Koczina Judit 2012 júl. 14. - 13:00:47
(642/5342)
Én úgy tudom, hogy minden aranyszínû festéknek van valami aranytartalma (lehet, hogy pont ez), ami ritka, ezért elég drága. Most meg még drágább lehet, hiszen valószínûleg alaposan ki is meríthették a készleteket az elmúlt évszázadokban.
Tegu 2012 júl. 14. - 12:57:20
(641/5342)
Á, ellopták a festõktõl, ott is lehet egy San-ellenes darázsfészek, nem csodálkoznék, ha az az undoritó fiatal festõ is benne lenne, aki Song Yeont rajtakapta a festésen s cirkuszt rendezett belõle.
Tegu 2012 júl. 14. - 12:54:13
(640/5342)
Lehet, de nálunk is fellelhetõ volt ez a kõzet.
Koczina Judit 2012 júl. 14. - 12:53:49
(639/5342)
Akkor viszont jó drága is lehet, valamelyik nagyon gazdag kereskedõvel hozathatták az országba. A gyanúsítottak száma ezzel csak nõ.
Tegu 2012 júl. 14. - 12:52:31
(638/5342)
arzén-szulfid.
Tegu 2012 júl. 14. - 12:47:16
(637/5342)
Megvan:
Auripigment
A sárga és a vörös arzén-szulfidot, az auripigmentet és a realgárt már az ókorban is ismerték, de nem mindig különböztették meg õket egymástól, mindkettõt a görög arszenikón vagy szandarakhé szóval jelölték. Arzéntartalma miatt évszázadokig mérgek elõállítására, illetve a gyógyászatban is hasznosították. Az auripigmentet, mint neve is mutatja, aranysárga festékként évezredek óta használják, mesterséges megfelelõjét királysárga néven forgalmazták. A természetes festékalapanyagot évszázadokig török auripigment néven szállították a mai Irakkal határos területekrõl. Mivel mérgezõ, manapság csak restaurátorok használják.
a név eredete: Az ásvány neve ókori eredetû, latinul aranyfestéket jelent, és nyilvánvalóan az ásvány aranysárga színébõl ered.
Koczina Judit 2012 júl. 14. - 12:43:37
(636/5342)
Festék alapanyag, de nem fordították le, valami koreai neve volt. Nem tudom, nem annak a híres koreai okkersárga-szerû festéknek az alapanyaga-e, amire olyan büszkék. Volt itt valaki, aki nagyon értett a klf. gyógynövényekhez, mérgekhez, de már nem emlékszem, ki volt. Talán Dorombka?
Tegu 2012 júl. 14. - 12:40:55
(635/5342)
Akkor már csak egy kérdés van hátra, mi volt az a méreg, amit kiszedett San a haldokló szájából, valami festék?
Neve?
zenepalota 2012 júl. 14. - 12:08:19
(634/5342)
Igen , láttam már, többször is :))
Igyekszem lényeges dolgokat nem elmondani , mert nem akarom hogy más bosszankodjon emiatt.

Lee Han Na
Tudom,sokan nem szeretik, hogy gyerekkorban kezdõdik a történet,, de egyszer csak el kell kezdeni valamikor????
Tegu 2012 júl. 14. - 11:55:42
(633/5342)
Igen, félretettem, mert nem olvastam végig, érdekes, mostanában egyre jobban foglalkoztat a müvészet, tinikorom után kicsit leszoktam róla, most visszatért.
Tervezem, hogy elolvasom az egészet, nem olyan sok, mint amennyinek látszik, s rendkivül érdekes elemzés.
Koczina Judit 2012 júl. 14. - 11:44:21
(632/5342)
Igen ezt a linket már egyszer föltetted, amikor a paintert néztük.
Különben pont azért nem akarom értelmezni ezeket a képeket, vagy bármit is belemagyarázni, mert valószínûleg melléfognék, inkább megvárom, mi derül ki, amikor újra szóba kerül. Emlékszem, amikor a mester magyarázott a kisfestõnek, akkor is szájtátva hallgattam, meg amikor rácsodálkozott a lányra, hogy micsoda új, egyéni gondolatai vannak.
Szerintem ebbõl a sorozatból is sokat megtudunk majd a korabeli festészetrõl, mind okosabbak leszünk megint egy kicsit :)
Tegu 2012 júl. 14. - 11:42:40
(631/5342)
Nagyon sejtelmes vagy, láttad már a sorozatot?:))
Örülnék, ha tényleg elõkerülne még a festmény témája.
1/10
Fõnix császárnõ 2012 júl. 14. - 11:41:50 1/10
(630/5342)
Az én mesterem neve Dombi Géza, de a családomba is van egy millió értékes festmény.

A nagybátyám az szobrász volt, porcelángyárba dolgozott a finom pór leült a tüdejére s 2006óta nincs köztünk a volt a Kuga János.

Tõle van macskaszobrunk, kiskacsák nagykacsa, teknõsbéka, galamb.


Sõt nekem még erdélyi fejedelem is rokonunk volt, benne van a családfánkba.

Nem látszik meg semmi sem, pedig az én vérembe igazi nemesi ér folyik.

A kertünkbe azokat a keresztezett növényeket imádom most is csemege paprika keresztezõdött a csípõssel(bár az mindig megtörténik)

Az hogy ezt a niket választottam szerintem elmond rólam egy s mást viszont igazábúl nincs is pízünk csórók vagyunk hiába csörgedezik nemesi vérvonal a vérembe.

Anyai ágon is találtam nemeseket s apain is.

Ti biztos szántok ezért de nem kell irigyelni nem látszik meg az anyagi dolgainkon de ez mindegy is.
Tegu 2012 júl. 14. - 11:39:10
(629/5342)
Egy érdekes oldal a keleti festészetrõl, ahol pontosan nem a valóság visszaadása a lényeg, ez egy nagyon jó honlap képekkel, magyarázatokkal, a link éppen a 3. oldalról, de fent lehet léptetni.
http://5mp.eu/web.php?a=horvathivan&o=kQcoUD_TcR

"A Kelet-Ázsiai festészet nemcsak felfogásában, technikájában, kifejezésmódjában tér el az európaitól, hanem abban is, hogy másfajta szemléletre neveli az embereket. Ez a tény már abban is megnyilvánul, hogy az európai alkotásokat messzirõl, a kínait közelrõl kell nézni. Az európai klasszikus tájképfestészet a megfestett / durvább szóval: reprodukált / táj élvezetére szólítja fel a szemlélõdõt, a kínai a vonalak, foltok, színharmóniák finomságát, sokrétûségét, változatosságát kínálja a mûélvezõnek. Az impresszionista tájképfestészet megjelenéséig Európában a szoba falára kiakasztott alkotás kiegészítette csupán a bútorok, függönyök, szõnyegek adta kellemes benyomást, és a szobába belépõ nem is szentelt különösebb figyelmet a képnek, csak legfeljebb annyit, mint egy vázának, terítõnek, vagy egyéb más dísztárgynak. A kínai lakásban alig van bútor, és még kevesebb az olyan tárgyak száma, amit a látogató megszemlélhetne. Viszont ott van a kép / állványon, falon, vagy éppenséggel tekercsben /, amely esetenként méreteiben is meghatározó, amelyet nem lehet egy pillantással befogadni, sokáig kell szemlélni ahhoz, hogy kielégítse a szemet. Amikor már abbahagynánk a szemlélõdést, ismét új, érdekes, vagy „csak” nagyon szép elemet fedezünk fel, ami további vizsgálódáshoz vezet. És ez a mûélvezet már akkor megszokott volt Kínában, amikor Európában – az antik mûvészetek megmaradt gyöngyszemeit még nem tárták fel – semmi észrevételezésre méltó alkotás nem volt fellelhetõ. Azt sem szabad elfelejtenünk, hogy mûélvezet alatt Keleten egészen mást értenek, mint Nyugaton. Kínában nem a tárgy lényeges, hanem a szellem. A mûvészi alkotószellem pedig egy folytonos mozgásban, alakulásban lévõ erõ, amelyet a már megfestett kép csak tökéletlen formában éreztet. A kínai fogalmak szerint a „jó kép” csak kivonata az otthonossá lett formának. Nem az az értékes benne, ami a valóságban látható, hanem ami a látottak alapján elképzelhetõ. Nem az ábrázolás maga, hanem az ábrázolás alapjául szolgáló érzés. Ez az érzés pedig, miközben átszármazik egyik nemzedékrõl a másikra, állandó kiválasztás tárgyává válik. Minél nagyobb a múltja, annál sajátosabb a jellege, annál egyénibb a történelmi hangulata. A Távol-kelet alkotó géniuszának nagyságát tehát nem a mûvészi munka pozitív eredménye szerint kell mérnünk, hanem az egyénrõl egyénre átöröklõdõ beidegzettség mélysége alapján."
1/10
Fõnix császárnõ 2012 júl. 14. - 11:32:02 1/10
(628/5342)
Dongiba is a kézjel volt végig a kulcs.
Azon hogy eltakarták az az akármit nem lepõdtem meg volt ideje bõven lefényképeznie speciel én is mûvész vagyok.

Ti is örülök ennek a hírnek?

Mi azt gondoljuk ideje volt már.
Tegu 2012 júl. 14. - 11:24:55
(627/5342)
Talán már meséltem, van egy ismerõsöm, nagyon hires grafikus, s õ mesélte, hogy Japánban egészen másképp értelmezik a képeit, s jobban is értik, mint itt Europában.
zenepalota 2012 júl. 14. - 11:24:44
(626/5342)
Mert semmi sem az aminek látszik,,,majd sorra kerül ez is :)))))))

Amikor a dolgok mögé látunk, micsoda kincs!
zenepalota 2012 júl. 14. - 11:23:13
(625/5342)
A megfigyelõképesség fontos a festõknél, a pontosság, a gyorsaság,, mert olyan események megörökítõi, amik mulatságok, egyéb más rendezvények, és majd látni fogjuk minden másé is.
Õk a jövõnek hagynak örökségül történéseket.
Rajzolgathat valaki tájképet is, de õket nem küldik ki egy építkezés megörökítésére, vagy egy ünnepségre.

Szonjong folyton bajba kerül,, elkésik, elfelejt dolgokat,, mindig segít valahol, vagy éppen megszakad a büntetésül rárótt mosásban,, nem egyszerû eset õ maga sem :)))))))))
Tegu 2012 júl. 14. - 11:20:13
(624/5342)
Itt van, azt mondja, Sado festette
Tul sokat nem mond igy elsõre.
Koczina Judit 2012 júl. 14. - 11:07:37
(623/5342)
Hacsak nincs külön jelentõsége a tizenkettes számnak.
Vagy mondjuk pont tizenkét festõjelöltet vesznek fel. Ki tudja.