9/10
döncimama 2012 okt. 24. - 19:40:49 9/10
(4242/5342)
Nahát , mit olvasok egy elõzetesben!!:
"Song-yeon és Hwa-bin terhességük utolsó szakaszába lépnek"
Ezek szerint a banya csak intézett még egy feleséget a királynak.
Ami még meglepõbb számomra, a király meg is "látogatta"?
Azt hittem, Song Yon a mindene.
9/10
döncimama 2012 okt. 24. - 19:31:51 9/10
(4241/5342)
Rohant ott egy fazon, talán eunuh, gondolom majd kiabál, hogy ne egyen!
Valaki csak elköpte, hogy méreg van a kajában!
Tegu 2012 okt. 24. - 19:31:22 Előzmény döncimama
(4240/5342)
Azért nehéz lett volna uralkodnia, ha a király még a trónon ül, valószinüleg igy akarta bebiztositani a hatalmát, befolyását. Mert akármilyen gonosszá is vált, a királyt tulajdonképp kedvelte és tényleg jót akart neki, csak rosszul és közben a hatalmat is szerette.
Tegu 2012 okt. 24. - 19:28:19
(4239/5342)
Jaa, köszi, tényleg.
Ljerk 2012 okt. 24. - 19:23:45 Előzmény Tegu
(4238/5342)
A királyné jelent volna meg a lakomán, de mivel Szongjon rosszul lett, így valószínü hogy a királyné megkérte õfelségét, hogy azon õfelsége vegyen helyette részt - és õ Szongjon mellett marad.
9/10
döncimama 2012 okt. 24. - 19:14:44 9/10
(4237/5342)
Biztos történt valami keveredés. Csak nem eszi meg a mérget a király!
9/10
döncimama 2012 okt. 24. - 19:11:58 9/10
(4236/5342)
Nos, lehet, hogy igazad van, bár nem tudom, hogy valóban komolyan gondolta-e azt, hogy kiszáll az özvegy királynéval történõ kapcsolatából. Tényleg út tünt. Viszont nem biztos, hogy ezt az özvegy hagyta volna. Hiszen azért akarja a fiút koronahercegnek megtenni, hogy rajta keresztül uralkodhasson. Errõl lemondani? Nem egyszerû.
Tegu 2012 okt. 24. - 19:08:42
(4235/5342)
Azt nem egészen értettem, hogy ha a királyné ételébe tették a mérget, miért mutatják ennyire részletesen azt, ahogy a király falatozni kezd a levesbõl?
Tegu 2012 okt. 24. - 19:06:08
(4234/5342)
Arra gondoltam, hogy éppen akkor "szakitott" az özveggyel, amikor Deszu kifigyelte, ezt betudom annak a szándéknak, hogy meg akart változni, ahogy a király javasolta, gyakorlatilag figyelmeztette /ráadásul szerintem a király tudta, hogy miért nyüzsög annyira az örökbefogadással, tett is pikirt megjegyzést arra, hogy Hong ügyesen forgolódik az özvegy köreiben, ezzel befolyásolva a Noronokat.
Szóval megint rosszul választott.

Megjegyzem azért az anyakirályné volt a hátterében annak is, hogy még le sem telt a gyászidõ Wonbin halála után, máris ujabb feleséget keresgélt, amit viszont Hong nem tudott, a királynét vádolta, az meg nem mondta volna neki, hogy bocs, de ez nem az én ötletem volt, sõt, én is ellenzem, de az is érthetõ, hisz a királynét már maga ellen forditották azzal, hogy megvádolták Wonbin vetélésének okozásával.
9/10
döncimama 2012 okt. 24. - 19:01:23 9/10
(4233/5342)
Gondolom neki is megfordult a fejében, hogy esetleg terhes, csak nem akar idõ elõtt kotyogni, hátha mégse.
Az valóban érdekes, hogy Kínából hazagyalogolt, most meg végig vitték, aligha fáradt.
9/10
döncimama 2012 okt. 24. - 18:59:34 9/10
(4232/5342)
Nem hiszem, hogy meg akart volna változni (bár lehet), szerintem csak idõt akart nyerni.
Ha valóban jó útra akart volna térni, akkor letérdelt volna és könyörög (ez a szokás ott), de ehelyett azonnal látszott az arcán a gonosz szándék, a bosszú.
bori3 2012 okt. 24. - 18:54:37
(4231/5342)
Az aranyos volt, mikor a királyné azt mondta a királynak, hogy Song jon azért érzi rosszul magát, mert fárasztja a vidékjárás... :) ahhoz képest, hogy Kinából hazagyalogolt már .... :D
Nem lehetett könnyû a palotában élni, ahogy itt érzékeltetik. SJ szinte rab lett, elõzõ szabad életéhez képest, hááát nagy árat fizetett a szerelemért :)
Tegu 2012 okt. 24. - 18:50:24
(4230/5342)
POnt most akart megváltozni, de mivel leleplezte a királyné, megint a rosszabb megoldást választotta, vége van.
Ezt már nem lehet kimagyarázni, azt még talán lehetett volna, hogy miért akarta a trónörökös kijelölését olyan nagyon, hisz a tudósok is helyesnek tartották ezt a lépést, HOngtól függetlenül.
Ugyanakkor, tényleg megváltozott emberileg is, a beosztottjaival is agresszivvá vált, s továbbra is öntörvényü módon akart mindent megoldani, anélkül, hogy a királlyal bármit is megbeszélt volna.
9/10
döncimama 2012 okt. 24. - 18:35:12 9/10
(4229/5342)
Ljerk igazán szépen összeszedte neked a legfontosabbakat.
Mivel én már 70 sorozatot megnéztem és néhány filmet is, adnék tippet, hogy mivel kezd.
Ezek azok, amiket eddig a legjobbnak tartok. Ezek közül kellene választanod kezdésképp, hogy kedvet csinálj magadnak. A sok sorozat közül, amit láttam, bizony van néhány, ami igencsak felejthetõ.
Ami nagyon tetszett:
The Princess' Man
Time Between Dog and Wolf
49 Days
Sungyunkwan Scandal
Jumong (81 rész,hosszúnak tûnik, de egy perc üresjárat sincs benne, nagyon izgi)
Scent of a Woman
Brilliant Legacy
City Hunter
Secret Garden
My Girl
I do, I do
Gentleman's Dignity
Persze tõled függ, hogy mit nézel, én csak tippet adtam. Van még a felsoroltakon kívül is sok, amit jónak tartok, de mindet nem akarom rádömleszteni.
Bármit is választasz, jó szórakozást kívánok!
9/10
döncimama 2012 okt. 24. - 18:17:30 9/10
(4228/5342)
Sajnálom Hong titkárt, de úgy tûnik, már nem tud megállni a lejtõn.
Hiába, a hatalom nagyon csábító dolog. Kár érte.
Ljerk 2012 okt. 24. - 17:57:33
(4227/5342)
He kell segítség - írj, mostanában naponta egyszer bekukkantok ebbe a fórumba.

A képen Hong titkár a végzetes utolsó elõtti percekben figyeli, hogy a király milyen figyelmes a királynéval.
azsuzska 2012 okt. 24. - 17:51:17
(4226/5342)
Az elõzõ válaszom dalinkának szólt, hiszen hamar a segítségemre sietett.
A Te válaszod azonban biztos többet fog segíteni, mert részletes és olyan tudatlanoknak való, mint én, el is mentettem az infóid. Köszönöm.
azsuzska 2012 okt. 24. - 17:46:02
(4225/5342)
Köszi. Az oldalt megtaláltam, majd próbálkozom.
Ljerk 2012 okt. 24. - 17:36:48
(4224/5342)
Szívesen segítek. Három részre tagolom a vélaszt:

1. Az elsõ részben azok a sorozatok amiket már leadott már a magyar tv és szinkronizáltak.
Legegyszerûbb az indavideo.hu -t meglátogatni és a címkeresõbe beütni a kivánt címet, esetleg hogy gyorsabb legyen az adott rész sorszámát is. Egyszerû megoldás, bár a feltöltött filmek minõsége nem a legjobb. A következõ filmeket adták le már A korona hercegén (Yi San) kivül - zárójelben az angol címe:

- A palota ékköve (Dae Jang Geum)
- A királyi ház titkai (Dong Yi)
- A Silla királyság ékköve (The Great Queen Seon Deok vagy Queen Seon Deok)

Ez utóbbit tartom a legjobb sorozatnak, és mivel a magyar tv megvágva és nem teljesen jó szinkronnal adta le, ajánlom hozzá a következõ pontot, aminek a segítségével letöltheted.

2. Az összes többi filmet jelen pillanatban le lehet tölteni egy kedves magyar honpolgárnõnk által, aki több száz koreai sorozatot töltött fel egy filemegosztóra, ahonnan ezeket regisztráció nélkül a letöltési link (cím) ismeretében egyszerûen és gyorsan le lehet tölteni.

- http://azsiaifilmletoltes.blogspot.hu/p/videok-es-ost-letoltese.html

Itt a videó linkeknél a piros Letöltés-re kell kattintani, majd a feljövõ oldal közepén a szürke téglalapban levõ "lassú letöltés"-re kattints. A letöltött file tömörített rar formátum. Bontsd ki egy külön könyvtárba. Minden sorozathoz külön-külön van szöveges file, amely a letöltési link-eket tartalmazza.

Sok film megvan 720 -as verzóban is (ez a nagyfelbontású HD videókat jelöli), természetesen 2 vagy 3-szor akkora méretüek mint a kissebb felbontásúak. Van ahol már nemcsak egy hanem két filemegosztóra is fel lettek töltve. Én a r...s.... -t ajánlom, mert egyszerû és gyors.

Az adott rész linkjét másold be be a böngészõ címsorába és enter. Feljön a r....s... letöltõ oldala, bal fennt kiírja a file nevét és méretét, a letöltés indításához a "Save to.. ..your computer" négyszögben kell választani a "Download" nyomógombot.

Én a következõket néztem már meg, mindegyik nagyon tetszett, ezért bátran ajánlom:
- Emperor Of The Sea
- Jumong
- 49 Days (a magyar nyelvü feliratokat most készítik újra, ha nézni akarod - elküldhetem a régieket)

Tervbe vannak véve a következõek, amit a többiek ajánlottak:
- The Princess Man
- Iljimae
- Kingdom Of The Winds
- SungKyunKwan Scandal
- Tree With Deep Roots
- Painter Of The Wind

3.1 Feliratok 1: d-addicts.com (általános felirat fórum, rengeteg nyelvre vannak sorozatok)

- http://www.d-addicts.com/forum/subtitles.php (Az összes felirat indexe, igen nagy táblázat)

Itt keressed meg a Hungarian Subtitles részt és kattints azon belül a megfelelõ sorozatra, általában az elsõ oldalon lehet lehet részenként, néhány részenként vagy egyben letölteni a feliratokat. De valahol nincs összegyûjtve, és végig kell lapozni az oldalakat a letöltéshez. Nem árt regisztrálni - ami szabad, nincs feltételhez kötve.

3.2 Feliratok 2: Magyar nyelvü oldal - Doramamajom 8Magyar Dorama Feliratok)

- http://doramamajom.wordpress.com/kesz-doramak/

Több link már nem él, mert több fordító bizonyos okokból nem teszi mát elérhetõvé fordításait, sok helyen a d-addict-sra mutatnak a címek.
azsuzska 2012 okt. 24. - 16:19:34
(4223/5342)
Szia ! Írod zárójelben, hogy melyik filmet-sorozatot láttad még. Segítenél, hogy hol találom õket ? És van felirat legalább ? Mert nem tudok angolul. Köszi