6/10
napraforgó 2012 okt. 27. - 13:07:00 6/10
(4342/5342)
Bizony, bizony. Az eunuch, és a kísérõ udvarhölgyek szépen várakoztak odakinn, amíg a király befejezte a "látogatást". Télen nem lehetett túl kellemes, fõleg, ha órákig kellett várakozni....
ruca60 2012 okt. 27. - 13:05:43
(4341/5342)
Nekem eszembe jutott, csak nem akartam elhinni...
Tényleg nem lényeges. A koreaiaknál a fiúk viszonya nagyon szoros, nem szégyelnek egymás elõtt semmit.
Nem félnek, hogy "más"-nak látják õket, náluk ez megszokott.
A Plum Blossm film engem jól hazavágott, nem vagyok hozzászokva ennyi sexjelenethez. Nem is szeretem õket nézni.
Lehet, hogy maradi vagyok, de felvállalom ennyi idõsen, két felnõtt gyerekkel.
bori3 2012 okt. 27. - 12:58:28
(4340/5342)
Rendben, csak ne mutogassák legalább :)
Amúgy érdekes lehetett ez is akkortájt, oda is a kiséretével vonult, gyakorlatilag a palotában nem is volt intim szféra?
bori3 2012 okt. 27. - 12:56:16
(4339/5342)
Ha volt is nála menetben batyú, lehetett más, mert volt róla szó, hogy gyógyszert is "hozott neki".
Na mindegy, nem kell szõrszálhasogatni :)))
6/10
napraforgó 2012 okt. 27. - 12:53:02 6/10
(4338/5342)
Számolj le az illúziókkal. Biztos, hogy fel fogja keresni a király az új menyasszonyt is, hiszen az is gyereket fog szülni neki. (lásd a tartalomismertetõt).
ruca60 2012 okt. 27. - 12:25:29
(4337/5342)
Valóban! Arra nem emlékszem, hogy a batyu nála volt-e, amikor ment és jött, amikor meglátogatta Hongot.
Mert ha nem, akkor az is lehet, hogy csak nyomatékosan kérte Deszut, hogy vigye el a királyhoz.
Megnyugtatván, hogy abban semmi királyellenes nincs.
ruca60 2012 okt. 27. - 12:23:11
(4336/5342)
Csak most olvasom a gondolatot, az az érdekes, hogy bennem is felmerült ez a kérdés.
Akkor nem lehet véletlen. A király kapcsolata a feleségeihez korántsem mondható problémamentesnek.
Kivéve Szongjon felé, de az iránta érzett szerelmére is milyen nehezen jött rá.
Azt hiszem, ezt nem kell tovább boncolgatni, mert egy kicsit rontja a mese képét.
1/10
Fõnix császárnõ 2012 okt. 27. - 10:19:26 1/10
(4335/5342)
"nekem ez az elsõ koreai sorozat"

Az indavideón ott van a többi is.

A Palota ékköve (Dea Jang geum)
A Silla királyság ékkköve (Seondeok yeownag)
A Királyi ház titkai (Dong Yi)

Mind ott vannak.

Speciel a PÉt én '10 januárjába láttam, én is véletlen akadtam rá.

Utána figyeltem hogy mikor adnak hasonlót.
bori3 2012 okt. 27. - 09:37:21
(4334/5342)
Nekem a mesét ábrázoló illuziómat nagyon-nagyon zavarná, ha lenne olyan jelenet is, amikor YS felkeresi ezt az új feleséget, remélem, megkímélnek :DD
Amúgy meg zavar, hogy hol feleséget mondanak, hol ágyasként említik a hárem további tagjait, és ha feleség rangot kap, akkor mi az hogy "nincs elfogadva a királynõ által", nem értem kissé zavaros .... az új magasabb rangban van, mint Szongjon? Miért?
bori3 2012 okt. 27. - 09:30:40
(4333/5342)
Ezt a jó és rossz harcát már korábbi hozzászólásomban én is felvetettem .... Hong személyében a minden emberben meglévõ kettõsséget és annak állandó küzdelmét próbálták érzékeltetni az alkotók. Itt a sötét oldal gyõzedelmeskedett, mint oly sokszor a való világban is. Koreai léptékkel és izléssel boncolgatva elég jól sikeült ezt megmutatni, bár mivel nekem ez az elsõ koreai sorozat, amire rátaláltam, azt nem tudom, hogy a szinészek közül pont a megfelelõ alakítja-e ezt az összetett jellemet....
bori3 2012 okt. 27. - 09:23:32
(4332/5342)
Kis logikai bakugrást véltem felfedezni: amikor már le volt tartóztatva és talán kinzás után Hong szólt Deszunak, hogy menjen az irodájába és vegye magához a készülõ terveit. Most meg úgy volt,hogy kvázi a számüzetésbõl küldte el a királynak amikor Deszu meglátogatta. Hogy került oda, hogy vihette magával?
Ha már elõbb Deszuhoz került a paksaméta, ahogy Hong kérte, akkor miért nem mindjárt adta át a királynak?
1/10
Fõnix császárnõ 2012 okt. 27. - 09:23:11 1/10
(4331/5342)
Hwabin magyar hangja Bogdányi Titanilla
6/10
napraforgó 2012 okt. 27. - 09:09:28 6/10
(4330/5342)
Én úgy tudom (bár lehet, hogy nem jól tudom), hogy sem a keleti kultúrák nem ítélték el a férfiak meleg kapcsolatát, mint ahogy az ókori görög, római kultúrák sem.
Úgy tudom, hogy ezt a keresztény kultúra tekintette csak abnorálisnak, bûnösnek, és a mai idegenkedés is jórészt ebbõl ered.
(Engem nem zavar, amíg nem teszik kötelezõvé... Meg amíg nem feltûnõsködnek, hivalkodnak vele. Talán nem kell elbújni, de dicsekedni vele sem.)
6/10
napraforgó 2012 okt. 27. - 07:49:56 6/10
(4329/5342)
Jót nevettem azon, hogy királyi mama ráparancsolt a fiára, hogy aznap este keresse fel az általa választott feleséget (bár nen láttuk a hivatalos házassági ceremóniát a gyöngyfüggönyös kalappal) és nem volt hajlandó meghallgatni a fiát, aki Szongjong érdekében akart szólni.
A király meg juszt se ment Hvabinhoz, hanem Szongjonnál töltötte az estét.

A király helyében én ultimátumot adnék a mamának: amint elismeri és befogadja Szongjont a királyi családba, fölkeresem a mami által választott menyasszonyt is. De ez a sükebóka király mindig hallgat, amikor a mamája megszidja.
6/10
napraforgó 2012 okt. 27. - 07:44:30 6/10
(4328/5342)
A király nyilván tekintettel volt arra, hogy Hong az utolsó pillanatban leállította az akciót, vagyis felülbírálta magát. A királyné nem volt tényleges életveszélyben, mivel nem jelent meg az ünnepségen. Sõt a király sem, mert a mérgezésre való utasítást Hong visszavonta. Nyilván az orvlövészeket is leállította, akiknek az lett volna a feladatuk, hogy lõjék le a királynét, ha a méreg nem hatna.

A király arra a kb. 10 évre gondolt, amikor Hong mellette állt, a tanácsaival, intézkedéseivel segítette õt a trónra jutni, a reformterveit megvalósítani, stb.
Hong Gukjong nyilván elgaloppírozta magát, a hatalom megrészegítette, az utolsó idõkben a saját céljai megvalósításán dolgozott és nem a király elképzeléseinek végrehajtásán. Összetûzésbe került a királynéval, túl közel került az özvegy királynéhoz, aki manipulálta õt.
Hogy baj van, az már abból is látszott, hogy az alárendeltjei egyre nagyobb ellenszenvvel teljesítették a parancsait.
Mindenki sokat elnézett neki a múltbeli érdemei miatt, ezért egyre merészebb lett a terveit illetõen.

Én inkább megtévedt emberként gondolok rá, ezért sajnáltam volna, ha kivégzik.
Mint ahogy anno sajnáltan Dzsong Hjugyomot is, õ is rendkívül értelmes ember volt, kár, hogy a trónörökös/király ellen dolgozott.

De most itt az új jelölt, az ötletes diák, nyilván õ is elõmozdítja majd a király terveit.
10/10
ceia 2012 okt. 27. - 00:24:48 10/10 Előzmény Koczina Judit
(4327/5342)
Szerintem is így van, talán akkor még leállhatott volna, mielõtt megkérte a királyt, hogy fogadja örökbe a herceget. Hyouinál azzal végleg betelt a pohár. Anélkül õ nem is szólt volna.
10/10
ceia 2012 okt. 27. - 00:16:35 10/10
(4326/5342)
Nahát, Hong számûzése plusz lefokozása már több is, mint amit reméltem a királytól. (én nem lennék ilyen finom azzal, aki a feleségem életére tör) Nálam már régen leszerepelt gerincességbõl, ami számomra alapvetõ elvárás a szimpátiát illetõen. Eleinte nekem is nagyon szimpatikus volt, de súlyos hibákat vétett. Szerintem kettõs személyiség. Hol azzal áltatta magát, hogy csakis a királyért tesz mindent, hol meg nagyon is céltudatosan tett ellene. Afféle Anakin Skywalker koreai módra, aki áttért a sötét oldalra, de a végén megbánta és már jó lett volna, csakhogy késõ.. Viszont Darth Wadernél jobban mûködött ez a megtérés dolog :P Hát igen, a király hozzáállása már idegesített. Ha valaki csak úgy belenéz, azt hihette volna, a két férfi között van valami ,)
Elég egyértelmû, az okos diákból lesz a következõ titkár. Az vicces volt, amikor a király bevallotta, hogy tényleg õ a király, a másik meg azt hitte tréfál, és jót nevettek egymáson :) Nekem az új feleség meglepetés volt, mert azt vártam, hogy Song Yeon állapotos lesz, és azáltal végre jobbá válik a sora. De most kapott egy második Won-bint a nyakába. Kiváncsi vagyok, ki lesz az új parancsnok. Remélem Daesoo lesz, megérdemelné az elõléptetést!

Találtam egy oldalt, ahol azt írják, a valódi Hong végül megpróbálta megölni a királyt!
http://english.turkcebilgi.com/Jeongjo+of+Joseon
Ez itt a Hwaseong Erõd, amit a király építtetett, hogy õrizze apja sírját.
9/10
döncimama 2012 okt. 26. - 21:30:19 9/10
(4325/5342)
Ideteszem egy Shilla-társam bejegyzését, õt nem szoktam látni ezen a topikon, és talán nem haragszik meg érte.
Az írása olyan tökéletes összefoglaló a mai részrõl, hogy mindenképp szeretném megosztani veletek:
Milyen gyönyörû beállítás, milyen kifejezõ... bensõséges, meghitt, egy kis fény és melegség forrás, ahol megpihenhet a csalódásoktól meghajszolt lélek...
Szegény Királyunk, egy világ dõlt össze benne, tele csalódással, kétségekkel, bizonytalansággal és fájdalommal.
Elveszítette a legrégibb hívét, a reformjai fõ támaszát, egy okos, kreatív munkatársat, akivel megvitathatta az elképzeléseit, egy kipróbált barátot, egy rendkívüli embert... és elveszítette ezzel együtt a hitet önmagában, az ítélõképességében, a feltétlen bizalomban, korábbi döntései helyességében .... megkérdõjelezõdik, átértékelõdik MINDEN!
Vajon hol van ilyenkor Királymami, az anya, akibõl szerencsére csak 1 van? Természetesen az új asszony dolgát intézi, hogy rendkívül empatikusan majd lelkileg összetört fiát a nászéjszakára emlékeztesse, mert a megtört szív számára a kötelezõ tenyészméni szolgálat a gyógyír....
Milida 2012 okt. 26. - 21:28:32
(4324/5342)
FELHÍVÁS – MÓDOSÍTÁS!


Többek kérésének helyt adva az alábbiak szerint módosul a szavazás:

Legyen két lista: egy 2012-es és egy „örökranglista” . A 2012-es listára a 2012. november 23-ig bemutatott filmekben szereplõk közül lehet rangsorolni.

A szavazás menetén és pontozásán nem változtatok, de aki nem akar mind a két listára szavazni csak egyre, akkor az írja oda, hogy a 2012-es szavazás vagy, hogy örökranglista. (ezzel nekem segít )Segítségül holnapra csinálok egy listát a 2012-ben bemutatott filmekbõl.
Milida 2012 okt. 26. - 20:40:22
(4323/5342)
Én biztos nem kezelem mostohagyerekként, mert az egyik nagy kedvencem a film. Lehet, hogy nem írok ide, de azért olvasok:) Én jobban szeretném, ha a 2012-es "teljesítményeket" vennénk figyelembe, de ezzel például automatikusan kizárjuk mondjuk pl. Kim Nam Gilt, a tavalyi nyertest, hiszen katonai szolgálata miatt idén nem szerepelt filmben. Én mindenkinek a lelkiismeretére bízom. Az én listámon csak idei filmekben szereplõk lesznek.:)