Téma: A mágus

5/10
agnescastas 2012 márc. 18. - 22:19:48 5/10
(153/193)
Feljöttem ide még mielõtt megnéztem a filmet. Hozzászólásokat és tartalmat direkt nem olvastam. Egyedül a pontozást. Így utólag csak annyit, h 8,9 sok a filmhez képest. Nekem 5-6 körül van...
PetYork 2012 febr. 04. - 18:06:43
(152/193)
convar barátomnak írtam...
PetYork 2012 febr. 04. - 18:06:03
(151/193)
Te egy gyík vagy! Látom akkor te TV Shopot is szoktál nézni ha az az összehasonlítási alap, meg munkád sincs ha délelõtt otthon vagy. A fakockát ajánlom játszani...Nem kalapács volt a jeled az ovodában véletlenül?
Radical 2011 dec. 17. - 20:46:42
(150/193)
Igazán nem fogok a történetrõl elmondani semmit, de azért egy jelenetrõl írok, úgyhogy kiírom ide, hogy ez a hozzászólás elenyészõen bár, de (bizonyos felfogás szerint) spoilert is tartalmazhat.

A film végén áll a férfi (a filmet még nem látók kedvéért nem mondok nevet) a pályaudvaron. Mikor az utolsó kép van róla, és mozdul a kamera... Ti észrevettétek a villamos felsõvezetéket(!!!) a háttérben??? LOOOL
5/10
convar 2011 okt. 16. - 00:07:03 5/10
(149/193)
Tipikus 1xnézõs film. Kb. akkora nyomot hagyott bennem mint egy délelõtti tv shop mûsor. Az illúziók nevetségesen túlzóak voltak (sztem, bár én nem vagyok szakmabeli :D). Biel meg épphogy nem lógott le a monitoromról, annyira széles arcú :D

Egy furcsaság van a filmmel, hogy az igazi fõszereplõ valójában nem Edward Norton, hanem Paul Giamatti volt, sztem :) Bár nem stoppereltem közben, de állítom, hogy messze õ volt legtöbbet a "vásznon", többet mint Norton vagy akárki más. Az õ lelki vívódásait kísérhetjük figyelemmel az elejétõl fogva, ami ugyebár a Norton és Rufus Sewell közötti helyzetébõl adódott.
Alice946 2011 szept. 25. - 12:11:58
(148/193)
persze végül én is erre jutottam, hogy magyarázható így is, csak mindig azzal jött a herceg, hogy a kard Eisenheimnél volt akkor az elõadáson és ez kavart meg logikailag
arcansas 2011 aug. 29. - 16:37:22
(147/193)
Ez az egy film,aminek mostanában a szinkronja is tetszett!
Alice946 2011 aug. 10. - 11:22:29 Előzmény Alice946
(146/193)
megnéztem a filmet újra annak tudatában hogy mire kell figyelni de van két dolog ami vagy logikátlanság, vagy én nem figyeltem még mindig eléggé

SPOILER
tehát Sophie és Eisenheim akkor találják ki az egész tervet miután Eisenheim fellépett a Hofburgban és Sophie utána ment azzal, hogy be akarják a férfit záratni. Ekkor jön az ötlet, hogy menjenek el együtt és mikor kérdezi E. hogy Sophie vele akar-e menni õ rábólint és már látjuk a férfi arcán, hogy már gondolkozik a terven szóval ekkor tervezik meg Sophie halálától kezdve. DE a kardból a két ékkövet ha jól értettem a végén a filmbõl Eisenheim lopta ki mikor a Hofburgban az Excaliburos trükköt prezentálta, de (ha ez így van, sztem) ez butaság hisz itt még nem akartak elszökni Sophieval (csak pár óra múlva jön az ötlet) akkor miért lopta volna ki az ékkövet a kardból? Sztem itt kicsit megkavarodott a cselekmény vagy nem tom.

A másik, a film sztem kb egy talán két hónapot ölel fel (az elsõ fellépés és az elsõ találkozás Sophieval az második nap, majd a Hofburg a harmadik, de aztán még sztem pár nap amíg megtervezik az egészet meg megérkezik a vénember aki az "orvos lesz") szal Sophie haláláig legalább bõ egy hét telik el aztán pedig még egy hétet saccolok amig Eiseneim "gyászol" (ezt említi is Uhl) majd elõ áll az új mûsorral ami sztem legalább egy hónapig fut szal én számadásomban másfél hónap a film cselekménye nem is ez a lényeg, ___ HANEM hogy azért akárhogy is számoljuk az idõt nem két nap telik el Sophie halála és az között hogy Uhl megtalálja az ékkövet meg a medált a boxban, tehát jön a kérdés a császári istálló azon boxát sose takarították ki?

Vhol olvastam, nem biztos hogy itt, hogy a negatív karakter (a herceg) végülis az ártatlan és a fõhõs pedig a gonosz.... akárhogy is nézem sztem végülis az hogy a herceg fõbe lövi magát az már nem Eisenheim és Sophie terve volt, mármint ameddig õk írányították a cselekményt... azaz hogy megvezették Uhlt az odaáig hat ki hogy a rendõr írjon a császárnak meg a vezérkarnak és a herceg elveszítse hatalmát, sztem ez volt a terv az már csak hab a tortán és közvetve E. és Sophie "hibája" hogy a herceg öngyilkos lett.

Amúgy nem vágom miért kell belekötni abba, hogy nincsenek megmagyarázva a trükkök a narancsfa leírása után már tudjuk, hogy minden hihetetlennek tûnõ dologra van logikus magyarázat, tehát igazából nincs természett feletti ereje a fõhõsnek így el kell fogadni.

Ebben a filmben amúgy sem a trükkökön volt a hangsúly hanem a szerelmi szálon, meg azon hogy gyakorlatilag elkövették a tökéletes "bûntényt" az és a nézõt (legalábbis engem) megvezették az idõszálak feldarabolásával, és nekem ne mondja senki aki nem jött rá a film végére (mint ahogy sokan mondják) hogy nem fordult meg a fejében a szellem idézõs részeknél, hogy mivel E. egy trükkjét se árulta el (csak a labdásat, de az olyan ismert bûvész trükk hogy én is ismerem) és hihetetlennek tûntek amúgy is, hogy talán tényleg tud valahogy varázsolni, persze miután a narancsfa leírását látjuk el kell fogadnia a nézõnek, hogy a film fikció világában meg lehet oldani trükkel, csak nagyon ügyesnek kell lenni hozzá, tehát a nézõnek el kell rugaszkodnia a világ szabályaitól, hogy elhiggye, Harry Potterbe se köt bele senki mert nem hihetõ, de hihetõ a saját korlátain belül. Itt kicsit nehezebb elhinni mivel gyakorlatilag a 19 század végét kapjuk és semmi radiális eltérés nincs a történelmi és valóságos dolgoktól E. mutatványait leszámítva (meg persze a sose létezõ Leopoldot)
Alice946 2011 aug. 09. - 20:41:16
(145/193)
Jó film volt nekem nagyon tetszett a maga nemében, csak értelmetlennek éreztem mikor (SPOILER "meghalt" a lány) de aztán persze nekem is összeállt a kép, volt egy elvetemült pillanat mikor azt hittem a varázslónk is öngyilkos lesz (SPOILER mikor nem tudták letartóztatni) persze aztán már értettem én a sztorit.

Ehhhm és hát igen ez a történelmi monarchia rész elég furára sikeredett, én is eléggé nagy tisztelõje vagyok a mi Erzsébet királynéknak így hát (ha nem is betéve) azért vázlatosan tudom az életét és a ebbõl következõen Ferenc Józsefet is tudom hova tenni a történelemben és pislogtam eleget ezen a Leopoldon, ha nem említik meg, hogy ki az apja akkor (tõlem le festheti Norton nem izgat) jobban jártak volna így ennél a résznél, hogy egykori császárunk kapott még egy fiút a filmesektõl eléggé nagyot néztem, fõleg mikor meg említette a herceg, hogy az anyja 16 évesen ment férjhez. De túlléptem ezen, bár azért is lett gondolom Leopold és nem Rudolf a herceg neve, mert semmi köze Rudolfhoz, mármint történetileg, jellemileg stb és hogy ne kössenek bele (legalábbis erre tippelek, de akkor mi a fenéért maradt meg Ferenc József?! nah mindegy.) meg minden, húztam a számat, de hamar túlléptem rajta így élvezhetõ volt a film.
Itt olvastam visszább, hogy arisztokrata hölgy és hogy hogy lovagol, erre csak egy szót mondanék: SISI :)
10/10
DarkGirl 2011 jún. 13. - 14:16:05 10/10
(144/193)
Remek film. 10/10
The Man Who Laughs 2011 jún. 07. - 19:57:22
(143/193)
Nem olyan nagy szabású mint a vele egy évben bemutatott Tökéletes trükk, de jó film. Igaz az eleje kicsit lassú mert fõleg a szerelmi szálra összpontosít, de a film közepén lévõ fordulat után kifejezetten érdekes és egyre izgalmasabb (persze kissé kiszámítható). Azt viszont kissé sajnálom, hogy a bûvész trükkök néha tényleg túl mágikusak elképzelhetetlenek voltak (de azért tetszettek). A látványvilág ( a korszak ábrázolása) remek, az operatõri munka és a vágás is egész jól sikerült. Ehhez társul Phillip Glass zenéje, ami együtt remek hangulatot teremt. A színészgardára sem lehet panasz. Egyértelmûen Paul Giamatti (illetve kb. vele egyenrangú Rufus Sewell mint "gonosz") a legjobb, de természetesen Norton is remek mind mindig. Nem kihagyhatatlan és teljesen eredeti film, de egyszer (vagy akár többször is) jó szórakozás. Bár inkább romantikus film, mint misztikus (lehet csak én vártam az utóbbit).


Igaz történelmileg nem igazán hihetõ, de könyörgöm ez egy fikciós (kitalált - mese) film. Pl.: Nyilván ezért sem hívták Rudolfnak a herceget mert a filmben egy teljesen más karakterû és sorsú férfi volt.

Így szerintem fölösleges ezen fennakadni (nyilván, ha hiteles történelmi filmként hirdetni magát ami igaz történetet mesél akkor más lenne a helyzet).
Rhaegar 2011 jún. 07. - 13:06:56
(142/193)
Jó kis film.
Nortonnak jól állt ez a bûvész-mágus szerep.
tunde30 2011 jún. 06. - 19:57:53
(141/193)
A képek nekem is nagyon tetszenek, és lehet hogy sötét, de az is olyan hangulatossá tette a filmet. Nem tudja valaki, hol forgatták? Csehországban?
fredi60 2011 jún. 06. - 12:07:57 Előzmény Csekély értelmû medvebocs
(140/193)
A Szovjetunió már csak azért sem kapott földet, mert Kárpátalját is Csehszlovákiához csatolták. Onnan került vissza hozzánk egy része az elsõ bécsi döntést követõen. Teljesen azután került ismét magyar közigazgatás alá, amikor a területet megszálltuk, miután Szlovákia 1939. tavaszán kikiáltotta függetlenségét. Így jött létre ismételten a közös magyar-lengyel határ.

Kárpátalja a második világháborút követõen lett a szovjet tagköztársaság, Ukrajna (és így a Szovjetunió) részre.
AvatáR Gil Maerth 2011 jún. 06. - 10:17:17
(139/193)
Jó film.


A forgatáson érzõdik a cseh hatás.Olyan mintha Tim Burton és valami nagy cseh filmfenomén rendezte volna. Kissé túlzásba vitték a darkos részeket (szerintem a film 65 százaléka sötét)
A trükkök tényleg jók, egyikre, másikra kíváncsi lennék magam is.
A fotózás elsõrangú.

A karakterekrõl annyit hogy a trónörökös inkább II.Vilmos német császárra hasonlít.(némi Rudolfos, ferenc ferdinándos beütéssel)
Biel gyönyörû.

Az egész olyan mintha nagyon régen rendezték volna (a hangulat, a szecessziós képek, stb)
Csak egyet sajnálok: hogy a magyarázatot gyors, kapkodó képekké tették.
:(
Egy bõvebb kifejtést vártam, némi szöveges alámondással.
Jó. oké. azt nem, hogy belerágják a fülembe (szeretek gondolkozni)

És sokat tanultak a Sherlock Holmes történetekbõl... IS

Szóval 10/7
negyedikbéla 2011 jún. 05. - 22:12:25
(138/193)
ABRAMOVICS!! Így is hívták Eisenheimet. Ebbõl a filmbõl is kiderül, kik a legokosabbak, a legtehetségesebbek.
Elég mellbevágó volt, amikor "hello"-val köszönt egymásnak a két fõszereplõ.
Az is érdekes volt, hogy a grófnõ férfi módra lovagolt. Nem hinném, hogy abban az idõben egy arisztokrata hölgy ilyesmire vetemedett volna.
Ez megint az a tészta, ahogy az amerikai Móricka az Osztrák-Magyar Monarchiát elképzeli.
Kár, hogy egy ilyen kaliberû színész, mint Edward Norton ezt a szerepet elvállalta.
Hiányoltam a végén, hogy a két fõszereplõ magasra emelt kézzel összecsattintson és felkiáltson:"megcsináltuk!"
koczkaesztii 2011 jún. 05. - 22:00:31
(137/193)
Történelmileg egy nulla ez a film. Rudolf valós természetét egyáltalán nem sikerült eltalálniuk, de szokták mondani, hogy minden filmbe kell egy gonosz. Viszont ha az ember nincs tisztában Rudolf történetével (mivel nagy tisztelõje vagyok Erzsébetnek, volt szerencsém beleásni magamat a történésekbe), akkor nagyon is élvezhetõ.
Sajnos én bele estem abba a hibába, hogy utána néztem, pontosan kikrõl is szól, de ha ezt nem tudom, Ferenc József portréjának kirajzolódásáig szerintem rá sem jövök.
Ed Norton ez zseniális színész, miatta érdemes megnézni!
_polli_ 2011 jún. 05. - 21:35:59
(136/193)
Nekem abszolút úgy tûnik, mintha teljesen kettétört volna a film, a bizonyos fordulópontnál... Mondjuk még van belõle fél óra, de az elsõ 'rész' számomra értékelhetetlen volt - Biel szerintem botrányosan játszott, vagy lehet, hogy csak a szinkron zavart be nagyon; kiszámítható, sablonos fordulatok, stbstb, holott a képi világ nagyon rendben van, Edward Norton meg zseniálisan alakítja az alakítani valót, Sewell úgyszintén. Na mindegy, azért kivárom a végét.
10/10
peca1000 2011 jún. 05. - 20:27:56 10/10
(135/193)
Nagy film!

A mutatványok fantasztikusak, és misztikusak is egyben.

Páratlan alkotás, és a vége, na az lesz a nagy meglepetés!

Mindenkinek ajánlom
agarik 2011 jún. 05. - 17:25:41
(134/193)
Ez volt az a film, amit a Tökéletes trükk után közvetlen csinált Edward Norton, mert nem tetszett neki ahogy a Tökéletes trükk adaptálta a történetet?