7/10
FGabor21 2011 márc. 29. - 15:22:19 7/10
(84/184)
Most nem értem, hogy miért kell ezen a farkasos dolgon így felháborodni? Ismerek egy nõt, aki Oroszországból jött, õ azt mondta, hogy Szibériában (valószínûleg ez a jelenet is ott készült, mivel Szentpétervárról jöttek haza) ma is vannak olyanok, akik farkasokon gyakorolják a lövészetet, mert annyi van belõlük, mint itthon nyúlból.
Tehát most különbség lenne a nyúl, meg a farkasvadászat között?
A szomszédom meg pl. kóbor kutyákra és macskákra lövöldöz... Ilyenek mindig is lesznek, de ez ellen nem lehet mit tenni, nem kell így felháborodni.
zottyo534 2011 márc. 15. - 19:29:07
(83/184)
Beszarás, én is 6-os korhatárt látok.
Penpumpa 2011 márc. 15. - 19:03:50
(82/184)
Egyébként jól látom, hogy 6-os korhatárjelzéssel adják a filmet?
10/10
oncogito 2011 márc. 15. - 18:41:11 10/10
(81/184)
Még az sem kisebbít semmit a dolgon, hogy kiöregedett állatkerti állatok voltak.
Aljas gyilkosság a szórakozásért!
10/10
oncogito 2011 márc. 15. - 18:39:54 10/10 Előzmény orgyen
(80/184)
Bizony farkasok voltak, bizony hogy igaziból lelõtték õket.
Az nyilatkozott egyszer, akit megbíztak a farkasok "idomításával", aki késõbb a medvemenhelynek is aktív részese lett.
Könyörgött a farkasok életéért, tudott volna trükköt csinálni, de nem engedték, valódi vér kellett nekik... :-/
10/10
oncogito 2011 márc. 15. - 18:36:21 10/10 Előzmény Sido96
(79/184)
Lehetett volna trükk, a farkasok idomára megcsinálta volna - de nem akarták!!!
Gyilkos film, ez leront nálam minden hatást.
matuschkapista 2010 szept. 11. - 15:23:00 Előzmény Eva91
(78/184)
Aranyos leányzó vagy és nagyon helyesen gondolkodsz. Az emberek tényleg meg vannak róla gyõzõdve, hogy minden értük van, azt tesznek az állatokkal, amit akarnak. Az biztos, hogy aki egy állattal kegyetlenül bánik, az az embertársaival sem jobb, legfeljebb fél a büntetéstõl. A sok gazdátlanul kóborló kivert kutya Magyarország egyik nagy szegénységi bizonyítványa. És ne jöjjön senki a süket dumával, hogy inkább az emberekkel kellene foglalkozni, mert egy ember igenis tehet a saját sorsáért maga is, egy állat pedig kiszolgáltatott.
10/10
Sido96 2010 szept. 11. - 15:07:21 10/10
(77/184)
A farkasokhoz hozzátéve: amikor a film készült még nem hiszem hogy olyan filmes trükkök lettek volna,mint manapság, viszont valahogy megkellett csinálniuk. És (tisztelet a kivételnek) a legtöbben csak a szájukat jártatják hogy szegény farkasok,stb... de nem tennének semmit az állatokért! Sajnos ezt nem légbõl kapva mondom,és mégegyszer kiemelném hogy Tisztelet a kivételnek :-)
10/10
Sido96 2010 szept. 11. - 14:59:18 10/10
(76/184)
Hát én 12-13 évesen olvastam el elõször és azóta is a kedvencem a film és a könyv is !(tízszer már biztos olvastam, és most 14 vagyok) Szerintem aki szerint rossz,az nem érti vagy eleve úgy áll hozzá hogy unalmas,értelmetlen és sz*r!!
offtopic
Anditos 2010 aug. 20. - 22:50:01
(75/184)
Én a pusztán élvezetbõl gyilkoló vadászokat vetem meg. Biztosan hatalmasnak, erõsnek, igazi férfinak érzi magát az, aki lesbõl, nagy távolságból le mer lõni egy védtelen állatot.
offtopic
Eva91 2010 aug. 20. - 21:05:14 Előzmény Anditos
(74/184)
A hivatalos vadász minden nagyobbtestû állatot kizárólag altatólövedékkel lõhet meg,és alapos vizsgálat után(amit az elvégzett tanfolyamon megtanult)ölheti meg,ha az beteg,vagy idõs.Tehát az igazi vadász csak minden évszakban más és más állatot lõhet(amibõl épp túlszaporodás van),azokból is csak olyat,ami az állatvilág fejlõdését tulajdonképpen gátolja,mert idõs,azaz már szaporító életjelenséget nem tud mutatni,vagy beteg,ami veszélyes lehet más ragadozóra,ha elfogyasztja.Persze a nem hivatalos,orrvadászok azok m*cskos t*tvek,de nem minden vadász elvetemült gyilkos :)
Eva91 2010 aug. 20. - 20:49:25 Előzmény filiszteus
(73/184)
Nálunk mindent lesz*rnak,hogy minél nagyobb legyen az utálat,minél nagyobb a konfliktus,és akkor senki nem azzal törõdik,hogy a háttérben micsoda aljas lopások mennek!De egyébként teljesen igazad van!Aki egy ártatlan állatot kinoz,annak olyan büntetést kell kapnia,mintha embert fosztana meg cselekvõképességétõl,és azt éhezteti,veri,kinozza,stb.
Eva91 2010 aug. 20. - 20:41:06
(72/184)
Bocsi,de mivel gondolod,hogy az állatok kevesebbet értek,mint az emberek?Olyan mocskos szar fajtát,mint az ember,semmi és senki nem látott még a Földön!(mármint természetesen csak egyesekre igaz ez).Az állatok nem elfajzottak,mindegyik követi a kötelességét,nem hajítja el a kölykét,hanem felneveli,tiszteli a fajtája törvényeit,stb.Mig az ember??A nemzet nagy jelszavával öldösnek más embereket(a valóságban),meg egy film kedvéért(még ha az egy nagyon nagy alkotás adaptációja is)állatokat is elpusztítanak.Holott a farkasok ritka intelligensek,nem ritka,hogy a farkasmama embergyereket is felnevelt már,a világ legkitartóbb ragadozója,stb.Hol mondható el ez az emberrõl??Sokszor a sajátját se neveli fel,hát még másét(mondjuk állatokéit)..úgy bánnak az állatokkal,annyira lenézik õket mint te!
Persze ezzel nem ócsárolni akarom se a filmet,se a könyvet,mert nagyszerû,Jókai nagyot alkotott.De ez nem azt jelenti,hogy ne kellett volna egyszerû altatólövedéket belelõni azokba a szerencsétlen állatokba,akik aztán végképp semmi rosszat nem tettek..
Tsunadé 2010 máj. 27. - 09:09:55
(71/184)
A helyett hogy ilyen eszmevélemény alkotásával töltsük az idõnket inkább élveznénk a filmet,mert szerintem nagyon jó. És a kutyák vagy farkasok már így se meg úgysem élnek. De ha akkor nem csináltak belõle ügye (pedig ezek szerint lehetett volna) akkor ezek után sem fognak.
Nati 0201 2010 máj. 03. - 21:04:03
(70/184)
Jókai összesen egy megbízható, valódi történelmi forrást használt fel A kõszívû ember fiai c. könyvéhez:
Horváth Mihály: Magyarország függetlenségi harcának története
A fõszereplõk soha nem is léteztek. A könyvön látszik a kieggyezés hatása, mert nem osztrákellenes és nem sugall köztársasági gondolatokat és a magyar véleménykülönbségeket sem taglalja. A regény címe eredetileg Anya örökké.
Jókai célja annak bemutatása h. konfliktus esetén a békés megoldás a célravezetõ. 1869-ben a forradalom 20. évfordulóján jelent meg a Hon c. lapban folytatásokban.
offtopic
fredi60 2010 ápr. 24. - 09:26:30
(69/184)
A te hozzászólásod is eléggé elkeserítõ. :(
7/10
affarefatto 2010 márc. 23. - 18:53:24 7/10
(68/184)
Azért én nem lennék nyugodt a helyedben, semmiféle forrást nem találtam, ahol azt írnák hogy csak betanított kutyák voltak akik parancsra rohanás közben felbuktak, és aikido harcos módjára bucskáztak a földön. Ugyan már kérem. Élni meg biztosan nem élnek, mivel egy kutya cirka 12-13 évig él. Sajnos.
orgyen 2010 márc. 19. - 18:52:18
(67/184)
A veszélyes ill. a színész sérülésével járható jelenetekben mindíg doubleur-ök vagy doubleuse-ök helyettesítik a színészeket.
Az állatokkal felvett jelenetekben az állatok idomárja vagy gazdija helyettesíti a színészeket. A filmeket olyan jól vágják össze hogy a csere nem tûnik fel. Az állatok ugyanúgy nem hallnak meg mint a "lelõtt, leszúrt stb." emberek.

A Ben-Hur esetében is elterjedt hogy a kocsiversenyben sok ló lábát törte, ill. hogy az elgázolt római katonák meghaltak. Itt bábukat gázoltak el a lovak. De az újságokban a haláleseteknek nagyobb a hírértéke.
7/10
affarefatto 2010 márc. 18. - 07:44:00 7/10 Előzmény orgyen
(66/184)
Szia, a Te infód honnan van, hogy csak betanított kutyák voltak? (mert a lenti indexes és más cikkekben is azt olvastam, hogy lelõtték a négylábúakat).
10/10
idlosza 2010 márc. 16. - 22:34:36 10/10
(65/184)
"A kõszívû ember fiai" valóságosan megtörtént események alapján íródott.
Ezen túlmenõen ajánlom - mindenki hasznára válna-,a Lukácsy Sándor által közreadott Nemzeti Olvasókonyvet.