7/10
dorombka 2012 júl. 13. - 09:16:58 7/10
(522/5342)
Lee Seo Jin- 이서진
1973.január 30.

és a felnõtt Jeong Jo király
zenepalota 2012 júl. 13. - 09:13:09
(521/5342)
Akad itt némi félreértés,,igen ezek tényleg jó filmek.
Csakhogy, én a tökéletesen jól megcsinált, mindenkinek tetszõ munkára gondoltam -- ahol a kép, a világítás, a téma, a színészek, a hang , a vágás,,,és érthetõen beszélnek a színészek,,maga a történés filmre vitele a legjobban van megcsinálva -- biztosan félreérthetõen fogalmaztam.
:)))))
Sebaj,, azért van néhány film amit érdemes nézni, egyfajta idõtöltés ez is.
7/10
dorombka 2012 júl. 13. - 09:13:05 7/10
(520/5342)
Park Ji Bin- 박지빈 Született: március 14, 1995
7/10
offtopic
dorombka 2012 júl. 13. - 09:11:17 7/10
(519/5342)
A mûvészeti alkotások szubjektív dolgok.
Nehezen mérhetõ és értékelhetõ egy mû "tökéletessége" .
És a klasszikus , úgymond értékes, jó alkotások sem tetszenek mindenkinek egyformán.
7/10
dorombka 2012 júl. 13. - 09:07:16 7/10
(518/5342)
Még egyszer ismétlik
http://port.hu/a_korona_hercege_yi_san/pls/fi/films.episode_list?i_film_id=132944&i_season=-1
m1 videotáron is nézheted,korlátozott határidõig ahogy Kiskovacska említette
http://videotar.mtv.hu/?k=a+korona+hercege
kiskovacska 2012 júl. 13. - 08:08:01
(517/5342)
Az M1 honlapján vissza tudod nézni a részeket, azt hiszem, hogy minden részt 5 vagy 6 napig tartanak fennt. Igaz nekem mindig megakadt, de inkább valószínû, hogy a gépem nem bírta a megterhelést.
7/10
offtopic
dorombka 2012 júl. 13. - 07:24:01 7/10 Előzmény Ljerk
(516/5342)
Mindig tudtuk, hogy jó ízlésed van :))
10/10
ceia 2012 júl. 13. - 05:54:45 10/10
(515/5342)
Én a héten délutános vagyok, így nem néztem, délután és este mit adnak a tv-ben. Most is csak véletlenül láttam meg, hogy már megy ez a jó sorozat! Nagyon szeretem ezeket a kosztümös koreai filmeket, ezt is nagyon jó lett volna nézni - pláne, hogy a Dae Jang Geum-bõl annyian szerepelnek benne.. Köszönet a királyi? tv-nek, hogy délután és kora este adják, így legalább a délutánosok teljesen lemaradtak róla! Legalább az ismétlést tették volna késõbbre, 23h utánra vagy délelõttre! Ezt így nincs értelme nézni, azaz ha csak minden második héten nézhetném. Mo-on nagyon népszerûek a koreai sorozatok, nem értem, miért kellett ilyen hülyén adni, kizárva belõle egy csomó nézõt. :(
Csak abban reménykedhetek, hogy késõbb leadják újra, és akkor majd normálisabb idõpontokban..
6/10
napraforgó 2012 júl. 13. - 05:51:52 6/10 Előzmény zenepalota
(514/5342)
Gndolkodtam. Jó filmként megemlítem neked a Tamási áron mûvébõl készült Ábel a rengetegben címût, vagy Rideg Sándor könyvébõl készített Indul a bakterház-at. Aztán ott van Bacsó Péter Tanú-ja is. A külföldiek közül nekem a fiatalkoromban látott szovjet Hamlet film tetszett nagyon Innokentyíj Szmoktunovszkíjjal a fõszerepnen. De jó volt a Szergej Bondarcsuk rendezte Háború és Béke is.
A sorozatok közül pedig a most is futó Jóbarátok (Friends), vagy a Csengetett Mylord? Mindkettõ másfajta humort képvisel, de gondolom mindkettõn felhõtlenül kacag, akinek van humorérzéke.
Kezdetnek ennyi. Biztos össze lehetne még szedni párat, bár tény és való, hogy ha az ember nagyon kritikus szemmel nézi, a többség bizony nem üti meg azt a bizonyos mértéket.
6/10
napraforgó 2012 júl. 13. - 05:23:24 6/10 Előzmény Ezüstliliom
(513/5342)
Azt, hogy egy kisherceget elvettek az anyjától nem úgy értettem, hogy büntetésbõl tették volna. Egyszerûen az a tény, hogy egy hercegecskének kb. 5 éves korában külön palotaszárnyat adtak, külön udvartartása volt, stb. és nem szaladhatott oda az édesanyjához akármikor, nem alhatott mellette, az anyja nem mesélhetett neki, nem gondozhatta személyesen, stb. - szóval én erre gondoltam. Ha az anya alacsony származású volt, akkor ez fokozottan érzõdött, hiszen meg sem látogathatta a fiát tetszõleges idõben, ha a kisfia fogadta õt, hajlongania kellett elõtte, felségnek szólítani, stb.
Én erre értettem, hogy gyakorlatilag elvették az anyjától - vagy ha úgy tetszik, az anyját tõle, hiszen a mindennapi együttlétüket megszüntették. Az aztán mindegy, hogy ezt királyi kegybõl tették és nem büntetésbõl, a végeredmény ugyanaz.
offtopic
Ezüstliliom 2012 júl. 12. - 22:09:43
(512/5342)
K... foci!:///
Ezüstliliom 2012 júl. 12. - 21:35:07
(511/5342)
Tényleg. Köszi.:)
Ljerk 2012 júl. 12. - 21:33:17
(510/5342)
Úgy emlékeztem, hogy van közös személy Silla és A palota ékkövének rendezõi gárdájában. Így utánanéztem, valóban ahogy írtad a rendezõ más, de a forgatókönyvíró(nõ) ugyanaz:

- Kim Young Hyun

Kim Young Hyun a forgatókönyvírója a Tree With Deep Roots (2011)-nak is, ezek szerint érdemes lesz megnéznem majd ezt is. :)

Most látom, hogy õ volt a The Ballad of Suh Dong (2005) 55 részes sorozatnak az írója is, amely Deokmán és Cheonmyeong harmadik leánytestvérének és annak férjének - aki pekcsei herceg - történetét dolgozza fel. A nõi fõszereplõ (Lee Bo Young) képei arra indítanak bele kell néznem ebbe is. :)
Ezüstliliom 2012 júl. 12. - 21:31:19 Előzmény napraforgó
(509/5342)
Nem arról írtam, hogy elvették az anyjától, hanem arról, hogy az lett volna a büntetése, ha nem tud jól válaszolni, hogy a nagyapja elküldi a palotából, és talán, ha jól emlékszem, a koronahercegi címtõl is megfosztotta volna. Ez a büntetés nem áll arányban az elkövetett "hibával", ha egyáltalán hibának lehet nevezni, hogy egy ilyen kérdésre ennyi idõsen nem tud válaszolni.
7/10
offtopic
dorombka 2012 júl. 12. - 21:26:16 7/10
(508/5342)
Alap hiba pl. a FENSÉG és FELSÉG folytonos összekeverése.:((
offtopic
kimbin01 2012 júl. 12. - 21:21:16
(507/5342)
Az az aláhúzogatás azért van, mert azt a szót helytelenül írtad vagy egy betû
kimaradt, netán az ékezettel van gond.
Olyan csodálatos a magyar nyelv, próbáljuk megbecsülni úgy, hogy helyesen írjunk.
Végül ez az anyanyelvünk, az iskolákban is okítanak a helyesírásra, amit meg lehet,
és meg kell tanulni.Írásod egy képet ad Rólad, ez alapján minõsítenek.

Szomorúan látom, hogy a fordítók között, nagyon sokan nem tudnak helyesen írni.
Dicséretes dolog, ha valaki megtanul egy-két idegen nyelvet, de a saját anyanyelvét
elõször talán!
A most befejezett Hwang Jin Yi-ben következetesen fordítva írta a j-t és a ly-t.
Valamint azt sem tudják sokan, hogy az igekötõt mikor kell egybeírni az igével.

Csak ennyit akartam mondani, a sorozatról inkább késõbb, amikor már elõrébb haladt.
Tegu 2012 júl. 12. - 21:12:33
(506/5342)
Halála után, s a feljegyzések szerint, nem a sorozatban:))
Ljerk 2012 júl. 12. - 20:33:06
(505/5342)
Én csak azon élcelõdtem, hogy azt írtad hogy mindenki nagyon várja ezt az újabb koreai sorozatot, valamint életveszélyben lesz mindenki. :) Végülis ahogy többen is írták a fórumon, valóban bármely király palotájában mindenki életveszélyben volt a koreai történelemírás szerint. Ez tehát valóban fix pont egy koreai drámában, ebben teljesen igazad is van.

A filmrõl én még nem alkotnék véleményt, mert például a Királyi ház titkai elsõ részei rengeteg elvarratlan szálat hagytak, amibõl több is csak a film közepén illetve közepéig oldódott fel. Ez kellõen izgalmas volt, hogy nézzem - számomra ott egy nagy törés volt, mert a következõ részeket feleannyi részbõl meg kellett volna oldani, majd a befejezést ami izgalmas lett volna, "sikerült" a kidolgozatlansággal teljesen elszúrniuk. Szóval, lehet hogy itt meg pont fordítva - egy rosszabb kezdés után jobban élvezhetõ befejezés lesz.

Silla meg egy külön történet, mert teljesen eltérõ dolgokat tesz a középpontba a film forgatókönyve a sorozat különbözõ részeiben. Az élet értelmétõl, a ki vagyok én, a szerelem, a élet értelmetlensége, a küzdelem, a barátság, bátorság és félelem, és a hatalmon át a téves döntések végzetességéig rengeteg örök érvényû mondanivalója van a filmnek, amit megtévesztésül koreai történelmi sorozatnak álcáztak.

A korona hercegében rejtély nem nagyon maradt a 4. rész után, ami feszültséget adna, maradt a 3 gyerek barátságának a kérdése, mert azt gondolnám hogy nyilván nem tûnik el ez a szál, hanem folytatódni fog (najó tudom ezt, mert annyit már olvastam a fórumot és spoilerezték már többen is). Tehát ha nem is izgatottan, de várom a folytatásokat, hogy kialakul e valamilyen ív ami miatt az unalmasabb részek sem adatják fel a film nézését.
taylor88 2012 júl. 12. - 20:26:29
(504/5342)
Sajnalhatod. :)
6/10
offtopic
napraforgó 2012 júl. 12. - 20:20:49 6/10
(503/5342)
Nem láttam.