítók is , ezen pedig el lehet indulni keresni antikváriumokban.
Jó szórakozást.
1/10
Fõnix császárnõ 2012 szept. 15. - 07:27:47 1/10 Előzmény Beya
(2952/5342)
Ettõl az adótól nem kell többet várni csak az jó hogy a filmet nem bombázzák tele reklámokkal.

Több ilyen alkotást is tudtak volna adni de õk inkább veszélyes hulladék gyártásába kezdtek:(

A PÉ premierjérõl nem is beszélve:(

Az tudod 2008 tavaszán volt s délelõtt adták a primitív mûsorszerkesztõknek köszönhetõen.
6/10
napraforgó 2012 szept. 15. - 07:08:09 6/10
(2951/5342)
Csak Deszu volt akkor 11 éves, Szán 10, vagy még annyi sem és Szongjon 9.

A király a tegnapi részben jelezte, hogy Szádó herceg halála óta 14 év telt el.
Így minden stimmel, Szán most - a mi idõszámításunk szerint - 23 éves, mert még nincs 24, mikor megkoronázzák. (A király május elején hal meg, õ meg csak szeptember végén fogja betölteni a 24-et)
(Kicsit belekavar a koreai idõszámítás az életkorokkal, de szerintem ezt most hagyjuk figyelmen kívül.)
Beya 2012 szept. 14. - 21:59:09
(2950/5342)
Na neeeee..... Most látom, hogy jövõ héttõl 15.20-kor kezdik majd a részeket leadni, ráadásul az ismétlést még késõbbre tolták. Eddig is épp csak hazaértem a 17.15 körüli kezdésre, de ezek után végképp lemaradok róla, mert akkor még nagyban dolgozok. Az éjszakai kezdésrõl meg már nem is nyilatkozok. Most miért kell ennyire kicseszni velünk? :( Zavarja õket, hogy sokan nézzük a sorit? Grrr...
10/10
Newsee 2012 szept. 14. - 21:42:58 10/10
(2949/5342)
Az elõzõ hsz-omat ismételve, semmi sem indokolja azt sem, hogy 21 évesek lettek volna a kínai út elõtt. Szerintem csak a film felnõtt része kezdetén voltak 21 évesek és közben telt el a 4 év.
10/10
Newsee 2012 szept. 14. - 21:40:56 10/10
(2948/5342)
Egy szóval nem mondtam, hogy SY 4 évet volt Kínában! AZT mondtam, hogy 4 év telt a TÖRTÉNETBÕL AZÓTA. hogy a filmben már a felnõttek az addig még gyerekek. ÉS ABBA a 4 évbe belefért egy hosszabb kínai tartózkodás is AKÁR!
Gyerekként mind 11 évesek voltak, de ha Dea Sue volt csak annyi, ahogy néhányan itt vélik, és a Herceg és SY meg fiatalabb, akkor még több telt el azóta, mivel 10 év múlva folytatódott a gyerek rész után a történet.
Szajci 2012 szept. 14. - 20:34:48
(2947/5342)
na ez igaz
Tegu 2012 szept. 14. - 20:31:11
(2946/5342)
S végre kinyitotta a száját az elõzetesben Yi San, rákiabált a királynére, na ebbõl elég.
:)
Tegu 2012 szept. 14. - 20:30:32
(2945/5342)
Pedig mozgalmas volt, a király emlékezetkihagyásaival foglalkozó részekkel ellentétben:)
Szajci 2012 szept. 14. - 20:08:30
(2944/5342)
a mai rész nekem kicsit olyan volt, mint a rétestészta.
6/10
napraforgó 2012 szept. 14. - 14:15:28 6/10
(2943/5342)
Ezt mikor mondták - ki és hol - hogy Szongjon 4 évet volt távol?
Én semmi ilyesmire nem emlékszem.

Valaki korábban fölvetette, hogy a herceg - és a barátai 27-28 évesek lehettek az utazáskor. Én úgy tippeltem, hogy talán csak 21-22, (mert a herceget a 24. évében koronázták meg). Aztán jött az utazás, amelynek idõtartamát nem igazán tudjuk. Még most se tudom, hogy a királynak mennyi ideje van még hátra, de Szán valószínûleg most már közelebb van a 24-hez. Mivel Güm 1776 március 5-én hal meg, Szán koronázását nyilván még a - mi számításunk szerinti - 24. születésnapja elõtt megejtik.