Téma: A Macska

christyna4 2014 aug. 26. - 05:34:45 Előzmény Milibindi
(28/208)
@köszi!

fogadni mernék, hogy "Hallgatag" lesz Esmeralda apja, és Pablo szülei miatt csukták le... lesz ebbõl még nagy dráma...

(amúgy fura Esmeraldának hívni a csajt. nekem Esmeralda vak és zöld ruhában botorkál a vidékén, még José Armandóról álmodozik :D)
10/10
doritasmile 2014 aug. 25. - 23:25:01 10/10
(27/208)
Úgy értettem, hogy az eredetit, hogy spanyolul nézed-e.
Ha így nem, én nézem a kintit, eddig láttam minden részt, tehát ha van kérdés tudok válaszolni.
10/10
Milibindi 2014 aug. 25. - 22:07:08 10/10
(26/208)
Nem. Az elõzményeket nem ismerem csak ezt nézem. Múltkor az ügyvéd benn volt Hallgatagnál és akkor hangzott el, hogy õ nem gyilkos, önvédelem volt. Egyértelmû, hogy tõle féltek annyira Pablo szülei, mert az újság olvasása után fellélegeztek , utána mutatták, hogy Hallgatag a börtönben van, tehát õ nem szökött meg.
10/10
doritasmile 2014 aug. 25. - 21:37:17 10/10 Előzmény Milibindi
(25/208)
Az eredetit nézed?
10/10
Milibindi 2014 aug. 24. - 16:26:25 10/10
(24/208)
Igen ez egyértelmû már, itt önvédelembõl nyírt ki valakit Hallgatag, de ennél több nem derült még ki.
10/10
Milibindi 2014 aug. 24. - 16:25:02 10/10
(23/208)
Nincs mit:)
10/10
sorozatkedvelõ 2014 aug. 24. - 10:23:01 10/10 Előzmény Milibindi
(22/208)
Köszi ,hogy leírtad én sem láttam.
tibitoma 2014 aug. 24. - 02:03:41 Előzmény kornyezet
(21/208)
A korábbi verziókból kiindulva azért, mert õk küldték börtönbe. Itt valószínûleg valami pénzügyi csalás az oka, hogy sittre tették Manuel Ojedát, a korábbi változatokban meg az Agustínnak megfelelõ karakter kinyírta a Macska anyját, aztán El Silenciosóra kente a dolgot.
10/10
Milibindi 2014 aug. 23. - 17:16:49 10/10
(20/208)
Az öreglány Esmeraldát hibáztatja, hogy letartóztatták a fiát. Esmeralda erre mondja neki, hogy sokkal többet kapott volna, ha véghez viszi a tervét. Erre a nyanya elmosolyodik, hogy milyen okos és, ha felnõ és kigömbölyödik milyen jól fog tudni pénzt keresni, a kislány persze nem érti mire célozgatott. Pablonak megint segített a húga, hogy találkozhasson Esmeraldával. Lorenza a férjének panaszkodik, hogy fiuk találkozgat a szegény gyerekekkel és még a húgát is ráveszi, hogy segítsen neki. A férfi nem látja ezt annyira tragikusnak.
Az öreglány jósol kártyából látja, hogy valami megváltoztatja Esmeralda életét, de nem mondja meg mit lát. Elõbb kislányként majd felnõttként kérdezi Esmeralda, hogy mégis mit lát mi az amit nem árul-el immár évek óta. A felnõtt lány már nem fél úgy a nyanyától ,mint kicsinek, megmondja, hogy õ nem hajlandó többet koldulni inkább munkát keres. Mikor meghûzza a haját visszaszól, hogy "Rita néni ne húzza a hajam"- Jön Centavito is õ viszont szó nélkül megy rágót árulni. Az öreglány kineveti Esmeraldát, hogy õ még olvasni sem tud , ugyan kivenné fel. ( Nem tudja, Pablo tanítgatta évekig) Centavito erre közli, hogy errõl õ tehet, mert nem engedte õket iskolába járni. Esmeralda elõbb Pabloval találkozik, késõbb több helyen próbálkozik munkaügyben , de mindenhonnan elküldik. Virginia ismét jótékonykodik, amit anyja nem néz jó szemmel. Esmeralda este megy hazafelé és a háttérben pasik szemlélgetik. Itt lett vége
Kb. Ennyi történt,
christyna4 2014 aug. 23. - 05:20:45
(19/208)
lemaradtam a pénteki részrõl, valaki összefoglalná azt a cirka 20 percet?
Pl. végül elutaztak a gazdagék vagy egymás "társaságában" nõtt fel Esmeralda és Pablo??
kornyezet 2014 aug. 22. - 23:11:30
(18/208)
Nem akartam megnézni egy részt sem, hogy ne bolonduljak bele. A baratnomnel lattam a mait:) és maga után vonta, hogy érdekelt és megnéztem az else ketto reszet online, mert meg csak annyi van fent eddig. Szep sorozatnak tunik. Pablo szulei Hallgatag szabadulasatol felnek? Miert?
tibitoma 2014 aug. 22. - 13:08:25
(17/208)
Nem azért, de belenéztem a Macska összes verziójába a Youtube-on, amibe tudtam (a 21 éves Sueno de Amorba, a 30 éves La Fierába Vitoria Ruffóval, a 14 éves Por un Besóba, a brazil Seus Olhosba, a Rongybaba elsõ részébe magyarul, a 2009-es Pobre Diablába Alejandra Lazcanóval, a 25 éves Ruby Rebeldébe, a 21 éves Cara Suciába, meg gyorsítva végignéztem a Rosa Salvajét is, ezek mind a Macska különbözõ változatai).
ÉS SEHOL, DE SEHOL NINCS ÍGY ELTÚLOZVA A FÕHÕSNÕ (itt Esmeralda) SZOCIÁLIS HELYZETE, még a régebbi, bugyuta telenovellákban sem!

A legtöbb verzióban a "Macskát" a lebénult dadusa neveli nagy szegénységben. A fõhõsnõ anyját a férfi fõhõs apja nyírja ki bosszúból, mert az nem akar vele lefeküdni, aztán a gyanút a fõhõsnõ apjára tereli, aki ezért kerül börtönbe. A kisbabával meg a dadus elmenekül a tetthelyrõl, aztán vagy belehülyül a sokkba, vagy a férfi fõhõs gonosz apja szadizza meg és azért bénul le vagy le se bénul.
10/10
Milibindi 2014 aug. 21. - 21:38:56 10/10 Előzmény sorozatkedvelõ
(16/208)
Pont tegnap láttam egy mûsort (nem kifejezetten néztem csak apám bekapcsolta, hogy szóljon valami) ,amiben magyar önkéntes orvosok Erdélybe mentek az ottani gyerekeket megvizsgálni. Az egyik doktornõ
pont ezt említette, hogy nagyos sok a koszos gyerek. A szülõvel nem tudtak beszélni, csak az iskola igazgatókkal õk viszont azt mondták, hogy a suliban nincs lehetõség megfürdetni a gyereket, otthon kéne. Ezek a gyerekek szegények, de azért nyilván nem szeméttelepen élnek egy ócska kis kunyhóban ,mint Esmeralda . Ezek után nem tûnik annyira hiteltelennek nekem ez.
napraforgó 2014 aug. 21. - 05:25:04
(15/208)
Hát igen, Daniel Arenas síró arca eléggé taszító, ezt már a Maricruzban is megállapítottam.
Hogy lesz-e itt pozitív komment azt nem tudom, a rajongók biztos elmenekülnek egy másik oldalra. Én csak azon szoktam csodálkozni, hogy értelmes (vagy legalábbis annak mondott) emberek valami eszement módon tudnak rajongani hihetetlen szamárságokon.
Én is, mint sokan mások azért nézek telenovellákat, mert már herótom van a sok véres, gyilkolós, üldözõs filmbõl, a végeláthatatlan kórházsorozatokból, meg a különbözõ bûnügyi, helyszínelõs, stb. borzalmakból.
Jó néha elmenni, legalább gondolatban szép helyekre, pálmafás tengerpartra, csodás udvarházakba, szép embereket nézegetni a maguk problémáival. De ez azért nem jelenti azt, hogy eszement, logikátlan hülyeségeket akarnék látni.
Fura, hogy nincs ember, aki képes a telenovellák dömpingjébõl egy-két normálisat kiválogatni.
10/10
sorozatkedvelõ 2014 aug. 20. - 18:38:13 10/10
(14/208)
A szegénység miért párosul koszossággal?Volt egy sorozat ,amiben szintén nagy szerephez jutott a szeméttelep,de az ott élõk nem voltak piszkosak. Rita asszony ma gondolom még be is tequilázik,már csak az kell a "nettségéhez"DDDD
A gazdag család feje is nagy gondban van ,vajon mi terheli a lelkiismeretét? DDDD Szerintem ,ha túl leszünk ezeken a szutykos részeken,nem lesz rosszabb,mint a többi hasonló témájú sorozat. Engem D.A és M.P. kettõse érdekel,hogy mûködik-e kettõjük között a kémia,mert A.B.C. és D. A. között egyáltalán nem mûködik./Nézem rendületlenül/DDD Szutyok ide szutyok oda ,kémiával ,vagy anélkül-mindkét novellát DDD
suxel 2014 aug. 20. - 18:04:49
(13/208)
Lesz itt valaha pozitiv komment?

Egy biztos nem en fogom elinditani. En nekem mar attol herótom volt, hogy meglattam nagyban az entradaban daniel arenasnak a szenvedo, sirast utanzo fejet. Valami szornyu.

Napraforgo, a te kommenteden pedig szakadtam, lajkolom.
kovaka05 2014 aug. 20. - 17:31:51
(12/208)
Az elsõ részbe belenéztünk.
Ez egy rakás szemét!
Tovább egy percre sem pazaroljuk az idõt.
Ilyen szemeteket ingyen adnak vagy a szemét kosárból szedik?
Várkonyi mit ömlengett a tényekben, hogy nézettségi rekord volt az elsõ rész!
Na a többi nem lesz az!
Az elsõ részbe sokan belefutottak, de aztán annyi is ennek a szemét valaminek!
malvinkicska 2014 aug. 20. - 16:42:32
(11/208)
Szerintem ez a fórum errõl szól teljesen igazad van, nem szabad idõt pazarolni rá csak az ember szeret meggyõzõdni dolgokról, mi igaz abból a nagy hírverésbõl amit nyomatnak ezerrel, ez még fele sem igaznak sem jó esetleg pár százalék.
malvinkicska 2014 aug. 20. - 16:33:17
(10/208)
Örülök másnak is ez a véleménye, ahol az játszódik ki kíváncsi rá a fiam a trágyadombot sarkosan rakja, ezek meg evvel akarnak szórakoztatni szutykos gyerekek felnõttek, meg nem sorolom. Az Epizód magazin szerkesztõiknek kár kijárni selejtet vásárolni, olyan promót nyomtak azt hittem más lesz. Az igényem nõt meg vagy valóban gagyi dolgokat vesznek meg, ezen gondolkodom, mivel megerõsítenek a hozzá szólások a többi semmirõl is akkor tényleg nincs egy arra való sorozat. Az mtv1-en szeptember 1-tól ismétlik a zorro címû sorozatot Marlena Favela és Christian Meier fõszereplésével, de már láttam.
napraforgó 2014 aug. 20. - 16:02:42
(9/208)
Bocsánat, hogy beleszólok, mert én elhatároztam, hogy nem fogom nézni. Mégis a reklámszünetben átkapcsoltam és láttam belõle pár percet. Épp azt, hogy Pablót és a testvérét az anyukájuk reggel iskolába viteti a sofõrrel, puszi, puszi, stb. a fiúk szépek, jól öltözöttel, stb, a család rendben...
erre a kiskölök az ablakból állandóan azt nézi, hogy az utcakölykök hogy szórakoznak a szemközti lejtõn és - most tessék figyelni - IRÍGYLI az ott játszadozó gyerekeket! Azokat a koszos, szurtos purdékat, akiknek se egy jó ruhájuk, se kajájuk, de még rendes családjuk sincs!
Mert ha a koszos kis utcakölykök irígyelnék a jólöltözött, jó családos úrifiúkat, azt még megérteném, DE itt pont fordítva van, a jó körülmények között élõ fiú veszkõdik a szerencsétlen sorsú lány élete után. Hát ez aztán tuti nem életszerû, úgyhogy ez az 5 perc megerõsített abban, hogy ezt a marhaságot nem szabad nézni.