7/10
offtopic
dorombka 2012 nov. 08. - 06:19:04 7/10
(4702/5342)
Õ=öt=5
7/10
dorombka 2012 nov. 08. - 06:17:34 7/10
(4701/5342)
SPOILER
Ez engem is érdekelne... vajon miért õ lett a régens ?
Csak tippelek: a miniszterek zöme Noron párti és azok még mindig oly erõsek, hogy nyugodtan irányíthatják úgy a dolgokat, hogy õt emeljék trónra---illetve a trón közelébe.
Meg folyton azt szajkózták, hogy õ a legidõsebb királyi családtag..amit én inkább úgy értem, hogy rangidõs.. hiszen korban nem õ volt a legidõsebb, de hivatalosan nem fosztották meg mégsem a királyi özvegyi rangjától.

De ez a Kim klán semmi galádságtól sem riadt vissza, hogy gazdasági hatalmát megõrizhesse.
Állandóan kifogásokat kerestek, ha nekik nem megfelelõ trónörökös került a képbe.
Leginkább a bábkirályokat szerették régensként akikhez beházasítással is szoros kötelékkel kapcsolódtak.
Egyik igen csúnya húzásuk az volt, hogy amikor már nem találtak új bábot, akkor felkutatták Sunjó unokáját, aki önkéntes számûzetésben élve taníttatás híján írástudatlanként tengette életét, ennek ellenére vagy épp ezért õt emelték trónra.
Cheoljong Király (1831 - 1849-1864) volt a 25. királya a Joseon dinasztiának .
KÉP
http://en.wikipedia.org/wiki/Cheoljong_of_Joseon
Sunjónak egyébként õ gyermeke született , szintén Kim klán béli feleségétõl, aki közül egyik fiú koronahercegként a trón közelébe sem került.

Úgyhogy a Fekete özvegy és klánja tájékán igencsak kereshetõ magyarázat Jeongjo király korai halálára is akár.
Még a kortársak is úgy említik, mint gyanús halálesetet.Ha nem is tudtak gyógyítani sok mindent, azért diagnózist fel tudtak állítani. És abban az idõben mindent dokumentáltak, egy ismert betegség biztos be került volna a krónikába.
6/10
napraforgó 2012 nov. 08. - 04:37:31 6/10
(4700/5342)
A kereaiakat = a koreaiakat

Bocsi a melléütésért
6/10
napraforgó 2012 nov. 08. - 04:36:10 6/10
(4699/5342)
Szerintem annak a jáde páros gyûrûnek csak ebben a sorozatban tulajdonítottak ilyen nagy fontosságot. A valóságban csak annak a személynek a számára lehet jelentõsége, aki kapta, az érzelmi töltése miatt. Azt, hogy mintegy anulálta az alacsony származást, nem hiszem el.

A kereaiakat nem zavarja vajon, hogy így átírták a történelmüket, mint ebben a sorozatban?

Gondololok itt arra, hogy a király ágyasait kezelik (mikor jön a negyedik?), Szongjon második terhessége (ez 2 évvel korábban volt, mint azt többször láthattuk) Nem tudom, hogy itt mit csinálnak a gyermekkel, de a kislánya a valóságban a szülés után nem sokkal halt meg. Szongjonnak itt kreálnak egy nagyon szomorú véget azzal, hogy megpróbálja kihordani az újabb gyermeket, a valóságban meg 2 évvel késõbb halt meg, egy évben a kisfiával.

Azt sem értem, hogy a király halála 48 éves korában miért olyan rendkívüli, akkoriban ez volt az átlagéletkor. A trónt megöröklõ fia sem élt többet 44 évnél. Gondolom akkoriban is voltak daganatos betegségek, szívbajok, kezeletlen cukorbetegség, stb. Lehetett akár vakbélgyulladása, epebaja, vagy veseelégtelensége, stb, amiket gyógynövényekkel nem lehetett a világ végéig kezelni. De lehetett tüdõgyulladása, vagy egyéb vírusos megbetegedése is. És akkor a fertõzõ betegségekrõl, járványokról még nem is beszéltünk.
Láthattuk, hogy valaha rég a Palota ékkövében a király valami bélelzáródásban halt meg, amit egy mûtéttel már akkor is tudott volna kezelni Dzsángüm, csak nem engedték neki a beavatkozást.

Egyszóval nem feltétlenül kell az özvegy királyné által elkövetett mérgezésre gondolni. Szerintem ha csak a gyanú árnyéka hozzáfért volna, nem uralkodhatott volna régensként a következõ kis koronaherceg helyett.

Ez viszont sokkal érdekesebb, miért az új király dédnagyapjának özvegye lett a régens, mért nem Hyuei, az új özvegy királyné, a mostohaanya, aki akár örökbe is fogadhatta volna a koronaherceget, ha már az ágyas anya nem jelenhetett meg a hatalomban. Vagy ott volt Hyegyong, a nagymama. Miért nem õ lett a régens?
Ljerk 2012 nov. 08. - 02:34:04
(4698/5342)
A kép A királyi ház titkai (eredeti cím: Dong Yi) címû, a magyar tévében is vetített sorozatból van. A képen a kisfiú lesz A korona hercegének öreg királya (Szán nagyapja), a hölgy pedig az édesanyja - Dongi, aki szintén királyi ágyas.

Dongi is "alantas" származású, akárcsak Szongjon. Így a gyûrû amit Dongitól kapott Szán nagyapja, olyan szimbólum ami hagyományt teremt avval, hogy Szongjon kapja meg. Ilyen érzelmi töltésû királyi ajándék erejét pedig nehéz kétségbevonni.
Tegu 2012 nov. 08. - 00:25:16
(4697/5342)
Nagyon nemszeretem lett ez a rész, kinlódás, sok ez igy egyben.
Beya 2012 nov. 07. - 23:09:10 Előzmény Szajci
(4696/5342)
Nekem sem tetszik már így a vége felé. Sorra hal meg mindenki. Szegény királynak hány halált kell még végigsiratnia.

- SPOILER - Elõször a titkár, majd a kis herceg, végül Song-Yeon. Kicsit "perverz" már ez a sorra halatás. :S - SPOILER -
offtopic
zenepalota 2012 nov. 07. - 20:14:43
(4695/5342)
Szervusz.
Egy ilyen királyi ajándéknak nagy értéke van, hiszen az édesanyjától kapott gyûrût adta oda,,, mintha nemesi rangra emelte volna,,, gondolom én.
bori3 2012 nov. 07. - 19:54:54
(4694/5342)
Szerintem mindenki "elájult", hogy az öreg király ilyen becses tárgyat adományozott Szongjongnak, mivel ez az öregkirály édesanyjáé volt, ha jól tudom (aki szintén alacsony származású volt). Meglepõdhettek, hogy lám már a nagypapa király is nagyrabecsülte a lányt ... - gondolom. :)
Szajci 2012 nov. 07. - 19:19:08
(4693/5342)
Most így a végén úgy érzem, hogy el lett cseszve a forgatókönyv. Az elején csak arról volt szó, hogy cselt szõnek a koronaherceg meggyilkolására, majd hogyan hárítják el, semmi másról nem szólt jó pár rész. Most meg mi van? Nem más, mint elkezdtek kapkodni. A kis koronaherceg halála is 5 percig tartott, nem volt sok. Aztán (SPOILER) az új koronaherceg sem lesz rendesen felvezetve. Nem fog arról szólni, hogy jön egy új ágyas, azt elveszi, eltelik pár év, és a király már a halálán is van.

Én kicsit másképp csináltam volna a rendezõ helyében. Lehetett volna a végét kicsit úgy megcsinálni, hogy sejteti az özvegy királyné cselszövését. Egyébként szerintem a való életben õ ölette meg a királyt.
Szajci 2012 nov. 07. - 19:14:55
(4692/5342)
nem lesz DVD-n, úgyhogy én azt tanácsolom, hogy kérd meg ismerõseidet, hogy szedjék le, és írják ki neked. Valamikor biztos lesz még koreai sorozat
1/10
Fõnix császárnõ 2012 nov. 07. - 16:53:16 1/10
(4691/5342)
Szongjon viselkedése ékes példája annak hogy az ösztönök elvakítanak.
Gondolhatta volna ha beteg az a kicsinek is árt, nem azzal árt hogy nem veszi be sz orvossáot hanem már azzal hogy eleve beteg.
Ma azt mondtam magamba sokat érsz vele, hogy lehettél kishitû,
amikor beteg volt a Arankáék kutyája annak is eleve halva születtek a kicsinyei, na meg ez a kicsi aki miatt nem vette be az orvosságát alapból halva születik.
Tehát ékes példa ez nekünk is hogy nem szabad elvakulnunk, nem szabad kishitûnek lennünk.
Maxell 2012 nov. 07. - 16:22:54
(4690/5342)
Nem tudja valaki hogy lessz e még a közeljövõben az m1-en Koreai sorozat,illetve honnan tudnám megszerezni a sorozatot dvd-n?Letölteni nem tudom mivel gép hiányában telefonról netezek,segítségeteket elõre is köszönöm!
10/10
roni102 2012 nov. 07. - 16:15:04 10/10
(4689/5342)
Én úgy gondolom hogy itt a hasonlítgatás nehéz lenne, mert amikor az elsõ ilyen sorozatomhoz próbáltam hasonlítani, de ahogy teltek a részek rájöttem hogy akármennyire is hasonló, a lényeg mindig más, csak másképp van becsomagolva.


Hmm ez a rész, szomorú.. :(
De ez ettõl "jó"
Mikike94 2012 nov. 07. - 14:45:12
(4688/5342)
Nekem ez az elsõ koreai sorozatom, szóval nem tudom mihez mérni. :) Imádom a történelmet, és itt elégé reálisan vannak dolgok, de nem annyira hogy elvegye a kedvem. Több ilyen töri sorozat kéne amely fordulatos és nem száraz anyagot ad az embereknek.
notni 2012 nov. 07. - 13:57:41
(4687/5342)
Suwon kb. 20 km Szöultól.
Csak szerintem unalmas ez a sorozat? A többi pörgöt-mozgott...ez meg csak húzódik-nyúzódik...
bori3 2012 nov. 07. - 13:51:53
(4686/5342)
Na, innentõl kezdve csak sírni fogunk :)
Mikike94 2012 nov. 07. - 12:53:38
(4685/5342)
Végre géphez juttok! :) Tegnap este tudtam megnézné a részt. Rendesen repülnek az évek a sorozatban. A király keményen bele kezdett reform harcába. Desu-nak mindig jó harc jelenetei voltak de ez a "nindzsa fight" kivételesen jó volt :D Egy kérdés: az új fõváros lesz majd a késõbbi nevén Szöul?
6/10
napraforgó 2012 nov. 07. - 10:33:06 6/10
(4684/5342)
Azzal a különbséggel, hogy õk csak megörökítették, dokumentálták a történéseket, nem "alakították" a politikát, mint manapság.

Ó bár ma is itt tartana a média!
6/10
napraforgó 2012 nov. 07. - 10:31:10 6/10
(4683/5342)
A rang, meg a fizetési fokozat szorosan összefüggött!

Még Dalho is nem tudom melyik fizetési fokozathoz tartozó eunuchi rangba ment vissza, de biztos, hogy jócskán elõrelépett, ha most ingyen vendégelik az enni-inni kívánó vendégeket.