7/10
offtopic
dorombka 2012 nov. 09. - 18:42:07 7/10
(4802/5342)
OFF
Örülök azért, hogy sokakat nem untattam a hsz-immal.:))

Igyekeztem teljesen a filmmel kapcsolatos érdekességeket kigyûjteni.
Persze tudom, hogy ezek nem mindenkit érdekelnek, vagy mást tart érdekesnek.

A képeket részben a színesítés miatt,magyarázatul, érdekességként teszem mellé.
Továbbá igyekszem vizuálisan is tájékoztatni az olvasót, hogy mirõl is fog szó esni a mellette lévõ szövegben...
tehát el sem kel olvasni, ha nem érdekli.
Ha végképp nem tartozik a témához, akkor használom az OFF gombot.

Talán azok akik telefonon, vagy más nehezített módon nézik, azoktól elnézést kérek.

Ha tudok válaszolok minden normális hozzászólásra...nem azért mert tájékozottabb vagyok, hanem veszem a fáradtságot, hogy utánanézzek, akár több helyen is.

A válaszokat pedig görgetés nélkül azonnal meg lehet tekinteni a fõoldalon, nem kell több oldalt visszanézni,
ha nem tud vagy akar valaki több idõt szánni rá.

Én is megtisztelek Mindenkit, hogy elõbb ott nézzek körül .
Válaszaimban és hozzászólásaimban pedig igyekszem nem arra kényszeríteni senkit,
hogy az én ízlésem szerint éljen.
Tegu 2012 nov. 09. - 18:27:05
(4801/5342)
Az a "nyugati" orvoslás, amit õk istenitenek uaz, amit mi keleti orvoslásnak nevezünk.
6/10
offtopic
napraforgó 2012 nov. 09. - 18:03:52 6/10
(4800/5342)
Nekem tetszettek a témához kapcsolódó fotók és linkek, amiket föltettél, sok érdekeset lehetett tanulni belõle.

Persze az engem is zavar, ha sok fórumozó telioffolja a topicot oda nem passzoló képekkel, szövegekkel, de ezeket át lehet ugrani, vagy ott lehet hagyni a topicot.

Mivel a sorozatnak egyébként néhány nap múlva úgyis vége, ezért ennek sincs nagy jelentõsége. Én utána még pár napig benézek, de biztos nem leszek itt jövõ ilyenkor, pláne nem azért, hogy a napi közérzetemrõl tájékoztassam a többieket.
offtopic
rondella 2012 nov. 09. - 17:54:09
(4799/5342)
Sajnos hamarosan befejezõdik a sorozat. Nagyon sok értelmes, és tartalmas hozzászólást olvashattunk, és láthattunk olyan képanyagot, ami után mi magunk nem igazán kerestünk volna utána, de így örömmel fogadtuk, mélyítette emlékeinket, ismereteinket.
Köszönöm azok fáradozását akik ezt lehetõvé tették, azt szívvel, lélekkel csinálták.
Elmarasztalom azon fórumozó társaimat, akik ezt kifogásolják, nem kötelezõ érvényû a feltett anyag megtekintése.
Végsõ soron nem az Õ kedvéért, kedvükért került oda.
Ezáltal tudományosnak tûnõ hozzászólása is, csak tudálékosság szintjén maradt.
6/10
offtopic
napraforgó 2012 nov. 09. - 17:53:01 6/10
(4798/5342)
Én úgy tudom, hogy császármetszést - latinul sectio caesarea - sokkal-sokkal korábban is végeztek. Állítólag így jött világra Július Caesar, innen a név!!!
Aztán Shakespeare is írt a Macbeth címû drámájában errõl: Macbeth olyan jóslatot kap a boszorkányoktól, hogy anyaszülte ember nem árthat neki. De a végén az ellenfele, Macduff felvilágosítja, hogy õt bizony nem anya szülte, mert úgy vágták ki az anyja hasából, és természetesen megöli Machbeth-et.
Az igaz, hogy az anyák sorsáról nem szól a fáma, hogy vajon túlélték-e a mûtétet.

Fõnixnek: Bizony nem a kínaiak találták föl a császármetszést. A puskaprt, a porcelánt és még száz más dolgot igen, de ezt nem!
Maxell 2012 nov. 09. - 16:49:18
(4797/5342)
Sziasztok!Valaki le tudná nekem a sorozatot tölteni a netrõl?Gép hiányában telórol netezek,és sajna egyik ismerõsöm sem tudja megoldani.Segítségeteket elõre is köszönöm!
Sumomo 2012 nov. 09. - 15:51:44
(4796/5342)
üdögélek



tegnap is ma is lemaradtam a film elejérõl:(
Sumomo 2012 nov. 09. - 15:33:24
(4795/5342)
Stiasztok Lányok!

Szerintem "simán" megszülte a kicsit. A tegnapi részben már lapos volt a pocakja, tegnapelõtt meg nagy.

Engem az akasztott ki tegnap, hogy ha valaki aki nekem a világon a legfontosabb és haldoklik, akkor egész nap vele vagyok -királyi protokol ide vagy oda- nem csak üdögéke a rezidenciámban.
ruca60 2012 nov. 09. - 15:21:04
(4794/5342)
Lehet, hogy túlzás lett volna a császár metszés, de valljuk be, elég sok túlzás van ebben a sorozatban is.
Minden vagyok, de primitív ember, az nem. Ön jól melléfogott, ismeretlen korú illetõ!
7/10
dorombka 2012 nov. 09. - 14:12:37 7/10
(4793/5342)
Egyébként elég furcsának tartom én is, hogy annyi királyi orvos mellett, akiknek egyik fõ diagnosztikai módszere a tapintás volt, miért nem vették észre a daganatot elõbb...miért a betegnek kellett azt észrevennie, kitapintania.
Nagyon célzatos volt a történetnek ilyentén fordulata.
7/10
dorombka 2012 nov. 09. - 14:04:47 7/10
(4792/5342)
Mûtéteket több okból, kényszerbõl elsõsegélyként már régebben is végetek..még császármetszéseket is.
Hogy melyik volt az elsõ nehéz megítélni .
Egy másik információ szerint:
"1610 április 21-én végezték el azt a minden szempontból dokumentált, sikeres, és hiteles mûtétet ahol a gyermek, és az anya is életben maradt..."
http://www.szulnijo.hu/csaszarmetszesrl.html
1/10
Fõnix császárnõ 2012 nov. 09. - 14:04:34 1/10
(4791/5342)
A DJG (A Palota ékköve) egy nagyon intelligens, gyakorta az elsõ nõi orvosról szól, akinek tudása meghaladta saját korát, õ azért lett orvos mert a tudásával életeket mentett stb, a császármetszést is õ kísérletezte ki, ha láttad volna a sorozatot akkor nem basztad volna le a vitapartneredet.
1/10
offtopic
Schneemann 2012 nov. 09. - 13:39:06 1/10
(4790/5342)
Mielõtt ostobaságokat beszélsz, jó lenne tájékozódni... Az elsõ császármetszést 1898 körül végezték el elõször.

Jellemzõ ez a "Mi lett volna ha?" típusú primitív emberkékre.
10/10
csikosi 2012 nov. 09. - 13:35:35 10/10
(4789/5342)
Én sem kérek a sok fotódból. inkább a filmrõl beszélj.
5-oldalt kell vissza nézni, hogy lássam a válaszaimat.
Amúgy már nem sok van hátra a filmsorozatból, de a hozzászólásaid jók voltak.
Amúgy meg, hogy régen mi történhetett a királlyal, az egy másik történet lesz.
Kösz a válaszodat.
7/10
offtopic
dorombka 2012 nov. 09. - 13:21:08 7/10
(4788/5342)
Sok az öncélú kritika.
MINEK?
Nem kérek belõle.
Nem foglalom el senki helyét, mindenki hozzászólhat , nincs limitálva.
Lehet továbbgörgetni.
10/10
csikosi 2012 nov. 09. - 13:08:59 10/10
(4787/5342)
Sok a fotó dorombka!
MINEK?
A hozászólásaid értékesek, ezt nem vitatom.
Ne foglald el a hozzászólásainkat ezzel a sok fényképpel, amit csak úgy kimásolsz valahonnan.
Tulajdonképpen bárki-akárki megnézheti, ha akarja.
Ilyen a virágok-teák meg az, amolyan ginzengek.
Most meg hogy néz ki a filmen szereplõ király és egyéb szereplõ!
Nem kérünk belõle.
Psz
7/10
dorombka 2012 nov. 09. - 13:04:10 7/10
(4786/5342)
Én is vártam volna a babával kapcsolatban valami fordulatot, de egy fenségen végzett utólagos császármetszés már tényleg történelemhamisítás lett volna.Azt nem tudom miért kellett a terhességet és a betegséget összehozni, talán azért, hogy erre a nem akarok gyógyfõzetet inni önfeláldozásra egy igazán humánus királyi válasz legyen.
Kicsit erõltetett volt valóban a sztori, de nagyon jól játszottak a színészek...és a smink sem volt semmi.
ruca60 2012 nov. 09. - 12:50:40
(4785/5342)
Akkor ezt jól elszúrták a szövegkönyvírók. Nem kellett volna terhesnek nyílvánítani, és utána kihagyni, mi történt a magzattal. Már vártam egy olyan jelenetet, hogy a kínai orvos pont akkor érkezik, amikor meghal, és még gyorsan császármetszéssel világra hozzák a gyermeket. (milyen poén lett volna!?)Ha nem, akkor mi szükség volt erre az önfeláldozására Szongjonnak?! Nem elég fájdalmas maga a betegsége, és az, hogy nem tudják megmenteni? Vagy, kérdem én, amíg maga nem tapíntja azt a bizonyos nagy csomót a hasában, addig még jártak hozzá az orvosok, pláne, ha terhes, ne tudták volna észrevenni, hogy hoppá, itt valami nem stimmel? Ennyi logikátlan hülyeséget összehordani egy olyan nézõ-tábornak, akiknek egyébként a politikai, történelmi eseményeket akarják bemutatni? Nekem ez magas. Nem akarok sértõ lenni, mert a szereplõk, a színészek igen-igen kitettek magukért. A királyt alakító színésznek külön babérkoszotú! Nélkülük ez a sorozat már régen meghalt volna, nálam legalábbis.
7/10
dorombka 2012 nov. 09. - 10:52:16 7/10
(4784/5342)
Szerint nem annyira zavaróak a történelmi eltérések, mivel egyrészt összesûrítették az idõt...
-sajnos túlságosan is-
másrészt meg adtak egy új gondolatot a filmben a királynak :
õ minden tradíció ellenére támogatná a mûtétet mert nagyon szereti asszonyát,
továbbá bemutatták a reneszánsz tudós uralkodó széleskörû tájékozottságát és humanizmusát.
6/10
napraforgó 2012 nov. 09. - 10:05:18 6/10
(4783/5342)
Te biztos nagyon fiatal vagy, ezért nem értheted, hogy egy anya fel tudja áldozni magát a gyerekéért, sokszor a még meg sem született gyerekéért is. Hallottam már olyat, hogy manapság is elutasította a nõ az abortuszt, meg az onkológiai kezeléseket is, mert mindenképp meg akarta szülni a gyerekét. Sajnos a terhesség egyébként felgyorsítja a rák terjedését is, mert a gyerek "idegen test" az anyában, és a szervezet a terhesség alatt.leállítja az idegen sejtek elleni védekezést is, így a rák ellenit is.

Egyébként meg nem hiszem, hogy egy májráknál 1-2 hónap, de akár fél év is számított volna abban a korban. Nem ismerem a rákok fajtáit - nem is akarom megismerni, de úgy gondolom, hogy akkor, amikor már tapintható a daganat, és az nem is kicsi, akkor minden késõ, még egy mûtét is.

Egyébként nem hiszem, hogy ilyen rossz állapotban Szongjon meg tudta volna szülni a gyerekét, ha lett volna rá ideje is...

Másrészt én nagyon kétkedve fogadom itt a történéseket, mert annyira eltérnek a valós történelmi szituációtól.