Téma: A Küszöb

_Dani_ 2007 aug. 24. - 16:13:09
(11/31)
A Hõsök szinte semmi újat nem hozott a filmes világba.
X-men lemásolása, nagyon kevés új ötlettel.
Azért persze nem rossz, de az X-men nagyságrendekkel jobb.
Wyatt4ever 2007 aug. 24. - 11:13:44
(10/31)
Nekem tök mindegy, hogy egy film vagy sorozat A, B, C ... Z kategóriás. Az a lényeg, hogy jó legyen. Ugyanígy vagyok a színészekkel. Néha felháborít, hogy a világhírû sorozatok fõszereplõit B kategóriás színésznek hívják.
Errõl a sorozatról meg van a véleményem. Már a sokadik misztikus témába kezdtek bele a filmesek, és már nincs több jó ötletük. Ez egy gyenge kreáció, lebegõ ûrhajóval, gyilkos zümmögéssel, és persze a tejhatalmú és sziklaszilárd amerikai kormánnyal.
A Hõsök és az Elveszett szoba új színt vitt a filmes világba, ne rontsuk el egy Halálhajóval, vagy tudom is én mivel.
Lehet, hogy túl kritikus voltam, de már nagyon untam az elsõ 20 perc után.
Vinogradov 2007 aug. 23. - 23:35:14 Előzmény fermina
(9/31)
Mi tagadás, megleptél...

Ha Nagyszöllõsre gondolsz, az õseim valószínûleg onnan származnak, mivel a családnevem is ehhez a városhoz kötõdik...

A Vinogradov azonban csak alternatív mûvésznév, semmi több...

Ellenben, hogy ne legyek offtopic, a sorozatról...

Ami azt illeti, tényleg jobbra számítottam. A helyzet az, hogy a jó, mûködõképes alapötlet megint megvan, bár abszolút Stephen Kinges a megoldás, és néhány mozzanatának közvetlenül van köze a mester egy-két regényének alapproblematikájához (hogy csak a leghísebbre utaljak: Álomcsapda).

A történet valahogy elindul, mindenesetre jobban, mint a 4400 nevetséges elsõ epizódjában, ami tele van abszurd és felületes megoldásokkal. Ez azért jobb és mûködhetne is, de van egy nagy hibája: nincsenek benne karakterek.

És ez bizony gond. Nagyon nagy gond: mert karakterek nélkül nem lehet felépíteni egy normális sorozatot sem.

Hiába a remek ötletek és a súlyos cliffhanger a végén, de sok a közhelyes és felületes, vagy épp eltúlzottt megoldás...

A sok negatívum ellenére A Küszöb (egyelõre) akkor sem egy B-kategóriás cucc: inkább egy elrontott A-kategóriás próbálkozás.
Mert a kettõ között van azért némi különbség...
9/10
Wicky 2007 aug. 23. - 10:03:37 9/10
(8/31)
Szerintem meg nem rossz!De tényleg "csak pár" részes...
Véleményeket itt lehet olvani:
http://www.tv.com/threshold/show/32983/reviews.html?om_act=convert&om_clk=tabssh&tag=tabs;reviews
_Dani_ 2007 aug. 23. - 08:21:27
(7/31)
Ez a sorozat valami bûngyenge.
Nem csoda hogy levették Amerikában a mûsorról.

A sztori alapötlete nem rossz, de ez az agyatlan zombis baromság amit kihoznak belõle olyan, mint valami C-kategóriás akció-horror-sci-fi keverék.

A színészek szintén nagyon rosszak. Fõleg a fõszereplõcsaj kritikán aluli...

Ennél a sorozatnál még a Surface nevû földönkívüli vízi szörnyekrõl szóló sorozat is 1000-szer jobb és tartalmasabb volt.
BlueBunny 2007 aug. 22. - 21:44:15
(6/31)
Ez ott Data a Star Trekbõl :)
fermina 2007 aug. 22. - 21:13:41
(5/31)
helló, Vinogradov...
engem nem annyira a film tartalma fogott meg, hanem a felhasználói neved...
Van közöd a városhoz? bocs, ha indiszkrét lennék... :)
Vinogradov 2007 aug. 22. - 21:03:37
(4/31)
A félreéstések elkerülése végett: a sorozat teljes elsõ évada elkészült, de a CBS televízión, ahol debütált, csak az elsõ kilencet játszották le, nálunk viszont mind a tizenhárom részt levetítik majd.

Ami a sorozatot illeti, hallottam róla jót is, meg rosszat is, de odaát alapvetõen azért vették le a mûsorról, mert alacsony volt a nézettsége.

Ennek oka sokak szerint abban keresendõ, hogy a CBS Amerikában a legidõsebb nézõközönséget mondja magáénak, és sokak szerint, ha fiatalabbakat megcélzó csatornák tûzték volna mûsorukra, mindenképpen tovább fennmaradt volna a Küszöb.

Mások az amerikai nézettség rohamos esését azzal magyarázzák, hogy a sorozat - mint ez általában lenni szokott - bíztaóan indult, mivel egy jó ötletre egy jó alapkoncepciót építettek fel, de hamarosan ellaposodott, A-kategóriásból B-kategórássá vedlett. Elfogytak az alkotók ideái, és, ahogy ez lenni szokott, valahogy mégis megpróbálták kitölteni a nekik szánt mûsoridõt.
Miután ez valószínûleg egyre nyögvenyelõsebbé, sõt, talán már az alkotók számára is egyre terhesebbé lett, leállították az egyébként bíztatónak induló projectet.

A TV2-n most a fentebb emlegetett bíztató indulást tekinthetjük figyelemmel, s úgy vélem, ez még akkor is megér egy misét, ha a sorozat, egyrészt késõbb ellaposodik, másrészt - gondolom - az elsõ évad végére a relytéjek nagy része továbbra is megfejtetlen marad.

Szóval, mindenképpen nézzük meg ezt az elsõ részt, aztán a többit majd meglátjuk...
Ha meglátjuk...
akosf 2007 aug. 22. - 20:04:34
(3/31)
http://www.imdb.com/title/tt0460686/

Itt úgy tûnik hogy 2005-ben illetve 2006-ban, összesen 13 részt forgattak le.
StJust 2007 aug. 22. - 19:19:46
(2/31)
Én itt azt látom,hogy két részes.Vagy te kevered valamivel,vagy elírták!
Laza 2007 aug. 22. - 18:28:25
(1/31)
Nah, megint elkezdenek egy olyan sorozatot, aminek nincsen vege, ugyanis osszesen csinaltak belole 12-13 reszt, majd abbahagytak az egesz forgatasat.Kuszaljak a szalakat ossze-vissza, es semmire nem fogunk valaszt kapni az eg vilagon :(

Minek ilyet megvenni?!